User
Pass
2FA
 
 

Discutii
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 99, 100, 101  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message62870
Blue20
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-12-2014 23:25)
Joined: 24 Mar 2013
Posts: 1154, Topics: 105
Location: peste tot si nicaieri

Reputation: -95.3
Votes: 129

 
Post Posted: 23-11-2014, 09:02:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Paragon wrote:
Plus sa fie si de acord ca tu sa il ajuti, ca am vazut specimene de admini pe war3 (gen Blue20, un posibil viitor owner aici, doamne da sa nu se faca greseala asta) care a facut gura mare cand cineva i-a zis ca a gresit cu ceva.


Cand un admin greseste i sa expllica cilivizat, in caz ca face abuz de putere i se deschide un topic pe forum cu dovezi cum ca ar fii incalcat regulamentul, sau mai simplu ii trimite pm unuia din owneri, Nu incepi sa il tragi de maneca, sa faci pe zmeul pe server, doar pentru simplu fapt ca esti ma mare in grad. Gradele pentru mine nu inseamna absolut nimic. Decat ownerii, atat.
Daca incep cu slot sau cu admin trial nu inseamna ca nu am experienta si ca trebuie sa suport fiecare aberatie si jignire adusa la adresa mea de alti admini mai mari in grad. Intelegi ?
Sunt foarte linistit numai ca nu accept sa ma ia la rost un pusti de 18 ani, imi sare imediat mustaru atunci cand un alt admin imi adreseaza cuvinte jignitoare, gen: taci ca esti un amarat de blood trial, lasa gura ca esti varza, etc.
Daca erau ownerii competenti pe war3 care sa se implice pentru server iti spun 100% ca nu se ajungea la telenovela aia .. Dar dupa cum bine stii, war3 e in scadere datorita unora din conducere.

Daca tot ma bagi in discutie, stii de unde a inceput certuriile pe war3 ? Nu stii!
Hai sa fac "lumina" in acest caz. Intr-o ora i-am dat gag unui jucator de 3 ori , l-am avertizat ca la urmatoare jignire sta pe bara 30 de minute.
Nu trebuie sa cer adminilor mai mari in grad sa dea ban unui jucator 30 minute, avand acces la comanda de ban ( 30 de minute ) ma pot folosii fara nici-un stres, fiecare admin raspunde de deciziile pe care le ia, am considerat ca e de ajuns 30 de minute ban, de aici a inceput certuriile. I-am dat ban ( 30 de minute ) acelui jucator care jignea in mod insistent, si adminul msx a inceput sa sara de cur un sus,sa spuna pe server ca sunt un amarat de blood trial care nu stie regulamentul,ca trebuie sa cer permisiunea lor intai dupa care ei da ban, fiind admini cu grad mai mare nu am voie sa folosesc comanda de voteban, ceea ce e aberant. si de aici a inceput balamucul.



Una e sa iti atraga atentia intr-un mod cilivizat si alta e cand iti vorbeste urat.
As avea multe de spus in legatura cu "certuriile" de pe war3, cei care sau aliat impotriva mea pentru a face in asa fel sa ma lase fara admin insa consider ca e de ajuns cat am scris si nu vad rostul acestui subiect.
Am simtit nevoia sa intervin caci nu vreau sa interpeteze gresit cei de aici.
Bafta!




https://www.youtube.com/watch?v=WLNkIM7pcYE


Last edited by Blue20 on 23-11-2014, 10:52:11; edited 3 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 23-11-2014, 09:14:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

War3 ii in cadere din cauza respectivului owner (si nu o zic numai eu), nu din cauza ownerilor precedenti sau noilor owneri (chiar daca ei nu prea sunt cu partea tehnica, ca doar aia se invata pe parcurs). Ia intreaba de aici cativa dintre owneri, sa vezi cati din ei sunt de acord cu mine si cati zic ca ceea ce a facut disperatul ala a fost gresit, care din ei au plecat de pe war3 din cauza lui, mai intreaba-l si pe eM de ce a renuntat la owner, intreaba-l si pe ese (dar cu el nu sunt sigur). Ia intreaba-te si tu asta.
Prefer sa nu zic eu teoria mea de ce tipul ala inca mai este owner, desi a gresit enorm, si normal nu mai trebuia sa aibe owner, dar a ramas ca a ramas, automobile (pe post de bibelou). Dar din respect pentru acea persoana care m-a rugat sa nu mai deschid povestea asta pe war3, nu voi zice teoria mea in public, numai prin PM (pentru cine doreste, asta daca nu ii destul de clar pana acum).
Faptul ca pentru tine gradul superior (inafara de owneri) nu inseamna nimic, da inspre aroganta. Te consideri tu prea "bun", prea "experimentat". Si stii bine de la ce a inceput totul pe war3, fix chestia care ai uitat-o tu sa zici la cerintele de la cereri owner, si anume "Sa ia decizii corecte, nu in bataie de joc", asta vad ca ai uitat-o.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NightDust

