User
Pass
2FA
 
 

Religie!
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 25, 26, 27    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message40078
saturnfever

[Papa Bless]



Status: Offline
(since 21-12-2020 21:31)
Joined: 24 Feb 2016
Posts: 2909, Topics: 406
Location: Romania

Reputation: 1292.7
Votes: 171

 
Post Posted: 02-03-2016, 15:42:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cred ca religia este inca o materie necesara, o ora pe saptamana in cadrul scolii, dar ar trebui sa poti sa renunti la aceasta materie, daca doresti sa o faci.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Blade22

[:::Zmp.freakz.ro:::']



Status: Offline
(since 30-03-2020 13:16)
Joined: 27 Jun 2014
Posts: 11135, Topics: 668
Location: Romania,Arad

Reputation: 54.2
Votes: 637

         
Post Posted: 12-04-2016, 05:27:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai dacă ești de alta religie și nu este profesor de religia pe care o ai tu, da poți sa nu faci religie.
Iar în legătură cu ora de religie pe săptămână, eu zic ca e bine venita, în acea ora învățam sa fim mai buni, sa ne rugam la Dumnezeu.



Casuta vocala @Blade
FREE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 12-04-2016, 06:43:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acolo se invata despre deziluzie. Really? Lumea nu poate invata sa fie mai buni fara minciuni si fara zane? In ce hal s-a ajuns lumea asta. O mare parte considera ca daca incerci sa gandesti logic, sa realizezi ca nu ai fost creat din lut sau din flegma unei entitati, sau femeia din coasta unui barbat...ii impotriva bibliei. Daca asta nu ii indoctrinare si credinta oara, nush ce ii.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Evydence

[僧]



Status: Offline
(since 15-10-2019 19:05)
Joined: 15 May 2014
Posts: 5485, Topics: 183
Location: Vrancea

Reputation: 1776.3
Votes: 176

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-06-2016, 15:29:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sincer, o prostie totala, a avut un scop cat de cat util odata, dar acum e numai pentru bani, o afacere ca toate celelalte, si mie sincer inca mie 'scarba' cand vad ca mai exista oameni care inca cred in ceva care nu exista, nimeni nu a avut vreo dovada clara, si lasa faza cu Isus si alte povesti, mai auzeam ca "Vai, noroc ca m-am rugat la Dumnezeu, ca altfel nu reuseam sa trec peste cancer", ba dute tare, inseamna ca doctorii aia nu au avut vreo importanta nu? te-o vindecat Dumnezeu cu divina lui putere, si doctorii erau spectatori, prostia asta o sa fie platita intr-o buna zi.




If you gonna hit the king you're better kill the king

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 15-06-2016, 16:06:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Toata lumea au acest singur lucru in arsenal ca sa se apere "El ne-a dat libertatea de a alege"...ahem, si dc mai zic totodata ca o sa fie judecati in "viata de apoi"? Esti liber, faci ce vrei atunci, nu? Dc sa mai fi judecat. Ii dai lui ala un glont in cap pentru ca a vorbit prostii, simplu, ca ai libertatea de a face asta, si asa ii o linie foarte subtire intre ce ii corect si ce nu ii corect, cum poti decide ce ii corect si ce nu? N-ai cum, aici ii vorba de subiectivitate, nu obiectivitate, daca majoritatea sunt de acord, POC, asa ii "corect" inseeamna. Daca majoritatea ar hotara ca ii "corect" sa il torturezi pe unul pana moare pentru ca a furat o paine, atunc ii "corect".
Sunt 3 tipuri de oameni credinciosi:
- ateii, cei care traiesc in realitate, nu in lumea lor de vise, cei care cred in ceva ce exista, gen puterea tehnologiei, cat de bine ar putea face daca ar fi folosita corect
- credinciosii normali, cei care cred ca oamenii, repet, oamenii, nu universul, au fost creati de cineva sau ceva (ori aliens, ori ceva fiinta din asta mai avansata care a reusit sa atinga un alt plan de existenta prin ajutorul tehnologiei sau poate ca o fi picat intr-o gaura neagra), si care nu cred in bullshit-urile din biblie sau quran
- religiosii, care sunt pur si simplu niste indoctrinati si speriati de asa zisul "iad", ca asa au vazut intr-o care scrisa acum mai bine de 2000 ani, nu dovezi, nu nimic, dar hai sa creada ca sa aiba sens viata lor penibila, ca sensul nu ti-l faci tu, ti-l face o carte cu minciuni....logica lor. Cancer ii putin zis aici, mai degraba gaz sarin.
Orice ateu care are un gram de creier, nu mai mult, si care a citit biblia sau quran-ul inca, poate da clasa oricarui religios, sunt destule DOVEZI in care religiosii isi termina replica cu "o sa arzi in iad" si alte porcarii de genul, pentru ca raman fara argumente.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
aLy ;x

