User
Pass
2FA
 
 

S6 sau 6s ?
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Some tips regarding several acquisitions
Author Message3204
LoseControL

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-04-2017 11:53)
Joined: 27 Aug 2014
Posts: 33, Topics: 9
Location: Iasi

Reputation: -25.6
Votes: 11

     
Post Posted: 16-03-2016, 10:47:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Necris wrote:
Depinde strict ce preferi, cu ambele vei avea nevoie de o baterie externa daca trec 12 ore fara sa ai acces la o priza si planuiesti sa il si folosesti in acel timp, Samsung are insa un avantaj la camera foto.

Eu unul fiind fan .apk luate de pe net, device remote control si alte nebunii nu ma vad folosind un iphone spre exemplu.

Iphone are de asemenea o baterie stupid de mica, si nici el nu e foarte rasarit la capitolul autonomie chiar daca tine una-doua ore in plus, din nefericire cu cat mai puternic telefonul, cu atat mai putin tine bateria.

Gresesti enorm, m-a tinut 64 de ore cu 4G aprins non stop, luminozitatea pe automat si mod consum redus totusi diferenta dintre mod consum redus si mod normal este aproape infirma, uneori se observa putin lag sa zicem in paginile web dar totusi este singurul telefon care l-am avut si pe care chiar se observa modul de economisire energie, la capitolul viteza de deschidere a aplicatiilor sa fim sinceri ca nu avem cu ce sa comparam un iOS deja se stie ca e mult mai rapid ca oricare sistem de operare, camera fimeaza in 4k si slow motion mult mai bine ca S6, iar pozele live sunt minunate nu ai idee cat poti rade la niste poze banale pe care tu crezi ca nu au nici o importanta dar atunci cand vezi 3 secunde inainte si 3 secunde dupa momentul pozei ai sa vezi ca a fost o idee minunata din partea celor de la compania Apple, totusi pozele ies foarte clar atat pe timp de noapte cat si pe timp de zi, poti observa pana si o musca la 2 metri de telefon daca te uiti pe un televizor sau un monitor mai maricel. Aspectul se stie ca este unic, totusi este frumos daca cei de la Samsung au incercat sa copie Apple-ul, asa cum au facut si la S7 Edge cu cheita pentru SIM dar cand Iphone-ul avea cheita pentru SIM ei nici nu aveau telefoane care sa filmeze in 720p.
Nu am nimic cu Samsung, am avut un iubitor in familie de Samsung care si-a luat odata cu mine telefon, 6s plus el s6 edge care s-a spart dupa o banala scapare pe o masa de sticla (sticla de pe spate a telefonului).


-Actual member of Marvellous Music Lithuania
-Ex resident Deejay at Embargo Night Pub - Iasi
-Ex resident Deejay at Gaz Summer Style Club - Greece, Chalkis
-Special guest at Le Gaga Summer Swimming Pool - Iasi
https://www.youtube.com/watch?v=H3jLkJrhHKQ
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 16-03-2016, 13:46:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu mai dati reply-uri la topicuri in care nu s-a mai postat de peste 2 saptamani, de asta nu am intrat in detalii, e strict de preferinta dintre iOS si Android, daca vrei parerea mea sincera e ca sunt doua bling bling-uri inutile iar 90% din cei care le au nu si le permit si ar cam trebuii sa isi reprioritizeze nitel lucrurile in viata sau le folosesc la lucuri pe care si smartphone-ul meu de 400 ron le face lejer, but that's none of my business.

>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Necris, 16 March 2016 11:47



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Some tips regarding several acquisitions  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 18-04-2024, 16:12:58
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x