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-12-2014 09:46)
Joined: 15 Aug 2014
Posts: 256, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 6
Votes: 11

Post Posted: 23-11-2014, 09:29:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

de ce vorbiti despre war3 pe war4 ? -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Blue20
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-12-2014 23:25)
Joined: 24 Mar 2013
Posts: 1154, Topics: 105
Location: peste tot si nicaieri

Reputation: -95.3
Votes: 129

 
Post Posted: 23-11-2014, 09:32:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Paragon wrote:
Faptul ca pentru tine gradul superior (inafara de owneri) nu inseamna nimic, da inspre aroganta. Te consideri tu prea "bun", prea "experimentat". Si stii bine de la ce a inceput totul pe war3, fix chestia care ai uitat-o tu sa zici la cerintele de la cereri owner, si anume "Sa ia decizii corecte, nu in bataie de joc", asta vad ca ai uitat-o.


Nu inseamna nimic pentru mine in sensul ca nu sunt mai presus cei cu grad mai mare fata de cei cu grad mai mic. Trebuie sa fie intelegere, nu superioritate. Sper ca ma intelegi ce vreau sa spun, nu am de gand sa dezvolt subiectul.
Sa ia decizii corecte, aici presupun ca te referi la faza cu voturile pentru a ramane in staff. Pai ti-am spus si iti repet. Nu a luat in considerare voturile unor admini pentru ca scopul lor era sa ma lase fara admin neavand niste dovezi cum ca as fii incalcat regulamentul. Dupa ce s-a linistit apele crede-ma ca am primit pm-uri de la unii admini care mi-au dat contra spunand ca s-a luat dupa msx, ca au fost prostiti de el. Ala alta treaba nu avea decat sa trimeata pm-uri la admin spunandu-le sa imi dea contra dupa ce expira trial-ul, de aici iti dai seama ce fel de mentalitate are.
In fine, nu mai conteaza, pentru mine e un subiect inchis.

Poftim unu din cele 4 pm-uri date de adminii care mi-au dat contra . Nu este singurul care s-a inselat in privinta mea, asta din cauza ca msx cu inca 2 admini inclusiv un jucator frustrat au incercat sa imi creeze o imagine proasta.

http://i.imgur.com/7it1JRq.png




https://www.youtube.com/watch?v=WLNkIM7pcYE


Last edited by Blue20 on 23-11-2014, 09:49:35; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 23-11-2014, 09:48:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ca tot vrea Pinin sa fie unul din organizatori/arbitri pentru un viitor concurs gen cum a fost acum 2-3 ani pe war3, unde puteau participa toti de pe forum, se ofera careva de aici? Ca un concurs mai mare ca ala nu cred ca poate sa fie pe forum, unde vezi cel putin 40-50 participanti. Sau stiind ca vine black friday pe steam/origin, atunci poate sponsori?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TwisTer

[GOOGLE SEARCHER]



Status: Offline
(since 17-05-2023 01:23)
Joined: 04 May 2007
Posts: 6962, Topics: 147
Location: Romania

Reputation: 2724.4
Votes: 231

 
Post Posted: 23-11-2014, 10:39:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Alo ,baieti nu faceti pe war4 ca pe war3 ca fac urat de tot,stiti prea bine ca nu e cazul.
Cat despre competente, fiecare trebuie sa demonstreze prin fapte ca o are ,nu prin vorbe,despre asta e vorba aici si la asta am tinut intotdeauna.
Respectul numai asa se castiga,nu prin orgolii,nu prin ambitii,nu prin lucruri spuse la nervi.
Adica va rog sa nu adoptati atitudinea sa moara si capra vecinului,ca daca nu ii dau eu in cap...ca nu e o atitudine corecta.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
NightDust

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-12-2014 09:46)
Joined: 15 Aug 2014
Posts: 256, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 6
Votes: 11

Post Posted: 23-11-2014, 12:01:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

puteti face topic cu cerinte pentru fiecare grad ? de exemplu pt champion nici nu stiu ce trb sa fac, adica cate ore/codati trb sa am..



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*0ranGe ! extrem

[I ❤ MY POLO!]



