User
Pass
2FA
 
 

Freakz.ro game
Go to page 1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message10037
DusTeR

[Maniac]



Status: Offline
(since 18-01-2010 23:44)
Joined: 16 Jul 2006
Posts: 1074, Topics: 85
Location: Somewhere in the old empire

Reputation: 311.3
Votes: 7

Post Posted: 02-07-2007, 17:18:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dupa cum stiti mai toti, vrem sa facem un joculet online @ freakz.ro

Veniti aici cu ideile voastre si daca vom folosi ideea voastra pentru joc o sa primiti V.I.P in cadrul forumului -

Pana acum avem ideea lui RaDoooI cu Sparta care mi se pare foarte buna


The Empire Strikes Back // tru story!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MaZ

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 17-05-2009 08:11)
Joined: 29 Aug 2006
Posts: 1715, Topics: 130
Location: Bucuresti

Reputation: 173.3
Votes: 7

 
Post Posted: 02-07-2007, 17:20:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La ce ma gandeam eu la ideea cu Sparta si Persia.Deci jocatorul cand se inregistreaza isi face un caracter si alege de care parte sa fie Sparta sau Persia si cu caracterul asta poate face misiuni sa castige bani sa se duca la arena sa se lupte sau sa se aventureze desert.Si la fiecare sfarsit de saptamana sa fie un event mare o lupta intre Sparta si Persia si se adune acolo toti soldatii si in functii de atributele lor adunate se decide castigatorul si fiecare primeste gold and shits bani , rewards item-uri si toate astea. Ideea mai mai extinsa bazata de la ce a plecat Radoooi pot sa mai dezvolt si sa contribuie toata lumea cu idei.

"It is far better to grasp the unniverse as it really is than to persist in delusion, however satisfaying and reassuring." - Carl Sagan

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
RaDoooI.
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-07-2007 21:16)
Joined: 07 Dec 2006
Posts: 842, Topics: 46
Location: Camping on X2 .

Reputation: 128.1
Votes: 4

Post Posted: 02-07-2007, 17:22:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hmm tu zici de one person ... eu ziceam sa isi faca fiecare cate un oras - , in stil sparta or persia .. si sa se atace intre ei , astfel nu trebuie sa se mai reseteze - .. la fiecare atac sa se ia bani - .. aici trebuie sa vedem pe ce parte mergem ... cred ca la partea cu orasu ar fi mai multi playeri ... acuma depinde si de ce fel de playeri vrem sa atragem...
L.E.:



