User
Pass
2FA
 
 

Cerere : emblema / logo firma : 50 rep castigator si cate 3 pt fiecare alt logo

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Requests / Gifts
Author Message3929
Westy

[Tom&Jerry Fan]



Status: Offline
(since 26-05-2019 09:28)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2197, Topics: 190
Location: In A Mouse Hole

Reputation: 283.9
Votes: 38

 
Post Posted: 06-08-2013, 18:43:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut , as dori si eu o emblema sau un logo ceva dragut pentru o firma , firma se numeste SC Servas Prod SRL , ma rog nu e nevoie de SC si SRL pe emblema . Puteti folosii si doar S si P sau abreviatii ce va trece prin cap - ofer rep +30 celui al carei creatie va fi folosita (minim sa posteze 5 utilizatori , daca este doar 1 sau 2 posturi voi oferi reputatia daca sunt impresionat de creatie , sau voi oferi mai putin ) .

Voi oferi 3 reputatie pentru fiecare utilizaror care posteaza un logo bun si muncit chiar daca nu este castigator . ( doar 3 reputatie pe user chiar daca posteaza mai multe creatii )

Daca un user are mai multe variante le poate posta pe toate nu ma deranjeaza .

Firma se ocupa cu Administrare de Imobile se poate folosi o imagine cu un bloc ceva pe fundal , voi stiti mai bine si aveti mai multa imaginatie si pricepere altfel nu v.as fi cerut ajutorul -

Va multumesc , voi si posta al cui logo va fi folosit

PS : am nevoie de diferite rezolutii atat mai mari cat si mai mici , dar astea dupa ce voi alege al cui logo il folosesc





      Last edited by Westy on 07-08-2013, 18:47:03; edited 1 time in total
      0 0
        
      Back to top
      View user's profile Send private message
      Happy =]]

      [I'm in your mind !]



      Status: Offline
      (since 02-05-2020 11:17)
      Joined: 17 Mar 2012
      Posts: 10538, Topics: 450
      Location: In mintea ta !

      Reputation: 553
      Votes: 204

               
      Post Posted: 06-08-2013, 22:23:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)











      Pentru orice problema PM.
      Nu ofer asistenta in privat.

      0 0
        
      Back to top
      View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
      AlX1321

      [Creep]



      Status: Offline
      (since 10-10-2015 15:29)
      Joined: 14 Jun 2011
      Posts: 835, Topics: 26
      Location: Bucuresti

      Reputation: 687
      Votes: 65

      Post Posted: 07-08-2013, 10:17:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)






      0 0
        
      Back to top
      View user's profile Send private message
      Westy

      [Tom&Jerry Fan]



      Status: Offline
      (since 26-05-2019 09:28)
      Joined: 29 Jan 2010
      Posts: 2197, Topics: 190
      Location: In A Mouse Hole

      Reputation: 283.9
      Votes: 38

       
      Post Posted: 07-08-2013, 18:46:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

      Premiu marit la +50 rep sa stimulam comunitatea


      0 0
        
      Back to top
      View user's profile Send private message
      PirCeOfHaven

      [Account disabled]



      Status: Offline
      (since 07-10-2013 17:53)
      Joined: 24 Nov 2012
      Posts: 1582, Topics: 61
      Location: Romania

      Reputation: 92.2
      Votes: 66

       
      Post Posted: 07-08-2013, 19:23:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)


      0 0
        
      Back to top
      View user's profile Send private message
      CraZzy - 7Up

      [CrazzyRO]



      Status: Offline
      (since 20-12-2018 20:01)
      Joined: 26 Jun 2013
      Posts: 605, Topics: 36
      Location: Severin .

      Reputation: 150
      Votes: 23

           
      Post Posted: 08-08-2013, 11:33:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)


      Am stat o ora pe ea . Chiar daca este slaba , sunt incepator .



