User
Pass
2FA
 
 

Dragon Soul: Spine of Deathwing
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message61062
madau

[the Insane]



Status: Offline
(since 11-11-2021 17:01)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2813, Topics: 137
Location: Romania

Reputation: 742.9
Votes: 97

   
Post Posted: 22-09-2014, 14:16:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poate gresesc, dar nu cred ca se intampla asa pe 25H:

Blood Corruption: Earth now applies two stacks of Blood of Neltharion when it expires on 25-player heroic difficulty

Hotfix here.




Vengeance is in my heart, death in my hand,
Blood and revenge are hammering in my head.

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Jaiss

[Creep]



Status: Offline
(since 25-03-2020 15:38)
Joined: 10 May 2011
Posts: 900, Topics: 41
Location: Romania

Reputation: 356.4
Votes: 28

     
Post Posted: 22-09-2014, 14:36:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

madau wrote:
Poate gresesc, dar nu cred ca se intampla asa pe 25H:

Blood Corruption: Earth now applies two stacks of Blood of Neltharion when it expires on 25-player heroic difficulty

Hotfix here.


Ba da, se intampla.



0 4
  
Back to top
View user's profile Send private message
side_fx

[Veni,Vidi,Vici]



Status: Offline
(since 10-07-2023 20:13)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 673, Topics: 68
Location: Bucuresti

Reputation: -97.7
Votes: 65

 
Post Posted: 22-09-2014, 21:53:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

http://www.wowhead.com/npc=56341/burning-tendons
Bugul este prezent pe toate dificultatile si se manifesta in felul urmator:

Specurile de dps cu abilitati ce necesita sa te afli in spatele targetului pentru a le casta nu pot da damage cum ar trebui pe Burning Tendons deoarece NPCul se roteste necontrolat (parerea mea este ca se roteste in functie de agro).

*De exemplu eu joc rogue sub. Cand se deschide armura si Burning Tendons devine targetabil merg langa el si incep sa castez ambush/backstab (abilitati ce necesita sa fi in spatele targetului). Bugul este random , tendonul rotindu-se haotic si la intervale neregulate de timp.....de ex uneori nu merge de la bun inceput sa atac cu niciuna din aceste abilitati, alteori merge sa atac la inceput 3-4 secunde dupa care tendonul se roteste , backul ducandu-se in carapace unde tu nu poti ajunge daca nu ai shadowstep.
Stiu ca va intrebati de ce sa nu castezi shadowstep cand se roteste NPCu si asa rezolvi problema .Shadowstep reprezinta de asemenea alt bug.... daca il castezi in momentul in care s-a rotit tendonul si nu mai poti da backstab/ambush , te baga in textura carapacei unde poti ataca pret de 2-3 secunde dupa care se roteste din nou si nu mai poti folosi abilitatile respective(care reprezinta tot damageul meu)

Bugul este prezent si la feral (nu poate casta shredul), si poate fi confirmat de orice sub sau feral dintr-o guida cat de cat buna.

Nu pot filma deoarece am PC de guma dar se poate testa si confirma foarte usor.Cum spuneam cred ca problema tine de agro ...tendonul cred ca se intoarce cu fata la cel care face cel mai mult threat , deci daca este sa testati faceti-o cum trebuie ,intr-un raid.

Pe blizz:
https://youtube.com/watch?v=j05USWZ8yy4:


Minutul 2:25
Se poate vedea in video cum ar trebui sa funtioneze tendonul . Backul tendonului este intors permanent spre raid si ramane nemiscat , nu este afectat de threat. In plus nici shadowstepul nu te baga in textura carapacei .

5 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
madau

[the Insane]



Status: Offline
(since 11-11-2021 17:01)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2813, Topics: 137
Location: Romania

Reputation: 742.9
Votes: 97

   
Post Posted: 22-09-2014, 22:20:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^Confirm!
S-a intamplat in seara asta la raid fix acelasi lucru. Modificarea a intervenit recent, zilele trecute puteam sa dau shred din orice pozitie, oriunde ma aflam.
Aceeasi impresie am si eu, ca s-ar plimba oarecum dupa aggro. Doar ca ele nu trebuie sa aibe aggro table!!