MaZ The Playa v2007: mane
MaZ The Playa v2007: la ce zici
MaZ The Playa v2007: tu
MaZ The Playa v2007: cu
MaZ The Playa v2007: orasele
MaZ The Playa v2007: e cam
MaZ The Playa v2007: greu
MaZ The Playa v2007: pentru
MaZ The Playa v2007: ca asta
MaZ The Playa v2007: inseamna
MaZ The Playa v2007: ca fiecare
MaZ The Playa v2007: isi face un oras
MaZ The Playa v2007: si intr-un fel
RåDôôôI™ .: dap
MaZ The Playa v2007: seamana
MaZ The Playa v2007: cu Travian
RåDôôôI™ .: nu
RåDôôôI™ .: seamna
RåDôôôI™ .:
MaZ The Playa v2007: ba da
RåDôôôI™ .: ca nu facem cu harti
MaZ The Playa v2007: fiecare
RåDôôôI™ .: O_o
MaZ The Playa v2007: cu orasu
MaZ The Playa v2007: lui
MaZ The Playa v2007: si alea
RåDôôôI™ .: looooool
RåDôôôI™ .: bine
RåDôôôI™ .: nui zicem oras
MaZ The Playa v2007: cetate
RåDôôôI™ .: ai jucat quantum ?
RåDôôôI™ .: ai jucat taw ?
MaZ The Playa v2007: nu
RåDôôôI™ .: ceva in stil ala
RåDôôôI™ .: la ala ma gandeam
RåDôôôI™ .: am jucat 2 min travian
RåDôôôI™ .:
RåDôôôI™ .: si am iesit
RåDôôôI™ .:
MaZ The Playa v2007: man
MaZ The Playa v2007: io zic
MaZ The Playa v2007: ca
MaZ The Playa v2007: cum spun eu
MaZ The Playa v2007: e
MaZ The Playa v2007: mai in stilul
MaZ The Playa v2007: 300
MaZ The Playa v2007: adic
MaZ The Playa v2007: aa
MaZ The Playa v2007: cu soldati
MaZ The Playa v2007: si astea
RåDôôôI™ .: pai
MaZ The Playa v2007: se organizeaza
MaZ The Playa v2007: armate
RåDôôôI™ .: DOH!
RåDôôôI™ .: logic
RåDôôôI™ .: ca iti faci armata
RåDôôôI™ .: dak vrei sa ataci p altii
RåDôôôI™ .: eu ziceam
RåDôôôI™ .: ca jucatorul
RåDôôôI™ .: sa "controleze"
RåDôôôI™ .: si sa facem un fel de "questuri"
RåDôôôI™ .: fiecare
RåDôôôI™ .: isi face armata
MaZ The Playa v2007: si eu ma gandeam
MaZ The Playa v2007: la quest-uri
RåDôôôI™ .: si se duce sa omoare monstrii
RåDôôôI™ .: din alte kestii
MaZ The Playa v2007: monstrii
MaZ The Playa v2007: nu prea
RåDôôôI™ .: ceva de genu
MaZ The Playa v2007: sunt
RåDôôôI™ .: nu monstrii
RåDôôôI™ .: LOL
RåDôôôI™ .: eu zic ca idee
MaZ The Playa v2007: da
MaZ The Playa v2007: inteleg
MaZ The Playa v2007: dar
MaZ The Playa v2007: asta
MaZ The Playa v2007: iar face un fel de generali
MaZ The Playa v2007:

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MaZ

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 17-05-2009 08:11)
Joined: 29 Aug 2006
Posts: 1715, Topics: 130
Location: Bucuresti

Reputation: 173.3
Votes: 7

 
Post Posted: 02-07-2007, 17:36:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

2 Mari cetati Sparta si Persia la inceput jucatorul cand se inregistreaza alege de parte cui sa fie sparta sau persia , jucatorul isi alege o clasa sau un tip sa fie razboinici / comercianti / medici etc. [vedem pe parcurs] la inceput sta in oras si se antreaza si face diverse quest-uri / pariticipa la batalii in arene si apoi cand creste in experienta poate sa devina general sa isi fac o armata care sa o conduca sau un mic stat in apropierea cetatii sau ambele astefel creste in rank si contribuie mai mult la cetate.Si o perioada de timp sa fie un mare event , o confruntare directa intre Sparta si Persia si acolo participa toti jucatorii de parte cetatii si se aduna atributele lor si se va afla castigatoare care primeste resurse in plus si XP in plus.La confruntarea asta contribuie toti jucatorii.

NEW IDEEA cu inspiratie de la Radoooi


"It is far better to grasp the unniverse as it really is than to persist in delusion, however satisfaying and reassuring." - Carl Sagan

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
RaDoooI.
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-07-2007 21:16)
Joined: 07 Dec 2006
Posts: 842, Topics: 46
Location: Camping on X2 .

Reputation: 128.1
Votes: 4

Post Posted: 02-07-2007, 18:05:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu zic asa:

Fiecare player isi alege sparta / persia . Apoi isi alege un "caracter" de razboinic : Puternic ( dar nu prea rapid ) , Rapid ( dar nu prea puternic ) etc. Fiecare creste in "satul natal" (in fiecare sat sa fie un numar maxim de jucatori , sa zicem 300) . Dupa ce creste (facand XP in Questuri ) , sa faca aliante (nu toti jucatorii sa poata face aliante !!! ci doar cu un anumit level ) . Level max sa fie 100 (la fiecare level sa isi aleaga o arma noua , aruncando pe cea veche *daca vrea*) . Fiecare alianta sa poata sa se bata si cu cei din Persia si cu cei din Sparta , cu cei din propria lui "natie" sa se lupte pentru intaietate , adica cel mai bun clan , sa fie clanul "conducator" in "Main event" .

