User
Pass
2FA
 
 

[REJECTED] [Death Knight][Unholy] Gargoyle dmg.
Go to page Previous  1, 2, 3    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs
Author Message3535
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 25-09-2015, 18:18:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cryve wrote:
Catalinacx wrote:
Din cate am observat, majoritatea dovezilor aduse de Dreadblade sunt plauzibile, singura problema este HP playerului. Gargoyle da cat trebuie pentru patchul 5.4, unde ai 500k HP, problema e ca noi jucam cu spelluri de 5.4 si gear de 5.0, acesta fiind motivul pentru care considera unii ca anumite clase dau prea mult damage.
Acum 150k un chaos bolt(exemplu), este jumatate de hp, dar in gearul prideful nu mai e chiar asa... La fel si cu DK...
Asa ca sereth te chinui degeaba.


ba dai voi nu ganditi deloc ... nu spun ca dreadblade nu are dreptate dar iti spun cu legatura cu chaos boltul ... tu ai impresia ca in pridefull gear o sa dai tot 150k doar datorita rezilului crescut ? o sa creasca cu siguranta damageul datorita pvp powerului care ajunge la 56-57% plus spell powerului care va fi dublu ... toate spelurile vor lovii mai tare fata de cum lovesc acum ...


Toti care spuneti asta, indiferent ca ati jucat pe blizz sau nu, nu aveti dreptate deloc.
Cand era 5.4 MOP pe blizz, am vazut la streams in pvp de mi s-a luat de twitch de tot si o sa o zic din nou(desi o sa-mi zica unii ca nu e asa), abia treceai de 100k crit(doar cateva specuri reuseau) sau poate erau prea slabi aia de jucau la 2,6k-2,8k si nu stiau sa faca dmg..
Vorbiti cu Bratone(care il stiti) ca ala mai stie sa zica adevarul, nu toate gogosile ce le imprastiati pe la bug report.


Ca, vine vorba de gargoyle dmg.
Si cu calcule cu tot, tot exista erori si eroare nu bate niciodata logica.
Vedeti cum da cu formula actuala in prideful vs prideful(stats de 5.4 ca pe blizz), daca e reala, aia e, HP nostru e prea low pt dmg la pet.


https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Dreadblade, 26 September 2015 12:46



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs  
Go to page Previous  1, 2, 3    


The time now is 29-03-2024, 11:52:22
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x