User
Pass
2FA
 
 

Sala/ Proteine/ Toate cele

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Health zone
Author Message1165
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 21-01-2016, 11:42:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din primavara vreau sa incep cu sala pentru ca am facut burtica si este nevoie.
In aceelasi timp vreau sa cresc si in masa musculara, nu doar sa stlabesc. Proteinele am inteles ca te umfla. Ce ar trebui sa fac?


Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
JonSnow

[King in the North]



Status: Offline
(since 28-04-2021 17:29)
Joined: 09 Jul 2015
Posts: 12905, Topics: 75
Location: Winterfell.

Reputation: 10609.9
Votes: 429

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  JonSnow0001 
Post Posted: 21-01-2016, 12:34:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca vrei sa obtii un corp care sa dea bine la ochi iti recomand sa pui de o parte idea cu proteinele,cu timpu' o sa ai surprize neplacute de pe urma lor.
Munceste din greu,mananca sanatos sau ce iti recomanda instructorul de la sala si vei obtine ce iti doresti.
Legat de sala @Cm.Punky se pricepe. - -


"We have no king but the King in the North, whose name is Stark.
I don't care if he's a bastard;

Ned Stark's blood runs through his veins.
He's my king, from this day until his last day!"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 21-01-2016, 12:50:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cam in 3 luni mergand in fiecare zi, pot face ceva? Am 60 kg, as vrea sa slabrsc cu vreo 5 + abdomen, toate cele

Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
JonSnow

[King in the North]



Status: Offline
(since 28-04-2021 17:29)
Joined: 09 Jul 2015
Posts: 12905, Topics: 75
Location: Winterfell.

Reputation: 10609.9
Votes: 429

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  JonSnow0001 
Post Posted: 21-01-2016, 13:08:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In mod normal dupa 3 luni de sala incep sa se observe rezultate,dar iti recomand sa faci o perioada mai indelungata pentru o definire mai buna tinand cont de ceea ce vrei tu.

"We have no king but the King in the North, whose name is Stark.
I don't care if he's a bastard;

Ned Stark's blood runs through his veins.
He's my king, from this day until his last day!"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 21-01-2016, 13:35:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da dar la inceputul scolii e greu si.. Sper sa fac ceva. Adica daca nu mai fac o luna sala sa nu devin iar gras, etc

Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Cm.PuNky

[370HSSV 0773H]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 05 May 2012
Posts: 32814, Topics: 382
Location: Partea radioactiva a Raiului

Reputation: 5160.1
Votes: 729

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 21-01-2016, 21:18:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ai 60 kg si vrei sa slabesti?

in primul rand cati ani ai, inaltime, de cate ori mananci pe zi si ce?

Daca vrei antrenament pentru slabit in mod natural imi pare rau sa te dezamagesc dar asteapta pana in martie cand ii sezonul cald, acum in sezonul rece se pune masa musculara si grasime si antrenamentele de fibrare is epuizante iarna, din auzite si ce am incercat daca tot mergi la sala faci 15 minute incalzire, ceva streching si te pui 30 minute pe banda rulanta si alergi, in alta zi mergi pe bicicleta si alte aparate de genul, am inteles ca alea isi fac treaba, asta ca sa slabesti kg daca vrei abdomen ai de muncit, incearca exercitii gen ridicari de genunchi atarnat de bara si stomach vacuum is excelente, de obicei ma inspir din programele sportivilor gen Lazar Angelov, rob riches, elliot hulse etc.


Dar personal parerea mea ii ca iti pui sanatatea in pericol la 60kg si eu in locul tau mai bine m-as apuca de masa musculara apoi la vara m-as fibra putin, dar daca ai 11 ani si 60 kg atunci inteleg de ce vrei sa slabesti, astept detaliile.


~Iert dar nu uit~
Life is movement. Once you stop moving, you're dead. Choose life.
- Eugen Sandow
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 21-01-2016, 21:22:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Varsta: 15
Kg: 60
Am mentionat ca vreau sa merg din primavara. Probabil pe la sfarsit. Si am vrut sa te intreb daca merita sa bag banda. Adica chestia aia cu alergatul la banda. Am inteles ca pot si cu 2 lei/10min si lunar e 40 lei.


Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Cm.PuNky

[370HSSV 0773H]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 05 May 2012
Posts: 32814, Topics: 382
Location: Partea radioactiva a Raiului

Reputation: 5160.1
Votes: 729

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-01-2016, 16:40:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dinkas wrote:
Varsta: 15
Kg: 60
Am mentionat ca vreau sa merg din primavara. Probabil pe la sfarsit. Si am vrut sa te intreb daca merita sa bag banda. Adica chestia aia cu alergatul la banda. Am inteles ca pot si cu 2 lei/10min si lunar e 40 lei.


Pai merita, inaltimea cum o ai? daca ai 1.80 60kg nu ii mult la varsta ta dar daca esti pe la 1.60 atunci ai ceva burtica si recomand alergatul la banda in fiecare zi, cel mai bine face dimineata dar cum tu esti la scoala mai bine mergi pe la 17-18.
Daca cauti suplimente pentru slabit am auzit ca este la magazinele gen Dm lowcarb protein powder, in orice caz ceva slab in carbohidrati si daca vrei sa scapi de tot de burta in perioada asta sa te feresti de paine dar in general de produsele de panificatie, consuma altceva gen fulgi de ovaz sau alte cereale naturale, fara ciocolata sau alte arome.
Cu apa cum stai? sa bei maxim 2 litri pe zi, o ratie putin mai scazuta de apa te ajuta sa nu retii asa multa apa in corp si atunci nu o sa mai ai pielea asa umflata.
Pai din ce stiu si un program complex de cardio ar fi bun pentru tine la varsta ta sau poti face ca mine, eu am preferat ca program de cardio 1-2 ore de mers cu bicicleta zilnic, deci daca ai o padure sau un parc pe langa tine ar fi perfect sau te poti plimba si prin oras dar nu ii asa fain -
Daca vrei sa faci muschi iti sugerez sa mai astepti 2 ani si in astia 2 ani sa te concentrezi sa nu acumulezi grasime si sa iti intaresti organismul prin diferite activitati, te poti inscrie si la o sala de kung fu sau MMA etc daca ai posibilitatea, ii foarte important sa fii activ in perioada asta a vietii pentru ca o sa te defineasca mai tarziu, deci daca vrei sa duci o viata sanatoasa trebuie sa incepi de acum prin a te misca si a face miscare, introdu sportul in viata ta si asigura-te ca ramane acolo.

In cat timp se vad rezultatele ai intrebat intr-un topic precedent, pai la mine dupa 3 luni incepea sa se observe dar se poate si mai devreme dar se poate si mai tarziu, depinde cat de dedicat esti la ceea ce faci si care ii scopul tau, daca iti cunosti bine scopul si drumul pe care vrei sa il parcurgi ii foarte clar atunci o sa ai succes si o sa se vada imediat -


~Iert dar nu uit~
Life is movement. Once you stop moving, you're dead. Choose life.
- Eugen Sandow
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dinkas
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-01-2016 19:09)
Joined: 13 Jan 2016
Posts: 868, Topics: 50
Location: Oltenia

Reputation: -254.8
Votes: 24

 
Post Posted: 23-01-2016, 16:46:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Multumesc mult de sfat.. Si da, am 1.60, deci am burtica.. Dar am inteles ca sunt unele exercitii care te lasa mic. Care sunt acelea ca nu vreau sa gresesc..

Furien.freakz.ro
FurienMaster
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Health zone  


The time now is 19-04-2024, 18:38:56
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x