User
Pass
2FA
 
 

An scolar 2009-2010
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Homework zone
Author Message15487
In2ition

[Globul de cristal]



Status: Offline
(since 30-04-2018 18:33)
Joined: 28 Aug 2006
Posts: 11769, Topics: 315
Location: Galati

Reputation: 1842.7
Votes: 199

Post Posted: 14-09-2009, 19:24:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce materie e " BED " ?

We stop looking for monsters under the bed when we realize they're inside of us.

nr913 wrote:
no really, dacã nu era așa țãrancã, și dacã era în bucurești, o luam de nevastã

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bamboochaa

[Creep]



Status: Offline
(since 16-11-2013 12:01)
Joined: 22 Sep 2007
Posts: 815, Topics: 26
Location: Romania

Reputation: 356.4
Votes: 8

Post Posted: 14-09-2009, 21:02:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In2ition wrote:
Ce materie e " BED " ?


Eu unul nu am mai auzit de materia asta.
A fost interesanta prima zi de scoala.A avut loc o festivitate in care s-a prezentat steagul liceului si imnul(la asta nu ma asteptam din partea conducerii).Pacat ca am fost inghesuiti pe terenul de sport din spatele liceului care este mult prea mic pentru cei peste 1000 de elevi.
In rest, a fost frumos sa mi revad colegii, dar si unii din profesori.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
felixcat

[baka neko]



Status: Offline
(since 15-07-2014 15:00)
Joined: 05 Jan 2009
Posts: 2485, Topics: 31
Location: Romania

Reputation: 270.3
Votes: 50

Post Posted: 14-09-2009, 21:09:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

clipul cu americanii nu e relevant, ei sunt progeniturile unor tarani/hoti/disprati religiosi/sarantoci care au plecat din europa, sciliprea lor de geniu a disparut odata cu ei, au ca orice natie indivizii lor inteligenti dar majoritatea sunt niste cretini tocmai de aceea sunt asa de usor de condus.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
spiridusu

[graffer]



Status: Offline
(since 12-05-2020 12:15)
Joined: 17 Jul 2007
Posts: 2887, Topics: 325
Location: elite thunder gods kamikaze squadron

Reputation: 735.5
Votes: 50

Post Posted: 14-09-2009, 21:26:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pepy wrote:
la mine (la liceu) in clasa a 11-a sunt care au 4 ore de info una dupa alta:) iti zic eu ca e mai bine asa.. decat sa ai in fiecare zi cate 1- la fel si cu mate romana ..


imposibil.poate 4 ore pe zi una dupa alta este exclus !



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
In2ition

[Globul de cristal]



Status: Offline
(since 30-04-2018 18:33)
Joined: 28 Aug 2006
Posts: 11769, Topics: 315
Location: Galati

Reputation: 1842.7
Votes: 199

Post Posted: 14-09-2009, 21:47:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bamboochaa wrote:
In2ition wrote:
Ce materie e " BED " ?


Eu unul nu am mai auzit de materia asta.
A fost interesanta prima zi de scoala.A avut loc o festivitate in care s-a prezentat steagul liceului si imnul(la asta nu ma asteptam din partea conducerii).Pacat ca am fost inghesuiti pe terenul de sport din spatele liceului care este mult prea mic pentru cei peste 1000 de elevi.
In rest, a fost frumos sa mi revad colegii, dar si unii din profesori.


Materia asta ( BED / BET - ) o preda prof. de biologie


We stop looking for monsters under the bed when we realize they're inside of us.

nr913 wrote:
no really, dacã nu era așa țãrancã, și dacã era în bucurești, o luam de nevastã

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
liq

[FC OÞELUL GALAÞI]



Status: Offline
(since 27-09-2017 19:00)
Joined: 23 Dec 2006
Posts: 6176, Topics: 326
Location: Galati

Reputation: 331.9
Votes: 98

Post Posted: 15-09-2009, 00:33:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

spiridusu wrote:
pepy wrote:
la mine (la liceu) in clasa a 11-a sunt care au 4 ore de info una dupa alta:) iti zic eu ca e mai bine asa.. decat sa ai in fiecare zi cate 1- la fel si cu mate romana ..


imposibil.poate 4 ore pe zi una dupa alta este exclus !


Nu este imposibil, daca esti la info, se poate.

Eu sunt la profil tehnic si am aveam in clasa a 11 a 4 ore de acelasi modul una dupa alta, si dupa alea 4 ore, alte 2 ore care veneau in completarea modulului respectiv.

