User
Pass
2FA
 
 

[RO] Frost Death Knight 2H Weapon PVE Guide
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message10837
vackyz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-09-2020 12:02)
Joined: 23 Oct 2011
Posts: 206, Topics: 8
Location: timisoara

Reputation: 139.2
Votes: 17

         
Post Posted: 08-02-2016, 20:08:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Frost Death Knight


2H Weapon

PVE Guide



In acest guide o sa vorbesc despre FROST DEATH KNIGHT 2H WEAPON deoarece dual-wield nu merge corespunzator.



Stats:

Strength>Hit=Expertise (7.5%)>MASTERY>HASTE>CRIT


Gem:

- full mastery(Fractured Sun's Radiance) in fiecare soket (destul de usor) deoarece mastery ne mareste dmg-ul pe care il dam cu fiecare punct (Mastery: Frozen Heart). Motivul pentru care nu se joaca la crit (cum am vazut pe multi ca joaca) este ca se pierde DPS. OK, sunt de acord daca jucam la crit o sa avem un burst imens, dar dupa burst stam si ne uitam in recount cum ne scade dps-ul si nu stim de ce.
- meta: cel mai bun este Capacitive Primal Diamond dar daca nu aveti posibilitatea sa il obtineti Reverberating Primal Diamond

Reforge:

Pentru reforge puteti folosi addon-ul Reforge Lite care mi se pare foarte bun. Daca nu vrei sa folosesti un addon pentru reforge poti face in felul urmator:

- incercati sa ajungeti la valoarea de 7.5% hit
- incercati sa ajungeti la valoarea de 7.5% expertise
- dupa ce ati ati atins aceste 2 valori:
- verificati daca item-ul are mastery pe el, daca nu are, da-ti reforge din cel mai nefolositor stats in mastery
- daca item-ul are mastery pe el, dati reforge la cel mai nefolositor stats in haste


Enchant-uri:

-head: nu exista
-shoulders: Secret Tiger Fang Inscription (daca aveti inscription) sau Greater Tiger Fang Inscription
-cloak: Swordguard Embroidery (daca aveti tailoring) sau Superior Critical Strike
-chest: Glorious Stats
-bracers: Exceptional Strength
-gloves: Synapse Springs (daca aveti Engineering), Superior Mastery (doar daca o sa va ajuta sa va mariti mastery cu 1 punct) sau Super Strength
-belt: Living Steel Belt Buckle
-legs: Angerhide Leg Armor
-feet: Pandaren's Step
-rings: Greater Strength daca aveti enchanting
-weapon: Rune of the Fallen Crusader

Cea mai buna rasa pentru DK:
-Alliance: WORGEN (1%crit in plus ) Viciousness
-Hoarde: ORC (4514 attack power in plus) Blood Fury

Talente:

De obicei folosesc:
-Roiling Blood- il folosesc cand dau spead la disease (trebuie ca target-ul pe care ai disease-urile sa fie cel mai aproape target de tine)
-Purgatory - in caz ca nu reusesc sa fug la timp mai am o scapare / Anti-magic zone - raid cooldown ( reduce spell damage)
-Death's Advance - ofera 10% speed increase si cand il activezi inca 30%
-Conversion - cand esti out of range fata de healer te ajuta sa te menti putin in viata
-Blood Tap - singurul talent care chiar conteaza la dps (este superior fata de Runic Empowerment si Runic Corruption)
-Gorefiend's Grasp - il folosim atunci cand vrem sa adunam mobii intru-un anumit loc (aoe)


Spell-uri importante:


