User
Pass
2FA
 
 

Hunter

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message6898
Malpraxxiss

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 17-08-2022 18:54)
Joined: 06 Nov 2006
Posts: 1086, Topics: 54
Location: Romania

Reputation: 1206.4
Votes: 30

Post Posted: 07-04-2007, 09:42:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vanator la naturii, Hunterii cutreiera tinutul in cautare de prada. Urmaritor excellent si vigilant, ei ataca cu pusca si arcul, cat timp isi trimit propriul lor animal sa se bata cu prada. De parca Hunter-ul nu ar fi destul de infricosator de unul singur, avand un tigru sau o fiara salbatica alaturi de el face ca Hunter-ul sa fie respectat de toata lumea.

Hunterul este o clasa care este recunoscuta prin usurinta cu care se descurca singur si lipsa de skill-uri pentru a fi introdusi intr-un grup, dar asta nu este in totalitate adevarat. Multi Hunteri lucreaza singuri, sin u sunt expusi rigurozitatii luptei in party decat mult mai tarziu in cariera.

Hunteri sunt capabili si in spatii inchise, putand sa poarte mult tipuri de arme si armuri relative grele, dar puterea lor sta in atacul de la distanta deoarece “petul” lui, o fiara salbatica domesticita care ataca pentru el, distrage atentia oponentului, cat timp hunterul ataca de la distanta.

In instanta, Hunterul va ocupa rolul de a face dmg, desi cei buni aduc si utilitate. Hunteri fac dmg in siguranta pentru ca nu sunt expusi atacurilor inamicului sin u sunt asa de dependenti de mana ca Mage-ul. Rolul Hunter-ului in PvP variaza, dar un hunter priceput va sta ascuns si isi va surprinde adversarul.

Tanking: moderat
Heal: deloc, in afara de propriul pet
Damage: ridicat
Utilitate si suport: bun

Atuuri:
-poate domestici aproape orice fiara salbatica pentru a se alatura lui.
-priceput in atacul de la distanta, facand dificila fuga de un hunter.
-se descurca bine singur, capabil sa se lupte cu multe elite de unul singur.
-larga varietate de echipamente

Defecte :
-nu poate sa foloseaca atacurile de distanta daca este mai aproape de 8 yarzi de opponent
-pierde mult loc in inventar datorita munitiei si hranei pentru pet

Rase disponibile : Night Elf, Dwarf, Draenei, Orc, Troll, Tauren, Blood Elf
Armuri disponibile : Cloth, Leather, si Mail la level 40
Arme disponibile : Axes, Two-handed axes, Swords, Two-handed swords, Daggers, Polearms, Fist Weapons, Bows, Guns, Crossbows, Thrown Weapons
Clase de talent : Beast Mastery ( focalizarea asupra pet-ului), Marksmanship (atac de la distanta), Survival ( utilitate si supravietuire)

Tutorial in format PDF: link
Tutorial in format TEXT: link

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sDw

[Creep]



Status: Offline
(since 09-10-2007 05:55)
Joined: 16 Jul 2006
Posts: 653, Topics: 33
Location: TS Designs

Reputation: 132.7
Votes: 4

Post Posted: 07-04-2007, 09:53:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

o clasa foarte buna, pacat ca daca atingi playerul, moare imediat.Asa daca atingi petul maore mai greu.


Things in nature.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Malpraxxiss

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 17-08-2022 18:54)
Joined: 06 Nov 2006
Posts: 1086, Topics: 54
Location: Romania

Reputation: 1206.4
Votes: 30

Post Posted: 08-04-2007, 10:56:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hunter Trainers

HORDE:

Orgrimmar :

Xor'juul
Ormak Grimshot
Sian'dur




Thunder Bluff:

Urek Thunderhorn
Kary Thunderhorn
Holt Thunderhorn




Silvermoon :

Zandine
Oninath
Tana




ALLIANCE :

Stormwind :

Thorfin Stoneshield
Ulfir Ironbeard
Einris Brightspear




Ironforge:

Regnus Thundergranite
Olmin Burningbeard
Daera Brightspear




Darnassus:

Jeen'ra Nightrunner
Dorion
Jocaste




Exodar:

Deremiis
Vord
Killac



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DusTeR

[Maniac]



Status: Offline
(since 18-01-2010 23:44)
Joined: 16 Jul 2006
Posts: 1074, Topics: 85
Location: Somewhere in the old empire

Reputation: 311.3
Votes: 7

Post Posted: 08-04-2007, 14:47:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

** Updated PDF format **

The Empire Strikes Back // tru story!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AntiTrusT

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-06-2008 10:48)
Joined: 04 Jan 2008
Posts: 56, Topics: 9
Location: localhost

Reputation: 96.5
Votes: 7

 
Post Posted: 04-01-2008, 22:15:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
favand un tigru sau o fiara salbatica alaturi de el face ca Hunter-ul sa fie respectat de toata lumea.
nush qm se face dar eu cu druidul cand prin un hunter ii bag petul in Hibernate si ii bag respectul in c*r si ii dau pana il scoate pe gura.
Quote:
dar puterea lor sta in atacul de la distanta deoarece “petul” lui, o fiara salbatica domesticita care ataca pentru el, distrage atentia oponentului, cat timp hunterul ataca de la distanta
...asta daca esti destul de n00b sa stai sa te bati cu petul si sa nu ai nici o sansa sa mai apuci sa omori si hunterul
Quote:
-poate domestici aproape orice fiara salbatica pentru a se alatura lui.
...poate da Tame doar la Beasts...si nici la alea in totalitate (vezi Kodo Beast)
Quote:
-se descurca bine singur, capabil sa se lupte cu multe elite de unul singur
...esti sigur? e posibil doar daca acesti elites sunt lvl mai mic, si nici in cazul asta nu face fata la "multe"
Quote:
-nu poate sa foloseaca atacurile de distanta daca este mai aproape de 8 yarzi de opponent
odata cu 2.3.0 limita este de 5 yards

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
koltzu
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 15:18)
Joined: 24 Oct 2006
Posts: 6632, Topics: 170
Location: Romania

Reputation: 847.9
Votes: 94

 
Post Posted: 04-01-2008, 22:32:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vezi hunter pe survival.. cauta pe youtube.. face aceasi treaba ca un warrior pe fury.. e intr-o parte chiar melee specced..
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
MrCooL

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-01-2008 18:32)
Joined: 09 Jan 2008
Posts: 3, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 85.1
Votes: 4

Post Posted: 09-01-2008, 17:36:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

- Anti esti pe langa si le zici de parca ai juca wow de 3 zile si nu imi place ca stiu ca il joci de ceva vreme si Malpraxxiss pentru tine am o singura chestie si o sa o vezi la final; momentan insa:
Quote:
Citat:
favand un tigru sau o fiara salbatica alaturi de el face ca Hunter-ul sa fie respectat de toata lumea.
nush qm se face dar eu cu druidul cand prin un hunter ii bag petul in Hibernate si ii bag respectul in c*r si ii dau pana il scoate pe gura.

Raised eyebrow se cunoaste ca nu iti place druidu' pur si simplu, ci il venerezi - eu unu nici macar nu am pet! As fi curios sa vad dak ai curaj sa zici ca nu ai mancat o de la nici un hunter sau de la o alta clasa, nu conteaza care! Si mai uiti ca nu ai jucat pe blizzard pana la un level mare ca sa iti poti permite o asemenea siguranta: Daca pe emu ar fi mers flare si track hidden nush dak ai mai sta cu atata curaj si incredere in fata unui hunter!
Quote:
Citat:
-se descurca bine singur, capabil sa se lupte cu multe elite de unul singur
...esti sigur? e posibil doar daca acesti elites sunt lvl mai mic, si nici in cazul asta nu face fata la "multe"

...esti sigur? e posibil si dak e level egal sau chear mai mare (cu greu) daca vorbim despre un mob beast asu demon si nu de un humanoid sau elemental
Acu' pentru Malpraxxiss : http://www.worldofwarcraft.com/info/classes - si e chear mai bun decat ce ai facut tu si fara greseli gramaticale -
In cazul in care gasesti la mine greseli PM me !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Malpraxxiss

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 17-08-2022 18:54)
Joined: 06 Nov 2006
Posts: 1086, Topics: 54
Location: Romania

Reputation: 1206.4
Votes: 30

Post Posted: 09-01-2008, 18:39:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am o chestie de zis pentru voi astia destepti care se dau mari ca stiu wow si gramatica.

