User
Pass
2FA
 
 

PVE pe Freakz

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message1048
Mankind83

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-03-2014 07:26)
Joined: 19 Jan 2014
Posts: 6, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 37.2
Votes: 1

Post Posted: 05-02-2014, 09:05:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut,
Joc holy paladin main spec/main char si as dori sa stiu pe cata basic pve (instante/raiduri) cu care trebuie sa incep/sunt necesare pentru a intra intr-o guilda pve si care cere achivements. Am aproape full cata dar inteleg ca nu prea conteaza pve....deci cam trebuie sa o iau de la zero cu gear de pve (o parte o craftez, o parte cumpar ah iar o parte va trebui sa o strang din instante).
Orice sfat este binevenit!
Multumesc!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
lust

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-02-2014 12:33)
Joined: 08 Jun 2012
Posts: 41, Topics: 9
Location: everywhere

Reputation: 60.9
Votes: 3

 
Post Posted: 07-02-2014, 22:12:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca faci pvp mult ai putea sa farmez honor in bg's, apoi sa schimb honor pe justice si sa cumperi iteme pve de ilvl 378 cu justice ... Si sa faci quest-urile din Dalaran de ET ( End Time), SC (Stone Core) si HoT (Hour of Twilight), primesti 150 valor / quest + Justice points de le boss-i + cateva iteme drop.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Vipersnow

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-06-2022 11:44)
Joined: 10 Nov 2013
Posts: 95, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 107.5
Votes: 6

 
Post Posted: 08-02-2014, 14:28:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

lust wrote:
Daca faci pvp mult ai putea sa farmez honor in bg's, apoi sa schimb honor pe justice si sa cumperi iteme pve de ilvl 378 cu justice ... Si sa faci quest-urile din Dalaran de ET ( End Time), SC (Stone Core) si HoT (Hour of Twilight), primesti 150 valor / quest + Justice points de le boss-i + cateva iteme drop.


cam asta ar fi calea,dar sunt unele raiduri care nu cer pve de obicei : "Bh 10/25 ; Fl - trash (cateodata si 10n/25n-majordo) ; ,ds -trash ; bwd ; bot-trash; ai multe alegeri pana faci itm cu valor si intri si ds , cam astea ar fi care nu te primesc fara itm pve : Ds ; Fl Hc .

In rest poti face ce vrei ,pana faci iteme.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 08-02-2014, 14:34:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vipersnow wrote:
lust wrote:
Daca faci pvp mult ai putea sa farmez honor in bg's, apoi sa schimb honor pe justice si sa cumperi iteme pve de ilvl 378 cu justice ... Si sa faci quest-urile din Dalaran de ET ( End Time), SC (Stone Core) si HoT (Hour of Twilight), primesti 150 valor / quest + Justice points de le boss-i + cateva iteme drop.


cam asta ar fi calea,dar sunt unele raiduri care nu cer pve de obicei : "Bh 10/25 ; Fl - trash (cateodata si 10n/25n-majordo) ; ,ds -trash ; bwd ; bot-trash; ai multe alegeri pana faci itm cu valor si intri si ds , cam astea ar fi care nu te primesc fara itm pve : Ds ; Fl Hc .

In rest poti face ce vrei ,pana faci iteme.


Abtine-te de la comentarii si indoctrinari de genul. Mai ai de mancat wow pe paine destul (signature pe forum cu 13 - 0 in bg fara binds , asta "performanta"). Auzi la el "raiduri care nu cer pve" ... urata indoctrinare. Sa fiu concis : Gearul pve il obtii lejer intr-o zi de farming , mai ales ca ai 2 dungeons mari si late din care te poti face full . Iti spun cum mi-am imbracat un tovaras intr-o zi de la full pvp la full pve -> 4 run-uri de ET , 3 de HoT , i-am luat niste legs-urile craftate , boots pe valor , omul si-a pus enchants , glyphs , a invatat rotatie , i-am explicat scripturile din ds si i-am dat videos sa vada "plastic" , a doua zi deja era in DS si s-a descurcat de minune cu mici tips-uri aditionale in raid ... toate astea intr-o zi , a doua zi era deja gata de raiding ...
Daca faci si pvp si mai bine - Convert honor in justice si farmezi mai putin ET si HoT.

Si btw , chestia cu bh-ul ... tot pve se numeste . Eu unul cand fac bh cer pve geared si indiferent daca e 10/25 alizabal da acel bladestorm pe la 50% din HP - cum asa? Raid full pve decent ... 380+ inspectati (spec pve , glyphs , gems , reforge corect ... pe scurt intreg setup-ul).

Daca vrei un intreg setup de raid care necesita mai mult de 1 zi de "munca" ... FL trash pentru reputatie , ca healer off hand DS trash . Deja in stadiul asta nu are cine sa comenteze cu privire la gear ...


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 29-09-2024, 11:23:18
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x