L.E. : Dupa ce fac anumite Questuri jucatorii sa primeasca "gold" si XP .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pepy

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 27-02-2014 01:30)
Joined: 01 Dec 2006
Posts: 3112, Topics: 119
Location: Galati

Reputation: 293.6
Votes: 20

Post Posted: 02-07-2007, 18:16:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu zic asa : Fiecare membru isi va alege la inceput : Sparta sau Persia ... dupa asta ii va aparea o noua pagina cu ce meserie ar vrea sa urmeze ... Medicina , Aparator , Arcas , Atacator (ce nume) ... etc ... Dupa ce depaseste nivelul 10 poate intra in luptele mari dar cu o singura profesie ... pe cea care a invatat-o pana in nivel 10 ... de la nivel 11-20 mai poate invata o profesie dar numai una va putea sa o foloseassca intr-o lupta ...
Si nu se pot ataca membrii persiei intre ei sau invers ... doar Persia vs Sparta ...


Nivelul maxim sa fie 100 sau 50 ... sau asta voi decideti ... facem un poll sau vedem noi ...

Si tot asa facem ... cu skill putere ...aparare ...

Dar sa mai adaugam in plus si skill la scut , arma ... etc etc bla bla

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
RaDoooI.
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-07-2007 21:16)
Joined: 07 Dec 2006
Posts: 842, Topics: 46
Location: Camping on X2 .

Reputation: 128.1
Votes: 4

Post Posted: 02-07-2007, 19:14:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

faza cu meseria ... ce drq faci cu medicina ? iei aspirine pt cap cand iti da ala cu toporu ? -))

de ce sa nu se poata ataca intre ei ? sa se poata ataca aliantele intre el (indiferent de "rasa") poate p mn ma enerveaza un idiot care face toate questurile si numi lasa nimic, si vreau sal distrug - , sau ma enerveaza el (cum ar fi hbo sau liquid) si vreau sal omor - . sa fie team play ,dar sa fie cu aliante team play si doar in main event (in lupta cea mare -) ) sa fie doar sparta vs persia ..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hasbeo
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-08-2009 19:21)
Joined: 07 May 2007
Posts: 2406, Topics: 104
Location: Curcanland

Reputation: -258.9
Votes: 84

Post Posted: 02-07-2007, 21:03:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hmmmm jocul asta ar fi cam dificil,dar sa zicem:un jok gen runescape,care sa fie complet online(dak nu ati auzit de runescape,inseamna k sunteti nou pe net - ).Ar fi mishto sa fie shi un sistem messenger,in care sa putem trimite mesaje,chestii,doar ideea mea.
@RadoooI:D c te enervez? -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TeApA

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-11-2009 10:33)
Joined: 01 Jul 2007
Posts: 33, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 93
Votes: 4

Post Posted: 02-07-2007, 21:37:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

am si eu o idee trasnita rau dar sper sa tina - de ce nu se face un joc despre galeriile din romania... fiecare player poate sa isi aleaga o echipa favorita (de exemplu in cazul meu dinamo --- ) si sa faca coregrafii sau chiar sa se bata intre ele pe strada ceva gen anu trecut dinamo-steoaia bataia intre suporteri si intre suporteri si jandarmi. Fiecare jucator sa poata sa isi recruteze o "armata" cu arme (pietre bate torte si altele) sper sa nu ma luati la misto da cred ca ar fi o chestie belea si daca ar fi sa iasa un joc belea va-ti scoate si ceva bani de pe urma ei -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ritmer

[r0b0t]



Status: Offline
(since 09-05-2013 16:25)
Joined: 21 Jan 2007
Posts: 2596, Topics: 190
Location: in orasul in care nimeni nu doarme

Reputation: 221.4
Votes: 33

 
Post Posted: 02-07-2007, 21:44:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

TeApA wrote:
am si eu o idee trasnita rau dar sper sa tina - de ce nu se face un joc despre galeriile din romania... fiecare player poate sa isi aleaga o echipa favorita (de exemplu in cazul meu dinamo --- ) si sa faca coregrafii sau chiar sa se bata intre ele pe strada ceva gen anu trecut dinamo-steoaia bataia intre suporteri si intre suporteri si jandarmi. Fiecare jucator sa poata sa isi recruteze o "armata" cu arme (pietre bate torte si altele) sper sa nu ma luati la misto da cred ca ar fi o chestie belea si daca ar fi sa iasa un joc belea va-ti scoate si ceva bani de pe urma ei -

