User
Pass
2FA
 
 

[War] Lone Survivor - [Supravietuitorul] (2013)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Contests
Author Message995
Catal1n

[>The Magnificent]



Status: Offline
(since 02-11-2017 13:14)
Joined: 30 Apr 2011
Posts: 4252, Topics: 110
Location: Galati

Reputation: 463.2
Votes: 52

   
Post Posted: 02-02-2014, 11:16:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)



^Cum sugereaza si titlul anul aparitiei este 2013
^Tema predominanta acestui film este:
War dar si Actiune, Biografic, Drama si putin Thriller
^Durata filmului este de 121 minute
^Actori principali:
Mark Wahlberg, Taylor Kitsch.
Actori secundari: Emile Hirsch, Ben Foster s.a.m.d.
*^*Daca doriti sa vedeti Full Cast & Crew
(Click)
*Trailerul este in spoilerul urmator sa nu deranjez pagina:

*Poveste pe scurt: Acest film este inspirat din relatarea unuia dintre membri echipei Navy SEAL, si anume Marcus Luttrell care a participat la o misiune care a eºuat tragic. Lone Survivor (Supravietuitorul) il are pe Luttrel in centru atentiei (Actorul principal Mark Wahlberg) si pe echipa sa (Printre care Taylor Kitsch, Emile Hirsch si Ben Foster), surprinsi de o ambuscada a talibanilor in Afganistan, in 2005.
A avut loc un schimb de focuri prelungit urmat si de o urmarire pe jos, majoritatea membrilor ai echipei sunt omorati iar Navy SEAL inregistrand cea mai mare pierdere din istoria operationala (Mai mult de atat nu va pot spune, daca doriti sa aflati va recomand sa vizionati filmul).
Parerea mea despre film este una PRO deoarece filmul este bazat pe o poveste reala cu Navy SEAL si pe langa asta prefer filmele cu tema War si Actiune iar acest film le are pe amandoua si bine evidentiate. Pe langa cele spuse mai sus, as putea declara ca sunt un fan inrait al lui Mark Wahlberg si eu consider ca asta este unul dintre filmele lui foarte reusite.
^Notarea mea: Actorii 10 - Ideea in sine 10 - povestea 9

*Nota finala - 9.66
^Citatul meu preferat este urmatorul: ''Oameni curajoºi s-au luptat ºi-au murit construind o tradiþie extraordinarã. Fãrã nici-o îndoialã, o parte din mine va fi mereu pe acel munte, mort... Aºa cum au murit ºi fraþii mei. ''


P.S: Imi pare rau ca am folosit mai multe culori.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by ^AvioanE^, 03 March 2014 21:40



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Contests  


The time now is 24-04-2024, 01:39:30
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x