User
Pass
2FA
 
 

Mage Arcane PvE Cataclysm Guide
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm
Author Message27325
tulpan
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 18:13)
Joined: 21 Feb 2011
Posts: 888, Topics: 88
Location: Land of Chaos

Reputation: 3.3
Votes: 62

   
Post Posted: 15-10-2011, 01:10:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MAGE ARCANE PVE





Introducere!


Specul Arcane ofera improve raidului/party-ului prin urmatoarele spelluri:Arcane Tactics, acesta nu ar fi singurul bonus oferit de acest spec, mage-ul arcane avand si Focus Magic, buff care ofera altui caster sau healer inca un buff bonus de 3% crit, desigur aici ai si tu de castigat, la fiecare crit al lui acel buff se pune si pe tine pentru o perioada de 10 secunde. Odata cu venirea cataclysmului mage-ul a mai primit un bonus care ajuta raidul, acesta fiind Time Warp.
Mage-ul arcane este un excelent dps pe single target si in special in encounterele cu o miscare slabita din pricina casturilor mari de Arcane Blast.
La encounterele cu cerinte mai mari de movement sau aoe dmg specul arcane are un minus mare din pricina lipsurilor mari de aoe si dots dmg.
Pentru a avea un plus de dps, rasa pe care o alegem trebuie sa fie gandita de la inceput.
Daca dorim sa ne axam pe pve, atunci va trebui sa alegem urmatoarele clase:

Alianta

Gnome are ca raciala pasiva Expansive Mind (wowhead link).Aceasta raciala oferind mage-ului gnome un bonus de 5% mai multa mana. Acest bonus este perfect pentru specul arcane deoarece cu cat ai mai multa mana, dmg oferit de mastery este mai mare.

Rasa aparuta datorita expansionului pe Cataclysm
Worgen are raciala pasiva Viciousness (wowhead link) aceasta raciala ofera un boost de 1% critical chance.

Hoarda

Troll este considerat cam cel mai bun in materie de raciala, pentru casteri acesta oferind un improve cu raciala activa Berserking. Aceasta raciala ofera casterului 20% incr speed la cast, aceasta raciala fiind considerata ca si al-3-lea trinket datorita boostu-lui oferit.

Rasa aparuta datorita expansionului pe Cataclysm
Goblin are ca raciala pasiva Time is Money, aceasta raciala ofera casterului 1% incrise cast speed. Raciala este buna in special pt specurile de dots dmg deoarece modifica numarului de tick-uri date pe perioada aplicata pe target de acel dot. Pe specul arcane aceasta raciala nu e cea mai stralucita dar nici nu e de lepadat.

Cuprins!



  1. Spec.
  2. Glyphuri.
  3. Rotatie.
  4. Macro.
  5. Stats.
  6. Reforge
  7. Gems.
  8. Enchants.
  9. Meserii.
  10. Addons.
  11. Consumabile.
  12. B.I.S 4.0.6

(Click pe titlurile din cuprins pentru a va duce la informatia dorita.


1.Link spec. click me!


Intoarce-te la cuprins, click!

2.Glyphuri folosite



Prime

Major

Minor

Intoarce-te la cuprins, click!


3.Rotatie


4xArcane Blast
1xArcane Barrage Pentru a intrerupe stakurile de la arcane blast.

Cand ajungi cu mana la 30% folosesti Evocation si incepi din nou cu rotatia mentionata mai sus.
In cazul in care ai abuzat de stakurile de Arcane Blast si ti s-a dus mana pana la cd-ul de Evocation, cand ajungi la 20% mana vei folosi 3xArcane Blast + Arcane Missiles(acest spell fiind free ).
Intoarce-te la cuprins, click!

4.Macro pentru burst


La stacku 3 de Arcane Blast la inceputul encounterului folosesti macro:
Code:
/cast Mana Gem
/cast Mana Shield
/cast Arcane Power
/use (numele la trinket in caz ca ai trinket cu use)


  • Mana Gem iti da spell power.
  • Arcane Power incr spell dmg
  • Mana Shield daca ai talentu Incanter's Absorption iti va da si asta spell power( de preferat cand dai mana shield pe tine sa faci in asa fel incat sa primesti putin dmg pt a se activa talentul mai sus mentionat).