Eu nu am fost azi la scoala, vacanta e pana pe 15 - abia maine ma duc ( adica peste vreo 10 ore Thinking ca e 1:35 ceasu ) ma duc sa vad care-i treaba si vin acasa -


Intelligence plus character - that is the goal of true education
dr. Martin Luther King jr.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Levier
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2012 11:57)
Joined: 15 Feb 2007
Posts: 6876, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 86.5
Votes: 126

 
Post Posted: 15-09-2009, 03:52:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

[Max] wrote:
Sev wrote:
Imi amintesc ca aveam unul ca tine in clasa la liceu, axat doar pe info si mate, praf la restul pentru ca nu ii placeau si 'nu ii folosea deloc in viata', nu citea altceva in afara de mate si info, nu se uita la filme, singurele jocuri instalate pe computer erau cele care veneau default cu windows, el considera ca asta nu o sa-l ajute in viata cu nimic.
Ei uite, te ajuta, pana si jocurile, mai evadezi si tu din rutina, mai scapi de plictiseala, mai trece timpul, mai te relaxezi si tu.
Eu cele mai frumoase amintiri din liceu nu le am din ceva tabara de info, le am chiar din experientele obtinute materiilor care apartin unei arii curiculare opuse, de la internatul in care am stat in timpul olimpiadei de engleza pana la timpul pierdut la pregatirile din biblioteca pentru olimpiada de geografie[in care faceam orice in afara de invatat, fie ca mai terorizam impreuna cu alti 'viitori olimpici' computerul, aducandu-l in stare de nefolosinta, fie ca ne luam in mod sistematic peste picior cu profesoara].
Merita, chiar daca nu o sa-ti foloseasca in viata, o sa iti ofere temporar niste experiente care o sa-ti deschida ochii fata de lumea in care afli. E chiar ignorant sa crezi ca inveti asa ceva degeaba.

Cat despre ce a zis Orange, nu se aplica doar in cazul unui grup de prieteni, ci chiar daca te intreaba alt turist ce e acolo sau cum se numeste si la ce folosea/foloseste[crezand ca tu esti localnic], merita sa stii.
Plus ca nu ai vrea sa te prinda pe tine, mare domn informatician, pe strada niste oameni care sa te intrebe ceva de genul:
https://youtube.com/watch?v=fJuNgBkloFE:





Nush ... ti se pare ca din tot ce am zis duc o viata banala axata doar pe idealul de a fi informatician ? Daca s-a dedus asta din vorbele mele , imi pare rau.Pentru ca nu e deloc asa.Traiesc viata foarte intens iar chestiunea cu liceul e doar o faza intermediara (Care , adevarat , fara nu se poate) pentru a putea sa-mi ating unul din scopuri.

Al 2 -lea lucru : Nu am spus ca nu-mi plac celelalte materii.Am spus doar ca fiecare materie are "exagerarile" ei , si aici ma refer la notiuni ce clar n-o sa-mi foloseasca in viata.Si ca sa fiu mai precis 10% din materie nu ma intereseaza.Insa ramane restul de 90%.Deci nu mai interpretati gresit lucrurile ca "Ceea ce se vede nu e ceea ce pare" in multe situatii.


pustiule, esti clasa a 9-a. in mod normal ti-as spune cam ca exile, sa taci din gura, sa mai cresti si sa vorbim dupa. Ti-am cerut sa-mi spui promisiunea lui wilhelm ca sa imi dau seama cam cat de mult ne-ai vrajit cu diviziile. nu de alta, imi place sa stiu cand un user incearca sa-si dea aere de ranit cand nu e cazul. uite bai pustiule, promisiunea lui a fost sa faca din germania o putere europeana, a facut promisiunea asta fiindca germania a fost omisa sau uitata de la masa impartirii coloniilor si a pierdut mult pe asta. da, normal, motivul superficial pentru care a inceput a fost asasinarea lui franz ferdinand de catre gavrilo princip in sarajevo. si da, iar o sa vrei sa-mi spui ca nu-ti foloseste la nimic. dar avem niste probleme : 1. nu te-a intrebat nimeni cate divizii au intrat in romania, deci nu vad unde a exagerat cineva cu istoria.
2. nu ai invatat oricum la nivelul la care te-au impins ei teoretic, ca mi-ai fi raspuns la intrebare.
3. daca nu se intampla ce am insiruit eu mai sus, cand te duceai la cluj, la brasov, in muntii *** si in mai tot ardealul, primeai viza ungureasca.
4. sigur, tot ce-am insirat iti este ceva ce nu-ti va folosi in viata, cum si notiunea de prieteni inteligenti o sa te ocoleasca pentru restul vietii.

te salut, sa ai o dimineata buna.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
felixcat

[baka neko]



Status: Offline
(since 15-07-2014 15:00)
Joined: 05 Jan 2009
Posts: 2485, Topics: 31
Location: Romania

Reputation: 270.3
Votes: 50

Post Posted: 15-09-2009, 10:46:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Levier, conteaza doar fibra optica, dual coru' telefonul super performant si cu o gramada de aplicatii pe care nu o sa le folosesti in viata ta si multi multi bani castigati fara nici un efort - cui ii mai pasa ca oameni au murit pt lucruri importante si care de fapt ne marcheaza viata de zi cu zi,.
L.E : ca sa nu fac offtopic, azi am inceput prima zi de scoala prin a sta acasa, inca nu e gata sala -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pepy

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 27-02-2014 01:30)
Joined: 01 Dec 2006
Posts: 3112, Topics: 119
Location: Galati

Reputation: 293.6
Votes: 20

Post Posted: 15-09-2009, 13:18:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

spiridusu wrote:
pepy wrote:
la mine (la liceu) in clasa a 11-a sunt care au 4 ore de info una dupa alta:) iti zic eu ca e mai bine asa.. decat sa ai in fiecare zi cate 1- la fel si cu mate romana ..