Presupun ca s-a facut o modificare prin baza de date pentru a face fix la Madness. Daca vor sa faca ceva corect ar trebui ca mobii de la Madness sa inherit felul in care se comporta tendonul inainte. Sau sa le faca frontal cone de 1 grad...




Vengeance is in my heart, death in my hand,
Blood and revenge are hammering in my head.

0 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drutau

[Maniac]



Status: Offline
(since 30-08-2017 00:01)
Joined: 01 Jun 2013
Posts: 1488, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 136.2
Votes: 22

 
Post Posted: 22-09-2014, 22:40:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Confirm si eu. "Bug-ul" a aparut recent.


0 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rairakku

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-06-2017 16:54)
Joined: 28 Jun 2012
Posts: 31, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 165.2
Votes: 4

 
Post Posted: 23-09-2014, 17:38:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

odes wrote:
Nu inteleg de ce nu mutati chestu ala infect de la spine pe partea opusa fata de locul in care aterizam noi, acum e spawnat chiar in ghiara lui deathwing si este urat estetic, asa macar stim sigur ca nu va da nimeni click *din greseala* pe cufar fiind out of range si daca tot se buguie e clar ca nu va fi din cauza playerilor...

Si noi am pierdut un spine loot pe 10h aseara ca nu mergea deschis cufarul, nu a dat nimeni click pe cufar decat ML-ul care binenteles nu a primit nici macar fereastra de loot goala ci direct object already being used sau ceva de genu si era blocat in animatie ca fiind deschis cufarul (am screen), si nu, nu era nimeni cu chestul deschis si sa vada loot. S-a contactat un gm ni s-a spus prompt ca nu se poate face nimic si ca e random bug, hai mersi.

In alte situatii am patit sa nu vada ML lootul si sa punem tot raidul sa se uite in chest sa ne dam seama care il vede....chiar nu va puteti face putin timp sa reparati obiectele astea de tip container in care se pot uita mai multi playeri? ne chinuim cu povestile astea de atata amar de vreme.


Ni s-a intamplat si noua sa avem probleme cu loot dupa spine. Noi am reusit sa-i dam de cap pana la urma. Cand ti se blocheaza chestul deschis si nu vezi nimic, bea ceva in game. O sa vezi ca se inchide chestul si incearca in loc de right click, shift+right click. Sau eventual, da cuiva assist+ML si sa-si dea relog, daca nu merge ce am zis mai sus. Cat despre chemarea unui GM, cand am apelat la ei (si s-a intamplat de 2 ori) au rezolvat problema. In plus, daca faci guild raids, poti lasa pe group loot, si pot da toti pass la items, numai raid leader need.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Jimmy@Betrayers

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-09-2019 22:32)
Joined: 20 Jul 2013
Posts: 147, Topics: 2
Location: Timisoara

Reputation: 160.5
Votes: 11

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-09-2014, 17:56:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La spine dk-ul unholy trebuie sa fie healer .. inca moare petul in prostie


"All that I am: anger, cruelty, vengeance - I bestow upon you, my chosen knight."

3 3
  
Back to top
View user's profile Send private message
Helinator

[Ex-fan of Deathwing]



Status: Offline
(since 07-12-2017 14:05)
Joined: 28 May 2013
Posts: 149, Topics: 29
Location: Bitland

Reputation: 134.2
Votes: 12

 
Post Posted: 28-09-2014, 19:04:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

A observat cineva ca bara de debuffs se buguieste si nu mai arata debuffs corect sau chiar deloc, si le gasesti in bara de buffs in schimb? S-a intamplat in heroic chiar aseara. Imi cer scuze daca bug-ul a fost raportat deja, mi-a fost sila sa caut 10 pagini.



How i feel in 0% of my time: -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
UlquiorraSchiffer

[Flügel]



Status: Offline
(online 10 hours ago)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 586, Topics: 5
Location: Avant Heim

Reputation: 290.2
Votes: 34

   
Post Posted: 28-09-2014, 21:31:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Helinator wrote:
A observat cineva ca bara de debuffs se buguieste si nu mai arata debuffs corect sau chiar deloc, si le gasesti in bara de buffs in schimb? S-a intamplat in heroic chiar aseara. Imi cer scuze daca bug-ul a fost raportat deja, mi-a fost sila sa caut 10 pagini.

