User
Pass
2FA
 
 

3k+ ron buget. Laptop gaming

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Some tips regarding several acquisitions
Author Message792
Barnie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-04-2020 01:36)
Joined: 04 Feb 2012
Posts: 1822, Topics: 68
Location: Erebor

Reputation: 250.4
Votes: 32

 
Post Posted: 18-03-2016, 01:35:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salutare, doresc sa imi achizitionez un laptop gaming(pentru jocuri, retail wow in speta) si vreau sa stiu pareri in legatura cu ce marca/model ar fi ideal sa aleg.

Ideea initiala era alta... Eu mutandu-ma in alt oras am lasat pc-ul acasa, iar acum gandindu-ma sa il aduc aici pare putin incomod, insa posibil. Ce doream era sa il aduc si sa mai bag niste bani in el sa ii iau un ssd si sa ii schimb procesorul. Eu am un i3/gtx 750 ti/4gb ram, pe freakz cata imi mergea oglinda, in mop retail mergea bine, acum in warlords se incarca/misca ca un rahat, de acolo venind ideea de ssd, eu vreau oglinda de pe freakZ cata sa o am pe Legion. Stiu ca de banii acestia fac minuni pe desktop insa daca ar fi sa merg pe suma ceasta mi-as lua un laptop, si doresc performanta/viteza, evident.

Am fost mai devreme la altex si am vazut un Asus la 4k~~ ron care pe hartie arata bestial, i7 xGHz, era calumea oricum, 8 sau 16gb rami, gtx 900 nush cat, boboc(asta dupa vaga mea experienta cu componentele...), insa uitandu-ma acasa pe recenzii... ba se incalzeste 70+ grade, ba se vede aiurea pe el, unghiuri de rahat... etc.
Si asa am decis ca mai intai sa intreb si sa ma informez inainte sa imi iau autom@#e.
Saru-mana de sfaturi.



Twitch
Vand wow gametime
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ficatuman

[Creep]



Status: Offline
(since 22-01-2018 17:49)
Joined: 06 May 2010
Posts: 591, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 174.3
Votes: 24

 
Post Posted: 18-03-2016, 08:23:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La gaming majoritatea se incalzesc.Ce poti face e sa iei un cooler stand pe care sa il pui si cam aia e.Asus ROG ai vazut?
Dar ca si idee : http://www.emag.ro/laptop-gaming-asus-rog-cu-procesor-intelr-coretm-i7-4750hq-2-00ghz-haswelltm-15-6-full-hd-8gb-1tb-24gb-ssd-dvd-rw-nvidia-geforce-gtx-960m-4gb-free-dos-black-g551jw-cn319d/pd/DFVYDYBBM/ ceva de genul asta cred ca ti-ar trebui

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Some tips regarding several acquisitions  


The time now is 19-04-2024, 00:35:07
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x