imposibil.poate 4 ore pe zi una dupa alta este exclus !

nu e orar definitiv.. ori azi ori maine au 4 ore.. cel putin asa au zis ei..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Arkantos

[Physicist]



Status: Offline
(since 13-09-2017 19:12)
Joined: 06 Jun 2008
Posts: 1356, Topics: 40
Location: Stockholm

Reputation: 419.2
Votes: 20

Post Posted: 17-09-2009, 23:09:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Levier ai dreptate...mor cand mai aud cate unul, gen, care zice: treaba asta n-o sa-mi foloseasca niciodata. Nu ai de unde sa stii treaba asta si cum au mai zis ai ales unul din cele mai proaste exemple, treaba cu istoria. Eu am fost dintotdeauna cu matematica si fizica dar stiu destul de multa istorie mai ales din cel de-al doilea razboi mondial, ca sa nu mai spun de geografie. Nu stii cand trebuie iei parte la o discutie mai inteligenta si tu nu esti in stare sa legi 2 vorbe pentru ca nu te-a interesat in liceu. Cum zice si felix in loc sa te intereseze lucrurile cu adevarat importante in viata cum ar fi cultura generala tu o arzi aiurea cu scuze gen "nu ma intereseaza decat informatica". Ah si Max, scrie si tu corect ca nu te doare mana daca pui o cratima cand trebuie.

Cat despre prima zi de scoala...a trecut cam repede ca m-am trezit la 3 dupa-amiaza -




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Levier
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2012 11:57)
Joined: 15 Feb 2007
Posts: 6876, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 86.5
Votes: 126

 
Post Posted: 17-09-2009, 23:52:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Arkantos wrote:
Levier ai dreptate...mor cand mai aud cate unul, gen, care zice: treaba asta n-o sa-mi foloseasca niciodata. Nu ai de unde sa stii treaba asta si cum au mai zis ai ales unul din cele mai proaste exemple, treaba cu istoria. Eu am fost dintotdeauna cu matematica si fizica dar stiu destul de multa istorie mai ales din cel de-al doilea razboi mondial, ca sa nu mai spun de geografie. Nu stii cand trebuie iei parte la o discutie mai inteligenta si tu nu esti in stare sa legi 2 vorbe pentru ca nu te-a interesat in liceu. Cum zice si felix in loc sa te intereseze lucrurile cu adevarat importante in viata cum ar fi cultura generala tu o arzi aiurea cu scuze gen "nu ma intereseaza decat informatica". Ah si Max, scrie si tu corect ca nu te doare mana daca pui o cratima cand trebuie.

Cat despre prima zi de scoala...a trecut cam repede ca m-am trezit la 3 dupa-amiaza -


nu-l intereseaza romana, doar informatica...
esti de viitor copile, asculta la mine. daca vreodata va trebui sa angajez eu pe cineva, sigur ii dau un test de cultura generala, din cauza ta.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pepy

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 27-02-2014 01:30)
Joined: 01 Dec 2006
Posts: 3112, Topics: 119
Location: Galati

Reputation: 293.6
Votes: 20

Post Posted: 18-09-2009, 16:56:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In2ition wrote:
pepy tu parca erai mai mic decat bolo Thinking
cum sa fii a 11-a?
am 30 ore, e mai bine decat anul trecut (32)


nu sunt mai mic decat bolo.. nu cu o clasa cel putin.. poate sunt mai mic cu 1 luna.. sau cate or fi:-?? poate mai mare..

ma refeream la mine la liceu.. la clasa a 11-a.. nu la mine in clasa, eu fiind a 10-a.
scuze ca am raspuns asa tarziu, dar nu citesc tot forumul, mereu.. daca se mai intampla da-mi un pm.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MAchiavelli

[Dance for life]



Status: Offline
(since 08-01-2017 20:09)
Joined: 24 Jul 2009
Posts: 732, Topics: 28
Location: Far AwAy

Reputation: 98.5
Votes: 9

Post Posted: 19-09-2009, 17:52:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ia ziceti cum este mai naspa sa ai o ora de mate in fiecare zi de luni pana vineri sau 2 ore intr-o zi, adica 2ore in 2 zile si o intr-o zi?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BojaN

[sefu' la valoare]



Status: Offline
(since 30-01-2019 09:54)
Joined: 23 Jul 2009
Posts: 5420, Topics: 286
Location: Giurgiu, RO.

Reputation: 754.3
Votes: 132

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  sinnerzqrr 
Post Posted: 19-09-2009, 18:27:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Depinde de profesor.
Daca este un profesor care nu da pauza, este mult mai bine sa ai cate una in fiecare zi.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
MAchiavelli

[Dance for life]



Status: Offline
(since 08-01-2017 20:09)
Joined: 24 Jul 2009
Posts: 732, Topics: 28
Location: Far AwAy

Reputation: 98.5
Votes: 9

Post Posted: 19-09-2009, 18:41:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai e un prof naspa care da teme multe,si pune note mici.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Homework zone  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 19-04-2024, 12:03:21
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x