User
Pass
2FA
 
 

Forum chat
Go to page 1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Discussions/Help
Author Message5354
eM
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-05-2016 21:00)
Joined: 27 Jul 2009
Posts: 8918, Topics: 345
Location: 127.0.0.1

Reputation: 264.1
Votes: 385

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 09-07-2015, 21:39:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

În speranța cã n-o sã închideți din instinct topicul, haideți sã dezbatem întâi.

Am citit toate propunerile anterioare și contraargumentele au fost urmãtoarele:

Bãtaie de cap: Orice secțiune de pe forum ãsta este o bãtaie de cap pentru admini, dar mereu ați gãsit alți oameni care sã se ocupe, fãceți-o și acum.
Inutil: Well, topicuri în care altãdatã se postau câte 5-10 paigini / zi acum mor (spam zone). Poate un chat ar face oamenii mai activi.
Ar arãta urât pe forum: (parcã a zis cineva chestia asta... ) Se poate pune o fereastra micuțã sub toate subforumurile, nu ar arãta urât. Dacã s-ar face, ar fi în aceeași temã ca forumul, ofc.

De ce? Pentru cã lipsește pe forumurile de gaming. Mai cunosc un singur forum cu chat, n-o sã-i spun numele, nu e de gaming, însã merge de minune. Vrem doar sã avem o discuție mai interactivã decât într-un thread unde se posteazã o datã la 2 zile. Credeți cã asta va reduce numãrul de posturi? Nope, chat-ul va fi doar așa, un spamzone, însã cu siguranțã îl va vedea toatã lumea dacã va apãrea în paginã indiferent de subforumul în care te afli. Cred cã ar spori activitatea.
Atâta timp cât vor exista chat mods, nu se va crea haos acolo.
A fãcut Shocker forum achievements (cine cãcat mai are așa ceva??), nu cred cã un chat e rocket science, trebuie doar sã existe voințã.

Aștept un rãspuns din parte adminilor pls.




1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*ZeuS*
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 15-07-2015 19:01)
Joined: 24 Jun 2015
Posts: 778, Topics: 70
Location: Romania / Mare Mures / Baia Mare

Reputation: -82.7
Votes: 11

       
Post Posted: 09-07-2015, 21:56:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eM wrote:
În speranța cã n-o sã închideți din instinct topicul, haideți sã dezbatem întâi.

Am citit toate propunerile anterioare și contraargumentele au fost urmãtoarele:

Bãtaie de cap: Orice secțiune de pe forum ãsta este o bãtaie de cap pentru admini, dar mereu ați gãsit alți oameni care sã se ocupe, fãceți-o și acum.
Inutil: Well, topicuri în care altãdatã se postau câte 5-10 paigini / zi acum mor (spam zone). Poate un chat ar face oamenii mai activi.
Ar arãta urât pe forum: (parcã a zis cineva chestia asta... ) Se poate pune o fereastra micuțã sub toate subforumurile, nu ar arãta urât. Dacã s-ar face, ar fi în aceeași temã ca forumul, ofc.

De ce? Pentru cã lipsește pe forumurile de gaming. Mai cunosc un singur forum cu chat, n-o sã-i spun numele, nu e de gaming, însã merge de minune. Vrem doar sã avem o discuție mai interactivã decât într-un thread unde se posteazã o datã la 2 zile. Credeți cã asta va reduce numãrul de posturi? Nope, chat-ul va fi doar așa, un spamzone, însã cu siguranțã îl va vedea toatã lumea dacã va apãrea în paginã indiferent de subforumul în care te afli. Cred cã ar spori activitatea.
Atâta timp cât vor exista chat mods, nu se va crea haos acolo.
A fãcut Shocker forum achievements (cine cãcat mai are așa ceva??), nu cred cã un chat e rocket science, trebuie doar sã existe voințã.

Aștept un rãspuns din parte adminilor pls.


Contra !

Nu va spori deloc activitatea nimanui din contra va scadea activitatea posturilor ca vom vorbi doar pe chat ... -

Si deja e destul de incarcat forumul - , nu ar ajuta deloc ! -

Eu zic ca e bine asa , chat-ul ne va aduce doar probleme , se va injura la greu / spama / si multe alte chesti inutile !