--- mie imi place --- m...la unguri vreau sai bat pe aia de la cluj - -



Cel mai usor lucru pe lumea asta e sa devii artist, e floare la ureche(a) lui van gogh ...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
SeRioSu

[Creep]



Status: Offline
(since 07-12-2014 12:57)
Joined: 10 Aug 2006
Posts: 730, Topics: 33
Location: Constanta

Reputation: 224.2
Votes: 7

 
Post Posted: 02-07-2007, 22:11:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

YosPepy wrote:
Eu zic asa : Fiecare membru isi va alege la inceput : Sparta sau Persia ... dupa asta ii va aparea o noua pagina cu ce meserie ar vrea sa urmeze ... Medicina , Aparator , Arcas , Atacator (ce nume) ... etc ... Dupa ce depaseste nivelul 10 poate intra in luptele mari dar cu o singura profesie ... pe cea care a invatat-o pana in nivel 10 ... de la nivel 11-20 mai poate invata o profesie dar numai una va putea sa o foloseassca intr-o lupta ...
Si nu se pot ataca membrii persiei intre ei sau invers ... doar Persia vs Sparta ...


Nivelul maxim sa fie 100 sau 50 ... sau asta voi decideti ... facem un poll sau vedem noi ...

Si tot asa facem ... cu skill putere ...aparare ...

Dar sa mai adaugam in plus si skill la scut , arma ... etc etc bla bla


imi place - dar propun ideea lu yospepy si fiecare cand invata ceva .. se fac aliante cu mai multi player si fiecare din alianta .. are alt skill unu ataca .. unu e medic cand ala care ataca e ranit si tot asa.. c-am jalnic dar merge -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
TeApA

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-11-2009 10:33)
Joined: 01 Jul 2007
Posts: 33, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 93
Votes: 4

Post Posted: 02-07-2007, 23:14:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

am si eu o intrebare nu sunt destule jocuri cam la fel ca asta de care ziceti cu toti cu persia si cu sparta??? puii mei era mai bine ceva original
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
RaDoooI.
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-07-2007 21:16)
Joined: 07 Dec 2006
Posts: 842, Topics: 46
Location: Camping on X2 .

Reputation: 128.1
Votes: 4

Post Posted: 02-07-2007, 23:39:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vai - cum sa faci cu galeriile cand nu toti au cultura necesara ? - 90% dintre cei d p forum nau fost in viata lor pe stadion , dapai sa fie intro galerie sau sa participe la o coregrafie .

eu unul nu stiu multe jocuri cu sparta si persia .

ceva original ? hmm eu zic ca e prea greu sa formam o idee ( si sa invete jucatorii ideea jocului ) daca nu facem dupa ceva vizionat de multi . dupa un film e cel mai logic sa faci un joc ..

si care crezi ca se face medic ? -) eu unul as juca jocul ca sa fiu cel mai bun , sami fac o alianta sai omor p ceilalti -) @ seriosu btw

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ritmer

[r0b0t]



Status: Offline
(since 09-05-2013 16:25)
Joined: 21 Jan 2007
Posts: 2596, Topics: 190
Location: in orasul in care nimeni nu doarme

Reputation: 221.4
Votes: 33

 
Post Posted: 02-07-2007, 23:43:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

deci nu stiu daca aia cu 2000 de ani i.H aveau medici Hypnotized chirugi ? - poate mosi daia nebuni cu plante si alte chesti - si nu e prea original sa asemana cu gladiatus o.O


Cel mai usor lucru pe lumea asta e sa devii artist, e floare la ureche(a) lui van gogh ...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
TeApA

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-11-2009 10:33)
Joined: 01 Jul 2007
Posts: 33, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 93
Votes: 4

Post Posted: 03-07-2007, 08:48:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

alata idee: un joc despre batalia romanilor cu turcii - ca noi si asa nu avem nici un joc - (alegeti voi batalia k eu nu stiu istorie - )
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 15 May 2009 16:46



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 25-04-2024, 03:31:01
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x