1. Invat la Colegiul National Mihai Viteazul, intrand cu media 9.88, si sunt constient de orice greseala gramaticala.

2. Am tradus de la http://wow.allakhazam.com si am scris in word si cum bine stiti mai modifica unele cuvinte ca sa se potriveasca cu cele din engleza, ceea ce motiveaza unele cuvinte scrise gresit.

3.

MrCooL wrote:
Acu' pentru Malpraxxiss : http://www.worldofwarcraft.com/info/classes - si e chear mai bun decat ce ai facut tu si fara greseli gramaticale -


DA, intr-adevar este mult mai mult, dar este in engleza si nu am chef sa stau sa traduc atat - am o viata sociala dude - Tutorialele astea nu le-am facut pentru playeri care joaca wow de 3 ani, le-am facut pentru incepatori, care nu stiu ce rasa se aleaga pentru primul caracter.

+ca daca sunt asa de proaste de ce le vad pe multe forumuri copiate asa in nesimtire fara nici macar sa ma intrebe sau sa puna autorul ? Raised eyebrow Iti garantez ca sunt 100% traduse de mine

4.

AntiTrust wrote:
Quote:
Citat:
-poate domestici aproape orice fiara salbatica pentru a se alatura lui.


...poate da Tame doar la Beasts...si nici la alea in totalitate (vezi Kodo Beast)


Nu esti prea destept nu ?

Tu cum ai vrea sa traduc "Beast" din engleza in romana decat "fiara salbatica"

AntiTrust wrote:
Quote:
Citat:
-nu poate sa foloseaca atacurile de distanta daca este mai aproape de 8 yarzi de opponent

odata cu 2.3.0 limita este de 5 yards


Chiar esti rupt frate, scuza-ma -

Uitete si tu cand am postat topicul asta, nici nu aparuse 2.1.0 jeez.

Vai de capul meu, daca sunteti asa destepti faceti-le singuri fratilor si nu le mai copiati pe alte forumuri si mai ziceti ca aveti si voi contributia voastra ca ati corectat greselile ortografice si gramaticale. LAME

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MrCooL

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-01-2008 18:32)
Joined: 09 Jan 2008
Posts: 3, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 85.1
Votes: 4

Post Posted: 09-01-2008, 20:25:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

- omule esti amuzant -! Da' acu' recunoaste ca am dreptate ! Si inca ceva: Ai impresia ca noi nu avem viata sociala?
Tocmai!!! daca erai asa de infipt in societate (nu ma indoiesc ca esti) nu cred ca trebuia sa pierzi timp traducand ci pur si simplu postand un link. Nu am vrut sa te supar si faza cu greselile gramaticale era asa de picanterie - si DISCUTIA este tema si motivul pt care sunt forumurile ; ai impresia ca e vreunu printre noi care nu greseste?!

P.S : Nu cred ca era nevoie sa ne zici unde inveti si cu ce medie ai intrat - pentru ca iti dai seama-cred-ca nici noi restu' nu suntem imbecili,idioti sau tampiti ca sa ne impresioneze prea mult rezultatele-ti si eu mi am dat seama ca nu esti un retardat !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AntiTrusT

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-06-2008 10:48)
Joined: 04 Jan 2008
Posts: 56, Topics: 9
Location: localhost

