User
Pass
2FA
 
 

Service
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message9369
DirtyShirt
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-10-2015 17:38)
Joined: 25 Nov 2014
Posts: 144, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 22.8
Votes: 3

         
Post Posted: 06-08-2015, 09:23:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

acum am observat ca aceste restarturi nu sunt chair atat de "random". ele au loc la un interval de fix 2 ore. din cate am citit, cred ca e o problema de windows, nu de telefon


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
linke

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 11-12-2019 10:52)
Joined: 24 Aug 2012
Posts: 11543, Topics: 960
Location: Suceava

Reputation: 345.4
Votes: 935

 
Post Posted: 06-08-2015, 13:00:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Intervalul ala e setat din setari ? De la windows nu poate fi, doar de la modificarile aduse telefonului, care se bat cap in cap cu ce a proiectat producatorul.


Daca ai cumva presimtirea ca un membru al familiei tale are de gand sa mearga la vot sa voteze PSD, fa o fapta buna si ascunde-i buletinul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DirtyShirt
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-10-2015 17:38)
Joined: 25 Nov 2014
Posts: 144, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 22.8
Votes: 3

         
Post Posted: 09-08-2015, 09:59:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu, nu e din setari. am facut proba, m-am uitat la ceas si corespundeau intervalele de timp. de exemplu, telefonul si-a dat reboot singur la ora 13:45, iar urmatorul reboot a avut loc la ora 15:45, iar apoi la 17:45 si tot asa. am citit pe siteul asta http://www.windowsphone.com/ro-ro/how-to/wp8/phones-and-hardware/stop-my-phone-from-restarting si de aici mi-am dat seama ca trebuie sa fie vreun bug de la wp 8.1 . in fine, mi-am trimis telefonul in service acum 2 zile si vom vedea daca fac baietii treaba, daca nu, am asigurare la el si imi scot banii pe el.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
linke

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 11-12-2019 10:52)
Joined: 24 Aug 2012
Posts: 11543, Topics: 960
Location: Suceava

Reputation: 345.4
Votes: 935

 
Post Posted: 09-08-2015, 10:36:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tot ce-ti pot face e o simpla resoftare, pe care o poti face si tu mi se pare. Pe parte hardware nu au la ce-ti umbla. E ok ca ai garantie, succes cu el.


Daca ai cumva presimtirea ca un membru al familiei tale are de gand sa mearga la vot sa voteze PSD, fa o fapta buna si ascunde-i buletinul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DirtyShirt
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-10-2015 17:38)
Joined: 25 Nov 2014
Posts: 144, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 22.8
Votes: 3

         
Post Posted: 09-08-2015, 11:34:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

multumesc. stiam ca pot face si eu update dar imi era frica, pentru ca mai am prieteni care-si resoftau singuri telefoanele pana intr-un punct cand au gresit ceva si s-au stricat de tot, si partea dureroasa e ca au pierdut si garantia. de aceea, la treburile astea nu ma bag, nu ca nu ma pricep, dar imi e teama ca o patesc si eu.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
OpTIXy

[Predator]



Status: Offline
(since 05-04-2020 10:57)
Joined: 04 Jul 2011
Posts: 2850, Topics: 83
Location: New York

