User
Pass
2FA
 
 

[REZOLVAT] Reclamatie SisoKo & anu8is

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Unban requests/Complaints
Author Message1127
BillionDegreeDragon

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-02-2019 02:32)
Joined: 19 Jan 2019
Posts: 23, Topics: 4
Location: Vaslui

Reputation: -23.2
Votes: 1

      am dar n-am intrat decat de 2-3 ori pe el 
Post Posted: 04-02-2019, 00:13:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Numele: Billion Degree Dragon
Numele adminului/adminilor reclamati : SisoKo(in ciuda gradului) si anu8is(iarasi)
IP-ul dvs.: 79.112.224.104, harta: 35hp_2house, ora si data faptei reclamate: 22:46:15 PM / 02.03.2019
Motivul / Regula incalcata: Nu sunt sigur ca exista dar e vorba de "porecla" ofensatoare / comportament lingvistic defaimator.
Dovada, un screenshot sau un fragment din consola: DA, https://imgur.com/a/5E7Bxsx

Buna seara in primul rand.
Am cantarit bine daca sa fac sau nu aceasta reclamatie si din nefericire pt. cei 2 "inculpati" au "tras greu in jos" apelativele aduse.
Sa ii iau pe rand conform gradului(crescator).
1.Din cate se pare acest "domnisor admin" nu si-a invatat lectia si e ca proverbul acela "Lupu-si schimba parul dar naravul ba".Mai din capul locului i-am zis ca nu (mai) avem ce discuta din moment ce m-a ofensat si luat de sus numindu-ma la misto biberon.Din cate stii si tu, Cariga, ti-am trimis mesaj privat in legatura cu aceasta problema pt. ca asa am considerat fiind prima data cand mi s-a intamplat.Nu s-a potolit si a urmat reclamatia oficiala cu urmarile in cauza.Din cate am inteles i-ai scos adminul,i l-ai pus la loc, a "pendulat" toata trb intre a mai avea acces sau nu.Treaba voastra (SA ZIC !), in fine...Sa zicem ca s-a potolit marea involburata si vine intr-o zi el, anu8is, zilele trecute, in care spune ca-si cere scuze pt. apelativele aduse si modul cum s-a comportat si i le-am acceptat.Mi se paruse c-o lasase moale de tot in cele din urma si invatase din pataniile avute, c-a bagat la cap si incearca acum sa se stabilizeze si sa revina pe *** normal.Dar de unde atata fericire ? Ca drept dovada, mai sus, se poate vedea destul de clar ce si cat a invatat de-si permite in continuare astfel de limbaj sub ochii mai-marilor(Sisoko si ceilalti colegi admini).Referitor la grad, din ce-am inteles ar avea doar slot in prezent dar nu dezvolt pt. ca nu e treaba mea, ideea e ca a facut parte din staff unde se pare ca, la fel, si-a permis multe...Ceea ce vreau sa stiu este daca se poate "cuminti" in vreun fel baiatul asta sau nu (de catre tine, Cariga), pt. ca eu la mintea lui nu ma cobor din mai multe motive,nu neaparat acela ca-s fi mai mare ca varsta.Din punctul meu de vedere nu este in regula ca 1 admin/fost membru din staff sa te injoseasca la cel mai de jos nivel, al unui bebelus de cateva luni care mananca cu biberonul si poarta suzeta.Si-n reclamatia precedenta sau in mesajul privat am precizat si celelalte neplaceri si indispozitii create.