Obliterate - este un spell care foloseste 1 Unholy Rune si 1 Frost rune si il folosim cand avem ambele disease-uri pe target: Blood Plague care poate fi aplicat de Plague Strike sau Outbreak si Frost Fever care poate fi aplicat de Icy Touch, Howling Blast sau Outbreak. Obliterate este spell-ul nostru care loveste cel mai tare.
Frost strike - este un spell care necesita 20 runic power in Frost Presence (35 in Blood si Unholy presence) si il folosim cand avem runele pe cooldown sau cand avem bara de runic power aproape plina. Este al 2-lea cel mai puternic spell am nostru.
Howling Blast - necesita 1 Frost Rune si il folosm doar cand avem proc de Rime.
Soul Reaper - il folosim cu putin timp inainte ca boss-ul sa ajunga la 35% HP dar sa avem grija sa nu expire inainte ca el sa ajunga la acest procentaj
Plague Strike - il folosim cand avem cooldown la Outbreak sau cand este pe cale sa expire Blood Plague de pe target.
Death Strike - ne ajuta sa ne mentinem in viata cand healerii nu pot face asta. Nu va imaginati ca puteti face treaba unui healer dar orice heal poate face diferenta.
Horn of Winter - este un spell care genereaza 10 Runic Power fara gliph si 20 cu gliph
Empower Rune Weapon - este un DPS cooldown care ne reseteaza cooldown-ul la rune. Acesta trebuie cel mai bine folosit cand avem abosolut toate runele pe cooldown. Acest spell are un cooldown de 5 minute.
Blood Tap - este talentul care ne ajuta cel mai mult la DPS. El genereaze Blood Charge cand folosim Frost strike. Fiecare Frost Strike Genereaza 2 charge-uri de Blood Charge pana la un maxim de 12 stack-uri. Acest talent cand avem 5 stack-uri de Blood Charge il folosim pentru a reseta cooldown-ul la o runa.
Rime: atunci cand folosim obliterate, avem 45% sanse ca urmatorul Icy Touch sau Howling Blast sa nu consume rune. Acest buff expira dupa 15 secunde sau atunci cand folosim una dintre cele 2 speluri.
Killing Machine - autoatacurile noastre au sansa ca urmatorul Obliterate sau Frost Strike sa fie 100% critical.
Anti-Magic Shell - ne protejeaza de magic damage dar ne ofera si runic power cand primim MAGIC damage.
Anti-Magic Zone - reduce damage-ul pe care il primest oamenii din raid/party care stau in zona respectiva.
Gorefiend's Grasp - trage toti mobii care se la 20 de iarzi de target-ul tau, unde este el.
Outbreak - pune ambele disease-uri pe target.
Pestilence - imprastie disease-urile pe mobii care se afla la 10 yarzy de targetul tau.
Raise Dead - extra dps
Raise Ally - propriul nostru combat ress -.


Rotatie:

Inainte sa incepem un encounter folosim Potion of Mogu Power, folosim Death's Advance pentru a ajunge cat mai repede la BOSS, folosim macro-ul de burst aplicam disease-urile folosind Outbreak. Dupa ce am facut lucrul acesta urmeaza rotatia propriu-zisa: incepem cu obliterate (daca avem proc de rime folosim howling blast), obliterate, frost strike, frost strike si tot asa. Folosim Horn of Winter la cooldown. Daca avem si proc de rime si proc de killing machine in acelasi timp, incercam sa scapam de proc-ul de rime ca atunci cand folosim proc-ul de killing machine sa capatam alt proc de rime. Daca avem proc de killing machine prioritar este obliterate doar in cazul in care nu avem bara de runic power plina. in acest caz folosim frost strike pentru a nu pierde dps. In ceea ce priveste Soul Reaper-ul, il folosim in functie de ce dps avem in raid. Daca dps-ul raid-ului este "blana" si boss-ul are 40% poti incepe sa dai soul reaper. Soul Reaper o sa dea extra damage cand boss-ul ajunge la 35%. Daca insa folosesti soul reaper-ul prea devreme si a expirat inainte ca boss-ul sa ajunga la 35% el nu o sa mai dea extra damage.

Rotatie AOE: mentimem aceeasi rotatie + pestilence/roiling blood pentru a da spread la disease


Macro-uri:

#showtooltip Blood Boil
/cast Blood Tap
/cast Blood Boil

#showtooltip Death Strike
/cast Blood Tap
/cast Death Strike

#showtooltip Howling Blast
/cast Blood Tap
/cast Howling Blast

#showtooltip Obliterate
/cast blood tap
/cast obliterate

#showtooltip Pestilence
/cast Blood Tap
/cast Pestilence

#showtooltip Plague Strike
/cast Blood Tap
/cast Plague Strike

#showtooltip Soul Reaper
/cast Blood Tap
/cast Soul Reaper

#showtooltip Pillar of Frost
/cast {raciala} - doar pentru rasele care au beneficiu la raciala (orc, troll)
/cast Pillar of Frost - OBLIGATORIU
/use {trinket name} - optional (doar daca aveti trinket pe care il activati voi)
/use {potion} - optiona (doar daca aveti Potion of Mogu Power)
/use {Synapse Springs} - optional (doar daca aveti engineering)
/cast Raise Dead - OBLIGATORIU

Ceea ce este intre acolade este obligatoriu in cazul in care indepliniti conditiile de mai sus. Pentru a face macro-ul sa mearga pur si simplu inlocuiti acoladele si ce este in acolade cu spell-ul / enchant-ul / trinket-ul respectiv.

