User
Pass
2FA
 
 

Bad-uri pe Hard

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Hardware
Author Message1206
zaku

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 04-05-2013 17:38)
Joined: 18 Sep 2012
Posts: 1882, Topics: 68
Location: Craiova

Reputation: -51.3
Votes: 7

 
Post Posted: 03-11-2012, 01:22:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut , tocmai ce am luat un pc pentru cateva luni sa-l tin sa il "distrug" si pe asta , nu am bani sa-mi fac ceva mai bunicel momentan . OK , problema este urmatoarea , am un hard de 40GB , putin dar imi ajunge pentru o luna maxim pana iau altu second hand , dar cand incerc sa downloadez ceva cu Utorrent pe partitia D(cand am instalat WIN am ales partitia D mai mare decat C, unde am instalat si windowsu si mai am vreo 7GB liberi)imi da o eroare :
"write to read : data error(cyclic redundancy check)" . Am citit pe google ceva , cum ca aceasta eroare apare de la BAD-urile de pe hard . Aceste bad-uri apar doar pe o anumita parte(paritie) deoarece cand am downloadat ceva(tot cu utorrent) pe partitia C , nu mi-a dat deloc eroarea .
Daca imi puteti da o solutie , sa imbin cumva cele 2 partiti ,sau daca as instala din nou windowsu si as pune mai multi GB pe C si mai putini in partitia D ... nu stiu . Sau daca imi schimba hardu cu garantia daca am baduri pe el ?Astept reply

//edit: mentionez ca pana la 55% din wow nu mi-a aparut deloc eroarea asta .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
banditu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-05-2021 22:54)
Joined: 21 Nov 2006
Posts: 349, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: 548.9
Votes: 9

Post Posted: 05-11-2012, 16:20:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Dca hdd-ul are bad-uri da, garantia ar trebui sa ti-l schimbe.
2. Testeaza pc-ul cu hard disk sentinel si vezi si spune, mai pot incerca cu hd tune la tab-ul health.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zaku

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 04-05-2013 17:38)
Joined: 18 Sep 2012
Posts: 1882, Topics: 68
Location: Craiova

Reputation: -51.3
Votes: 7

 
Post Posted: 05-11-2012, 19:08:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am gasit ca are baduri , l-am dus la garatie cica imi da altu in cateva zile , pana atunci am altu cumparat cu 30 lei de 40 GB si cand vine celalalt le "imbin" .
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Hardware  


The time now is 28-03-2024, 12:13:28
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x