User
Pass
2FA
 
 

[PvP] Legion
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message84015
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 02-09-2017, 13:06:48 [Bad post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

http://imgur.com/a/eBMft

Ce stiti de assa rogue? E normal sa dea 2.7 mil envenom pe tank spec? -



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Power

[Controlled Chaos]



Status: Offline
(since 03-09-2023 13:06)
Joined: 07 Aug 2015
Posts: 32782, Topics: 2119
Location: Romania

Reputation: 111510
Votes: 200

   
Post Posted: 02-09-2017, 13:11:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul wrote:
http://imgur.com/a/eBMft

Ce stiti de assa rogue? E normal sa dea 2.7 mil envenom pe tank spec? -


World PVP + https://forum.wow-freakz.com/FIXED-General-Recent-fixes-Major-Bug-mastery-etc-t486742.html



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 02-09-2017, 13:56:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Magicqtz wrote:

Lumea e revoltata nu pentru ca nu se repara, mai mult pentru ca nu se balanseaza, in fiecare zi se repara buguri, adevarat, dar in topicul asta care e de ceva timp sunt semnalate buguri foarte majore, ce se repara sunt buguri de un nivel mediu sau low.
2 lucruri ma tot chinui sa va explic de ani de zile de cand e serverul:
1. Toata lumea are impresia ca stiu ei mai bine care sunt cele mai importante buguri. E destul sa te uiti pe global sa vezi cum fiecare are o parere diferita despre ce trebuie reparat.
2. Unele buguri nu se pot repara asa usor pur si simplu, sau inca nu exista solutie concreta pentru ele. Faptul ca sunt ignorate alea care chiar sunt importante nu inseamna neaparat ca suntem batuti in cap si nu vrem sa le reparam, ci ca uneori e prea complicat de reparat / momentan nu ne-a venit in cap o solutie buna / etc.


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 02-09-2017, 16:07:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shocker wrote:
Magicqtz wrote:

Lumea e revoltata nu pentru ca nu se repara, mai mult pentru ca nu se balanseaza, in fiecare zi se repara buguri, adevarat, dar in topicul asta care e de ceva timp sunt semnalate buguri foarte majore, ce se repara sunt buguri de un nivel mediu sau low.
2 lucruri ma tot chinui sa va explic de ani de zile de cand e serverul:
1. Toata lumea are impresia ca stiu ei mai bine care sunt cele mai importante buguri. E destul sa te uiti pe global sa vezi cum fiecare are o parere diferita despre ce trebuie reparat.
2. Unele buguri nu se pot repara asa usor pur si simplu, sau inca nu exista solutie concreta pentru ele. Faptul ca sunt ignorate alea care chiar sunt importante nu inseamna neaparat ca suntem batuti in cap si nu vrem sa le reparam, ci ca uneori e prea complicat de reparat / momentan nu ne-a venit in cap o solutie buna / etc.


E adevarat ce spui in punctul 2 si trebuie doar sa asteptam, doar ca, jucand pe freakz de atatia ani, am vazut cat dureaza sa se faca un fix in anumite cazuri (sa nu generalizezi), ca de ex, era un bug major pe cata la elem si s-a fixat abia dupa 1 an, playeri nu pot intelege acest aspect pentru ca e un interval de timp foarte mare.

La punctul 1 nu e nevoie sa ma uit pe global, nu e nevoie sa dau atentie globalului..si iti spun si de ce, pt ca majoritatea care fac PvP sunt nabi si cei care fac PvE, 70% din ei confunda dmg din pvp cu cel din pve, aceasta e realitatea, sunt multi noobi in PvP pe freakz, suntem o mana de playeri ce joaca pvp pe freakz, care au habar, nu suntem paraleli si cand spunem ca e important bugul acela chiar e important si sunteti si voi constienti, acum inteleg ca pot exista sau nu solutii cum ai specificat si tu.

Eu unul as lua in calcul vorbele unuia care stie sa joace PvP decat unul random de pe global, analizezi feedback-ul playerilor care tot au demonstrat ca stiu PvP, cum e pe blizz, de exista forumuri doar pentru PvP, cum e skill-capped, aia fac analiza la tot, dev de pe blizz nu se uita la un random de pe global.

Vorbeam cu Raven3 si ma gandeam ca pe viitor, acum ca Legion PvP s-a separat de PvE, doar ca sugestie si de a organiza si playeri de pe freakz sa inteleaga mai bine content-ul, sa fie sectionat Bug Report in PvE si PvP, ar fi o pagina in plus cu PvP unde apar buguri doar pt PvP, fara subfoumuri, acum observ la unele topicuri playeri/GMS foarte zapaciti de la mecanica asta cu PvP.


https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ozzydany

[Psychologist]



Status: Offline
(since 06-12-2019 18:47)
Joined: 11 Mar 2012
Posts: 643, Topics: 222
Location: Romania

Reputation: 441.7
Votes: 69

Post Posted: 02-09-2017, 16:11:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
1. Toata lumea are impresia ca stiu ei mai bine care sunt cele mai importante buguri. E destul sa te uiti pe global sa vezi cum fiecare are o parere diferita despre ce trebuie reparat.
2. Unele buguri nu se pot repara asa usor pur si simplu, sau inca nu exista solutie concreta pentru ele. Faptul ca sunt ignorate alea care chiar sunt importante nu inseamna neaparat ca suntem batuti in cap si nu vrem sa le reparam, ci ca uneori e prea complicat de reparat / momentan nu ne-a venit in cap o solutie buna / etc.