Casuta Vocala : *ZeuS*
Addons classic modat : 78% -> in constructie !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
eM
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-05-2016 21:00)
Joined: 27 Jul 2009
Posts: 8918, Topics: 345
Location: 127.0.0.1

Reputation: 264.1
Votes: 385

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 09-07-2015, 22:01:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Prietene, ești pe forum de o lunã. Cam câte știi tu despre activitatea de pe forumul ãsta?
Singura secțiune care a mai rãmas cu adevãrat activã pe forum este cea de WoW, și când zic ”activã” mã refer la ceea ce se întâmpla acum 2-3 ani, când la cafenea se fãceau cele mai multe posturi pe zi, iar acum secțiunea aia (dedicatã postãrilor diverse, spam, shitposting) a rãmas cam degeaba. Ne trebuie ceva nou, nu adevãr și provocare sau alte secțiuni de post-hunting.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*ZeuS*
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 15-07-2015 19:01)
Joined: 24 Jun 2015
Posts: 778, Topics: 70
Location: Romania / Mare Mures / Baia Mare

Reputation: -82.7
Votes: 11

       
Post Posted: 09-07-2015, 22:10:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eM wrote:
Prietene, ești pe forum de o lunã. Cam câte știi tu despre activitatea de pe forumul ãsta?
Singura secțiune care a mai rãmas cu adevãrat activã pe forum este cea de WoW, și când zic ”activã” mã refer la ceea ce se întâmpla acum 2-3 ani, când la cafenea se fãceau cele mai multe posturi pe zi, iar acum secțiunea aia (dedicatã postãrilor diverse, spam, shitposting) a rãmas cam degeaba. Ne trebuie ceva nou, nu adevãr și provocare sau alte secțiuni de post-hunting.


Sunt eu de 1 luna , dar intr-o luna vezi multe ! , Este activitate la serverele cs 1.6 (bunicica) / mc (putina) / sa-mp ( foarte putina ) / jocuri frumusele (bunicica) / la cafenea (bunicica) / muzica (bunicica) sunt multe locuri unde poti posta si postam si desigur este activitate zilnica de mini 500-1000 posturi zilnic daca ma gandesc bine pe zi freakz face 5k posturi zilnice !

Deasta zic ca chat-ul ar fi o lipsa de timp , gandete ca in loc sa face posturi noi vb pe chat , injuram(foarte frecvent ) , spamam(foarte frecvent) , facem reclama ( foarte frecvent ) si desigur v-om bate staff-ul la cap zilnic ! -

Eu de acea am zis ca nu are rost , si multi au activitate pe serverele cs 1.6 / sa-mp si minecraft ! -

Eu zic dinou CONTRA !

Haide sa nu facem chat aici si sa vede si parerile altora !



Casuta Vocala : *ZeuS*
Addons classic modat : 78% -> in constructie !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
eM
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-05-2016 21:00)
Joined: 27 Jul 2009
Posts: 8918, Topics: 345
Location: 127.0.0.1

Reputation: 264.1
Votes: 385

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 09-07-2015, 22:13:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Voi accepta opinia ta când vei ști sã scrii.
Stay small, son.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
k S k
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 15-01-2016 22:34)
Joined: 02 Mar 2015
Posts: 659, Topics: 38
Location: Romania

Reputation: -126.1
Votes: 55

Post Posted: 09-07-2015, 22:24:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Iar acum ca a dat zeus contra, avioane o sa tina cont de parerea lui pe care si-a expuso printr-un limbaj de autist si o sa inchida topicul.
Nu inteleg cu ce ar incurca.. daca vrei sa postezi si sa faci spam FARA SA AJUTI FORUMUL CU NIMIC, fa-o in continuare, "zeus".


 
Staff message (AMG):
 
Ziceai ceva de limbaj?
+1



Sartorius wrote:
vreau sa pun inghetata pe tine, cu ulei sa te ung

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cariga

[Assasin]



Status: Offline
(since 04-09-2023 07:54)
Joined: 29 Oct 2011
Posts: 4720, Topics: 298
Location: Romania

Reputation: 207
Votes: 323

 
Post Posted: 09-07-2015, 22:32:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pãi de ce nu se face un hub de dc++ freakz ? Nu e nevoie de "investiție" dureazã cam o orã maxim configurarea (pe windows, pe linux nu știu). Tot e pe pagina principalã pus tutorial de fãcut hub (care e depãșit în privința resurselor iar avioane a deschis un topic despre schimbarea paginii dar vãd cã nu s-a fãcut nimic în privința asta) dar un hub freakz nu e.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 09-07-2015, 22:34:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dar exista chat. Intrati pe ts3, aveti acolo chat.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
eM
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-05-2016 21:00)
Joined: 27 Jul 2009
Posts: 8918, Topics: 345
Location: 127.0.0.1

Reputation: 264.1
Votes: 385

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 09-07-2015, 22:35:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cariga wrote:
Pãi de ce nu se face un hub de dc++ freakz ? Nu e nevoie de "investiție" dureazã cam o orã maxim configurarea (pe windows, pe linux nu știu). Tot e pe pagina principalã pus tutorial de fãcut hub (care e depãșit în privința resurselor iar avioane a deschis un topic despre schimbarea paginii dar vãd cã nu s-a fãcut nimic în privința asta) dar un hub freakz nu e.


DECEPLUSPLUS???? Satul tãu n-a trecut încã la mileniul 3?

^AvioanE^ wrote:
Dar exista chat. Intrati pe ts3, aveti acolo chat.


