User
Pass
2FA
 
 

Cerere Semnatura
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Requests / Gifts
Author Message2964
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 08-11-2012, 17:34:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Renderul (imagine stock) : http://www.imagebam.com/image/5e16d4219039435
2. Marimea semnaturii/avatarului/bannerului : forum size
3. Textul dorit : "My own vision of life ... " sau formulat mai frumos daca va vine in minte -) lipsa inspiratie
4. Indicatii (optional) : Ochii copilului editati cu albastru - daca ma intelegeti si daca puteti sa schimbati rozul de pe bluza copilului -) (i hate pink) o alta nuanta ceva... culori frumoase (nu sa abunde) simplu si cu gust ... si numele "pms aka InsaneMode" sau "pms" daca ocupa prea mult si se vede urat prima varianta -
5. Un Multumesc : Ce "Un Multumesc" ... un mare multumesc si daca iese cum am eu in minte rep si respect maxim -


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alinblb

[1337]



Status: Offline
(since 20-12-2019 21:27)
Joined: 23 Aug 2011
Posts: 3370, Topics: 131
Location: in the big city^^

Reputation: 443.6
Votes: 234

         
Post Posted: 08-11-2012, 17:50:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 08-11-2012, 17:58:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca ai face ochii mai SF - si un border la text ca nu se intelege ...si pe mai multe culori poza, sa am din ce alege daca nu te superi - ... jucati-va cu poza ca si eu cand ma chinuiam prin photoshop (ore intregi ca eram incepator - ) cand ma distram pe o poza imi iesea ceva frumos.

--- edit sus la cerere ... mici lucruri optionale in plus - ...

nimeni? - ...


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 06-12-2012, 14:30:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bump .... -

Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pfear

[Pur sânge]



Status: Offline
(since 10-12-2018 08:41)
Joined: 02 May 2011
Posts: 1091, Topics: 74
Location: Templul prafului

Reputation: 1747.4
Votes: 164

   
Post Posted: 06-12-2012, 20:33:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pms wrote:
Ce "Un Multumesc" ... un mare multumesc si daca iese cum am eu in minte rep si respect maxim -


Þi-aº face-o eu, ºi cred cã am înþeles ce vrei. Am însã o problemã: nu am ce face cu respectul tãu "maxim", mai ales cã vãd cum l-ai umplut de respect pe Alin pentru efortul lui. Ai un ton de parcã... cum își permite sã vinã cu de-astea la tine? Doar o variantã? Genul acesta de "respect" are darul sã frâneze foarte multe elanuri creatoare și aºa cum a stat topicul o lunã probabil va mai sta vreo douã. Nu e nimic rãu în a fi pretenþios, dar trebuie sã ºtii cum sã pui problema, cum sã mulþumeºti celor care încearcã sã te ajute, chiar dacã nu o fac pe placul tãu.

Dar poate cã e o lecþie pe care trebuie s-o înveþi singur. Mai vorbim dupã 4-5 bump-uri.
ªi apropos, sã schimbi cerinþele dupã ce ai primit lucrarea este fix opusul respectului "maxim" în DEX-ul meu. Puteai sã faci precizãrile de la început dacã chiar îi respectai pe cei care îºi pierd timpul cu cereri pe-aici.

"Respectele" mele.





sunet

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 06-12-2012, 21:07:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scuze daca am jignit pe cineva , de obicei sunt obisnuit sa vina cateva variante ...eu ma refeream la culori (sper ca ma intelegi ce zic). Stiu ca treaba merge repede de obicei aici ... apare alta semnatura frumos , se dezbate , se intreaba ce e de modificat , nu s-a concentrat nimeni pe acest topic nu ma supar , nu moare nimeni daca nu primeste cineva un sig (despre mine fiind vorba). Inca odata imi cer scuze daca s-a interpretat , dar nu iau pe nimeni "de sus" stiind ca cel care se chinuie pentru mine depune timp pretios , chiar si 5 minute , eu consider acel timp pretios pt ca nu este practic in favoarea lui.
Mai presus de tot este respectul pentru mine, respectul pentru autor si pt munca depusa, iar apoi am specificat , nefiind departe varianta lui de ce am in minte , la final dau rep ... am putin dar il impart. celor care s-au straduit pentru mine. Multumesc de atentie -


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pfear

[Pur sânge]



Status: Offline
(since 10-12-2018 08:41)
Joined: 02 May 2011
Posts: 1091, Topics: 74
Location: Templul prafului

Reputation: 1747.4
Votes: 164

   
Post Posted: 11-12-2012, 04:19:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Înainte sã trec la aplicarea textului am nevoie sã știu care din variantele de mai jos îți place mai mult.