Intoarce-te la cuprins, click!


5.Stats-uri


Intellect > Spell Hit Cap (17%) > Mastery > Crit > Haste


Referitor la stats-uri Intellect>Hit>Mastery>Critical>Haste

Pe cataclysm au aparut ceva modificari cand vine vorba de stats-uri deoarece acum intellect este dp cu spellpower si a mai aparut un stats nou acesta fiind Mastery.

Cel mai important stats pentru orce spellcaster este intellect deoarece cu cat e mai mult cu atat dai mai mult dmg/heal, iti creste si mana si nu numai, intellect oferind si crit.

Hitul este secondary stat, acesta fiind setat capul la orce spellcaster la 17%. Pentru a nu avea probleme cu missurile la bosii de lvl 88(cei din raiduri) trebuie sa tinem cont de acest stats, astfel ne va creea neplaceri si poate intrebari de genu "oare are ceva charul meu?"

Acum stats-urile Mastery, Critical si Haste sunt dupa stilul de joc.


Eu am preferat ca Mastery sa fie prioritar din cele mentionate mai sus, deoarece cu, cat ai mai multa mana cu atat dai mai mult dmg (referitor la mage-ul arcane).
O rotatie corecta, cd-ul la evocation si folosirea gems=urilor corect ar trebui sa iti ofere satisfactia acestui stats.
Mastery devine un stats slab in cazul in care mana scade sub 50%, dar datorita improve-urilor oferite de Mage armor cu glyph, replesmentului din raid aceste probleme nu ar trebui sa apara.

Critical Strike Raiting modifica sansa numarului de crituri date de catre caster.Mai multe crituri= dmg mai mare.
Code:
1% crit = 179.28 critical strike rating

Dupa cum vedeti, aveti nevoie de 179,28 critical strike rating pentru a primi 1% critical chance.
Pe cataclysm acest stats a suferit modificari masive in calcularea sansei de proc.

Am preferat sa pun ca ultim stats Haste deoarece ca mage arcane, haste-ul imi scade doar castul, acest spec neavand doturi pentru a-mi creste numarul de tick-uri pe durata dotului.
Code:
1% haste = 128,05701 haste rating

Un haste mare anuleaza si mana regenul din pricina casturi-lor prea scurte (aici ma refer strict la stakurile de 4+ arcane blast).

Aceste stats-uri sunt informative (Mastery,Critical Strike Raiting si Haste) ele pot fi modificate dupa stilul fiecaruie de joc.
Intoarce-te la cuprins, click!


6.Reforge


Reforge il folosim pentru a ne modifica putin stats-ul itemelor.
1.Ca prioritate la reforge este hitul, deoarece hitul e base stats in pve(nu ai hit cap nu scoti dps din cauza miss-urilor)
2.In cazul in care aveti iteme cu spirit si dupa ce a-ti indeplinit hit capul veti da reforge in mastery.
3.De asemenea in cazul itemelor cu haste+ crit veti da reforge la haste in mastery (mage arcane fiind dependent de mastery)
Intoarce-te la cuprins, click!



7.Gems


Referitor la gaiming

Respectarea culorilor la gems se face numa in cazul in care socket bonus e de 20 si de preferat ca acel stats sa fie intellect sau cel putin stats-ul secundar care ti l-ai ales pt a juca(mastery, crit,haste).
In cazul in care bonusul e de 10 iar sloturile sunt altele decat cele rosii nu vom mai respecta culoarea pe care ne-o indica itemul si vom socketa cu 40 Intellect.

Meta Gem
Chaotic Shadowspirit Diamond

Red Gems
Brilliant Inferno Ruby

Purple Gems
Veiled Demonseye

Orange
Artful Ember Topaz
Intoarce-te la cuprins, click!


8.Enchants


Head- Arcanum of Hyjal
Shoulder- Greater Inscription of Charged Lodestone
Back- Lightweave Embroidery (wowhead link)
Chest- Enchant Chest - Peerless Stats
Bracer-Greater Critical Strike (wowhead link)
Gloves- Greater Mastery (wowhead link)
Legs- Powerful Enchanted Spellthread (wowhead link)
Feet- Enchant Boots - Mastery (wowhead link)
Weapon- Enchant Weapon - Power Torrent (wowhead link)
Off-hand- Enchant Off-Hand - Superior Intellect
Intoarce-te la cuprins, click!