WTB No of people @ TS Freakz VS people @ forum pls. Și zi-mi tu cã-s mai mulți pe ts, și zi-mi tu cã global channel @ TS e full pe chat, pls, când singurul motiv pentru care sunt oameni acolo este pentru cã e default channel.
Try harder, baws.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*ZeuS*
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 15-07-2015 19:01)
Joined: 24 Jun 2015
Posts: 778, Topics: 70
Location: Romania / Mare Mures / Baia Mare

Reputation: -82.7
Votes: 11

       
Post Posted: 09-07-2015, 22:41:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^AvioanE^ wrote:
Dar exista chat. Intrati pe ts3, aveti acolo chat.


Da si eu sunt pe TS3 dar nu exista mix.freakz.ro sau eu unu nu-l gasesc -

Cred ca va fi bagat pe viitor - , ca avem nevoie la tornamentul de la concursuri cs 1.6 -

Deci nu mai aveti ce sa ziceti , dupa cum spune si avioane avem TS3 !

Ne vom vedea acolo !



Casuta Vocala : *ZeuS*
Addons classic modat : 78% -> in constructie !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Cariga

[Assasin]



Status: Offline
(since 04-09-2023 07:54)
Joined: 29 Oct 2011
Posts: 4720, Topics: 298
Location: Romania

Reputation: 207
Votes: 323

 
Post Posted: 09-07-2015, 22:41:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Spre deosebire de un chat integrat în forum un hub folosește mult mai puține resurse. Nu numai cã dc-ul e încã este popular și poți combina cu el chatul precum și share-ul care la un moment dat se cerea aici (sau atașamente) dar are și legãturã cu freakz-ul. Poate cã este depãșit dar totuși pe pagina principalã apar tutoriale pentru dc++ .
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
eM
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-05-2016 21:00)
Joined: 27 Jul 2009
Posts: 8918, Topics: 345
Location: 127.0.0.1

Reputation: 264.1
Votes: 385

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 09-07-2015, 22:47:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cariga wrote:
Spre deosebire de un chat integrat în forum un hub folosește mult mai puține resurse. Nu numai cã dc-ul e încã este popular și poți combina cu el chatul precum și share-ul care la un moment dat se cerea aici (sau atașamente) dar are și legãturã cu freakz-ul. Poate cã este depãșit dar totuși pe pagina principalã apar tutoriale pentru dc++ .


Avem link-uri de CS Bots și PacSteam. Mai folosește cineva așa ceva? Nu, evident. Sunt link-uri vechi. Nu cred cã Shocker a mai umblat la main page de ceva timp, dar ar trebui sã o facã dacã oameni ca tine încã mai intrã pe link-uri de DC++ și chestii de genul...




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wipe
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-06-2022 20:34)
Joined: 05 Jul 2012
Posts: 12606, Topics: 645
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 21726.8
Votes: 431

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 09-07-2015, 22:48:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chat box-urile pe site-uri, in general, mi se par o porcarie... Si de ce ma rog nu mergeti pe TS? Tot al Freakz-ului e si ala, nu e numai pentru jucatori de mai stiu eu ce jocuri de team. Exista canale de spam, daca nu, vi se face... Acolo poti scrie si vorbi ce vrei. Pierzi esentialul unui forum cu un chat box.
Activitatea de pe forum, aspectul forumului, batai de cap aduse moderatorilor, bullshit! In primul rand nu e adecvat pentru un forum asa ceva.

Daca credeti ca nu puteti fara un chat box, creati-va singuri un Xat channel si gata.



Don't touch this



Last edited by Wipe on 09-07-2015, 22:51:13; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
eM
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-05-2016 21:00)
Joined: 27 Jul 2009
Posts: 8918, Topics: 345
Location: 127.0.0.1

Reputation: 264.1
Votes: 385

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 09-07-2015, 22:50:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^Hai sã citim întâi primul post din topic.

Activitatea oricum e pe ducã, bãtãi de cap vor avea moderatorii chat-ului.
Adecvat? Îmi pare rãu, într-adevãr, un chat nu merge pe un forum de gaming. La ce dracu m-oi fi gândit?




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wipe
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-06-2022 20:34)
Joined: 05 Jul 2012
Posts: 12606, Topics: 645
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 21726.8
Votes: 431

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 09-07-2015, 22:53:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am citit toate posturile, pana la ultimul. Nu crezi ca ar exista un motiv pentru care nu gasesti chat box pe forumurile de gaming? Ba da, pentru ca e ridicol. Nu neaparat din cauza baailor de cap, activitate si alte cele (cum am specificat si mai sus, dar banuiesc ca ai inteles altceva).


Don't touch this



Last edited by Wipe on 09-07-2015, 22:54:22; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by ^AvioanE^, 23 August 2015 17:33



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Discussions/Help  
Go to page 1, 2, 3  Next    


The time now is 19-04-2024, 09:59:26
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x