[Dandy]



Status: Offline
(since 30-08-2022 22:38)
Joined: 13 Oct 2010
Posts: 870, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 616.5
Votes: 44

 
Post Posted: 24-07-2016, 19:12:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Religia s-a nascut cand primul ticalos l-a intalnit pe primul prost - Voltaire
Trebuie sa existe ceva, o constiinta universala sau ceva - il putem numi si Dumnezeu, dar toata chestia asta cu religiile e de cac**

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
M3:
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-08-2016 21:35)
Joined: 23 Jun 2016
Posts: 591, Topics: 145
Location: Bucuresti

Reputation: 2.7
Votes: 14

Post Posted: 10-08-2016, 15:11:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

aLy ;x wrote:
Religia s-a nascut cand primul ticalos l-a intalnit pe primul prost - Voltaire
Trebuie sa existe ceva, o constiinta universala sau ceva - il putem numi si Dumnezeu, dar toata chestia asta cu religiile e de cac**


raspuns corect.... Trebuia sa ... existe ceva ... care sa spele minti. Dar s-a ajuns cam... prea departe

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 09-09-2016, 06:52:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mnoh...uite in ultimele luni pe FB, din ce in ce mai multi retardati, ca altfel nu le pot spune, pun poze ba cu copii morti, ba cu accidente, si mai cer sa zici si "amin"....Ce am vazut azi o poza in care un nor avea forma unui cal cu o persoana pe el, iar OP-ul zice ca ii Iisus pe cal....Si sa vezi, PESTE...deci peste 700 de idioti spun "amin" la o poza care pur si simplu ar putut fi facuta in photoshop.
Deci in ce hal s-a ajuns cu credinta si cu religia in zilele de azi. Adica simt o dorinta arzatoare sa dau foc unora din ei, incerc sa ma abtin de acea dorinta...dar n-am cum sa o opresc, ca deja prostia ii mult prea mare in acei oameni. Deci cum sa fie omul asa primitiv? Pe langa ca religia a tinut evolutia in loc pentru mai bine de 800 de ani, la fel si tehnologia, uite ce fac astia acum, se tarasc in 4 labe, pupa moastele, dau drumul altor iluzii.
Imi este mila de schizofrenici, ei sunt categorizati ca fiind bolnavi, dar cand dobitocul religios aude o "voce" in capul ala, ei nuuuu, ei sunt perfect normali, cu acte in regula. Cam la asta se ajunge in zilele de azi....Prostia domina.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 09-11-2016, 12:56:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ma uit asa pe youtube la niste video-uri si vad un dezgust imens...cum unii au "murit" si ba au ajuns in rai sau iad pentru cateva minute, ba zic ca l-au vazut pe Tupac, Heath Leadger, Robin Williams si alte celebritati in iad, ba zic ca au ajuns in iad si au fost salvati de Jesus...Deci eu imi pun intrebarea, oare cancerul asta, oare prostia asta pura pana unde se poate extinde? Primitivii astia ii numesc pe atei ca fiind incuiati, deci ateii, oamenii liberi, care isi urmeaza instinctul si logica proprie, care isi aleg propriul scop in viata, care spre deosebire de primitivii astia, nu ne lasam scopul in mainile unei carti, noi suntem aia incuiati, dar religiosii sau fanaticii care nu au habar ce este zeul lor, nu au habar in ce cred ei, ei sunt aia open minded sau inventii.
