User
Pass
2FA
 
 

Stilul asta de a inchide topic-uri fara a se asculta toate argumentele
Go to page 1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message3071
Ficatuman

[Creep]



Status: Offline
(since 22-01-2018 17:49)
Joined: 06 May 2010
Posts: 591, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 174.3
Votes: 24

 
Post Posted: 12-05-2015, 13:24:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

https://forum.wow-freakz.com/Valor-points-dungeons-t362247.html-topicul in cauza.
1 la mana,o fi intended,poate se urmareste sa se recompenseze playerii care stau mai mult online,insa ideea in sine nu e buna.Ca sa iti faci un valor cap ai nevoie de 45-46 de dungeonuri.Daca un dungeon tine in medie 20 de minute(presupunand ca ai un grup decent),iti ia in jur de 20 de ore sa faci cap-ul.Asta inseamna sa dedici 3 ore pe saptamana,exclusiv dungeonurilor(pentru ca raiduri full nu avem).La asta se mai adauga si faptul ca e inceput de expansion,se farmeaza pentru toate foarte mult ca sa iti poti face iteme/enchanturi/reputatii si mai stiu eu ce.Sa zicem ca la asta,in cel mai bun caz,mai petreci inca o ora.Deja vin 4 ore pe zi doar pentru dungeonuri si farm.Daca vrei si altceva,trebuie sa iti petreci jumate de zi online deja.
Imi pare rau sa va spun asta,dar dungeonurile se adreseaza in principal playerilor casual,indiferend ca vreti voi sa ziceti ca ar fi altcumva.Pentru playerii hardcore exista raiduri de heroic/arene high-rate.Singura chestie care o obtineti cu tactica asta e sa faceti playerii sa se scarbeasca de dungeonurile alea(desi sunt multe),ptr ca efectiv le bagati pe gat un numar ridicol de dungeonuri pe luna.Desi nu vedeti,e exact ca pe cata,cu diferenta ca in loc sa se farmeze alea 3 dungeonuri,se farmeaza 7-8 sau cate sunt acum,cu diferenta ca trebuie sa le faci de mai multe ori=>in final se ajunge la acelasi lucru.
Referitor la bagurile de sha/galleon/raid finder,am explicat si in topic,ca intr-un raid pe dificultatea LFR,daca ai putin noroc iti poti lua si 4-5 iteme/saptamana.La noi,in caz ca ati mai aruncat un ochi pe topicuri/loguri,deja pica dubluri,dupa o luna de expansion,in conditiile in care bagurile alea au destul de multe iteme in loot.
Ma rog,scuzele mele pentru wall of text,nu am stiut cum sa explic mai succint,insa fie ca o vedeti,fie ca nu,inca se repeta niste greseli de pe cata,si inainte sa va dati seama se va ajunge la aceasi situatie ca acum cateva luni,cu populatia in declin.Nu e neaparat o critica,am mai spus-o si in alte topicuri,comparativ cu anii trecuti este mult mai buna situatia de acum.Depinde de voi sa nu va intoarceti la vechile obiceiuri si sa incercati,in schimb,o noua abordare,pentru ca cea de tura trecuta nu prea a iesit asa bine.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-05-2015, 13:40:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ficatuman wrote:
https://forum.wow-freakz.com/Valor-points-dungeons-t362247.html-topicul in cauza.
1 la mana,o fi intended,poate se urmareste sa se recompenseze playerii care stau mai mult online,insa ideea in sine nu e buna.Ca sa iti faci un valor cap ai nevoie de 45-46 de dungeonuri.Daca un dungeon tine in medie 20 de minute(presupunand ca ai un grup decent),iti ia in jur de 20 de ore sa faci cap-ul.Asta inseamna sa dedici 3 ore pe saptamana,exclusiv dungeonurilor(pentru ca raiduri full nu avem).La asta se mai adauga si faptul ca e inceput de expansion,se farmeaza pentru toate foarte mult ca sa iti poti face iteme/enchanturi/reputatii si mai stiu eu ce.Sa zicem ca la asta,in cel mai bun caz,mai petreci inca o ora.Deja vin 4 ore pe zi doar pentru dungeonuri si farm.Daca vrei si altceva,trebuie sa iti petreci jumate de zi online deja.