0. 1.
2. 3.
4. 5.
6.





sunet

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pfear

[Pur sânge]



Status: Offline
(since 10-12-2018 08:41)
Joined: 02 May 2011
Posts: 1091, Topics: 74
Location: Templul prafului

Reputation: 1747.4
Votes: 164

   
Post Posted: 11-12-2012, 11:47:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

N-am mai avut rãbdare sã-mi rãspunzi... Îți plac astea? Sau sunt prea random?







sunet

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 11-12-2012, 17:16:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Imi place la nebunie cum lucrezi si ce idei ai . Imi cer scuze ca nu am putut sa-ti raspund ... vremea urata si am ramas fara net si putina treaba cu scoala. Ultima lucrare imi place foarte mult . Daca ai putea sa pui "pms (dedesubt) aka (dedesubt) InsaneMode" astfel cred ca e mai usor de incadrat(asta daca intelegi ce am explicat eu cu "dedesubt" - ) , aceste caractere fiind scrise ca si de mana , si nuanta de verde a temei schimbata in albastru si cu ochii copilului cu un albastru .... pff , gen blue frost cum aveam ideea la inceput cu ochii acestuia. Multumesc pentru atentia acordata!

P.S. - Avatar nu e nevoie - .Multumesc frumos oricum -


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pfear

[Pur sânge]



Status: Offline
(since 10-12-2018 08:41)
Joined: 02 May 2011
Posts: 1091, Topics: 74
Location: Templul prafului

Reputation: 1747.4
Votes: 164

   
Post Posted: 11-12-2012, 22:22:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Îmi pare cã mã confunzi.

Probabil prin filtrul acestui forum par un set de butoane cu ajutorul cãrora poþi sã schimbi cromatica unei imagini, sã schimbi paginarea sau alinierea unui text dar, te asigur cã sunt mai mult de-atât. Mie ºi celorlalþi care se chinuie în secþiunea asta graficã ne place sã credem cã, într-o mãsurã mai mare sau mai micã, suntem artiºti. Nouã trebuie sã ne spui ce vrei sã exprime (sau sã nu exprime) o lucrare. ªi sã ne laºi pe noi sã determinãm cum obþinem efectul dorit.

Revenind la lucrare, dacã n-aº fi avut nici o informaþie de la tine, ci doar textul "pms (premenstrual syndrome) a.k.a. InsaneMode" aº fi fost tentat sã fac ceva cel puþin suprarealist, dacã nu chiar psihedelic. Aº fi ales o imagine care sã aducã aminte de una din lucrãrile mai agresive ale lui Picasso, sau poate de "Țipãtul" lui Klimt. Sau mãcar aș fi folosit graficã stil Warhol, care în anumite lurãri mai puþin cunoscute pãstreazã un aer lugubru, revoluþionar, agresiv, chiar dacã, prin asociere cu portretul lui Marley, parafrazã la "El comandante", grafica lui este asociatã astãzi cu sentimente mult mai pacifiste. Acestea sunt doar repere, ca sã înþelegi direcþia în care aº fi mers, din punct de vedere grafic.

Pe imaginea aleasã de tine, ca sã exprim grafic "pms aka InsaneMode" ar fi trebuit sã folosesc efecte care sã facã privitorul sã se întrebe care dintre cele douã personaje (copilul sau pasãrea) este agresorul ºi care victima, o eventualã asociere între ele neputându-se face decât în detrimentul privitorului, devenit el însuºi victimã. Ar fi trebuit, deci, sã introducem elemente care sã bulverseze atmosfera aparent paºnicã, idilicã, a imaginii. Însã tu ceri culori cuminþi ("simplu ºi cu gust") ºi scris de mânã, elemente care nu fac decât sã sporeascã atmosfera calmã a lucrãrii. Deja mã întreb dacã ai codiþe cu fundiþe ºi de ce spuneai mai sus cã urãºti rozul.