Reputation: 96.5
Votes: 7

 
Post Posted: 09-01-2008, 21:12:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MrCooL wrote:
se cunoaste ca nu iti place druidu' pur si simplu, ci il venerezi - eu unu nici macar nu am pet! As fi curios sa vad dak ai curaj sa zici ca nu ai mancat o de la nici un hunter sau de la o alta clasa, nu conteaza care! Si mai uiti ca nu ai jucat pe blizzard pana la un level mare ca sa iti poti permite o asemenea siguranta: Daca pe emu ar fi mers flare si track hidden nush dak ai mai sta cu atata curaj si incredere in fata unui hunter!

pentru un druid nu are nici o importanta daca ai pet sau nu, chiar daca aveai, il puneam la somn si pa pa pet...toate clasele au luat bataie de la alte clase, dar adu-ti aminte ca pe server la Rip ti-ai mancat-o...si atunci jucam cu gear-ul ala pt crit la spelluri si nu aveam un punct la feral, pe cand u aveai T6...nu mai pot eu de flare si track hidden, as putea sa bat un hunter in 2 mod-uri: n00b mode...ma bag in boomkin si iti fac spam cu Moonfire pana te saturi, feral mode: bear sau cat form+ Tornado si heal. Si doar stii NICIODATA nu am spus ca druidul e imbatabil...si nici hunterul


Yes, I'm a criminal.My crime is that of curiosity.My crime is
that of judging people by what they say and think.My crime is that of outsmarting you, something that you'll never forgive me for.I am a hacker, and this is my manifesto. You may stop this individual,but you can't stop us all.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
koltzu
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 15:18)
Joined: 24 Oct 2006
Posts: 6632, Topics: 170
Location: Romania

Reputation: 847.9
Votes: 94

 
Post Posted: 09-01-2008, 21:14:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ok.. asta devine offtopic.. stop it sau raportez -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
MrCooL

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-01-2008 18:32)
Joined: 09 Jan 2008
Posts: 3, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 85.1
Votes: 4

Post Posted: 09-01-2008, 21:39:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Raised eyebrow
Quote:
ok.. asta devine offtopic.. stop it sau raportez

Nu e nimic offtopic vorbim despre hunter.
Quote:
pentru un druid nu are nici o importanta daca ai pet sau nu, chiar daca aveai, il puneam la somn si pa pa pet

Tocmai asta am zis si eu ca nici nu imi trebe pet.
Quote:
dar adu-ti aminte ca pe server la Rip ti-ai mancat-o...si atunci jucam cu gear-ul ala pt crit la spelluri si nu aveam un punct la feral, pe cand u aveai T6

Vorbesti despre rogue ! Cand aveai taurenul ala eram rogue nu aveam nici macar un huter lvl 1 pe svr! Si sa zicem ca as fi avut un hunter si ar fi fost T6: asta e ideea u aveai deja druidul facut cu iteme alese eu as fi avut un hunter cu T6 pt ca atunci la as fi incropit in graba! Si inca o chestie : De cand e svru lu' Rip Blizzard? Intra pe serveru pe care jucam sa te vad cu druidul si cum ca nu ti ar pasa de flare!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Spawn_U_dude

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-11-2008 20:54)
Joined: 10 Nov 2008
Posts: 10, Topics: None
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 85.4
Votes: 4

Post Posted: 11-11-2008, 14:00:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lume....jok pe server hystats...si pot sa va spun un lucru...druidu feral nu prea are sanse inpotriva la hunter...daca hunteru stie ce face...ma intilnit un hunter pe care nul puteau cistiga decit frost mage(clar daca sunt iscusiti)...Hunteru e foarte bine ekipat impotriva la beast..ara trapuri...si principalu ca are SCARE care ii do voie sai faca 4k dmg pina druidu revine iar la hunter...iar daca hunteru nui BEAST MASTER nici nu prea merita sal tzii petu in lupte..ptq el numa dezbate trapurile si scare(care are un cooldown destul de mic reusesti sal folosesti mai des)....asta e...nu credeti antrenati si voi un hunter la 1x pina la 70 si o sa vedeti.... -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 19-04-2024, 08:15:01
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x