User
Pass
2FA
 
 

Libertatea
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message4242
goguletz BIRGAOANU

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 04-01-2019 20:59)
Joined: 02 Feb 2014
Posts: 12169, Topics: 504
Location: Italia (Botosani)

Reputation: -70
Votes: 459

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-05-2016, 08:37:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

liberi sau nu tot vor fi oameni care vor arunca cu noroi

Goguletz spune ca nai curaj!!![/url]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 15-05-2016, 08:50:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tocmai de aceea exista inchisori. Daca multi duc lipsa de bun simt, no problem, ca educatia se poate face in mai multe feluri daca nu merge cu vorba buna.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DnKs
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-05-2016 10:30)
Joined: 22 Apr 2016
Posts: 136, Topics: 12
Location: Rendez-Vous a Paris

Reputation: 222.8
Votes: 6

Post Posted: 15-05-2016, 09:50:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu este chiar asa, dar in viata totul merge greu. Da nu inveti o duci rau. Nu mai e vorba de... ai noroc in viata, etc. Nu, totul tine de invatat in ziua de azi nu de noroc

Sick as blood!
GoodPlayer
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 15-05-2016, 18:15:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^Vezi ca ai gresit topicul cu invatatul si neinvatatul. Aici se vorbeste de libertate excesiva si abuz.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Evydence

[僧]



Status: Offline
(since 15-10-2019 19:05)
Joined: 15 May 2014
Posts: 5485, Topics: 183
Location: Vrancea

Reputation: 1776.3
Votes: 176

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-06-2016, 15:05:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Libertatea e ceva "fanatic", ca nu prea exista (no dam pe conspiratii si alte prostii), ai libertate intr-un anumit sens, libertatea de a merge pe strada, ca daca apuci sa vorbesti de cineva care e pus sus nu prea o sa mai ai parte de libertate.




If you gonna hit the king you're better kill the king

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 15-06-2016, 15:31:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Libertatea ii hotarata de cei care au putere, ii explicatia cea mai logica si adevarata. Daca tu reusesti sa ai o asemenea putere incat sa supui o intreaga planeta, tu o sa ai totodata puterea sa faci reguli, sa hotarasti cata libertate o sa aibe oamenii, pentru ca sa fim seriosi, cine o sa te opreasca daca nu au reusit sa te opreasca in tot acel timp. Pana in momentul in care cineva mai puternic nu se arata, tu esti la putere, tu hotarasti peste cei inferiori. Cam asa ii guvernul, au puterea, deci ei poti hotara ce si cum, daca populatia vrea sa se revolte, bine, daca castiga, bine, sa rescrie ei sistemul si sa aleaga un alt guvern capabil, daca nu, asta este.
Dar si cu revolte, in final tot o sa se ajunga exact de unde au plecat, sa dea peste un guvern care ii priveaza de anumite drepturi, ca sa fim seriosi, o mare parte din oameni sunt o adunatura de prosti, mediocrii, care abuzeaeza de drepturile lor, nu au habar cand sa zica "STOP", ei vor "hai sa ne spunem opinia ca sunt liber si fac ce vor muschii mei", ca asta ma enerveaza cel mai tare, opinia care ii bazata pe nimic, nu dovezi, nimic, o opinie falsa, spui ceva fals despre o persoana, dupa un timp apar daunele care i le-ai cauzat tu lui ca ti-ai spus "opinia" la stiri, in fata a milioane de teleprostalai mediocrii, iar in final se dovedeste ca tot ce ai zis ii fals, dar daunele sunt cauzate, nu mai poti repara, pai ala sa nu vina sa iti dea in cap apoi?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 29-06-2016, 09:06:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am avut o discutie foarte interesanta cu un fel de fanatic al illuminati, cel care crede ca in viitorul apropiat vine asa zisa "new world order". Deci individul avea viziunea ca toata lumea sa aibe libertate completa, sa faca ce saracie vor ei, sa intre in casele altora chiar si fara permisiunea proprietarului, el era ceva de genul "Dc sa am nevoie de permisiunea lui". El ii genul care crede ca guvernul manipuleaza tot (ii din America, ca sa va dati seama cu ce persoana am avut conversatia, american + fanatic + impotriva tuturor legilor + sa faca ce saracie vrea, deci cu asta mi-am pierdut eu timpul din pacate, un fel de hillbilly). Ok, stiu ca guvernul manipuleaza si altele, dar sa crezi ca astia sunt asa zisii "illuminati" ii chiar absurd. Nu zic ca guvernul ii corect, ii chiar corupt, pana si la noi, dar sa fi atat de paranoic incat sa crezi ca toate guvernele sunt la fel ca cel din USA ii total absurd.
Nu zic ca toate legile sunt corecte, unele sunt inutile, dar legi care limiteaza anumite chestii, sa opreasca anumit oameni sa abuzeze de drepturile lor sunt chiar utile, gen cam ce s-ar intampla cu valorea din portofelul tau daca ai fi rasist in direct, cam ai fi taxat la extrem, psihic dar posibil fizic.
I-am adus in discutie ceva de genul, "De ce tin oamenii cainii in lesa?" Apoi el a dat un raspuns gen "Ca sa ii educe, sa ii antreneze", si uite cum l-am prins la colt cu asta. L-am intrebat ca dc unii oameni sa nu faca la fel si intre ei? Unii oameni sunt prosti, instabili, care ar abuza de drepturile lor, ca din cauza lor exista legi in primul rand. Mnoh, oamenii de genul ar trebui sa fie controlati, sa fie limitati, sa nu faca rau altora. Si aici a deschis alt subiect, ca daca ar fi libertata completa, atunci oamenii s-ar putea apara....ce...acum ei nu pot sa se apere? Ok, sa fie cum a zis el, dar cum ramane cu copii, batranii, bolnavii si cei care nu au putere destula sa se apere? Ei cum se apara? Ii apara el? Ca el zicea inainte ca fortele de ordine sunt inutile, pai si cine saracie va apara pe strada? Ca tu categoric nu o sa faci fata contra unor membrii din mafie, sau cine saracie merge in razboi ca tu sa stai linistit acasa, cine te apara ca dusmanii sa nu invadeze tara, el in momentul ala zici ca era ceva "one man army"....iar de aici incolo l-am tinut numai in misto, ca pe langa ca m-a trimis la un video unde mi-am pierdut cel putin 10 minute sa ascult ceea ce deja stiam, mi-am pierdut si timpul cu acel imbecil care chiar nu are habar 1/4 cu ce se mananca viata, care ii la fel de inchis la minte ca o mare parte din populatia planetei, dar el zicea ca eu sunt sclavul mintii...zise cel care ii paranoic in fiecare zi si care traieste in societate, in loc sa mearga in padure sa traiasca acolo si sa se rupa de lege si altele. Mai zicea ca o sa fie revolutie daca Clinton o sa iasa presedinte, funny....vorbele unuia de pe internet, cred ca se incadreaza in acei mii de oameni pe care i-am vazut ca scriu aberatii pe internet ca "o sa fie revolutie, razboi daca XYZ".