Status: Offline
(since 11-12-2017 12:06)
Joined: 01 Jul 2007
Posts: 11419, Topics: 191
Location: Romania

Reputation: 683.4
Votes: 117

   
Post Posted: 23-11-2014, 12:05:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salutare oameni buni ! (am inceput bine zic eu - )
Dupa cum probabil s-a observat, activitatea mea in ultimele luni a fost egala cu zero, in mare parte datorata faptului ca lucrez si e mare nebunie de sfarsit de an dar, totodata am inceput sa joc global offensive. A inceput sa-mi placa desi l-a inceput am fost sceptic in privinta jocului. Asa am fost si cand am trecut pe 1.6, am refuzat sa o fac pana cand au inceput sa dispara toate serverele de 1.5 pe care le stiam si cu timpul a inceput sa-mi placa si 1.6. Din pacate, treaba cu redirecturile pentru mine, a cam inceput sa strice jocul, cand e serverul plin, cand e gol, daca joci dust2 se umple, daca incerci sa joci si altceva, joci in 3-4 jucatori si e pacat, incepusem sa ma enervez in joc.

Pe scurt, ce vreau sa spun este ca va salut pe toti, mi-a facut placere sa joc alaturi de voi, cu bune, cu rele, cu certuri si altele. Nu simt ca am contribuit cu multe la acest server, am incercat sa-l fac sa fie asa cum era war3 atunci cand am inceput eu sa joc in aceasta comunitate, nu prea am reusit sincer sa fiu dar e bine, twister inca are grija de voi si e un lucru bun. Am intalnit oameni super de treaba, alaturi de care voi avea intotdeauna placerea sa joc ( va astept la "ofensiva globala" - )

Puteti sa-mi scoateti accesul, vreau sa las loc altora care il merita, sau nu, voi decideti -
Promit sa mai postez pe aici din cand in cand, for fun -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-P!C@-

[Simply Normal]



Status: Offline
(since 21-04-2022 19:07)
Joined: 28 May 2012
Posts: 21086, Topics: 1601
Location: Constanta

Reputation: 1870.3
Votes: 781

Post Posted: 23-11-2014, 18:58:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Paragon wrote:
Ca tot vrea Pinin sa fie unul din organizatori/arbitri pentru un viitor concurs gen cum a fost acum 2-3 ani pe war3, unde puteau participa toti de pe forum, se ofera careva de aici? Ca un concurs mai mare ca ala nu cred ca poate sa fie pe forum, unde vezi cel putin 40-50 participanti. Sau stiind ca vine black friday pe steam/origin, atunci poate sponsori?

Stai putin, Pinin a vorbit cu Ion pentru treaba asta ca sa tinem in priza adminii de pe 5,6,7 si a le oferi niste premii cadou(up pe server sau licente jocuri, sa vedem cum facem). Daca vrea si war4 sa intre in joc e perfect poate dam un premiu per total la primul loc de pe toate serverele, e foarte bine.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
clau88

[reTeHashu']



Status: Offline
(since 10-10-2019 16:07)
Joined: 08 Jan 2012
Posts: 3195, Topics: 176
Location: Romania

Reputation: 2104.4
Votes: 486

     
Post Posted: 23-11-2014, 19:47:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asta s-a intamplat atunci , cand toate serverele aveau legatura intre ele prin faptul ca erau hostate prin intermediul lui ion la o anumita firma de hosting . Tot el a fost cel care a creat si organizat acele concursuri cu gasirea surprizelor pe anumite harti etc ... Au fost cativa printre care ma enumar si eu care am donat gift-uri pt acest concurs , am arbitrat , am postat rezultate etc etc . Nu e chiar asa de usor , problema e ca nu mai ai tragere de inima sa mai faci nimic atat timp cand vezi ca lucrurile s-au schimbat foarte mult , raportul intre war-uri nu mai este cel care a fost , relatiile sunt reci .
Probabil se va face ceva gen din partea forumului pe un server neutru ... probabil

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
eM
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-05-2016 21:00)
Joined: 27 Jul 2009
Posts: 8918, Topics: 345
Location: 127.0.0.1

Reputation: 264.1
Votes: 385

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 24-11-2014, 00:36:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Paragon wrote:
War3 ii in cadere din cauza respectivului owner (si nu o zic numai eu), nu din cauza ownerilor precedenti sau noilor owneri (chiar daca ei nu prea sunt cu partea tehnica, ca doar aia se invata pe parcurs). Ia intreaba de aici cativa dintre owneri, sa vezi cati din ei sunt de acord cu mine si cati zic ca ceea ce a facut disperatul ala a fost gresit, care din ei au plecat de pe war3 din cauza lui, mai intreaba-l si pe eM de ce a renuntat la owner, intreaba-l si pe ese (dar cu el nu sunt sigur). Ia intreaba-te si tu asta.
Prefer sa nu zic eu teoria mea de ce tipul ala inca mai este owner, desi a gresit enorm, si normal nu mai trebuia sa aibe owner, dar a ramas ca a ramas, automobile (pe post de bibelou). Dar din respect pentru acea persoana care m-a rugat sa nu mai deschid povestea asta pe war3, nu voi zice teoria mea in public, numai prin PM (pentru cine doreste, asta daca nu ii destul de clar pana acum).
Faptul ca pentru tine gradul superior (inafara de owneri) nu inseamna nimic, da inspre aroganta. Te consideri tu prea "bun", prea "experimentat". Si stii bine de la ce a inceput totul pe war3, fix chestia care ai uitat-o tu sa zici la cerintele de la cereri owner, si anume "Sa ia decizii corecte, nu in bataie de joc", asta vad ca ai uitat-o.