9.Meserii recomandate



1.Tailoring
Pentru enchant-ul de pe back: Lightweave Embroidery (wowhead link).
2.Enchanting
E singura meserie care iti poate da improve la ringuri cu enchant Enchant Ring - Intellect (wowhead link)
Intoarce-te la cuprins, click!

10.Addons

Quartz - Acest addon modifica cast bar-ul orginal, aducand imbunatatiri acestuia, cum ar fi timp de cast pushbeak is nu numai.
OmniCC - Acest addon iti indica numeric timpul de cd pe spell.
Bartender4-Cu acest addon poti modifica pozitia action bar-ului, numarul de bars si numarul de pe butoane de pe acestea.
Intoarce-te la cuprins, click!

11.Consumabile


Volcanic Potion
Flask of draconic mind
Severed Sagefish Head
Intoarce-te la cuprins, click!

12.Iteme B.I.S. @4.0.6


Head
Firelord's Hood (372)
Neck
Valiona's Medallion (372)
Shoulders
Firelord's Mantle (372)
Back
Shadow of Dread (372)
Robe
Shadowblaze Robes (372)
Wrist
Bracers of the Dark Pool (372)
Hands
Firelord's Gloves (372)
Waist
Belt of Arcane Storms (372)
Legs
Firelord's Leggings (372)
Feet
Einhorn's Galoshes (372)
Finger
Signet of the Fifth Circle (372)
Finger
Planetary Band of the Flameblaze (372)
Trinket
Bell of Enraging Resonance (372)
Trinket
Theralion's Mirror (372)
Main Hand
Blade of the Witching Hour (372)
Held in Off-hand
Book of Binding Will (372)
Ranged
Finkle's Mixer Upper
Click pe acest link pentru a va directiona catre lista de iteme best in slot, am pus gems,enchants, am dat reforge la stats-uri pt a face hit cap si nu numai.
Intoarce-te la cuprins, click!

Sper sa va fie de ajutor!


©Copyright Asiria. Toate drepturile rezervate.



Last edited by tulpan on 15-11-2011, 13:26:42; edited 69 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 15-10-2011, 03:12:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu înþeleg cã vrei sã faci un ghid scris de tine, dar scrie-l corect.
Ai foarte, foarte multe greºeli ºi explicaþii aiurea.
Citeºte aici, discrepanþele sunt uriaºe:
http://www.icy-veins.com/arcane-mage-pve-guide


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tulpan
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 18:13)
Joined: 21 Feb 2011
Posts: 888, Topics: 88
Location: Land of Chaos

Reputation: 3.3
Votes: 62

   
Post Posted: 15-10-2011, 03:42:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asa vad eu mage-ul arcane. in acel ghid e alta rotatie in locul glyphului de improve la Arcane Barrage e cel de Arcane Missiles ca foloseste arcane missiles in loc de arcane barrage ca spell de intrerupt la stakurile de la arcane blast.
Iar ca sts in acel ghid apare ca ordinea ar fi haste>mastery>crit

IN rest unde greseli si explicatii aiurea.
UN exemplu daca se poate.



Last edited by tulpan on 15-10-2011, 03:51:07; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 15-10-2011, 03:50:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

tulpan wrote:
3.De asemenea in cazul itemelor cu haste+ crit veti da reforge la haste in mastery (mage arcane fiind dependent de mastery)

Mastery este ultimul stat ca prioritate. Just saying.
Hit > Int > Haste > Crit > Mastery


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tulpan
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 18:13)
Joined: 21 Feb 2011
Posts: 888, Topics: 88
Location: Land of Chaos

Reputation: 3.3
Votes: 62

   
Post Posted: 15-10-2011, 03:52:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

am testat in joc si reforge pe haste si scot mai bine la dummy cu reforge pe mastery



"I'm selfish, impatient, and a little insecure. I make mistakes, I'm out of control, and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 15-10-2011, 13:19:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Degeaba zici ca sunt chestii aiurea si dai o lista de prioritati. Aia e buna... pt retail poate. Ghidul asta e pentru freakz as far as i know.. Si cum momentan..HASTE EGAL CU ZERO, atunci what can I say more ?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tulpan
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 18:13)
Joined: 21 Feb 2011
Posts: 888, Topics: 88
Location: Land of Chaos

Reputation: 3.3
Votes: 62

   
Post Posted: 20-10-2011, 02:18:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pentru cei care au ceva experienta in structurarea unui ghid, ar mai fi ceva de adaugat?