2.De asemenea, pe acest admin Sisoko il stiu de foarte putin timp si trebuie sa recunosc ca-l stiu(din joc) extraordinar de putin insa suficient incat sa-mi pot forma o parere despre el ca si om in general...Imi amintesc prima data cand am "interactionat" cu el, intr-o seara pe de_inferno, parea destul de plin de sine si facea aprecieri legate de performantele jucatorilor si chiar si de a mea.Din cate-mi amintesc stiu ca nu i-am raspuns.Dar SA ZICEM ! ca am tras o concluzie pripita atunci si poate am gresit...Revenind la apelativele folosite la adresa mea si abordarea totodata, consider ca NU ESTE ABSOLUT DELOC IN REGULA sa mi se adreseze in felul in care a facut-o, nici macar in gluma, cu atat mai mult cu cat are gradul care il are.Daca "este la butoane cel mai de sus" asta nu-i da niciun drept ca are voie sa se adreseze, sa zica si sa faca ce vrea cu jucatorii de rand(excluzand ca fac si eu parte oarecum din staff prin numele rezervat).Ce-am observat eu de-alungul timpului si cu atat mai mult in prezent este ca toti cei mari(ownerii, co-ownerii) care prea se lasa "dusi de val" si cred ca data zic niste lucruri cu tenta suparatoare, ofensatoare si "fac glumite" din ziua de azi, se dau in spatele faptului ca nu pot pati nimic, ca doar ce ? e serverul lor sau sunt owneri/co-owneri si nu patesc nimic, insa AS VREA EU TARE MULT SA RETINETI, ca NU ESTE DELOC ASA, ESTE DOAR O AMAGIRE pana vad ca-si pierd jucatorii creeand dispret si gust neplacut prin atitudinea lor. Subiectul asta ar mai merita dezvoltat in ideea reclamatiei dar nu aici si nu acum.Si ca sa reamintesc/aduc la cunostinta, 1 Owner/Co-Owner ar trebui sa fie la modul cel mai serios - SFANT pe server prin tot ce face si ce zice: gandire, mentalitate, autocontrol, gestionarea situatiilor, competenta, TOT. Dar se pare ca ne lasam mult prea afectati si influentati de pb cotidiene si personale in loc sa le lasam in spatele srv-ului cand intram...Asadar, si limbajul lui Sisoko nu este 1 demn de 1 admin Owner DOM-NU-LE !
De aceea, te rog frumos si de aceasta data, Cariga, incearca sa te faci inteles si asigura-te de acest lucru cand vei vorbi cu acest admin Sisoko pt. ca sunt ferm convins ca-l cunosti net mai bine decat mine, sunteti colegi de acelasi rang(insa NU si FONDATOR) si banuiesc, de asemenea, ca ale tale cuvinte cantaresc mult mai greu decat ale mele.Cred ca mi-e destul de justificata iritarea si "mica frustrare" expusa.
Astept raspunsul tau si totodata, decizia ta, solutia remedierii acestei probleme iar la urma as vrea sa fiu informat daca voi mai avea parte de asa ceva din partea lor sau a altui "admin" ca sa stiu ce am de facut : ori platesc ei in ideea corectarii, ori parasesc eu serverul si comunitatea pt. ca m-am saturat sa tot dau peste astfel de indivizi care cauta sa-ti strice buna dispozitie si sa te intzepe aiurea ca sunt ei "la butoane" si au spatele asigurat.
Atat am avut de spus.O noapte cat mai buna si lunga va doresc...
P.S. Sisoko, dupa ce a folosit acel apelativ la adresa mea, l-am intrebat daca "vrea sa-i fac reclamatie" insa nu am mai apucat sa fac printscreen si la asta din cauza stergerii mesajului prin prisma derularii celorlalte.Se poate verifica in Log(s) foarte bine si ca EU NU AM FOLOSIT DELOC 1 LIMBAJ sfidator sau ofensator la adresa adminilor.



Last edited by BillionDegreeDragon on 04-02-2019, 02:54:50; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Tiguan

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-01-2021 15:04)
Joined: 01 Jan 2018
Posts: 68, Topics: 7
Location: Sibiu ( SIBIU )

Reputation: 31.9
Votes: 2

 
Post Posted: 04-02-2019, 01:54:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce s-a întâmplat oameni buni , ce sunt cu atâtea reclamații referitoare la admini/owneri , eu va zic sa va cumințit si sa coborâți “cu picioarele pe pământ “ , ar trebui sa fim un server unit nu unul dezbinat in care fiecare arunca in celălalt cu nustiu ce vorbe .
Revenitiva !!