Asta ca sa vedeti nivelul de aroganta si ipocrizie, mai ales al crestinilor si al musulmanilor, cei care cred in mersul pe apa, despartitul marii, sarpe vobitor, barbatul facut din noroi si femeia din coasta si alte chestii. Ah da....si sa nu uitam ca Adam si Eva au fost "primii" oameni, deci prin urmare copiii lor au facut alti copiii prin incest, iar daca cre(s)tinii vad incest in zilele de azi, o sa iti ureze cale batuta spre "iad" sau cu ce mai abereaza majoritatea. Sa nu uitam de creationisti, cum ca pamantul are 6000 de ani doar, pe cand dovezile arata contrariul, dar ei o tin pe a lor, iar de aici avem pura dovada ca acei oameni sunt indoctrinati si fara salvare, mai degraba le tragi un glont in cap sa nu mai consume resursele plamantului pe degeaba, caci prostia nu ar trebui acceptata la un asemenea nivel...da, sunt prosti care sunt buni sa amuze, dar creationistii....nope, aia dau cancer. Unii zic ca "god" ii dragostea, natura, omul din nori cu maretul plan, sentimentele si alte chestii. Numai teorii, nimic 100%, nimic confirmat. Ei repeta ca Jesus ii 1/3 din "god", hai sa credem pe cuvant niste fanatici disperati de acum 2000 ani care nu au putut lua in calcul coma. Se mai bazeaza si pe profetii, care alea puteau fi puse la punct cu cativa fanatici la indemana, psihologie si calcule matematice, astea nu inseamna ca poti vedea in viitor. Ce mai era, pe langa profetii, unii se mai bazau ca pe vremea aia multi au murit in numele lui Tinker Bell, deci sa intelegem ca daca cineva moare pentru ceva, asta inseamna ca ii 100% adevarat si trebuie sa credem orbeste? Dovada ca "god" ii o aberatie ii insusi cartile diferitelor religii si parerile diferitilor fanatici, unul zice asa, altul zice altcumva, apoi se contrazic. Cam asta ii cu biblia, quran-ul si alte carti, contradictii, editari a multor cuvinte de-a lungul istoriei, motiv pentru care si-a pierdut din credibilitate, si numai incuiatii s-ar putea multumi cu atat de putin la ceva asa "mare" precum ei considera. Ii ca si cum s-ar accepta in sala de judecata o dovada care se observa clar ii o inscenare, dar tu il acuzi totusi pe respectivul nevinovat. Deci ei ne numesc pe noi satanisti cand ascultam muzica hard rock, ei ne numesc pe noi incuiati pe cand ei nu au habar in ce sa creada, dar ei cred doar de dragul de a crede, cand defapt ei se arunca cu capul inainte la niste teorii....Macar stim pe cine sa trimitem kamikaze in WW3 daca e sa fie, ca daca le place atat de mult sa se arunce cu capul inainte la bazaconii, putem fi buni sa le oferim o mica satisfactie.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Carpe the F Diem
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 10-01-2018 17:56)
Joined: 12 Dec 2017
Posts: 103, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: -74.5
Votes: 23

Post Posted: 16-12-2017, 23:19:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

https://youtube.com/watch?v=7KfuRW1c5Mk:




Am ales sa postez acest material video care din ce vad nu a fost pomenit in acest topic. Cred ca dovedeste concret credibilitatea Vaticanului. Si daca ar face parte din ceremonial mi se pare de prost gust sa pupi mana evreilor, cei care l-au condamnat pe Iisus sa fie rastignit.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SyncMaster

[error 404]



Status: Offline
(since 26-01-2024 17:26)
Joined: 07 Jun 2017
Posts: 3136, Topics: 394
Location: secret zone

Reputation: 121
Votes: 164

Post Posted: 19-12-2017, 16:15:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cine e crestin ???


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 25, 26, 27    


The time now is 16-04-2024, 10:58:47
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x