Am adaugat Blood Tap in fiecare macro deoarece Blood Tap nu are global cooldown si poate fi folosit in acelasi timp cu alt spell. In acest fel nu mai trebuie sa folosim un bind separat pentru blood tap.
P.S. Macro-urile merg toate.

/tar [@mouseover]
/cast [@mouseover] Raise Ally


DK FROST 2H WEAPON PVE GUIDE


Last edited by vackyz on 09-02-2016, 11:33:42; edited 14 times in total
6 5
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Zoltack

[La Politemnițã]



Status: Offline
(since 04-04-2023 06:50)
Joined: 15 Oct 2014
Posts: 75, Topics: 37
Location: Timisoara

Reputation: 261.1
Votes: 23

 
Post Posted: 08-02-2016, 20:27:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

informatia este buna dar ar putea fii pus-a in pagina mai frumos,punerea in pagina este un lucru foarte important ,niste poze ar fii folositoare pentru incepatorii , dar in rest ii totul ok ,felicitarii. -

Druid Balance PvE Guide 5.4.8

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vackyz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-09-2020 12:02)
Joined: 23 Oct 2011
Posts: 206, Topics: 8
Location: timisoara

Reputation: 139.2
Votes: 17

         
Post Posted: 08-02-2016, 20:28:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

o sa pun si niste poze numai ca acum trebuie sa plec. O sa revin cu completari

DK FROST 2H WEAPON PVE GUIDE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Uzzydk

[Lost in the Offline]



Status: Offline
(since 10-11-2016 13:14)
Joined: 15 Apr 2011
Posts: 587, Topics: 83
Location: Bucuresti

Reputation: 34.1
Votes: 24

           
Post Posted: 08-02-2016, 20:35:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scurt si la obiect.Good job


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Rdtym

[Sproof]



Status: Offline
(since 27-06-2022 06:00)
Joined: 25 Jun 2014
Posts: 86, Topics: 47
Location: Targoviste

Reputation: 240.5
Votes: 19

 
Post Posted: 08-02-2016, 22:54:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu sunt cel mai stralucit player, nu sunt main dk, nu am experienta ta, dar am cateva observatii:
-Raise Dead si Pillar Of Frost sunt abilitati snapshot iar tu le dai inainte de potiunea cu strenght si trinkete(este dps loss)
-Tu sugerezi folosirea talentului Roilling Blood dar ai macro pe Pestilence
-Stiu ca stat priority-ul este destul de ciudat, dar nu am prea vazut oameni care sa joace la mastery pe 2h pve(sau cel putin in modul in care tu o faci), si avand in vedere ca principalul spell de damage este Obliterate, nu Frost Strike, Howling Blast si Frost Fever, nu vad de ce ai juca mastery>haste
-Roilling Blood este useless pe Frost, singurul avantaj pe care il ofera fata de Pestilence fiind faptul ca mai dai maxim 20k damage in fiecare inamic pe care se aplica diseasul, Unholy Blight este mult mai bun pe Frost, atat single target(nu mai dai un Unholy/Death Rune pe Plague Strike atat de des), ca sa nu mai vorbim despre Plague Leech(folosit bine) care este mult mai bun avand in vedere faptul ca spellul de damage principal este Obliterate
-Conversion+Purgatory? Purgatory te lasa sa mori in ideea ca te poti heala la loc, ceea ce presupune in burst de heal(ca sa explic putin, cand iei Lethal Damage, intervine Purgatory, acesta te tine in jur de 3 secunde in viata, dupa care, daca nu reusesti sa healezi la loc tot damage-ul overkill, vei muri), nu un heal constant precum Conversion, ci un heal mare ca Death Pact. In al doilea rand Conversion se bate cap in cap cu faptul ca joci la mastery si te bazezi relativ mult pe Frost Strike. Da, Conversion e bun, dar nu cu Purgatory si nu cand joci la mastery, pentru ca iti mananca Runic Power-ul pe care trebuie sa il dai pe Frost Strike(da, trebuie sa il dai pe Frost Strike, pentru a te folosi de faptul ca joci la mastery, bineinteles, daca nu cumva Obliterate-ul tau da Frost Damage).
-Nu ai spus nimic in legatura cu folosirea abilitatii Soul Reaper, avand in vedere ca este destul de ambiguu daca mareste/scade dps-ul, ma asteptam de la un player experimentat sa spuna clar daca el il foloseste sau nu.