Stima si respect va saluta Tiguan !!


< T I G U A N >
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
anu8is11

[^PoWeR-anu8is^]



Status: Offline
(since 04-12-2022 20:06)
Joined: 11 Feb 2018
Posts: 189, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 29.1
Votes: 9

 
Post Posted: 04-02-2019, 02:11:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sisoko da TC aici ca nu are rost asta vine cu 10 reclamații sa il bage cineva in seama toate astea pt. ca ii zicem biberon si mie imi zice "anus" si nu mai fac reclamații. Ce tot te plângi atâta la Cariga e tatăl tău cumva? Ia si inegreazate in societate ca ma si enervezi de acuma. Sa imi dai timpul inapoi pe care l am pierdut citinduti balivernele. Pentru atât sa faci reclamație... De acum cine imi mai zice anus fac si eu reclamație -


...anu8is-war3.freakz.ro-GeneraL...



2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BillionDegreeDragon

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-02-2019 02:32)
Joined: 19 Jan 2019
Posts: 23, Topics: 4
Location: Vaslui

Reputation: -23.2
Votes: 1

      am dar n-am intrat decat de 2-3 ori pe el 
Post Posted: 04-02-2019, 02:32:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

anu8is11 wrote:
Sisoko da TC aici ca nu are rost asta vine cu 10 reclamații sa il bage cineva in seama toate astea pt. ca ii zicem biberon si mie imi zice "anus" si nu mai fac reclamații. Ce tot te plângi atâta la Cariga e tatãl tãu cumva? Ia si inegreazate in societate ca ma si enervezi de acuma. Sa imi dai timpul inapoi pe care l am pierdut citinduti balivernele. Pentru atât sa faci reclamație... De acum cine imi mai zice anus fac si eu reclamație -

Poate n-ar trebui sa raspund celor reclamati ci doar sa astept "verdictul" insa aberezi grav si CONSTIINTA ma impinge sa-ti raspund in incercarea de a te face sa rumegi de 10 ori o vorba/1 idee inainte s-o arunci.Asa ca-ti raspund pe rand.
1.Nu cred ca SisoKo e cel mai in masura sa dea TC avand in vedere ca si lui i-am facut reclamatia cu toate ca are gradul care il are si a mai dat atatea TC-uri.
2."asta" adica eu are 1 nume, cred ca m-am adresat politicos in ceea ce te priveste.Daca cu toate astea nu crezi, te rog frumos si ii rog si pe ceilalti admini sa-si dea cu parerea si sa caute mistocareala,ofensa sau jignirea aduse prin "inculpat" "baiatul asta" "domnisorul admin".
3.Te rog sa vii cu dovada CONCRETA,VIZIBILA(SS sau printscreen sau de ce nu, substras din LOGs in care reiese sau se vede limpede ca te-am numit "Anus".Dovezi, baiete, nu vorbe goale, ca asa si eu pot "filozofa" nefondat...
4.legat de INTEGRAT nu INEGRAT in societate nu are de-a face cu lumea virtuala,online a CS-ului cu toate ca vorbim de mentalitati ale unor oameni reali transpuse in "personajele" jucatorilor virtuali.Dar totusi, legat de integrare in societate, tu trb s-o dobandesti, NU EU pt. ca se vede nivelul la care tratezi situatiile in joc si reactiile pe care le ai.La ce atitudine ai, mai ca ai sari sa ma bati, huh? - Doamne ! Sincer, nu ma pot abtine si trb sa recunosc ca m-a bufnit rasul cand am citit prima data reactia ta.Mai bine te abtineai si nu ziceai nimic referitor la reclamatie si erai mai "intelept" dar NA ! ispita isi satisface pofta prin oameni...Deci, ca sfat omenesc si prietenesc, mai bine taci si filosof ramai. Incearca sa inveti ceva bun si folositor din atentiile pe care ti le-am atras.
5.Am sa vorbesc cu Dumnezeu sa-ti dea inapoi timpul pierdut citindu-mi "balivernele" sau mai bine sa negociez cu EL datul timpului inapoi de tot ? Stii tu, cand inca nu ne cunosteam, parca era mai bine...
P.S. N-ar fi stricat sa pui virgulele corespunzatoare, cratimele in cauza si sa recitesti tot inainte sa apesi "Trimite"...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Cariga