Exact, acu va plangeti ca aveti prea multe de facut in joc. Ideea e ca itemele sunt mai ieftine si valor cap a ramas acelasi, automat vei obtine mai greu valor.
Pana la urmatorul phase nu se va umbla la valor gain.

Ficatuman wrote:
Imi pare rau sa va spun asta,dar dungeonurile se adreseaza in principal playerilor casual,indiferend ca vreti voi sa ziceti ca ar fi altcumva.Pentru playerii hardcore exista raiduri de heroic/arene high-rate.Singura chestie care o obtineti cu tactica asta e sa faceti playerii sa se scarbeasca de dungeonurile alea(desi sunt multe),ptr ca efectiv le bagati pe gat un numar ridicol de dungeonuri pe luna.Desi nu vedeti,e exact ca pe cata,cu diferenta ca in loc sa se farmeze alea 3 dungeonuri,se farmeaza 7-8 sau cate sunt acum,cu diferenta ca trebuie sa le faci de mai multe ori=>in final se ajunge la acelasi lucru.


Ca si casual nu faci 1000 de valor pe saptamana, e easy iti ei cel mai scump item in 3 saptamani - perfect normal. Daca vrei neaparat sa faci 1000 valor pe saptamana, vei investi mai mult timp, asta e clar si iti vei lua itemele mai putin mai repede. E un echilibru, joci hardcore vei lua mai rapid gear, cei care joaca casula vor lua mai greu, perfect normal.

Ficatuman wrote:
Referitor la bagurile de sha/galleon/raid finder,am explicat si in topic,ca intr-un raid pe dificultatea LFR,daca ai putin noroc iti poti lua si 4-5 iteme/saptamana.La noi,in caz ca ati mai aruncat un ochi pe topicuri/loguri,deja pica dubluri,dupa o luna de expansion,in conditiile in care bagurile alea au destul de multe iteme in loot.
Ma rog,scuzele mele pentru wall of text,nu am stiut cum sa explic mai succint,insa fie ca o vedeti,fie ca nu,inca se repeta niste greseli de pe cata,si inainte sa va dati seama se va ajunge la aceasi situatie ca acum cateva luni,cu populatia in declin.Nu e neaparat o critica,am mai spus-o si in alte topicuri,comparativ cu anii trecuti este mult mai buna situatia de acum.Depinde de voi sa nu va intoarceti la vechile obiceiuri si sa incercati,in schimb,o noua abordare,pentru ca cea de tura trecuta nu prea a iesit asa bine.



La fel de bine puteai lua si pe blizz in LFR, dubluri sau nici un item. La fel si Sha/Galleon, pe blizz puteai sa nu iei decat gold si zero item/dublura, aici primesti un item garantat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ficatuman

[Creep]



Status: Offline
(since 22-01-2018 17:49)
Joined: 06 May 2010
Posts: 591, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 174.3
Votes: 24

 
Post Posted: 12-05-2015, 13:43:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Explica-mi tu mie,cum ca si casual pe blizz nu faci 1k valor pe saptamana cand primesti de 2 ori mai mult valor,prin orice metoda ai alege sa il faci si eu las mort subiectul asta.Ma rog,eu doar v-am atras atentia,oricum nu ma afecteaza cu nimic ca imi fac valor cap-ul sau nu.Cum am zis in textul de mai sus,sa nu va mirati cand veti avea aceasi situatie ca pe cata.
Si echilibrul acela de care vorbesti,de acord,asa este,cu diferenta ca se aplica pe raiding,nu pe dungeonuri.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-05-2015, 13:51:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ficatuman wrote:
Explica-mi tu mie,cum ca si casual pe blizz nu faci 1k valor pe saptamana cand primesti de 2 ori mai mult valor,prin orice metoda ai alege sa il faci si eu las mort subiectul asta.Ma rog,eu doar v-am atras atentia,oricum nu ma afecteaza cu nimic ca imi fac valor cap-ul sau nu.Cum am zis in textul de mai sus,sa nu va mirati cand veti avea aceasi situatie ca pe cata.
Si echilibrul acela de care vorbesti,de acord,asa este,cu diferenta ca se aplica pe raiding,nu pe dungeonuri.