Da , ai dreptate , toti vor sa se repare bug-urile experimentate recent de ei , de exemplu cand cineva pierde o arena din cauza unui bug se activeaza pe forum sa posteze si daca sunt deja postate cu T/C la confirmed fac post-uri ca sa grabeasca procesul .

Dar sunt multe post-uri unde inainte de t/c playerii au venit cu solutii , nu poti sa repari bug-uri din perspectiva player-ului dar si developer-ul se mai blocheaza si uneori solutia vine chiar din partea playeriilor , nu cu rezolvarea cap coada , dar cu piesa lipsa (rar dar se intampla) si poti sa vezi in unele fixed topics.

Nu spun sa scoti topic close acu de pe toate report-urile ca sa vina playerii cu 100 de presupuneri sa nu se mai inteleaga nimic de report , dar putem la discutii class-related sa avem cate un topic cu fiecare spec in parte , unde playerii experimentati pe acel spec sa vina cu presupunerile/testele lor si poate scurtam lista cu 10-20 % , eu zic ca putin ajutor de la cei care vor sa il ofera nu strica si nu doar in gasirea bug-urilor.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 03-09-2017, 17:01:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Magicqtz wrote:
Eu unul as lua in calcul vorbele unuia care stie sa joace PvP
Tocmai asta e problema de la punctul 1, toti cred ca stiu sa joace/ca ei stiu mai bine, e exact aceeasi situatie. Nu, nu trebuie sa vii cu argumente inutile ca "uite-te dupa pvp rating/etc/". Citeste inca o data punctul 1.
Magicqtz wrote:
E adevarat ce spui in punctul 2 si trebuie doar sa asteptam, doar ca, jucand pe freakz de atatia ani, am vazut cat dureaza sa se faca un fix in anumite cazuri
Citeste inca o data punctul 2 pana intelegi.


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kindredz

[lf 3v3]



Status: Offline
(since 30-05-2022 19:24)
Joined: 01 Jul 2016
Posts: 196, Topics: 44
Location: Buftea

Reputation: 114
Votes: 25

     
Post Posted: 04-09-2017, 01:58:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Se poate da va rog disable la tiger`s peak si tol`viron arena de la soloq sau macar sa le reparati pentru ca atunci cand primesti que dai enter si nu te baga + deserter 30 de min care apare de fiecare data cand te loghezi si singura cale de a scapa e sa astepti rr la server

edit: si in blade edge nu functioneaza losu
@Shocker
@Quicksand





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Alextmt

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-01-2018 10:18)
Joined: 05 Feb 2017
Posts: 41, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 12.4
Votes: 3

 
Post Posted: 04-09-2017, 21:26:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

raven3 wrote:
Cred ca da..
In principal cam astea ar fi cele mai importante acum:
Dmgu la shred si brutal slash de la feral
Fel Barrage de la demon hunter
si dmgu de la fury.
La fury astept sa vad cum o sa fie dupa ce se verifica pvp template-ul. Dupa calculele mele fury are cu ~5% mai mult str in pvp decat trebuie.



Bine ca fix de warr te legi, care chiar merge cum ar trebui. Am observat printre marii pvp-isti de aici care sunt si niste exploit-eri infecti, care au mai fost si banati ca mai nou cand li se pare lor ca isi iau un dmg imens, gata, clasa respectiva trb nerfed. De mw monk cand dai heal in brh arena prin zid nu te mai legi?



Last edited by Alextmt on 05-09-2017, 08:40:07; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
raven3

[Creep]



Status: Offline
(since 12-05-2022 06:35)
Joined: 10 Dec 2011
Posts: 972, Topics: 293
Location: Romania

Reputation: 1308
Votes: 188

Post Posted: 04-09-2017, 21:39:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Alextmt wrote:
De mw monk cand dai heal in brh arena prin zid nu te mai legi?

poftim .. vezi la 1:56
https://youtube.com/watch?v=xYNsQWSsJfE:




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 04-09-2017, 21:57:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Alextmt wrote:
raven3 wrote:
Cred ca da..
In principal cam astea ar fi cele mai importante acum:
Dmgu la shred si brutal slash de la feral
Fel Barrage de la demon hunter
si dmgu de la fury.
La fury astept sa vad cum o sa fie dupa ce se verifica pvp template-ul. Dupa calculele mele fury are cu ~5% mai mult str in pvp decat trebuie.