Deci voi ce credeti despre aceste aberatii de oameni, paranoici, care nu au habar ce consecinte ar exista daca totul ar fi fara limite?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 29-06-2016, 13:33:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In primul rand daca totul ar fi fara limite ,oameni ca el ar disparea primii ,cui ii merge capu si are cu ce ,tot va crea o metoda sa manipuleze/domine un grup de oameni astfel revenim din nou la ce este in ziua de astazi .


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 29-06-2016, 13:49:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca toata lumea ar face ce vrea, atunci ar fi haos. Nu ii bine sa faci intotdeauna ce vrei, mai ales fara sa platesti un pret. Daca te duci la unul si ii spargi masina ca asa a vrut muschiul tau, ca te-ai trezit tu prost dispus dimineata....pai sa te cam astepti apoi sa ti se dea "rasplata" apoi. Libertatea trebuie limitata in anumite cazuri, ca daca nu, atunci ar fi haos.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Closed

[Closed]



Status: Offline
(since 28-09-2019 08:12)
Joined: 26 Mar 2007
Posts: 10481, Topics: 176
Location: sat Bucuresti, comuna Romania :)

Reputation: 1613.2
Votes: 435

     
Post Posted: 30-06-2016, 20:03:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cine pune prețul pe libertate?
Cine limitează libertatea?
Totul se rezumă la bani si la cei ce detin acești multi bani !


Dimineata cand ma scol,
ma uit in TOP 300,
si daca nu ma gasesc pe acolo,
plec dreaq la munca...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 30-06-2016, 20:12:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^Exact. A avea putere inseamna sa ai mai multe privilegii, daca nimeni nu ii in stare sa te opreasca, poti face cam tot ce vrei. Oricum, cine stie folosi puterea poate educa prostimea. Ca si asa lumea asta ii ceva de genul, guvernul, nobilimea (oamenii bogati), oamenii simplii si prostimea. Eu sunt interesat sa se controleze prostimea, chiar daca ii util sa ii folosesti pentru anumite chestii, sa nu scape de sub control cum se scapa in tari precum US of Americunts si tari de genul, sau nah, Romania.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 08-08-2016, 13:31:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Adica becali nu e prost - A prostit armata sa ia terenu din Pipera la inceputurile sale ,o fi cioban ,taran infect ,dar prost nu e


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
goguletz BIRGAOANU

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 04-01-2019 20:59)
Joined: 02 Feb 2014
Posts: 12169, Topics: 504
Location: Italia (Botosani)

Reputation: -70
Votes: 459

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 08-08-2016, 16:15:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

as vreau si eu sa fiu taran infect ca el, invidia asta -))))))

Goguletz spune ca nai curaj!!![/url]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 25-04-2024, 00:20:31
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x