Reputation: 15025.3
Votes: 377

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 25-12-2015, 19:53:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am cumparat din magazin (in USA) un Samsung S4 (garantia este USA based) deci cei de la Samsung nu se uita la el "gratis" in Europa. Ajuns in Romania, la 3 zile de la utilizare m-am trezit cu dungi verzi/albe/negre pe ecran si un ecran "distrus". Dupa expertiza tehnica intr-un "bazar" am aflat ca display-ul ar fi fost "supus intemperiilor de tip -> apa" (foarte dubios pentru ca il foloseam doar pentru munca, si statea doar pe birou in casa + ca a murit in 3 zile). Mi-a fost adus inapoi din "bazar service" dupa o saptamana si mi-au zis ca am nevoie de display nou. Am cumparat unul (cost @500lei) -> si l-am instalat personal acasa. TIN SA PRECIZEZ: FUNCTIONA PERFECT DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE INAINTE DE SERVICI (exceptand display-ul). Dupa ce l-am deschis si i-am facut expertiza tehnica, am observat pe stupoarea mea ca nu imi citeste SIM card-ul si nici reteaua transmisa de acesta; desi antena citeste semnalul radio primit. Asadar -> am cumparat si un sim reader -> l-am instalat -> problema persista. Deja costurile telefonului au sarit peste un S5 -> (tempered glass + flip cover + telefonul + display + sim reader). Inainte sa il arunc am zis sa ma uit putin in software si am ajuns la urmatoare concluzie: IMEI-ul este NULL -> afisat ca si: 0/1 sau NULL. Ce e de facut? Eu pe carcasa lui am un IMEI (scris si in cutia "cu scule" in care a fost cumparat). Dubios e ca si IMEI-UL ce e inclus in cutie / pe carcasa lui interioara = este descris a fi a unui Nokia (vechi) pe site-urile de tip "verificare IMEI". REPET: Telefonul a functionat perfect primele 3 zile; atat pe Lyca cat si pe Orange (asadar IMEI-ul si restul functionau perfect). Ofer 1000 reputatie daca gasiti o solutie functionala. (P.S. Nu sunt in tara, deci nu il pot duce in "bazar" la fixat). @LINKE & rest

I want to ensure you that every ban is always followed by a proper reason. If you wake up in a situation where your account is banned, feel free to make a proper post under Unban Request.
Do not forget to bring the necessary evidence to appeal GMs decision.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
linke

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 11-12-2019 10:52)
Joined: 24 Aug 2012
Posts: 11543, Topics: 960
Location: Suceava

Reputation: 345.4
Votes: 935

 
Post Posted: 27-12-2015, 00:07:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scrie unknown la baseband version ? Nu pot sa-mi dau seama unde ti-au umblat cei de la service. In afara de stabilire puncte de acces nu prea vad altceva ce ai putea face (sa ti-l stabileasca ei prin retea).


Daca ai cumva presimtirea ca un membru al familiei tale are de gand sa mearga la vot sa voteze PSD, fa o fapta buna si ascunde-i buletinul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
R3dBuLL
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-12-2018 22:08)
Joined: 28 Mar 2014
Posts: 5334, Topics: 554
Location: Romania

Reputation: 257.8
Votes: 364

     
Post Posted: 27-12-2015, 01:17:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Posibil ca cei din Service sa fi umblat gresit in telefon cand l-au verificat. Telefonul este cumparat de la o firma din USA sau de la un magazin care nu e specializat in telefoane ?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
OpTIXy

[Predator]



Status: Offline
(since 05-04-2020 10:57)
Joined: 04 Jul 2011
Posts: 2850, Topics: 83
Location: New York

Reputation: 15025.3
Votes: 377

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 27-12-2015, 06:48:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

A fost cumpãrat de la Samsung. Garanția este doar USA. Nu internațional. L-am folosit 3 zile doar la birou. Rãmânea pe birou. Dimineațã la 9 deodatã când scriam un mesaj aau apãrut dungi verzi pe ecran...mici..fracturate...Din stanga în dreapta și parcã curgeau pe ecran. L-am dus la nene la bazar; a zis ca se uita la el și mã suna. Dupã 3 zile mi-a zis ca l-a desfãcut ca etc și ca display-ul era distrus de umiditate. Așa ca i-am luat unul nou. Apoi dupã fixare și re-softarea facuta de el nu citea sim. A zis ca e necesar un sim reader (partea interna). Cumpãrat instalat. Nu merge. L-am adus acasa; mã uit la el. Tot merge. Antena merge. Are semnal. Deși mergea înaintea..și citea orice sim.. acum 0. Imei null sau 0. Nu știe ce sa îi mai facã...la alt service iar l-au resoftat și l-au puricat și cicã nu știu ce sa îi facã. Mi se par amatori.. nu sunt în tara și aici nu gãsești service centere.