Bine ca fix de warr te legi, care chiar merge cum ar trebui. Am observat printre marii pvp-isti de aici care sunt si niste exploit-eri infecti, care au mai fost si banati ca mai nou cand li se pare lor ca isi iau un dmg imens, gata, clasa respectiva trb nerfed. De mw monk cand dai heal in brh arena prin zid nu te mai legi? Boule


L2p wow legion..Mari astia pvp-isti iti fac clasa si specul tie sa mearga in PvP.
Daca nu era "Boul asta" luai numai ***** in fata pe warrior pe live acum, ti-as da warn pentru asta.


https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Foxed

[Creep]



Status: Offline
(since 21-11-2019 18:46)
Joined: 22 Feb 2015
Posts: 674, Topics: 190
Location: Romania

Reputation: 628
Votes: 72

 
Post Posted: 04-09-2017, 22:00:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am auzit multa lume care tot zice ca e bug ca dai heal cu mw prin zid, par si nervosi, healul e channel si normal ca il dai dupa prin zid, e ca la shadow priest cu channel sau cum era la afli lock pe mop.

https://www.freakz.ro/forum/achievement-Unique-a176.html
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
radut

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-06-2021 20:39)
Joined: 31 Jan 2011
Posts: 98, Topics: 14
Location: Bucuresti

Reputation: 102.4
Votes: 8

 
Post Posted: 05-09-2017, 10:37:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Revin si eu cu o cerere tampita :

" Bg matchmaking "
1. healeri in ambele echipe , e destul de greu sa joci 3 healeri / 7 dps vs 10 dps
2. numar egal de playeri in ambele echipe . Am intalnit foarte multe cazuri ( in care am fost si avantajat si dezavantajat de chestia asta ) de ToK 14 v 9 , TP 15 v 10 etc ..

Sper sa se rezolve , mai ales #2 . Multumesc .



Eroinastar - ww monk
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
raven3

[Creep]



Status: Offline
(since 12-05-2022 06:35)
Joined: 10 Dec 2011
Posts: 972, Topics: 293
Location: Romania

Reputation: 1308
Votes: 188

Post Posted: 07-09-2017, 01:37:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am vazut ceva ciudat intr-un bug report rejected.
Poate ma lamureste careva cum e acolo..
https://forum.wow-freakz.com/REJECTED-General-PvP-Melee-Weapon-Dmg-Equip-Unequip-t487739.html
https://ibb.co/dMZi1v
Aici dh cu 887 ilvl are weapon damage 23k - 23k cu pvp templates si demonic origins. Si in casutza din dreapta se vede increase de 136% (cu verde)
screenshotu e din 6 sept dimineata.

Am verificat pe dku meu de 840 si cu templates + demonic origins am doar ~20k-20k iar la increasu acela cu verde imi apare doar 120%
https://imgur.com/a/Y3LVs

Care e faza ?
Screenshotu e dinainte sa se aplice fixu la artifact weapon in pvp?
Si de ce lui rng ii apare increase de 136% si mie de 120% .. cu aceleasi buffuri -

@Magicqtz
@Quicksand



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 07-09-2017, 09:20:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

raven3 wrote:
Am vazut ceva ciudat intr-un bug report rejected.
Poate ma lamureste careva cum e acolo..
https://forum.wow-freakz.com/REJECTED-General-PvP-Melee-Weapon-Dmg-Equip-Unequip-t487739.html
https://ibb.co/dMZi1v
Aici dh cu 887 ilvl are weapon damage 23k - 23k cu pvp templates si demonic origins. Si in casutza din dreapta se vede increase de 136% (cu verde)
screenshotu e din 6 sept dimineata.

Am verificat pe dku meu de 840 si cu templates + demonic origins am doar ~20k-20k iar la increasu acela cu verde imi apare doar 120%
https://imgur.com/a/Y3LVs

Care e faza ?
Screenshotu e dinainte sa se aplice fixu la artifact weapon in pvp?
Si de ce lui rng ii apare increase de 136% si mie de 120% .. cu aceleasi buffuri -

@Magicqtz
@Quicksand


S-a fixat -


https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
raven3

[Creep]



Status: Offline
(since 12-05-2022 06:35)
Joined: 10 Dec 2011
Posts: 972, Topics: 293
Location: Romania

Reputation: 1308
Votes: 188

Post Posted: 07-09-2017, 09:32:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ahaa.. deci asa arata de fapt exploitu de la re-equip ... iti adauga din burta un multiplier de vreo 15%

in alta ordine de idei..
https://forum.wow-freakz.com/Death-Knight-Unholy-Ghoul-damage-in-pvp-t486739.html trebuie reparat neaparat.
Acum ca s-o fixat sweeping claws sa aiba 200% increased dmg... faptul ca dmgu de baza a petului e de ~3x o sa faca dku unh broken.
O sa dea probabil cu sweeping claw vreo 100k noncrit si o sa fie o avalansa de plageri pe forum..



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32  Next    


The time now is 28-03-2024, 17:23:00
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x