Eu nu am zis de blizz. Dar daca te intereseaza si pe blizz iti luai cel mai scump item (cu 1k valor/saptamana) in 3 saptamani @ 5.0.5 exact cum e si aici. E de ajuns sa faci 500 valor/sapt (chiar si mai putin) sa-ti cumperi cel mai scump item si iti va lua tot 3 saptamani.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 12-05-2015, 14:07:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ok, porblema cu valorul e alta, dar problema cu conquestul e mai mare. faci 100 conq/first win la bg + 50 conq/win. bun, iti iei 1 offpart pe saptamana (mai mult sau mai putin) + sha. Din moment ce tu nu poti face rate pentru a`ti ridica conq cap`ul, gearul pvp il iei extrem de greu. Joc de 3 saptamani si am abia 2 piese malevolent.. mi se pare absurd ca trebuie sa stau cu 1350 conq cap/saptamana. cand ajungi sa iei mainset stai sa iei cate 1 parte la 2 saptamani.. asa te gearezi full in 4 luni


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 12-05-2015, 14:09:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

...sau astepti pana se baga arenili....just sayin...

୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 12-05-2015, 14:11:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook wrote:
...sau astepti pana se baga arenili....just sayin...

deja a trecut o luna si inca nu sunt arene. vazusem mai demult un post gen "pe blizzard stai 1 saptamana dupa expansion/patch nou pana se da drumul la arene". Da, 1 saptamana nu 1 luna.. m`am plictisit sa fac bgs si rdf in fiecare zi..



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MihneaStefan

[IX-XII-MCMXCVI]



Status: Offline
(since 18-09-2023 22:30)
Joined: 03 Nov 2013
Posts: 248, Topics: 32
Location: Romania

Reputation: 50.3
Votes: 17

Post Posted: 12-05-2015, 14:22:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Amnezx wrote:
Kinook wrote:
...sau astepti pana se baga arenili....just sayin...

deja a trecut o luna si inca nu sunt arene. vazusem mai demult un post gen "pe blizzard stai 1 saptamana dupa expansion/patch nou pana se da drumul la arene". Da, 1 saptamana nu 1 luna.. m`am plictisit sa fac bgs si rdf in fiecare zi..


Nu compara, SUTELE / MIILE de developeri de pe retail, cu câțiva „ old players ” și doar ANUMIȚI GM s. Frate chiar atât de greu e sã gândești? Uite, câți s-au ocupat de MOP? În sensul de develop? 10 maxim, pe retail e altceva.. E chiar așa de greu.. nu-ți convine, poți sã te apuci de alt server, și revino când totul e fixat perfect. No flame/hate intended. Doar gâdește / diferențieazã RETAIL de un SERVER PRIVAT. Și nu mã lua cu Mol10 cã și ei au mânãrii cu foști developeri de pe Retail.
Ps : Tot ce am scris cu caps, a fost doar ca sã subliniez .
Noroc



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 12-05-2015, 14:29:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MihneaStefan wrote:
Amnezx wrote:
Kinook wrote:
...sau astepti pana se baga arenili....just sayin...

deja a trecut o luna si inca nu sunt arene. vazusem mai demult un post gen "pe blizzard stai 1 saptamana dupa expansion/patch nou pana se da drumul la arene". Da, 1 saptamana nu 1 luna.. m`am plictisit sa fac bgs si rdf in fiecare zi..


Nu compara, SUTELE / MIILE de developeri de pe retail, cu câțiva „ old players ” și doar ANUMIȚI GM s. Frate chiar atât de greu e sã gândești? Uite, câți s-au ocupat de MOP? În sensul de develop? 10 maxim, pe retail e altceva.. E chiar așa de greu.. nu-ți convine, poți sã te apuci de alt server, și revino când totul e fixat perfect. No flame/hate intended. Doar gâdește / diferențieazã RETAIL de un SERVER PRIVAT. Și nu mã lua cu Mol10 cã și ei au mânãrii cu foști developeri de pe Retail.
Ps : Tot ce am scris cu caps, a fost doar ca sã subliniez .
Noroc


Sunt constient ca sunt putini, dar macar sa nu mai raspunda cu atata superioritate la mesajele dupa forum. Da, inteleg ca se scripteaza greu si stiu ca asta e situatia, nu se poate altfel, dar macar sa aiba bun simt.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MihneaStefan

[IX-XII-MCMXCVI]



Status: Offline
(since 18-09-2023 22:30)
Joined: 03 Nov 2013
Posts: 248, Topics: 32
Location: Romania

Reputation: 50.3
Votes: 17

Post Posted: 12-05-2015, 14:34:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asta voiam sã mai subliniez, știu ce zici @Stilul asta de a inchide topic-uri fara a se asculta toate argumentele . Eu m-am obișnuit cu asta. Sunt anumiți admini care se dau „ superiori ” doar din cauza cã nu mai pot nici ei, sunt obosiți, doar 3-4 mai sunt activi pe forumu ãsta, și le e greu, când mi se închide un topic sau nu mã ajutã, asta e.. Trebuie sã-i respecți cã na, asta e „ slujba ” lor, probabil dupã ani de zile, la fel ai devenii.. cu un aer de superioritate fațã de ceilalți mai noi/necunoscuți.