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vackyz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-09-2020 12:02)
Joined: 23 Oct 2011
Posts: 206, Topics: 8
Location: timisoara

Reputation: 139.2
Votes: 17

         
Post Posted: 08-02-2016, 23:08:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cand o sa citesti mai bn guide-ul o sa iti dai seama. Nu vorbeam de purgatory si conversion sa le folosesti impreuna. Roiling blood nu e useles pe frost. Incearca sa joci mai mult dk si o sa vezi. Faptul ca nu ai vazut playeri sa joace la mastery>haste nu inseamna ca ei fac ce trebuie. Fiecare este liber sa joace cum vrea. Este un ghid, nu oblig pe nimeni sa joace dupa cum am explcat eu mai sus.

DK FROST 2H WEAPON PVE GUIDE
0 2
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Rdtym

[Sproof]



Status: Offline
(since 27-06-2022 06:00)
Joined: 25 Jun 2014
Posts: 86, Topics: 47
Location: Targoviste

Reputation: 240.5
Votes: 19

 
Post Posted: 08-02-2016, 23:19:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Astept un raspuns adecvat, cu argumente pro(nu neaparat) si contra cu privinta la ceea ce am spus eu.O sa iti dau cateva intrebari la care sa imi raspunzi in detaliu pentru a ma convinge ca modul in care tu joci este cel mai eficient, da-mi argumente, nu raspunsuri de genul "uita-te mai atent" sau "greseala e la alti playeri".
-de ce mastery>haste si nu haste>mastery, doar nu e si haste-ul buguit(care din cate stiu e main stat pentru frost 2h)
-de ce este mai bun Roilling Blood decat Unholy Blight, ca sa nu mai vorbim despre Plague Leech?
-de ce folosesti macro-ul de burst intr-un mod...ineficient?
-daca nu promovezi Purgatory+Conversion, de ce nu dezvolti mai bine selectia de talente daca ai observat ca exista interpretari gresite cu privire la ceea ce tu ai spus acolo.
Din nou mentionez faptul ca vreau argumente sau acceptarea faptului ca ai greseli.Bineinteles, daca vrei sa incheiem discutia, poti sa imi dai de inteles(cum ai facut in raspunsul anterior) ca nu sunt binevenit sa pun intrebari/corectez guide-ul tau.

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vackyz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-09-2020 12:02)
Joined: 23 Oct 2011
Posts: 206, Topics: 8
Location: timisoara

Reputation: 139.2
Votes: 17

         
Post Posted: 08-02-2016, 23:35:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

macro de burst nu ala il folosesc pt ca nu am trinket cu use sau engineering. cat despre potiune am explicat ca o folosesc inainte. am pus acolo in scop orientativ. cat despre soul reaper da il folosesc. am testat si mastery>haste. si o sa pun o explicatie mai amanuntita despre conversion si purgatory. in ceea ce priveste primul set de talente fiecare poate sa foloseasca ce doreste pentru ca fiecare e la fel dar roiling blood e cel mai usor de folostit

DK FROST 2H WEAPON PVE GUIDE
0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Kromerz

[+]High performance[+]



Status: Offline
(since 21-09-2022 12:51)
Joined: 19 May 2014
Posts: 1275, Topics: 85
Location: Oradea

Reputation: 274.9
Votes: 239

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 08-02-2016, 23:50:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Avand in vedere ca se joaca la 2h de ce nu e mai ok mastery>crit?De ce ar fi mai bun haste-ul ca si critul?
Mai adauga flask/food/potiune si nu ai specificat inca faza single target/aoe.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
xodin

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-12-2018 19:24)
Joined: 29 Dec 2015
Posts: 13, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 67.4
Votes: 3

 
Post Posted: 08-02-2016, 23:51:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nice , deci spui ca geming full mastery e ok?
Ce dps ai pe dummy?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vackyz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-09-2020 12:02)
Joined: 23 Oct 2011
Posts: 206, Topics: 8
Location: timisoara

Reputation: 139.2
Votes: 17

         
Post Posted: 09-02-2016, 00:07:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

o sa spun si de stamina de la popa jagalzor?

