User
Pass
2FA
 
 

Anunt Important!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Homework zone
Author Message1333
ValenTyNo95

[FREAKZ E BAZA]



Status: Offline
(online 4 days ago)
Joined: 16 Feb 2013
Posts: 6284, Topics: 250
Location: Bucuresti

Reputation: 4319
Votes: 262

 
Post Posted: 03-06-2014, 15:39:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Doresc niste informati in legatura cu Facultatea de medicina veterinara,daca iti trebuia bac-ul(deorece la unele am inteles ca nu iti trebuie.....ceea ce mi se pare absurd),daca la intrarea in facultate trebuie sa mai susti niste teste...si multe altele.
@Am facut acest topic dearece sunt foarte ocupat si nu prea mai am mult timp liber sa ma 'documentez'in legatura cu facultate de medicina veterinara.....astept orice sfaturi/sugestii,rog seriozitate maxima si sper sa ma ajutati.
(astept niste pareri mai ales in special de la "cei batrani",acestia fiind:Bonjovi,Avioane,Ravenous,Seager...etc poate imi puteti da niste sfaturi importante).

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ravenous

[Retired E5150]



Status: Offline
(since 28-12-2023 12:30)
Joined: 01 Jan 2012
Posts: 10472, Topics: 307
Location: Bucharest

Reputation: 1863.9
Votes: 234

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 03-06-2014, 16:02:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In Bucuresti parca admiterea a constat strict in media de la bac anul trecut, fara examene aditionale.

http://fmvb.ro/social/?page_id=1360 - Ai aici metodologia de admitere pentru anul curent, iar raspunsurile la intrebari tot acolo le gasesti, eventual poti intreba pe cineva care a petrecut cativa ani in cadrul FMVB - Sunt cativa si pe forum, poate ai noroc sa se uite vreunul peste topicul tau.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-P!C@-

[Simply Normal]



Status: Offline
(since 21-04-2022 19:07)
Joined: 28 May 2012
Posts: 21086, Topics: 1601
Location: Constanta

Reputation: 1870.3
Votes: 781

Post Posted: 04-06-2014, 10:54:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Facultatea de medicina veterinara e o facultate nu grea ci extrem de grea. Eu am facut liceu cu profil veterinar in Constanta(am si diploma de asistent veterinar) si daca nu ai un minim de cunostinte inainte de a face facultatea iti va fi foarte greu. Dupa liceu am plecat la Bucuresti sa fac facultatea dar am renuntat dupa 1 an(nu m-am obisnuit cu orasul, faceam naveta Cta-Buc. saptamanal) si am terminat in Constanta facultatea +masterul in management. Trebuie sa stii ca din primul an vei fi avea examene grele si aici ma refer la anatomie, chimie, biochimie si una din cele mai urate materii, genetica. La anatomie vei invata oasele/scheletele a 7 animale(asa am avut noi) si la examen va trebui sa recunosti ce os este, de la ce animal si din ce zona provine( daca e vertebra cervicala sau lombara sau daca e un humerus ori radius trebuie sa spui de la ce animal e). O sa ai si laboratoare de microbiologie, histologie, reproductie si altele dar astea sunt frumoase si usor de retinut. E posibil ca la anatomie sa va arate un animal mort pentru analize(noi am avut un cal) si multora li se inmoaie picioarele. O sa puteti face si practica in cadrul facultatii(cand am facut eu facultatea exista un cabinet vetererinar chiar in cadrul facultatii dar asta e doar la cei in anii terminali cred). Gandeste-te de 2 ori inainte de a alege FMVB pentru ca e si foarte scumpa facultatea( taxa e intre 4.000-6.000 lei pe an).



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ValenTyNo95

[FREAKZ E BAZA]



Status: Offline
(online 4 days ago)
Joined: 16 Feb 2013
Posts: 6284, Topics: 250
Location: Bucuresti

Reputation: 4319
Votes: 262

 
Post Posted: 04-06-2014, 18:21:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

P!C@-Pentru medicina veterinara am optat mereu...si la taxa aceea cred ca te referi cumva la facultatea privata?
@ – "diploma de bacalaureat (diplomã echivalentã cu aceasta)",diploma echivalenta cu aceasta la ce se refera?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-P!C@-

[Simply Normal]



Status: Offline
(since 21-04-2022 19:07)
Joined: 28 May 2012
Posts: 21086, Topics: 1601
Location: Constanta

Reputation: 1870.3
Votes: 781

Post Posted: 04-06-2014, 18:58:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca ai optat mereu inseamna ca iti place si e un lucru pozitiv. Nu e vorba de taxa la o facultate privata, e vorba de taxa pe an la FMVB daca nu intri la fara taxa.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ValenTyNo95

[FREAKZ E BAZA]



Status: Offline
(online 4 days ago)
Joined: 16 Feb 2013
Posts: 6284, Topics: 250
Location: Bucuresti

Reputation: 4319
Votes: 262

 
Post Posted: 04-06-2014, 19:18:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Imi poti trimite prin PM un Id-mess,facebook,skype orice? deoarece mai am cateva intrebari la care sunt nedumerit.

FREAKZ COMMUNITY @ Facebook

FREAKZ E BAZA !
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-P!C@-

[Simply Normal]



Status: Offline
(since 21-04-2022 19:07)
Joined: 28 May 2012
Posts: 21086, Topics: 1601
Location: Constanta

Reputation: 1870.3
Votes: 781

Post Posted: 05-06-2014, 08:58:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ti-am lasat pm cu id-ul.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Homework zone  


The time now is 29-03-2024, 15:37:08
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x