User
Pass
2FA
 
 

Site invizibil pentru google

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message1350
Westy

[Tom&Jerry Fan]



Status: Offline
(since 26-05-2019 09:28)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2197, Topics: 190
Location: In A Mouse Hole

Reputation: 283.9
Votes: 38

 
Post Posted: 26-04-2015, 02:19:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut , am facut si eu un site acum aproximativ 3-4 luni .

http://www.stasprop.ro este site-ul , dar acesta nu poate fi gasit de google folosit cuvintele cheie dorite . Am folosit in content destul de mult aceste cuvinte cheie precum "Administrare Imobile" "Asociatii de Proprietari" "Firma Administrare Imobile" etc . De asemenea , mi-am pus alt tag-uri pe fiecare poza in parte care sa sugereze mai mult sau mai putin acest lucru . Daca dau sa caut Stas Prop pe google , gaseste pagina pe primul loc .

Dar daca dau sa caut Administrare Imobile nu este in primele 10-15 pagini , si sunt alte rezultate mult mai irelevante . Am folosit meta tag-uri , meta descriere .

Am cautat diferite tool-uri pe net si am comparat cu alte site-uri competitoare si fata de unele am SEO rating mai bun pe unele cuvinte cheie .

Folosesc Webmaste Tools de la google ,am pus acolo sitemap , mi-am indexat paginile , insa in cautare nimic.

Am si eu nevoie de un sfat de la cineva mai priceput in Web Design si SEO .

Va multumesc .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ravenous

[Retired E5150]



Status: Offline
(since 28-12-2023 12:30)
Joined: 01 Jan 2012
Posts: 10472, Topics: 307
Location: Bucharest

Reputation: 1863.9
Votes: 234

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 28-04-2015, 20:44:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu-i actualizat des;
E facut cu Zyro (probabil acolo se fac o gramada de site-uri fantoma care-s evitate de Google);
Nu ai keywords, dar oricum alea nu-s folosite de Google din cate stiu;
Descrierea nu are legatura cu ranking-ul;
Domeniul mi se pare prea non-catchy, patrunzi mult mai greu pe piata cu un domeniu de genul. E unul cu site facut tot cu Zyro, dar el are domeniul http://administrare-imobile.ro/ -
Idk, sunt multe ***** la mijloc, astia de la Google au algoritmi complecsi.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 28-03-2024, 14:51:13
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x