[Assasin]



Status: Offline
(since 04-09-2023 07:54)
Joined: 29 Oct 2011
Posts: 4720, Topics: 298
Location: Romania

Reputation: 207
Votes: 323

 
Post Posted: 04-02-2019, 03:09:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok, din ce am înțeles a fost vorba de caterincã, nicidecum de jignire (e posibil sã greșesc) așadar vom discuta în consiliu. Anu8is dupã cum ți-am și spus încearcã sã faci caterincã cu cine știi cã poți face pentru cã ți se poate face reclamație iar de acolo știi rezultatul. De asemenea și tu îl puteai ignora iar el cu siguranțã termina. În cazul de fațã nu voi aplica sancțiuni ci mai degrabã un avertisment.
Am decis sã îi redau adminul și sã îi scot banul din motive pur subiective. I-am acordat încã o șansã, deși între owneri hotãrâserãm altceva. De asemenea se poate reveni la decizia inițialã de a i se scoate adminul dacã face prostii.
Asta ca sã fie lãmurit de ce și cum.
Eu nu vã pot face sã vã suportați sau sã vã înțelegeți. Fie cã faceți caterincã între voi, fie cã faceți conversație de complezențã sau vã ignorați și doar vã jucați asta ține doar de voi.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BillionDegreeDragon

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-02-2019 02:32)
Joined: 19 Jan 2019
Posts: 23, Topics: 4
Location: Vaslui

Reputation: -23.2
Votes: 1

      am dar n-am intrat decat de 2-3 ori pe el 
Post Posted: 04-02-2019, 04:53:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cariga wrote:
Ok, din ce am înțeles a fost vorba de caterincã, nicidecum de jignire (e posibil sã greșesc) așadar vom discuta în consiliu. Anu8is dupã cum ți-am și spus încearcã sã faci caterincã cu cine știi cã poți face pentru cã ți se poate face reclamație iar de acolo știi rezultatul. De asemenea și tu îl puteai ignora iar el cu siguranțã termina. În cazul de fațã nu voi aplica sancțiuni ci mai degrabã un avertisment.
Am decis sã îi redau adminul și sã îi scot banul din motive pur subiective. I-am acordat încã o șansã, deși între owneri hotãrâserãm altceva. De asemenea se poate reveni la decizia inițialã de a i se scoate adminul dacã face prostii.
Asta ca sã fie lãmurit de ce și cum.
Eu nu vã pot face sã vã suportați sau sã vã înțelegeți. Fie cã faceți caterincã între voi, fie cã faceți conversație de complezențã sau vã ignorați și doar vã jucați asta ține doar de voi.

