User
Pass
2FA
 
 

@(probabil) orice GM(probabil mai nou #2k15) care raspunde la tickete

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message674
Barnie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-04-2020 01:36)
Joined: 04 Feb 2012
Posts: 1822, Topics: 68
Location: Erebor

Reputation: 250.4
Votes: 32

 
Post Posted: 30-04-2015, 18:12:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am facut si eu ieri un ticket in legatura cu questul daily [Sampling the Empire's Finest] pentru reputatia cu Klaxxi.
Am primit raspuns azi. Nu ma deranjeaza chestia asta, sunt obisnuit sa astept si 3-4 zile dupa un ticket (@blizz), insa raspunsul pe care il primesc e unul care chiar ma ajuta cu problema, daca nu chiar o rezolva, de cele mai multe ori.
Insa aici e batjocura totala, mai bine nu faci un ticket aici decat sa primesti raspunsuri de genul, adica copy-paste.

Ieri a venit un GM(nu dau nume) la noi pe canal @ts, si ca tot omul se mai ''plangea'' cate unu-altul ca nu merge o chestie bine sau ca dece aia-aia. El a spus ''pai cand le-am zis io...'', ba mai mult, face unu ticket ''la misto'' pentru *acel GM, insa el i-a raspuns ''pe romaneste'' si a reactionat cu ''e bine ca mi se pune la tickete''. Fratilor... daca va impingeti unul pe altul de la spate si va intrebati intre voi de ce nu merge X, si stati numai dupa puncte si rewards... nu faceti treaba asa, mai bn veniti voi si tineti lumea entertained pe global si lasati-l pe Shocker sa lucreze.

Acum pentru cel care mi-a raspuns mie:
In primul rand, nu e nimic special la acel quest si nici nu am nevoie de npc/item finder sau mai mult de 2 neuroni sa patrulez si io prin zona sa vad in ce case se poate itnra la subsol.
In al 2-lea rand, FA TU un search pe google, nu pe wowdb/wowhead/hi5 si ai sa vezi ca e un quest cu o mana de probleme si chiar are ceva awareness printre playerii din comunitate.

Data viitoare, inchide ticketul direct, nu mai raspunde cu ceea ce stim deja.
Mersi.

EDIT: Acum nu merge Northeast Feeder.
EDIT2: Multumim lui Adukes ca a stat cu noi 15 minute sa repare trigerul and stuff. Asa da!



Twitch
Vand wow gametime
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rofly

[why me ?]



Status: Offline
(since 04-12-2021 22:00)
Joined: 30 Jan 2010
Posts: 1501, Topics: 193
Location: Bucuresti

Reputation: 205.3
Votes: 106

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 30-04-2015, 22:55:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu am raspuns eu la ticket (nici nu ar trebuii sa ma bag in conversatia voastra) dar uitate cat a durat sa se rezolve de cand a fost post facut la bug si pana s-a reparat . Imi place de tine ca te plangi ca primesti raspuns dupa 2 zile la ticket dar bugul nu lai fi raportat .
La cate minunatii gasesti in tickete acele mesaje copy/paste de scapa de multa bataie de cap . Sunt cel putin 50 de tickete zilnic ca ii teleporteaza in Dalaran cand intra in Vale .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Fair

[^^ Events MC ^^]



Status: Offline
(since 28-08-2022 08:30)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 8598, Topics: 638
Location: City Of God <3

Reputation: -374
Votes: 414

 
Post Posted: 30-04-2015, 23:14:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rofly wrote:

La cate minunatii gasesti in tickete acele mesaje copy/paste de scapa de multa bataie de cap ..

Acele mesaje copy/paste nu ar trebui sa te scape de bataie de cap. Odata ce ai acceptat sa fii GameMaster (nu zic de tine), ar trebui chiar sa iti dai interesul pentru fiecare ticket in parte ca sa ajuti playerul, nu sa-l trimiti de fiecare data dupa cai verzi pe pereti. Daca ti-e lene sa ajuti playeri, lasa ticketele si ocupa-te cu altceva daca ticketele iti pierd vremea pe care tu ai ales sa o "pierzi" facand lucrul ala.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bloodiethink
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 04-06-2015 23:11)
Joined: 10 Apr 2011
Posts: 685, Topics: 61
Location: La mare

Reputation: -268.8
Votes: 28

Post Posted: 01-05-2015, 02:22:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cand apare, de exemplu, unul ca mine care joaca vou de 1 luna si face un ticket pentru vreun quest banal si vine raspunsul ala e clar ca am ramas in ceata si dau quit, nu-i asa logic ???
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 01-05-2015, 06:32:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Indiferent de cine ti-a raspuns:

1. Tu ai cerut ceva ce nu se poate.

2.Daca nu te-a ajutat raspunsul din ticket (ai verificat tot etc) si cel mai probabil stiai cum trebuie sa functioneze questul, nu ai postat la bug report.

Si nu inteleg comparatia ta cu blizz, acolo trebuie sa primesti rezolvare/raspuns la orice rahat pe care-l scrii in ticket pentru ca platesti.
Fi sigur ca si aici erai ajutat daca aveai o problema cu adevarat grava.
Useless drama.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by mihai25, 01 May 2015 04:33



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 19-04-2024, 01:46:35
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x