User
Pass
2FA
 
 

Parerea mea despre Romania
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message4727
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 18-01-2016, 15:14:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Condoleante pentru cei din colectiv. Dar ce mai vrei sa se faca? Au platit spitalizare, sicrie, toate cele. Cel mai jegos lucru mi se pare nesimtirea unor Romani care zic ca e bine ca au murit. Ca erau niste satanisti si nu meritau sa traiasca. Daca asta e gandirea voastra.. Voi sunteti greseala..

Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 18-01-2016, 15:48:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu ma adauga in randul religiosilor, imi este scarba de ei si de credintele lor care pe langa ca au numai basme in cap, mai si afecteaza civilizatia din jur, iar cand anumite actiuni afecteaza, indiferent ca ii credinta, fumat, drogat, etc, atunci fiecare om este liber sa judece si sa aplice anumite pedepse.
O mare parte din religiosi zic ca rock-ul ii muzica satanista, ei sunt aia indoctrinatii care cred ca muzica te "poseda"....Un ateu nu o sa vezi sa zica asa, pentru ca ei gandesc logic, nu lasa o carte sa gandeasca in locul lor.
Si da, nu meritau sa moara, dar primarul mai bine le-ar fi luat locul, ca el nu a facut verificarile necesare. Oricum, o parte din vina a avut si cel care a aprins artificii, ARTIFICII in porcaria de club. Focul cica putea fi stins usor, dar ma rog, prea tarziu acum. Poate pe viitor, primarii, cat si organizatorii vor invata din greseala asta.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tenegabi

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 09-05-2022 16:18)
Joined: 09 Oct 2010
Posts: 1794, Topics: 68
Location: Maldaeni

Reputation: 42.2
Votes: 35

           
Post Posted: 18-01-2016, 16:02:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Prea frumoasã ca țarã, prea urâtã ca oameni.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 18-01-2016, 17:14:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Paragon wrote:
Nu ma adauga in randul religiosilor, imi este scarba de ei si de credintele lor care pe langa ca au numai basme in cap, mai si afecteaza civilizatia din jur, iar cand anumite actiuni afecteaza, indiferent ca ii credinta, fumat, drogat, etc, atunci fiecare om este liber sa judece si sa aplice anumite pedepse.
O mare parte din religiosi zic ca rock-ul ii muzica satanista, ei sunt aia indoctrinatii care cred ca muzica te "poseda"....Un ateu nu o sa vezi sa zica asa, pentru ca ei gandesc logic, nu lasa o carte sa gandeasca in locul lor.
Si da, nu meritau sa moara, dar primarul mai bine le-ar fi luat locul, ca el nu a facut verificarile necesare. Oricum, o parte din vina a avut si cel care a aprins artificii, ARTIFICII in porcaria de club. Focul cica putea fi stins usor, dar ma rog, prea tarziu acum. Poate pe viitor, primarii, cat si organizatorii vor invata din greseala asta.

Eu sunt ateu si ascult rock. Nu satanist. Nu cred nici in D zeu nici in Dracu. Pana la urma fac ce vreau cu viata mea.. Dar uni ma judeca. Nu neaparat romani, cand am fost in Franta am fost criticat si de ei!


Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
R3dBuLL
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-12-2018 22:08)
Joined: 28 Mar 2014
Posts: 5334, Topics: 554
Location: Romania

Reputation: 257.8
Votes: 364

     
Post Posted: 18-01-2016, 17:58:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai da. Cam asta e "obiceiul" tuturor oamenilor,mai ales celor bogati/rasfatati. Sunt de acord cu tine doar daca ai aceleasi preferinte ca ei.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 18-01-2016, 19:13:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

RedßuLL wrote:
Pai da. Cam asta e "obiceiul" tuturor oamenilor,mai ales celor bogati/rasfatati. Sunt de acord cu tine doar daca ai aceleasi preferinte ca ei.

Nu tine de asta, dar ei cred ca in cazul in care il judeca pe un ateu gata, ajung in rai, etc etc. Chestiile astea sunt niste prostii. Eu consider c anu exista nici D zeu si nici un personaj imaginar de-al vostru


Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
zilla

[Welcome to my World]



Status: Offline
(since 18-04-2016 21:42)
Joined: 23 Dec 2015
Posts: 2153, Topics: 20
Location: Constanþa

