User
Pass
2FA
 
 

Parerea mea despre Romania
Go to page 1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message4742
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 17-01-2016, 21:31:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vreau sa va aud parieriile frumoase sau urate despre tara noastra: Romania
Eu cred ca este o tara frumoasa, cu oameni minunati!


Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
L.a.D l Catalin

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 26-12-2023 11:29)
Joined: 03 Jan 2014
Posts: 11601, Topics: 941
Location: Iasi

Reputation: 242.6
Votes: 1962

          catalin457 
Post Posted: 18-01-2016, 00:14:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O sa fiu cat se poate de scurt: toti spun ca este o tara de rahat, in care nimeni nu face nimic spre binele ei, iar fiecare (mai ales cei de sus @politica) baga bani in buzunar si acuza pe altul.

Ei bine...Dar voi? Da, voi! Astia care spuneti ca nu face nimeni nimic?!? Voi astia ati facut ceva pentru tara asta?




FALLOUT 4 STEAM KEY

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 18-01-2016, 00:18:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In plus. Ei stau sa zica " Romania este o tara rea, mi-a distrus toate sperantele, este singurul motiv pentru care nu am ajuns departe etc. Cand defapt, in loc sa isi vada de viata lor judeca tara si mai ales pe cei nevinovati care fac parte din ea

Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 18-01-2016, 08:34:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Romania are un plus datorita faptului ca nu i-a ajuns pe americani la capitolul suferinta, drama si abuz de drepturi.
Romania ii o tara frumoasa, muntii mai ales, romanii....sunt destule video-uri care arata cum ii romanul, si da, ala ii roman, nu ii ceva tigan, deci ii roman prost, cocalar, genul "fara numar, fara numar", vedem destui pe la Maruta.
Greseala facuta inainte de intrarea in EU a fost ca nu ne-am ocupat de tiganimea care ne face de ras, acum ca suntem in EU....mult noroc sa te ocupi de ei, ca consiliul ne cam interzice sa ii aruncam afara, ca ei sunt "cetateni originali romani", cica. Aici trebuie revolte, ca politica nu prea poate face nimic cand tari ca Germania, Franta, UK, isi sterg pantoful de noi. Guvernul ii atat de inapt incat da resursele noastre altor tari, si Romania ii tara destul de bogata in resurse. Resurse care le-am putea folosi noi. Mai depindem si de Rusia, parca la gaz daca nu ma insel.
Nu stiu daca ii o idee buna sau nu, dar daca am avea un presedinte ca Putin, poate el ar rezolva multe lucruri, ca el daca vrea, iti incalca si drepturile cand vine vorba de a salva anumite chestii, si tu nu ii poti face nimic. Cum era intr-un video, obliga un miliardar, si pe altii, sa semneze nush ce documente, aia ii cam incalcare de drepturi, si i-a facut cineva ceva? Nu. Cateodata asa zise drepturi ale cetatenilor trebuiesc incalcate, ca si asa multi romani sunt needucati, trebuie pusi cumva la respect.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
goguletz BIRGAOANU

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 04-01-2019 20:59)
Joined: 02 Feb 2014
Posts: 12169, Topics: 504
Location: Italia (Botosani)

Reputation: -70
Votes: 459

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-01-2016, 10:01:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Romania in 5 cuvinte: O TARA PLINA DE HOTI
Romania e o tara frumoasa dar pacat ca cei care ne conduc nu sant -


Goguletz spune ca nai curaj!!![/url]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 18-01-2016, 10:15:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Goguletz, nu poti judeca niste persoane pe care nu le cunoati, cand zici HOTI te referi la modul general. Deci prin ce ai zis ma faci si pe mine si pe tine si pe altii pe care nu ii cunosti "Hoti". Daca tu ai avut intamplari cand ti s-au furat lucruri de la UN ROMAN. Gandeste-te, probabil suferea si el. Cineva cu servici bine platit, toate cele nu ar fura.

Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 18-01-2016, 10:41:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^Politicienii ce fac? Aia sunt corecti, nu fura deloc, nu sunt corupti deloc. Oricum, sunt oameni saraci care nu fura, prefera sa urce sus cinstit, ca ai mai multa satisfactie daca reusesti.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Raj

[#rehabisforquitters]



Status: Offline
(since 17-08-2018 16:54)
Joined: 02 Dec 2014
Posts: 3864, Topics: 118
Location: Bucuresti

Reputation: 788.5
Votes: 60

 
Post Posted: 18-01-2016, 11:24:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

lipsa de educatie, lipsa de bun simt, spaga, furt, coruptie, saracie, neputinta. e un fel de bucla- parerea mea

Uita ceea ce ai invatat pentru a-ti aminti ceea ce stii!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 18-01-2016, 11:31:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Raj wrote:
lipsa de educatie, lipsa de bun simt, spaga, furt, coruptie, saracie, neputinta. e un fel de bucla- parerea mea

De ce judeci in felul asta, cum am zis si mai sus. Nu toti sunt asa. Prin ce ai zis ma incluzi si pe mine si pe tine si pe altii pe care nu ii cunosti! Probabil nu stii ce inseamna cu adevarat saracie. Fata de foarte multe tari suntem mai bogati. In Europa mai sunt 12 tari sub noi la capitolul saracie. Si fata de multe tari nu suntem corupti. Dar asta facem noi romanii. Zicem unii de altii ca suntem hoti dar nu ne uitam la noi. Nu ceilalti ne distrug imaginea, ne-o distrugem singuri


Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Raj

[#rehabisforquitters]



Status: Offline
(since 17-08-2018 16:54)
Joined: 02 Dec 2014
Posts: 3864, Topics: 118
Location: Bucuresti

Reputation: 788.5
Votes: 60

 
Post Posted: 18-01-2016, 11:55:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

buna asta - Hai sa iti explic eu. Pentru faptul ca tu te duci la doctor si ii lasi 10 lei ca na...facilitezi coruptia.
Saracie- insemna sa te duci intr-un sat si un batran care a muncit 40 de ani la fabrica sa aiba 200 lei pensie.
Nu ma refer la tari sarace din Africa, Asia ci strict la Europa. Cand spui ca nu exista coruptie mare in Romania- cred ca te uiti la alt film? Peste tot se fura , nu neg asta, dar furtul in RO a ajuns la nivel de arta.
Cnad mai dai replici te rog sa aduci argumente solide vizavi de ceea ce spui


Uita ceea ce ai invatat pentru a-ti aminti ceea ce stii!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
L.a.D l Catalin

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 26-12-2023 11:29)
Joined: 03 Jan 2014
Posts: 11601, Topics: 941
Location: Iasi

Reputation: 242.6
Votes: 1962

          catalin457 
Post Posted: 18-01-2016, 12:02:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tara asta are nevoie de cineva sus acolo care sa stie sa-si educe populatia. E singura scapare.



FALLOUT 4 STEAM KEY

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-01-2016, 12:56:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

L.a.D l Catalin wrote:
O sa fiu cat se poate de scurt: toti spun ca este o tara de rahat, in care nimeni nu face nimic spre binele ei, iar fiecare (mai ales cei de sus @politica) baga bani in buzunar si acuza pe altul.

Ei bine...Dar voi? Da, voi! Astia care spuneti ca nu face nimeni nimic?!? Voi astia ati facut ceva pentru tara asta?

Huh? care voi? tu compari un politician care are putereaa de a schimba ceva in romania cu oamenii de rand care singura lor influenta e sa aibe un salariu si sa isi plateasca taxele la stat. Este o idiotenie sa mergi pe scuza "aia de jos sunt de vina, ca de la ei incepe tot", cand parlamentarii isi baga legi de pensii marite si salarii dublate.
Eu fac mai mult ca orice politician numai prin faptul ca imi platesc taxele si nu fur statul cum il fura ei cu legiile lor de majorarea salariilor si modul cum impart ei bugetul statului pe infrastructura care nu exista.
Nu accept ca cetatean roman sa imi spuna un politician "dar schimba-te tu" cand el ma fura, e idiotic. Sau mai sunt politicienii aia care baga drept scuza "pai de ce nu vii in politica daca vrei sa schimbi ceva" - asta cand politica la noi e plina de hoti care mai de care sa traga mai tare. Trebuie sa fii idiot sa crezi ca poti schimba ceva ca om onest intre hoti, o sa ajungi cu mii de dosare pe cap avand intentia buna de a face ceva pentru tara.
EU nu trebuie sa ma schimb, am o slujba, platesc taxe, nu sunt badaran in societate (si sunt multi ca mine).
Vreti schimbare ? nu o sa vedeti asa ceva.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
L.a.D l Catalin

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 26-12-2023 11:29)
Joined: 03 Jan 2014
Posts: 11601, Topics: 941
Location: Iasi

Reputation: 242.6
Votes: 1962

          catalin457 
Post Posted: 18-01-2016, 13:19:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

N-ai inteles ideea prea bine ^
Trebuia sa intelegi din ce-am spus ca toti vor schimbari in bine, dar niciunul (Nu, nici macar cei care pot intr-adevar s-o faca) nu face nimic.




FALLOUT 4 STEAM KEY

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 18-01-2016, 14:57:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

L.a.D l Catalin wrote:
N-ai inteles ideea prea bine ^
Trebuia sa intelegi din ce-am spus ca toti vor schimbari in bine, dar niciunul (Nu, nici macar cei care pot intr-adevar s-o faca) nu face nimic.

Si inafar' de presedinte cine poate face ceva?! Toti vor sa castige bani, e normal. Exagerezi cu multe lucruri pe care le spui


Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 18-01-2016, 15:04:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

S-a incercat revolta de a picat guvernul Boc, ce s-a rezolvat mare lucru cu aia? Aproape nimic, s-a facut revolta acum din cauza tragediei de la club, desi nu vad ce legatura are guvernul cu vina primarului, guvernul nu le poate rezolva pe toate, de aceea exista plebe, dar mnoh, mediocritatea din tara. S-a rezolvat ce? Nici macar nu a picat guvernul, a picat doar un sef, no problem, ca ii ia locul altcineva, se rezolva una doua, s-a rezolvat ce cu asta? Nimic. Aici trebuie sa se constientizeze un simplu lucru, daca nu se reuseste, atunci asta este, nu trebuie sa ne miram ca dc multi merg in alte tari pentru un trai mai bun (aici cine merge organizat si cu treburile gandite inainte sa ajunga acolo).


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2, 3  Next    


The time now is 25-04-2024, 04:31:28
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x