I want to ensure you that every ban is always followed by a proper reason. If you wake up in a situation where your account is banned, feel free to make a proper post under Unban Request.
Do not forget to bring the necessary evidence to appeal GMs decision.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
linke

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 11-12-2019 10:52)
Joined: 24 Aug 2012
Posts: 11543, Topics: 960
Location: Suceava

Reputation: 345.4
Votes: 935

 
Post Posted: 27-12-2015, 11:56:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai incercat sa-l resoftezi singur, cu Kies ? Incearca si sa reinstalezi bateria de vreo 2-3 ori si sa-ti setezi un punct de retea (daca ai internet), poate iti citeste semnalul si astfel o sa ai si IMEI.


Daca ai cumva presimtirea ca un membru al familiei tale are de gand sa mearga la vot sa voteze PSD, fa o fapta buna si ascunde-i buletinul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
OpTIXy

[Predator]



Status: Offline
(since 05-04-2020 10:57)
Joined: 04 Jul 2011
Posts: 2850, Topics: 83
Location: New York

Reputation: 15025.3
Votes: 377

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 27-12-2015, 19:20:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

linke wrote:
Ai incercat sa-l resoftezi singur, cu Kies ? Incearca si sa reinstalezi bateria de vreo 2-3 ori si sa-ti setezi un punct de retea (daca ai internet), poate iti citeste semnalul si astfel o sa ai si IMEI.


Nu am reincercat re-softare. Ce spuneai de puncte de retea?


I want to ensure you that every ban is always followed by a proper reason. If you wake up in a situation where your account is banned, feel free to make a proper post under Unban Request.
Do not forget to bring the necessary evidence to appeal GMs decision.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
linke

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 11-12-2019 10:52)
Joined: 24 Aug 2012
Posts: 11543, Topics: 960
Location: Suceava

Reputation: 345.4
Votes: 935

 
Post Posted: 28-12-2015, 12:22:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai la Setari > Retele mobile sa stabilesti puncte de acces, normal daca iti poate recepta semnalul la internet ti-l poate citi si pe cel de la sim. Datele de acolo ti le ofera operatorul pe site.


Daca ai cumva presimtirea ca un membru al familiei tale are de gand sa mearga la vot sa voteze PSD, fa o fapta buna si ascunde-i buletinul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Denim

[Netrunner]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 18 Feb 2013
Posts: 19356, Topics: 525
Location: Shibuya

Reputation: 43934.7
Votes: 376

Post Posted: 24-06-2016, 21:01:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mi-am cumparat un telefon ASUS ZenFone 2 ZE551ML acum circa 2 saptamani si am doar probleme constante cu el.

Cea mai mare e capitolul apeluri: multe persoane mi-au spus ca imi intra constant casuta vocala cand ma suna. Cand merge, cand nu merge si am tot cautat o rezolvare (sa nu fiu nevoit sa il duc deja in service), dar fara succes.

A doua problema e cu trimiterea mesajelor: Pe scurt, scriu un mesaj intr-un fel, dar tot primesc notificarea ca nu s-a trimis. In concluzie, tot trebuie sa editez mesajul pana se trimite si deja devine putin frustrant.

Iar a 3-a problema, raman fara semnal uneori chiar si in plin centru al orasului. Mi se pare foarte ciudat ca se intampla asta, dar in decurs de 1 minut isi revine la normal.


Daca e cineva care stie vreo rezolvare sau imi poate da o sugestie ce ar fi de facut, astept cu entuziasm.



Retired

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
R3dBuLL
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-12-2018 22:08)
Joined: 28 Mar 2014
Posts: 5334, Topics: 554
Location: Romania

Reputation: 257.8
Votes: 364

     
Post Posted: 24-06-2016, 22:45:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai garantie la el? Iti propun sa te duci sa ti-l schimbe. De la ce magazin e cumparat?


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Denim

[Netrunner]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 18 Feb 2013
Posts: 19356, Topics: 525
Location: Shibuya

Reputation: 43934.7
Votes: 376

Post Posted: 30-06-2016, 11:30:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tarziu am vazut reply-ul. E luat de la Emag. Pana la urma am rezolvat. Era de la setarile de retea problema (2G/3G/4G) pentru SIM1. Am mutat doar pe 3G si nu mai am probleme. Mersi de sfat totusi -


Retired

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    


The time now is 29-03-2024, 03:46:42
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x