If i remember correctly se intampla la multe debuffs asa...insa nu cred ca sunt postate

Posturi unite automat, 28-09-2014, 22:31:39

By the by a small look into that corrupted blood:earth?



I'm a legend, you're a trend, you ain't got half the skills I got
I'll beat your *** with one eye closed: Boba Fetty Wap!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
madau

[the Insane]



Status: Offline
(since 11-11-2021 17:01)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2813, Topics: 137
Location: Romania

Reputation: 742.9
Votes: 97

   
Post Posted: 29-09-2014, 08:56:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Blood of Neltharion, bufful de care zici tu, nu are durata. Nu a avut niciodata, alte mecanici s-au tot schimbat la el insa niciodata partea cu durata. Daca ar avea durata atunci ar trebui sa fie 15 minute si sa dispara cand termini encounterul.

Momentan e un bug de care s-a mai spus pe aici si de care se cam face exploit: Daca ai BC:Earth ca debuff pe tine cand ai facut killul atunci ti se pune bufful de dmg redus si ramai cu el pana la relog.




Vengeance is in my heart, death in my hand,
Blood and revenge are hammering in my head.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
UlquiorraSchiffer

[Flügel]



Status: Offline
(online 10 hours ago)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 586, Topics: 5
Location: Avant Heim

Reputation: 290.2
Votes: 34

   
Post Posted: 29-09-2014, 10:09:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Trebuie sa tina 2 min me boy


I'm a legend, you're a trend, you ain't got half the skills I got
I'll beat your *** with one eye closed: Boba Fetty Wap!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Jaiss

[Creep]



Status: Offline
(since 25-03-2020 15:38)
Joined: 10 May 2011
Posts: 900, Topics: 41
Location: Romania

Reputation: 356.4
Votes: 28

     
Post Posted: 29-09-2014, 10:40:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

UlquiorraSchiffer wrote:
Trebuie sa tina 2 min me boy


https://youtube.com/watch?v=Y0WF_ZpYHhQ:

da la minutul 1, uita-te in dreapta la buffe si spune-mi daca are durata "boy".



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
UlquiorraSchiffer

[Flügel]



Status: Offline
(online 10 hours ago)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 586, Topics: 5
Location: Avant Heim

Reputation: 290.2
Votes: 34

   
Post Posted: 29-09-2014, 10:49:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Jaiss wrote:
UlquiorraSchiffer wrote:
Trebuie sa tina 2 min me boy


https://youtube.com/watch?v=Y0WF_ZpYHhQ:

da la minutul 1, uita-te in dreapta la buffe si spune-mi daca are durata "boy".

First of all i wasn't reffering to you with 'boy' 'tis a joke i have with Hac
Second ok i admit i was wrong. But it seems some humans tend to be too ironical when they are right



I'm a legend, you're a trend, you ain't got half the skills I got
I'll beat your *** with one eye closed: Boba Fetty Wap!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
madau

[the Insane]



Status: Offline
(since 11-11-2021 17:01)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2813, Topics: 137
Location: Romania

Reputation: 742.9
Votes: 97

   
Post Posted: 29-09-2014, 10:53:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

the "boy" thing it's an inside joke.

Eu nu gasesc nicio dovada ca ar fi 2 minute. So enlighten us -




Vengeance is in my heart, death in my hand,
Blood and revenge are hammering in my head.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
UlquiorraSchiffer

[Flügel]



Status: Offline
(online 10 hours ago)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 586, Topics: 5
Location: Avant Heim

Reputation: 290.2
Votes: 34

   
Post Posted: 29-09-2014, 10:55:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

madau wrote:
the "boy" thing it's an inside joke.

Eu nu gasesc nicio dovada ca ar fi 2 minute. So enlighten us -

I already said i was wrong



I'm a legend, you're a trend, you ain't got half the skills I got
I'll beat your *** with one eye closed: Boba Fetty Wap!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next    


The time now is 25-04-2024, 12:04:15
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x