Reputation: 98.7
Votes: 8

   
Post Posted: 19-01-2016, 00:58:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pãrerea mea despre România? O þarã foarte bogatã, dar cu oameni foarte proºti, în mare parte. De ce? Vã dau un exemplu: Ucraina.
Nu de mult timp România a iscãlit pe acte proprietate pentru Insula ªerpilor. Noi, fraieri, nu am început sã exploatãm insula, dapãi þara noastrã de care toþi cei din exterior se "roagã" pentru permisiuni pentru a exploata diferite minereuri preþioase. Ne-o luase înainte ucrainienii, iar românu' bineînþeles prost, nu a putut face nimic în privinþa asta.
Alt exemplu? Douã cuvinte: Roºia Montanã. ªtiþi despre ce este vorba. Românu' ar vinde tot în loc sã þinã pentru el, cum a fâcut ºi cu lemnul. De-aia nu mai avem pãduri. Am fi putut acoperi tone de împrumuturi pânã acum, dar nu.
Chiar alt exemplu? Încã din primul rãzboi mondial, Tezaurul României a fost ascuns la ruºi pentru a nu fi preluat de puterile centrale. Ce au fãcut ruºii? L-au pãstrat aproape în întregime, refuzând sã-l dea înapoi. Ce au fâcut românii? Au stat în cur fãrã sã ia nici un fel de atitudine.
Deci da, pãcat. Trãim într-o þarã de neconºtiincioºi.



Fã ceea ce îþi place, pentru cã oricum vei fi criticat.
Cãsuþã vocalã: zilla
Clickuieºte-mã

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 19-01-2016, 08:30:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si un om oarecare( precum noi). Ce ai vrea sa facem? Sa sapam dupa tezaure? Sa sapam dupa aur, sa ne legam dr copaci sa nu taie case?! Macar sa foloseasca lemnul sincer... Ca qvem destul

Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-01-2016, 08:30:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

tenegabi wrote:
Prea frumoasã ca țarã, prea urâtã ca oameni.


Nu oamenii sunt urati ,oamenii ce au fost alesi sa ne conduca transforma un om linistit ,intr-un om scarbit de viata,de tara asta de tot ce e demn si mai virtuos



@zilla La ce e ai zis tu ,nu e faza ca romanu e prost ,la fel cei ce ne conduc nu vor sa se implice ,ei sunt multumiti de cati bani trag de la omu de rand ,clasa muncitoare si false proiecte europene



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 19-01-2016, 08:34:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu cum de inca iubesc tara? Nu imi pasa de pareriile altora. Daca iti injuri tara ta.. Tu esti problema din ecuatie!

Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 19-01-2016, 09:06:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^Asta nu intreb ca sa te insult, dar tu iubesti si prostia? Ca asta ii cam fuzionata cu o mare parte din populatia tarii, si nu, dovezile nu sunt pareri, dovezile sunt lucruri demonstrate. Politicienii de exemplu, ii demonstrat ca sunt corupti, mai ales astia din varf. Tu cred ca vrei sa zici ca iubesti Romania ca zona, ca are multe zone frumoase, nu cred ca vrei sa zici ca iubesti politicianul prost care fura la greu, sau ca iubesti indoctrinatii aia de prin nu stiu ce zona uitata care se inchina la termopan. Banuiesc ca iubesti si tiganii care ne fac de ras in alte tari? Legea nu imi permite, dar eu unul deveneam Jack The Ripper pentru tiganii de genul ala deja.
Nici mie nu imi plac americanii, si ei biete fiinte ca majoritatea din tara asta, si mai indoctrinati, pe langa prostie, mai au si suferinta bolii 9/11 dupa 14 ani (get over with) si abuzul lor de drepturi, eu nu iubesc o buna parte din americani, eu iubesc America ca zona, atatea zone in care poti fi asa liber incat cred ca nici nu mai sti ce sa faci cu libertatea apoi.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 19-01-2016, 15:19:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da. Iubesc Romania. Ca prisaje numai vorbesc. Tiganii nu fac parte din Romania. Sunt Egipteni.

Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 19-01-2016, 15:55:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt INDIENI, nu egipteni. Ei s-au inmultit si prin Grecia, Egipt, etc, dar tiganii au originea din India. Dc crezi ca plebele astea se inmultesc ca sobolanii? Uita-te la India, astia distrug habitatul animalelor ca nu mai au loc unul de celalalt. Noi, Romania, cum suntem mai fraieri, ne cam clasam in primele 3 locuri ca "adapost" pentru plebe, cred ca numai Turcia ne depaseste, posibil si America, ca numar de tigani adapostiti.
Daca guvernul ar avea acel "big cojones" ca sa incalce drepturile omului, apoi sa vezi cum incet o sa dispara si tiganii astia care nu contribuie cu nimic in tara asta. Ca astia nu suporta sa li se incalce "drepturile" castigate prin nimic, si daca le-ai lua anumite drepturi, pai s-ar ajunge ori sa fie executati, ca nu au sanse cu revoltele lor, ori sa plece din tara.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 19-01-2016, 18:34:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca tu zici ca sunt tigani unde stai tu. Sa vezi ce e in Craiova!! Plin de tigani

Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
saturnfever

[Papa Bless]



Status: Offline
(since 21-12-2020 21:31)
Joined: 24 Feb 2016
Posts: 2909, Topics: 406
Location: Romania

Reputation: 1292.7
Votes: 171

 
Post Posted: 02-03-2016, 15:46:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

e cam greu sa fii patriot in zilele noastre, asta e tot ce pot spune despre tara noastra, din pacate. -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    


The time now is 28-03-2024, 21:13:25
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x