Acesta este planul pe care putem avea o discuþie: cel conceptual. Cel în care stabilim ce vrem sã exprimãm în lucrare. În nici un caz ce corp de literã (font) folosim, cum îl paginãm, sau care sã fie culoarea predominantã a compoziþiei. Acestea sunt detalii ºi mã privesc pe mine, hartistul, pe mâna cãruia te laºi cu încrederea cã va reuºi sã exprime ceea ce vrei sã exprime. Aºa cum la dentist te duci ºi îi spui ce dinte te doare ºi ai încredere cã va face sã nu te mai doarã. Te asigur cã dacã i-ai spune ce instrumente sã foloseascã ºi în ce ordine te-ar da pe uºã afarã în doi timpi ºi trei miºcãri. Bruºte, în sinea lor.

Asta ca sã nu mã leg de faptul cã din comentariile tale antecedente reiese cã educaþia ta esteticã este neglijabilã ºi cã ai tendinþa, dealtfel perfect româneascã, de a exprima opinii pe subiecte pe care nu numai cã nu le stãpânești, dar nici mãcar nu le cuprinzi.





sunet

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 12-12-2012, 12:37:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Apreciez implicarea ta in acest subiect si iti admir cunostintele si pozitia pe care o iei in toata aceasta treaba.As vrea sa trecem peste treaba cu pms (initialele numelui meu ... sa dispara practic - ). Imi cer scuze in primul rand daca ti-am jignit cumva munca. Eu unul odata ce am primit ultima lucrare a ta spre a-mi da cu parerea, mie unul mi s-a parut perfect ceea ce ai realizat , ideea in sine. Dar, ca oricare om , nu poti ghici sau stii in totalitate in minte , asa ca nepreavand cam nicio treaba cu acest domeniu , odata ce mi s-a parut frumoasa lucrarea , te-am rugat ca elementele ce tin de font sa fie cum le am eu in minte. Te rog sa nu crezi ca este o jignire sau un repros , apreciez punctul tau de vedere si mai ales munca pe care o depui tu sau alte persoane care se afla in acest domeniu. Mie unul imi plac lucrurile mai simple , fara chestii pompoase. Scuze daca am jignit cand am cerut schimbarea fontului si celelalte efecte cerute in posturile anterioare.Mereu patesc ca lucrurile simple pe care le cer sa fie mult prea complicat de realizat. Inca o data imi cer scuze daca te-am indispus sau jignit prin cererea mea. Ramane la decizia ta , pe care nu am de ce sa nu o respect , de a inchide topicul avand in vedere cele spuse mai sus. Multumesc de atentie ! -

Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pfear

[Pur sânge]



Status: Offline
(since 10-12-2018 08:41)
Joined: 02 May 2011
Posts: 1091, Topics: 74
Location: Templul prafului

Reputation: 1747.4
Votes: 164

   
Post Posted: 12-12-2012, 13:09:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu e complicat de realizat, dimpotrivã. Dar mi-aº fi dorit ca în loc sã îmi ceri un font de mânã și cuvintele scrise unul sub altul sã-mi spui ce nu-ți place la varianta pe care ți-am prezentat-o și sã mã lași pe mine sã gãsesc soluții prin care sã îndepãrtez efectul nedorit. Gen: "mi se pare dubios efectul de perspectivã, e prea complicat, vreau mai simplu" sau poate: "mi se pare tare efectul de perspectivã, dar nu cred cã mi se potriveºte, nu simt mã reprezintã, vreau ceva mai simplu, mai casual" sau "vreau ca pms sã fie mai vizibil/mai citeț/mai pus în valoare decât aka InsaneMode" Sau "vreau un font la care sã am și litere mici și litere mari pentru cã InsaneMode se scrie (când e vorba de mine) cu I și M mari, restul mici", "vreau ochii ºi mai albaºtri, înfiorãtor de albaºtri, inumani de albaºtri"

Vroiam sã-mi descrii problema, nu sã-mi dai soluþia, atâta tot.

Am încercat sã respect ce m-ai rugat mai sus. Nu am respectat în totalitate pentru cã nu mi se pãrea cã aratã bine exact cum ai cerut ºi nu predau niciodatã lucrãri de care eu personal nu sunt mulþumit. Per total, am încercat sã creez ceva care sã nu semene cu nimic din ce s-a mai fãcut ºi care, pe cât posibil, sã exprime ceea ce ai cerut.