Nu aº vrea sã discutãm public motivele pentru care am plecat de pe war3. Nu vreau sã rãmân "certat" cu nimeni. Pot sã spun totuºi cã ãsta a fost unul din motive, dar nu singurul. Dupã cum se vede, nu prea mai am timp sã mã ocup.

Legat de relaþiile dintre serverele war, e destul de clar cã s-a cam dus. Nu ºtiu dacã ºtiaþi, dar când am deschis war4 în 2010, Gh0sT a impus o regulã destul de clarã: war4 sã fie identic cu war3, un fel de frate mai mic, dacã vreþi. În timp, s-a tot modificat serverul, ce-i drept, însã, în opinia mea, war4 aratã cel mai bine momentan.

Am mai zis asta ºi în alte secþiuni de pe forum - eu cred cã jocul ãsta cam apune. Ori asta, ori sunt prea multe servere în comunitate, lucru cu care nu sunt deloc de acord, dar na, nu eu iau decizii aici, am înþeles cã ^Avioane^ se ocupã de asta (nu mã înþelege greºit, nu am nimic cu tine, doar avem pãreri diferite). Infine, ideea e cã sunt jucãtori puþini pe toate serverele., nu vãd de ce sunt necesare atâtea. Ãsta a fost unul din motivele pentru care am renunþat la war3. Nu are sens sã þii un server care nu merge. Evident, nu se pune problema închiderii serverului, aºa cã am renunþat eu.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 24-11-2014, 07:21:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Oricum, sa incheiem, ce a fost a fost. In ruina va ajunge oricum din cauza incompetentei unora, ii inevitabil. Conteaza sa te ti tare de cele care mai au sansa de supravietuire.
Cat despre acel concurs, Pica, eu ma refeream ca sa participe toate serverele, ca nu ai cum doar warurile, nu o sa stii cn ii de pe wars sau nu, prea mare complicatia sa faci asa ceva.
Oricum, trebuie sponsori, organizatori si arbitri (minim 4).



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
clau88

[reTeHashu']



Status: Offline
(since 10-10-2019 16:07)
Joined: 08 Jan 2012
Posts: 3195, Topics: 176
Location: Romania

Reputation: 2104.4
Votes: 486

     
Post Posted: 24-11-2014, 09:47:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa nu mai vad certuri , discutii in van intre admini . Nu va mai faceti singuri dreptate , mai ales atunci cand este un owner pe server . Cereti-i acestuia sa intervina daca va simtiti neindreptatiti .

Code:
3. Coordonarea/subordonarea intre admini se face ierarhic, astfel gradele inferioare se subordoneaza celor superioare.


Acest punct la regulamentul admini trebuie respectat , nu s-a pus acolo de "doru' lelii" .
E singura data cand mai trec cu vederea "injectiile" astea intre admini . Cei care sunteti mai orgoliosi din fire va rog sa o lasati mai moale , pe parcurs o sa cresteti doar daca meritati , printre calitatile de baza ale unui admin trebuie sa tineti cont si de raportul vostru cu colegii . Revin la antica zicala "cum iti asterni asa dormi" .
Cu aceasta ocazie va doresc o saptamana splendida !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 25-11-2014, 00:04:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu o sa mai fie ce a fost.
wars = WAR-URI / nu cateva war-uri, deci ideea pica din start.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Your Angel

[War4.freakz.ro]



Status: Offline
(since 04-06-2018 12:19)
Joined: 30 Jul 2013
Posts: 2828, Topics: 13
Location: Bucuresti

Reputation: 509.2
Votes: 41

       
Post Posted: 25-11-2014, 21:43:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In cazul in care ati uitat ca nu doar pe gametracker puteti verifica orele jucatorilor,mai puteti verifica orele si aici,sau poate nu stiti sa ajungeti unde trebuie,aici scrieti numele jucatorului,dupa ce ati scris numele jucatorului (va dau exemplu pe mine) asa,dati pe numele corect al jucatorului si apare asa,pe urma dati pe Sessions si acolo va apar orele jucatorului pe luna respectiva.Daca nu v-am ajutat suficient imi puteti da PM si va ajut eu cum sa ajungeti sa verificati orele jucatorilor.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Your Angel, 10 August 2015 16:13



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 99, 100, 101  Next    


The time now is 18-04-2024, 10:11:10
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x