Posturi unite automat, 09-02-2016, 00:07:05

xodin wrote:
Nice , deci spui ca geming full mastery e ok?
Ce dps ai pe dummy?


170k fara sa imi bat capu


DK FROST 2H WEAPON PVE GUIDE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Kromerz

[+]High performance[+]



Status: Offline
(since 21-09-2022 12:51)
Joined: 19 May 2014
Posts: 1275, Topics: 85
Location: Oradea

Reputation: 274.9
Votes: 239

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 09-02-2016, 00:15:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vackyz wrote:
o sa spun si de stamina de la popa jagalzor?

Las' ca le zic eu de Havocu' de la warlock.

Daca respectivul jucator nu are gold de flask si food optime de ce sa nu ii oferi o alternativa?Poate joaca pandaren...daca stai si te gandesti nu doar jucatorii experimentati o sa iti citeasca guide-ul si pentru un incepator ar fi de folos daca iti ia in serios munca.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vackyz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-09-2020 12:02)
Joined: 23 Oct 2011
Posts: 206, Topics: 8
Location: timisoara

Reputation: 139.2
Votes: 17

         
Post Posted: 09-02-2016, 00:24:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

am explicat ce am avut de explicat

DK FROST 2H WEAPON PVE GUIDE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
tudor1297

[shefu' la luptatori]



Status: Offline
(since 01-02-2020 14:06)
Joined: 11 Sep 2012
Posts: 2565, Topics: 193
Location: Bucuresti

Reputation: 363.9
Votes: 250

         
Post Posted: 09-02-2016, 00:40:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rdtym wrote:
Nu sunt cel mai stralucit player, nu sunt main dk, nu am experienta ta, dar am cateva observatii:
-Raise Dead si Pillar Of Frost sunt abilitati snapshot iar tu le dai inainte de potiunea cu strenght si trinkete(este dps loss)
-Tu sugerezi folosirea talentului Roilling Blood dar ai macro pe Pestilence
-Stiu ca stat priority-ul este destul de ciudat, dar nu am prea vazut oameni care sa joace la mastery pe 2h pve(sau cel putin in modul in care tu o faci), si avand in vedere ca principalul spell de damage este Obliterate, nu Frost Strike, Howling Blast si Frost Fever, nu vad de ce ai juca mastery>haste
-Roilling Blood este useless pe Frost, singurul avantaj pe care il ofera fata de Pestilence fiind faptul ca mai dai maxim 20k damage in fiecare inamic pe care se aplica diseasul, Unholy Blight este mult mai bun pe Frost, atat single target(nu mai dai un Unholy/Death Rune pe Plague Strike atat de des), ca sa nu mai vorbim despre Plague Leech(folosit bine) care este mult mai bun avand in vedere faptul ca spellul de damage principal este Obliterate
-Conversion+Purgatory? Purgatory te lasa sa mori in ideea ca te poti heala la loc, ceea ce presupune in burst de heal(ca sa explic putin, cand iei Lethal Damage, intervine Purgatory, acesta te tine in jur de 3 secunde in viata, dupa care, daca nu reusesti sa healezi la loc tot damage-ul overkill, vei muri), nu un heal constant precum Conversion, ci un heal mare ca Death Pact. In al doilea rand Conversion se bate cap in cap cu faptul ca joci la mastery si te bazezi relativ mult pe Frost Strike. Da, Conversion e bun, dar nu cu Purgatory si nu cand joci la mastery, pentru ca iti mananca Runic Power-ul pe care trebuie sa il dai pe Frost Strike(da, trebuie sa il dai pe Frost Strike, pentru a te folosi de faptul ca joci la mastery, bineinteles, daca nu cumva Obliterate-ul tau da Frost Damage).
-Nu ai spus nimic in legatura cu folosirea abilitatii Soul Reaper, avand in vedere ca este destul de ambiguu daca mareste/scade dps-ul, ma asteptam de la un player experimentat sa spuna clar daca el il foloseste sau nu.



Din cate tin minte Pillar of Frost nu mai face snapshot, se updateaza in functie de strength. Totusi nu sunt sigur, dar parca am citit undeva -

Cat despre stats nici mie nu mi se pare foarte bun Mastery pentru 2h, avand in vedere ca spellul principal din care dai damage este Obliterate, care beneficiaza infim din mastery.
Also voiam sa intreb de crit/haste, din ce-am citit in ghiduri critul ar fi mai bun decat haste, pentru 2h frost fiind chiar main stat. Nu prea are sens, dar din ce-am testat pe dk-ul meu (foarte prost imbracat btw, ~480 parca) mergea destul de ok pe crit.