      0 0
        
      Back to top
      View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
      Westy

      [Tom&Jerry Fan]



      Status: Offline
      (since 26-05-2019 09:28)
      Joined: 29 Jan 2010
      Posts: 2197, Topics: 190
      Location: In A Mouse Hole

      Reputation: 283.9
      Votes: 38

       
      Post Posted: 08-08-2013, 19:25:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

      Niste remarci despre logourile de pana acum

      @Happy Primul Logo este destul de ok , celelalte 2 sunt sunt slabute .
      @AlX1312 Primul logo este momentan favoritul meu este stilat dar totusi nu este nici foarte pompos , iar al 2-lea ideea este excelenta numai ca blocurile alea arata un pic cam primitiv -
      @PirCeOfHeaven Este un pic cam prea mult detaliu ceea ce caut eu este ceva mai simplu ceva sa poata fi folosit de exemplu intr-un colt al unei foi sau ceva de genu
      @Crazzy - 7up este ok , pentru un wallpaper , insa nu este ceea ce caut . Poate chiar il voi folosi ca wallpaper pe calculatoare insa mai lucreaza pe el si mai vedem daca imi place ce iese ca wallpaper vei fi rasplatit cu +15 rep .

      Mai rog si alti utilizatori sa posteze ca sa pot avea mai multe optiuni din care sa aleg .



      0 0
        
      Back to top
      View user's profile Send private message
      CraZzy - 7Up

      [CrazzyRO]



      Status: Offline
      (since 20-12-2018 20:01)
      Joined: 26 Jun 2013
      Posts: 605, Topics: 36
      Location: Severin .

      Reputation: 150
      Votes: 23

           
      Post Posted: 08-08-2013, 21:09:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

      Uite , am mai adaugat niste effecte .Daca nu iti place imi zici , am psd si o fac cum vrei tu .



      0 0
        
      Back to top
      View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
      SneeK

      [SnickerS]



      Status: Offline
      (since 05-12-2016 09:00)
      Joined: 25 Dec 2012
      Posts: 2370, Topics: 36
      Location: Romania,Iasi

      Reputation: 282
      Votes: 36

       
      Post Posted: 08-08-2013, 22:25:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)




      AlX1321 ma scuzi daca m-am inspirat putin de la tine -.



      0 0
        
      Back to top
      View user's profile Send private message
      Westy

      [Tom&Jerry Fan]



      Status: Offline
      (since 26-05-2019 09:28)
      Joined: 29 Jan 2010
      Posts: 2197, Topics: 190
      Location: In A Mouse Hole

      Reputation: 283.9
      Votes: 38

       
      Post Posted: 09-08-2013, 00:20:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

      @Crazzy - 7up poti incerca si altceva as vrea daca se poate sa arate mai clar , al 2-lea imi da impresia de o poza de rezolutie mica intinsa pe tot ecranul -


      0 0
        
      Back to top
      View user's profile Send private message
      AlX1321

      [Creep]



      Status: Offline
      (since 10-10-2015 15:29)
      Joined: 14 Jun 2011
      Posts: 835, Topics: 26
      Location: Bucuresti

      Reputation: 687
      Votes: 65

      Post Posted: 09-08-2013, 09:14:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)








      0 0
        
      Back to top
      View user's profile Send private message
      Pfear

      [Pur sânge]



      Status: Offline
      (since 10-12-2018 08:41)
      Joined: 02 May 2011
      Posts: 1091, Topics: 74
      Location: Templul prafului

      Reputation: 1747.4
      Votes: 164

         
      Post Posted: 09-08-2013, 19:38:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

      Chiar dacã firma se numeºte SC ServasProd SRL, marca (numele de scenã) ºi, implicit sigla, ar trebui sã fie Servas. Exemple: OMV se numeºte acum S.C. OMV Petrom Marketing S.R.L., Lidl se numeºte S.C. Lidl Discount S.R.L. ºi dacã te uiþi pe orice bon de la orice magazin ai sã observi cã denumirea persoanei juridice diferã în 90% din cazuri de firma de pe fronton.
      În plus, Prod-ul spune în mod normal cã eºti producãtor, ori tu spui cã oferi servicii, deci nu bãga prod-ul la înaintare.

      Sfatul meu pentru cei care mai încearcã este sã încerce cu Servas.