p.s.: credeam cã ºtii ce înseamnã pms ºi cã de-aia þi-ai ales nick-ul ãsta. probabil dacã ºtiam cã-s iniþialele tale nu m-aº fi apucat sã-þi fac sig, eu credeam iniþial cã eºti interesat de ceva de genul ãsta:







sunet



Last edited by Pfear on 12-12-2012, 14:30:14; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 12-12-2012, 14:28:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu sunt mai fixist din fire , creez probleme de genul si mi le asum. Ultima varianta imi place la nebunie . Am si eu o mare rugaminte la tine si e perfect totul... Stiu ca o sa-mi sari in cap ca este vina mea ca nu am precizat chestia asta de la inceput dar nu am observat si imi cer scuze daca te va supara: copilasul ala pare obosit rau de tot - daca poti sa-i ceva cu cearcanele alea?? - ...
Fontul este superb, doar ca vreau sa scap de faza cu "pms" asa ca daca ai putea lasa te rog eu mult doar "InsaneMode" , sper ca intelegi sentimentul care il am de fiecare data legat de nickname-ul meu cand este luat in deradere -.
Poti face ochii copilasului si mai aprinsi? - sa fie putin mai SF si culoarea temei de fundal mi se pare cam albastru-verzui nu stiu cum sa-ti zic - si partea cu " .... of life" din constructia "my own vision of life" sa fie mai centrata fata de fragmentul de sus.
Stiu ca iar am dat indicatii si nu am incercat sa-ti induc sentimentul pe care il doresc prin privirea acestei lucrari dar eu consider aceste lucruri ca fiind retusuri si tin de cum vad eu lucrarea in ansamblu.Daca ti-am incalcat cuvantul imi cer inca o data scuze , daca te-am pus sa pierzi timpul cu mofturile mele insist , daca simti cea mai mica indispunere fata de lucrare si fata de mine in primul rand , sa inchizi topicul ca sa nu-ti mai creez indispunere - Dau rep-ul cum se cuvine si scapi de mine.

P.S. Fiind "mai nou" pe la Grafica eu eram obisnuit cu vechea personalitate a moderatorului , nu desconsider munca fostului moderator , dar imi place ordinea pe care o impui. Tot respectul pentru asta -


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pfear

[Pur sânge]



Status: Offline
(since 10-12-2018 08:41)
Joined: 02 May 2011
Posts: 1091, Topics: 74
Location: Templul prafului

Reputation: 1747.4
Votes: 164

   
Post Posted: 12-12-2012, 14:33:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu e obosit. Cearcãnele alea sunt tipice copiilor bine hrãniþi ºi sunt mai evidente dupã ce se trezesc. Eu le-aº lãsa aºa. Sunt naturale. ªi þi-o spun ca tatã, nu ca grafician. Am doi flãcãi. Unul la grãdi, unul la ºcoalã.

Cât despre iniþiale, nu vãd de ce te-ai ruºina. PMS înseamnã anxietate, nebunie, lume bacovianã. aka InsaneMode. Foarte mulþi se strãduiesc sã aplice o astfel de laturã personalitãþii lor online ºi nu prea le iese. Eu mi-aº purta iniþialele cu mândrie în locul tãu.

Aºa ceva vroiai?




Despre ochi þi-am spus: în momentul în care fac totul albastru vor pãrea gri. De fapt pierd cromatica, pentru cã totul este saturat în albastru. Mã crezi sau nu, sunt fix aceeaºi ochi de deasupra, chiar un pic mai deschiºi... Rep nu trebuie sã-mi dai, n-am ce face cu el. M-aº bucura sã-þi fac o semnãturã de care sã fii mulþumit ºi sã consideri cã te reprezintã.





sunet

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 12-12-2012, 15:19:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In primul rand sa-ti traiasca flacaii - si sa se faca mari. Stiu prea bine ce inseamna pms , dar altii nu inteleg - . Initial mi-am ales ca initiale si apoi am descoperit ce mai inseamna acest termen. Trecand peste ... Daca ai reveni la culorile initiale ca in precedentele semnaturi (ma refer sa nu mai fie copilul albastru, exceptand ochii , si iti dau dreptate referitor la ce ai zis) si sa revenim la pms aka InsaneMode -. Ador nuanta de albastru care ai pus-o dar fara copilas - .
Legat de rep. Eu consider ca e mai important sa fie data cuiva care merita si face ceva bun in folosul comunitatii . Daca eu merit, sa primesc de la altii cum si altii merita sa primeasca de la mine. Nu am eu destula reputatie dupa cum consider eu ca ai merita pentru toata atentia acordata.


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Pfear, 13 December 2012 16:47



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Requests / Gifts  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 29-03-2024, 13:23:34
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x