Ah si de ce nu merge dual-wield? Nu vad niciun game-breaking bug la dk...



Cat despre ghid, mi se pare putin sumar, mai ai de lucrat la el, dar Gj anyway.




[RO]Warrior Fury PvE Guide 5.4.8

[EN]Warrior Fury PvE Guide 5.4.8

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
vackyz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-09-2020 12:02)
Joined: 23 Oct 2011
Posts: 206, Topics: 8
Location: timisoara

Reputation: 139.2
Votes: 17

         
Post Posted: 09-02-2016, 00:45:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

tudor1297 wrote:
Rdtym wrote:
Nu sunt cel mai stralucit player, nu sunt main dk, nu am experienta ta, dar am cateva observatii:
-Raise Dead si Pillar Of Frost sunt abilitati snapshot iar tu le dai inainte de potiunea cu strenght si trinkete(este dps loss)
-Tu sugerezi folosirea talentului Roilling Blood dar ai macro pe Pestilence
-Stiu ca stat priority-ul este destul de ciudat, dar nu am prea vazut oameni care sa joace la mastery pe 2h pve(sau cel putin in modul in care tu o faci), si avand in vedere ca principalul spell de damage este Obliterate, nu Frost Strike, Howling Blast si Frost Fever, nu vad de ce ai juca mastery>haste
-Roilling Blood este useless pe Frost, singurul avantaj pe care il ofera fata de Pestilence fiind faptul ca mai dai maxim 20k damage in fiecare inamic pe care se aplica diseasul, Unholy Blight este mult mai bun pe Frost, atat single target(nu mai dai un Unholy/Death Rune pe Plague Strike atat de des), ca sa nu mai vorbim despre Plague Leech(folosit bine) care este mult mai bun avand in vedere faptul ca spellul de damage principal este Obliterate
-Conversion+Purgatory? Purgatory te lasa sa mori in ideea ca te poti heala la loc, ceea ce presupune in burst de heal(ca sa explic putin, cand iei Lethal Damage, intervine Purgatory, acesta te tine in jur de 3 secunde in viata, dupa care, daca nu reusesti sa healezi la loc tot damage-ul overkill, vei muri), nu un heal constant precum Conversion, ci un heal mare ca Death Pact. In al doilea rand Conversion se bate cap in cap cu faptul ca joci la mastery si te bazezi relativ mult pe Frost Strike. Da, Conversion e bun, dar nu cu Purgatory si nu cand joci la mastery, pentru ca iti mananca Runic Power-ul pe care trebuie sa il dai pe Frost Strike(da, trebuie sa il dai pe Frost Strike, pentru a te folosi de faptul ca joci la mastery, bineinteles, daca nu cumva Obliterate-ul tau da Frost Damage).
-Nu ai spus nimic in legatura cu folosirea abilitatii Soul Reaper, avand in vedere ca este destul de ambiguu daca mareste/scade dps-ul, ma asteptam de la un player experimentat sa spuna clar daca el il foloseste sau nu.



Din cate tin minte Pillar of Frost nu mai face snapshot, se updateaza in functie de strength. Totusi nu sunt sigur, dar parca am citit undeva -

Cat despre stats nici mie nu mi se pare foarte bun Mastery pentru 2h, avand in vedere ca spellul principal din care dai damage este Obliterate, care beneficiaza infim din mastery.
Also voiam sa intreb de crit/haste, din ce-am citit in ghiduri critul ar fi mai bun decat haste, pentru 2h frost fiind chiar main stat. Nu prea are sens, dar din ce-am testat pe dk-ul meu (foarte prost imbracat btw, ~480 parca) mergea destul de ok pe crit.


Ah si de ce nu merge dual-wield? Nu vad niciun game-breaking bug la dk...



Cat despre ghid, mi se pare putin sumar, mai ai de lucrat la el, dar Gj anyway.




am testat si mastery si haste si crit si mastery a iesit in evidenta. cat despre dual wield poti sa incerci si o sa vezi de la primul obliterate diferenta (crit de 60k---bataie de joc)


DK FROST 2H WEAPON PVE GUIDE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 28-03-2024, 12:58:46
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x