"I'm selfish, impatient, and a little insecure. I make mistakes, I'm out of control, and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 20-10-2011, 14:45:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da, ai putea sa faci comparatie cu alte specuri, rotatii, elegeri de gems/etc. si sa explici de ce sunt mai avantajoase alegerile tale decat alea.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 20-10-2011, 20:51:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Incearca sa nu pui totul pe
Code:
[center][/center]



,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
tulpan
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 18:13)
Joined: 21 Feb 2011
Posts: 888, Topics: 88
Location: Land of Chaos

Reputation: 3.3
Votes: 62

   
Post Posted: 20-10-2011, 22:00:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Snoppy wrote:
Incearca sa nu pui totul pe
Code:
[center][/center]


am editat si treaba asta + scrisul de tip italic ca am primit si in cazu asta observatie -




"I'm selfish, impatient, and a little insecure. I make mistakes, I'm out of control, and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Taylor

[Kil'Jaeden slayer]



Status: Offline
(since 04-08-2014 16:49)
Joined: 17 Jul 2010
Posts: 151, Topics: 8
Location: Baia Mare

Reputation: 135.2
Votes: 5

 
Post Posted: 21-10-2011, 10:38:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Crown of the Twilight Queen in loc de Firelord's Hood
Firelord's Robes in loc de Shadowblaze Robes
Bracers of the Bronze Flight in loc de Bracers of the Dark Pool
Soul Breath Belt of the Feverflare in loc de Belt of Arcane Storms
Shroud of Endless Grief in loc de Shadow of Dread
Shard of Woe in loc de Bell of Enraging Resonance
Planetary Band of the Wildfire in loc de Flameblaze
Incineratus in loc de Maldo's Sword Cane
Theresa's Booklight nu are o varianta jucabila de 372, deci BiS Wand e Finkle's Mixer Upper

Also, nu stiu de unde ai scos cuvantul "statusuri", poate ai vrut sa zici "stats"-uri .
Also 2, nu dai reforge la haste, dai reforge la crit in hit/haste/mastery .

Am vazut ca ai precizat ca depinde de stilul de joc, dar in arcane nu este stil de joc, ori joci corect ori nu joci.
Cu Shard of Woe teoretic ajungi sa ramai cu atata mana incat sa castezi Arcane Blast si dupa ce ti-a trecut Arcane Powerul din burstul initial.
Spam Arcane Blast pana pe la 40% mana, apoi Evocation. Cand buffurile sunt pe cooldown, vrei sa iti conservi mana, deci dai 4xAB apoi Arcane Missiles. AM e mai bun pentru anularea stackurilor cand nu esti in miscare, fiecare wave are sansa de crit.
Arcane Barrage cand trebuie sa te misti.
Cand s-au dus toate cd-urile, o iei de la inceput cu burst phase si spam de AB.




Vi veri veniversum vivus vici


Last edited by Taylor on 21-10-2011, 15:50:44; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tulpan
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 18:13)
Joined: 21 Feb 2011
Posts: 888, Topics: 88
Location: Land of Chaos

Reputation: 3.3
Votes: 62

   
Post Posted: 21-10-2011, 13:10:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Taylor wrote:
Crown of the Twilight Queen in loc de Firelord's Hood
Firelord's Robes in loc de Shadowblaze Robes
Bracers of the Bronze Flight in loc de Bracers of the Dark Pool
Soul Breath Belt of the Feverflare in loc de Belt of Arcane Storms
Shroud of Endless Grief in loc de Shadow of Dread
Shard of Woe in loc de Bell of Enraging Resonance
Planetary Band of the Feverflare in loc de Flameblaze
Incineratus in loc de Maldo's Sword Cane
Theresa's Booklight nu are o varianta jucabila de 372, deci BiS Wand e Finkle's Mixer Upper

Also, nu stiu de unde ai scos cuvantul "statusuri", poate ai vrut sa zici "stats"-uri .
Also 2, nu dai reforge la haste, dai reforge la crit in hit/haste/mastery .

