User
Pass
2FA
 
 

Cum sa dam Hubului o adresa

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message3052
DarkSider

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-08-2010 16:58)
Joined: 01 Aug 2006
Posts: 347, Topics: 28
Location: Iasi

Reputation: 120.8
Votes: 4

 
Post Posted: 10-12-2006, 19:37:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum sa dam Hubului o adresa



Acest Tutorial a fost facut pentru incepatori , am vazut ca multi au probleme cu DNS-ul , de aceea l-am facut .
Sunt mai multe tipuri de adrese free , si de asemenea si mai multe tipuri de adrese pe bani .
Sa incepem cu cele free - .
Sunt mai multe Site-uri de unde ne putem lua asa zise-le "adrese" , numite DNS-uri .

http://www.no-ip.com ;

DNS-urile sunt de tipul :

.no-ip.org
.no-ip.info
.sytes.net
.hopto.org
.no-ip.com

Si multe altele , faceti-va cont si le veti vedea pe toate .


http://www.dyndns.com ;

DNS-urile sunt de tipul :

.is-a-cheef.org
.ath.cx
.dyndns.org
.mine.nu
.selfip.net

Si multe altele , faceti-va cont si le veti vedea pe toate .
Acesta este dupa parerea mea cel mai bun .
Pentru a va face un DNS aici va faceti cont , click pe "my services" , "add host services" , "add dynamic DNS host" , dupa care completati datele de acolo (La IP puneti IP-ul Hubului) , dupa care dati click pe "add host" .


http://www.freedns.ro ;

DNS-urile sunt de tipul :

.idle.ro
.nobody.ro
.voodoo.ro
.freedns.ro
.smellmysocks.net

Acesta este cam dezavantajos , nu are decat 5 tipuri de subdomenii , trebuie sa asteptati validarea administratorului pentru fiecare subdomeniu si la intregistrare va cere o multime de date care trebuie sa fie adevarate (Deasemenea sunt controlate de administrator) .



Cam acestea au fost cele free , pentru a avea un DNS de tip cevreitu.ro , cevreitu.com va trebuie un domeniu platit . Cel mai ieftin gasiti AICI . Deasemenea va puteti face subdomenii de genul dchub.cevreitu.ro , hub.cevreitu.ro (Tot pe acelasi cont , deci nu platiti decat odata) .


Sper ca v-a fost de ajutor .
Astept reply-uri daca aveti probleme - .

Format PDF:Aici
Format TEXT:Aici

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Hidden

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 25-01-2009 20:13)
Joined: 15 Nov 2006
Posts: 3391, Topics: 172
Location: Universul meu interior

Reputation: 440.7
Votes: 48

Post Posted: 26-03-2007, 10:28:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

**updated**

...va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 29-03-2024, 02:52:17
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x