      Sfatul pentru tine este sã te duci la o firmã specializatã pe creare de identitate vizualã. Te costã relativ puþin (în funcþie de ce vrei o poþi obþine pentru de la 15-20 euro pânã la 150 - 200; pentru 200 ar trebui sã-þi facã ºi cãrþi de vizitã, foi cu antet, screen savere ºi desktop personalizat - evident, preþul poate merge în sus dacã vrei ºi inscripþionãri auto, materiale promoþionale, tricouri, ºepci ºi mai ºtiu eu ce. Am vrut sã-þi faci o idee despre piaþa de profil).
      Rezultatul? Vei avea multe variante (minim 3, uneori se fac ºi 6-7), toate decente, unele chiar profi. Dacã sunt profi îþi vor da variantã print ºi ºi variantã screen la varianta finalã + varianta vectorizatã ca sã o poþi scoate la orice dimensiune ulterior, inclusiv banner cât un bloc, fãrã sã mai apelezi la ei când vei avea nevoie de el.

      Dar motivul principal pentru care îþi dau sfatul acesta este cã sigla te reprezintã. Dacã ai siglã de calitate nu trebuie sã te baþi cu pumnul în piept cã oferi calitate. Lumea va crede asta despre tine implicit. Cealaltã variantã este sã fii nevoit sã te bați cu pumnul în piept cã ești cel mai tare din parcare și sã nu te creadã nimeni decât dacã aude de la alții cã ești bun. Și asta se obține greu, cã românu-i cârcotaș.

      La siglã ºi la cãrþi de vizitã nu te zgãrci. Mai ales dacã ești bun în ce faci. Identitatea vizualã pentru un business e ca fermoarul pentru o geantã. Despre o geantã bunã cu fermoare proaste n-o sã spui niciodatã cã e bunã. Uneia proaste cu fermoare bune o sã-i mai treci cu vederea neajunsurile.





      sunet

      0 0
        
      Back to top
      View user's profile Send private message
      Westy

      [Tom&Jerry Fan]



      Status: Offline
      (since 26-05-2019 09:28)
      Joined: 29 Jan 2010
      Posts: 2197, Topics: 190
      Location: In A Mouse Hole

      Reputation: 283.9
      Votes: 38

       
      Post Posted: 09-08-2013, 23:29:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

      Mersi de sfat insa firma este una de familie , nu avem nevoie de maketing . Majoritatea extinderii pana acum s-a facut din aproape in aproape , preferam o crestere inceata insa mai eficienta . Pana acum avem sub administrare aprox. 30 de asociatii de proprietari si de cand am inceput activitatea in 2007 nici una dintre asociatiile pe care le-am administrat nu a dorit reziliera contractului .

      Firma initial trebuia sa se numeasca Servas Prop insa o greseala a avocatei care ne-a ajutat la infiintare a facut sa iasa Prod , dar nu am dat mare importanta numelui -

      Chestia cu emblema este ceva care ar veni ca un plus mai mult o chestie personala -



      0 0
        
      Back to top
      View user's profile Send private message
      Pfear

      [Pur sânge]



      Status: Offline
      (since 10-12-2018 08:41)
      Joined: 02 May 2011
      Posts: 1091, Topics: 74
      Location: Templul prafului

      Reputation: 1747.4
      Votes: 164

         
      Post Posted: 10-08-2013, 04:47:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

      Pe de o parte spui cã n-ai nevoie de marketing, pe de alta vrei sã-i faci siglã/logo. Sã faci un logo pentru ceva, orice, este deja marketing. Dacã faci un logo bun, e marketing bun, iar unul prost e marketing prost. Sper cã sunt suficient de clar, chiar și pentru cineva care crede cã mãsura succesului este lipsa de contracte reziliate.

      Mesajul meu anterior nu se poate reduce la: "fã marketing". Ci poate la "dacã tot faci marketing, fã-l bine, cã altfel îþi faci mai mult rãu".

      Multã baftã cu sigla ºi cu firma.

      Încã ceva... Reputaþia a fost instituitã aici ca monedã de schimb în cadrul comunitãþii freakz (in-game items - prin vote points, semnãturi pentru forumul comunitãții, etc.).
      În niciun caz pentru tranzacþii generatoare de profit IRL.

      Topic closed.





      sunet

      0 0
        
      Back to top
      View user's profile Send private message

        Topic locked


      Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

      Locked by Pfear, 10 August 2013 13:46



       
      This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Requests / Gifts  


      The time now is 25-04-2024, 11:29:57
      Copyright info

      Based on phpBB ro/com
      B

       
       
       







      I forgot my password


      This message appears only once, so
      like us now until it's too late ! :D
      x