Am vazut ca ai precizat ca depinde de stilul de joc, dar in arcane nu este stil de joc, ori joci corect ori nu joci.
Cu Shard of Woe teoretic ajungi sa ramai cu atata mana incat sa castezi Arcane Blast si dupa ce ti-a trecut Arcane Powerul din burstul initial.
Spam Arcane Blast pana pe la 40% mana, apoi Evocation. Cand buffurile sunt pe cooldown, vrei sa iti conservi mana, deci dai 4xAB apoi Arcane Missiles. AM e mai bun pentru anularea stackurilor cand nu esti in miscare, fiecare wave are sansa de crit.
Arcane Barrage cand trebuie sa te misti.
Cand s-au dus toate cd-urile, o iei de la inceput cu burst phase si spam de AB.


Referitor la lista de iteme pe care ai pus`o iti urez bafta sa realizezi hit capul (poate daca dai reforge si la trinkete).
Iar daca tu ai ramas blocat in wotlk ca itit tr haste pana ajungi cu, castu la arcane blast pana la global cd atunci bafta la joc si dat dps
Iar la wand, am gresit am facut gearul pe site`ul pus in ghid si nu scria nimic de versiunea heroica.




"I'm selfish, impatient, and a little insecure. I make mistakes, I'm out of control, and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Taylor

[Kil'Jaeden slayer]



Status: Offline
(since 04-08-2014 16:49)
Joined: 17 Jul 2010
Posts: 151, Topics: 8
Location: Baia Mare

Reputation: 135.2
Votes: 5

 
Post Posted: 21-10-2011, 16:03:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poftim:



Singurele lucruri care le-am gresit, deoarece m-am grabit :

-beltu ramane ala care l-ai dat tu
-Shard of Woe in loc de Theralion's Mirror si nu Bell of Enraging Resonance
-la ring era Wildfire in loc de Feverblaze (nu miam baut cafeaua)

Nu stiu unde ai vazut tu sa fi pomenit de GCD, eu n-am zis asa ceva, eu am zis de cooldownurile tale.
0.76% Miss Chance - e neglijabil, daca esti raider automat primesti 3% hit de la druizi sau shadowpriesti deci faci hit cap oricum.




Vi veri veniversum vivus vici
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 21-10-2011, 16:59:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu mai exista acel 3% hit, fail?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tulpan
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 18:13)
Joined: 21 Feb 2011
Posts: 888, Topics: 88
Location: Land of Chaos

Reputation: 3.3
Votes: 62

   
Post Posted: 21-10-2011, 17:00:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Taylor wrote:
Poftim:



Singurele lucruri care le-am gresit, deoarece m-am grabit :

-beltu ramane ala care l-ai dat tu
-Shard of Woe in loc de Theralion's Mirror si nu Bell of Enraging Resonance
-la ring era Wildfire in loc de Feverblaze (nu miam baut cafeaua)

Nu stiu unde ai vazut tu sa fi pomenit de GCD, eu n-am zis asa ceva, eu am zis de cooldownurile tale.
0.76% Miss Chance - e neglijabil, daca esti raider automat primesti 3% hit de la druizi sau shadowpriesti deci faci hit cap oricum.


Nu mai suntem pe wotlk sa primesti de la druid sau de la shadow priest hit. Iar acel 0.76% conteaza.
In burst daca ai prins 4 miss-uri din cauza acelui 0.76% garantat nu iti va conveni.

In fine aceste discutii poate nu isi au rostul, intram in polemici degeaba, daca mai aduci ceva informatii constructive cum ai facut cu wandul esti binevenit, ca nu sunt nici capos sau arogant. Dar cum am si zis in ghid stats-urile secundare le poti modifica dupca cum crezi tu mai bine. Eu mi-am postat parerea cu argumente.
As dori daca se poate ceva argumente de ce zici tu ca haste ar trebui sa fie principalu stats dupa int si hit, de indata ce aracane nu are dots dmg.




"I'm selfish, impatient, and a little insecure. I make mistakes, I'm out of control, and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 19-04-2024, 04:36:42
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x