User
Pass
2FA
 
 

Rasism?!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message443
Summer :)
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 31-12-2016 13:36)
Joined: 13 Dec 2016
Posts: 1136, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: -351
Votes: 38

 
Post Posted: 16-12-2016, 20:44:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am vazut de curand un clip pe internet foarte interesant. Despre mexicanii din state. Si mi-am dat seama de ceva, cum ei isi merita locul din New Mexico. Cred ca si cei de catatenie ungara au orice drept sa stea in Transilvania. Nu sunt rasist si nu voi fi niciodata. Indiferent ca esti negru, alb, *** sau orice altceva, merg pe principiul- If you are nice to me, Ill be nice to you! Ma insel?! Voi sunteti de acord?
Sa va aud pareriile


@Summer

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AcTimeLs

[Account disabled]



Status: Offline
(since 22-12-2016 16:36)
Joined: 11 Dec 2016
Posts: 277, Topics: 14
Location: In your mind

Reputation: 71.2
Votes: 6

   
Post Posted: 16-12-2016, 21:09:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rasismul este o mare prostie. Nu e vina individului ca s-a nascut intr-o anumita etnie, nu trebuie judecat pentru asta, poate ca el e de 10 ori mai bun ca noi in orice privinta, inclusiv bunul simt. La fel si cu judecarea unei intregi multimi dupa comportamentul unora din acea multime, cum e cu tiganii ; daca unii fura si dau in cap, pentru ca sunt saraci si nu vor sub nicio forma sa munceasca, asta nu inseamna ca toti sunt asa. E pur si simplu stupid sa tai aproape toate sansele unuia doar ca este asa, sau altfel. La fel si cu rivalitatile astea de carton dintre tari, gen Croatia-Serbia, Romania-Ungaria. In Scandinavia nu este vreunul care sa comenteze cu privire la etnia cuiva, de aceea gasesti orice etnie pe acolo, pentru ca sunt mai dezghetati la minte si nu la fel de incuiati ca noi. Si daca stai un pic sa te gandesti, rasismul e generat de politica ; intr-un fel rasismul e un fel de razboi, numai ca mai mic. -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Summer :)
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 31-12-2016 13:36)
Joined: 13 Dec 2016
Posts: 1136, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: -351
Votes: 38

 
Post Posted: 16-12-2016, 21:15:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La faza cu scandinavia te inseli. Si ei se cam urasc reciproc. Ideea e ca ei au un principiu mai prost decat al nostru. Suedezii ii urasc pe norvegieni doar pentru ca ei cred ca tara lor e mai frumoasa decat Norvegia, etc. Si stiu bine ce zic.

Revenind la subiect, rasismul nu va fi niciodata bun, pentru ca pe mine m-au fraierit, batut, injurat, etc mai multi romani decat unguri si stiu extrem de multi unguri care sunt persoane ok nu care sa tina cont de tara lor ca e mai buna, etc. Suntem in secolul 21, ar trebui sa trecem peste prostiile astea


@Summer

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 20-04-2024, 08:39:29
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x