User
Pass
2FA
 
 

Imbunatatire casuta vocala

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Discussions/Help
Author Message795
SamDude

[★★★]



Status: Offline
(since 09-07-2020 08:13)
Joined: 06 Jun 2010
Posts: 10525, Topics: 516
Location: Romania

Reputation: 317.7
Votes: 122

   
Post Posted: 20-07-2016, 13:08:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut.

Nu stiu daca s-a mai propus, desi m-am gandit ca ar fi o idee mai buna decat casuta vocala de acum. Casuta mea vocala este "sam,samdude" si de exemplu daca cineva scrie "sam" si pe forum au activat mai multi casuta asta vocala, la toti o sa le apara. Mai bine s-ar baga un sistem mai bun, de exemplu sa poti da tag cuiva de pe forum si asa ar fi mai usor. Gen cum e pe instagram, scrii "@numele" si asa o sa-i apara doar aluia.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 20-07-2016, 22:05:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am mai vazut pe alte forumuri faza cu @, e si ok si e si not ok. In primul rand, cand lumea o sa zica doar sam tu nu o sa mai vezi notificare, doar cand lumea o sa zica @SamDude. In al doilea rand, foarte putini stiu de/folosesc @
In al 3lea rand, la ce usere au unii, nu stiu cum ar functiona jucaria aia: http://www.bp.forum.wow-freakz.com/member-11755-.html / http://www.bp.forum.wow-freakz.com/member-121741-.html


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cariga

[Assasin]



Status: Offline
(since 04-09-2023 07:54)
Joined: 29 Oct 2011
Posts: 4720, Topics: 298
Location: Romania

Reputation: 207
Votes: 323

 
Post Posted: 20-07-2016, 23:15:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu s-ar putea face sã se activeze cãsuța numai dacã folosești douã caractere la începutul și la sfârșitul numelui ? gen <moflea> ? Atunci cred cã s-ar rezolva problemele în cazul celor care au nick-uri ciudate gen $hfk&_85* și nu s-ar mai activa deloc cãsuțele celor care au numele sau cãsuța pusã pe cuvinte des folosite. De exemplu cuvântul respect. E un user care are aceastã cãsuțã.
Eventual adãugarea unei opțiuni când scrii un mesaj sã punã acele caractere dacã vrei sã activezi cãsuța cum e quote sau code ?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 20-07-2016, 23:28:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

No, suna deja complicat RAU DE TOT, citeste si tu ce ai scris caolo si cate ar trebui sa stie fiecare user de pe forum. Vrem sa simplificam lucrurile, nu sa complicam

FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LAPD

[Miliþian]



Status: Offline
(since 21-02-2024 11:43)
Joined: 09 Nov 2009
Posts: 13869, Topics: 364
Location: Vaslui

Reputation: 1077.6
Votes: 117

           
Post Posted: 21-07-2016, 09:55:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shocker wrote:
Am mai vazut pe alte forumuri faza cu @, e si ok si e si not ok. In primul rand, cand lumea o sa zica doar sam tu nu o sa mai vezi notificare, doar cand lumea o sa zica @SamDude. In al doilea rand, foarte putini stiu de/folosesc @
In al 3lea rand, la ce usere au unii, nu stiu cum ar functiona jucaria aia: http://www.bp.forum.wow-freakz.com/member-11755-.html / http://www.bp.forum.wow-freakz.com/member-121741-.html


Legat de prima faza lumea se invata sa foloseasca @nume . Si eu am LAPD , lucian la casuta si de fiecare data cand adminul de pe war4 isi posteaza un codat sau primeste o reclamatie ceva imi activeaza si mie casuta vocala [si mai sunt si alte cazuri la alti useri cu nikc-ul lucian]

Legat de al 3-lea punct cu userele ciudate , ar trebui interzise pe forum. Ori iti faci un nickname decent ori nu iti mai faci deloc [ nu vad scopul @#%*$(!%@( intr-un username] + ca iti este gresu si tie sa setezi anumite pluginuri datorita acestor utilizatori .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
SamDude

[★★★]



Status: Offline
(since 09-07-2020 08:13)
Joined: 06 Jun 2010
Posts: 10525, Topics: 516
Location: Romania

Reputation: 317.7
Votes: 122

   
Post Posted: 26-07-2016, 16:12:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu e nevoie sa se stearga userii cu caractere ciudate. E foarte simplu.

Daca vrei sa dai tag cuiva, sa zicem ca pe forum sunt urmatorii useri: SamDude, SamPapa, SamSalut, SamAdio.

Tu cand scrii @Sam, sa iti apara o lista cu utilizatorii astia si sa se faca si mai mica lista pe parcurs ce adaugi si alte litere. Nu stiu daca aveti instagram sa vedeti cum e acolo. Cu cat ii scrii mai apropiat numele cu atat iti apar mai putine persoane.

Asa si la ala cu caractere, sa-i stii exact numele si scrii @*asd sau cum are el numele si e foarte ok. Casuta vocala o sa fie doar pentru numele de pe forum iar cele puse acolo ca sa fie acceptata sa fie dezactivate pentru ca dupa cum am spus, eu primesc notificari aiurea si sunt sigur ca majoriteatea primesc, daca sunt nume comune.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Discussions/Help  


The time now is 29-03-2024, 16:56:39
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x