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pirinush

[Little Pandawan]



Status: Offline
(since 31-12-2018 12:27)
Joined: 23 Sep 2011
Posts: 6481, Topics: 263
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 2731.3
Votes: 190

       
Post Posted: 12-05-2015, 14:49:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pana nu se mai repara din bugurile de la clase nu o sa dam drumul la arene. Inca sunt spelluri care nu merg bine sau care "merg prea bine" si nu o sa fie balanced arenele.

Daca aveti un pic de rabdare o sa dam drumul si la arene.




Fixes will be live only after a server restart !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 12-05-2015, 14:51:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Amnezx wrote:
Kinook wrote:
...sau astepti pana se baga arenili....just sayin...

deja a trecut o luna si inca nu sunt arene. vazusem mai demult un post gen "pe blizzard stai 1 saptamana dupa expansion/patch nou pana se da drumul la arene". Da, 1 saptamana nu 1 luna.. m`am plictisit sa fac bgs si rdf in fiecare zi..

pai fiindca sunt unele clase sau specuri cu buguri majore, si daca ar da drumul maine ar ajunge 1800 max rating player la 3k rating rank 1. Ar face toata lumea exploits, unii ar fi dezavantajati fata de altii etc.


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cyad

[Nebun de alb]



Status: Offline
(since 16-05-2023 19:26)
Joined: 29 Sep 2011
Posts: 7068, Topics: 228
Location: Romania

Reputation: 5026.3
Votes: 808

Post Posted: 12-05-2015, 14:55:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stefane, topicurile nu se inchid doar pentru ca el se crede mai "superios", daca nu se inchid se ajunge la posturi offtopic si "plansete de copii infumurati", care nu inteleg dupa ce li se explica de zeci de ori acelasi lucru.

Bucura-te ca nu stai sa citesti acele zeci de posturi inutile dupa ce s-a dat un raspuns.





My B&W content ( click )

I don’t read the newspaper because they all have… ugly prints.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MihneaStefan

[IX-XII-MCMXCVI]



Status: Offline
(since 18-09-2023 22:30)
Joined: 03 Nov 2013
Posts: 248, Topics: 32
Location: Romania

Reputation: 50.3
Votes: 17

Post Posted: 12-05-2015, 15:13:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cyad wrote:
Stefane, topicurile nu se inchid doar pentru ca el se crede mai "superios", daca nu se inchid se ajunge la posturi offtopic si "plansete de copii infumurati", care nu inteleg dupa ce li se explica de zeci de ori acelasi lucru.

Bucura-te ca nu stai sa citesti acele zeci de posturi inutile dupa ce s-a dat un raspuns.


Nu am spus cã le închide din cauza asta, am zis de superioritatea pe care o aratã în general anumiți gm/admins. Nu mã intereseazã / imi pasã personal cine se dã mai superior, doar îi explicam .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ficatuman

[Creep]



Status: Offline
(since 22-01-2018 17:49)
Joined: 06 May 2010
Posts: 591, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 174.3
Votes: 24

 
Post Posted: 12-05-2015, 15:43:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cyad wrote:
Stefane, topicurile nu se inchid doar pentru ca el se crede mai "superios", daca nu se inchid se ajunge la posturi offtopic si "plansete de copii infumurati", care nu inteleg dupa ce li se explica de zeci de ori acelasi lucru.

Bucura-te ca nu stai sa citesti acele zeci de posturi inutile dupa ce s-a dat un raspuns.

Nu stiu unde ti s-a parut tie ca aici sau in topicul inchis e planset,dar nu cred ca ai auzit vreodata in viata ta de o discutie in contradictoriu cu argumente.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2, 3  Next    


The time now is 29-03-2024, 15:33:36
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x