Nu a fost vorba de caterinca pt. ca eu nu am participat si nici nu am alimentat in vreun fel "caterinca" lor de 2 bani(se poate vedea lesne in cele 9 ss-uri si, de asemenea, verifica in Logs).Din proprie experienta de pe alte servere/comunitati, ignoratul acesta duce la incurajarea colegilor admini, a celor mai mari(CEL MAI ELOCVENT EXEMPLU SISOKO) si chiar a celorlalti jucatori de a ma ironiza si a face misto de mine nefondat, conform imaginatiei fiecaruia.Asadar, concluzia e simpla: nu este indicat ignoratul sau statul cu mainile in san si inghitit la nesfarsit mistocareala, ironizare si ofense din partea unor indivizi care au (inca) probleme comportamentale, lingvistice, mentale, de autocontrol, etc.Iar legat de "el cu siguranta termina" ma indoiesc profund, Log(s) te-ar contrazice in acest sens dar momentan ma opresc aici. Doar n-am sa-mi pun mana la ochi sau sa ignor total chatul din cauza unuia sau a 2-3 problematici.
In ceea ce priveste suportatul/intelegerea, perfect de-acord.Dar nu cred ca vorbim de asa ceva.Eu cred ca vorbim de RESPECTUL cuvenit fiecarui jucator in parte, indiferent de nume, skill, Steam ON/OFF, sociabilitate crescuta/redusa, etc. pe care CU ATAT MAI MULT 1 ADMIN E OBLIGAT SA-L OFERE celui intrat pe server / noului venit. Daca el (anu8is) nu ma poate suporta din motive subiective e STRICT PROBLEMA LUI si atunci se impune identificarea sursei/originii ei si "taierea raului de la radacina".Ar trebui sa-l puna pe ganduri aspectul asta...De asemnea, si cu intelegerea.E pb lui ca nu pricepe ca apelativul folosit la adresa mea e o jignire si nu e DELOC IN REGULA iar in ultima instanta, suparator, iritabil.El trebuie sa inteleaga mai bine ca oricare alt jucator, ca doar de aia e pus admin sus acolo.Poate a fost si el vreodata in pielea mea pe alte servere si sunt ferm convins ca nu i-a convenit si l-a indignat.Eu zic ca vorbim despre 1 lucru banal si foarte simplu de inteles: o jignire/luare la misto e o jignire/luare la misto iar pt. "restabilire" si intelegere e nevoie de incetare si punct, doar nu vorbim de fizica cuantica sau mai stiu eu ce teorii sofisticate...
Cu anu8is am lamurit-o (sa zicem!) insa ce ma mira catusi de putin e faptul ca de SisoKo(egalul tau ca rang) n-ai pomenit/zis nimic...
In fine, eu ce-am avut de zis,precizat,punctat am facut-o ! Daca oamenii vor sa inteleaga de vorba buna si cu frumosul de bine, daca nu - asta e, SANATATE ! Si eu sunt de acord / adeptul sansei a 2-a insa cand il vezi pe om ca-si bate joc si de a 2-a, si de a 3-a sansa,etc., si tu continui sa fii bun si amabil, generos cu el, e clar ca se joaca cu tine, a ajuns sa profite de bunatatea ta si ca nu e altceva decat 1 viclean care e curios cat va tine "figura"(aici cu excluderea personelor de fata).

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Tiguan

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-01-2021 15:04)
Joined: 01 Jan 2018
Posts: 68, Topics: 7
Location: Sibiu ( SIBIU )

Reputation: 31.9
Votes: 2

 
Post Posted: 04-02-2019, 07:11:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Romane peste romane .

< T I G U A N >
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SisoKo.

[Gratis rank-ul !]



Status: Offline
(since 08-10-2022 08:06)
Joined: 14 Jul 2015
Posts: 1441, Topics: 138
Location: Romania

Reputation: 281.8
Votes: 131

   
Post Posted: 04-02-2019, 08:17:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Prea multe romane, pentru ce? Daca tu te simti jignit de la biberon inseamna ca problema e la tine, cand te am vazut prima data pe server asa ti am citit eu numele.Daca mai ai ceva de zis poti spune, oricum reclamatia e inutila, nu te-am jignit cu nimic.Eram si eu pe server cand i ai spus lui anu8is anus, asa ca nu te mai victimiza.


2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Cariga, 04 February 2019 07:34



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Unban requests/Complaints  


The time now is 25-04-2024, 18:38:59
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x