User
Pass
2FA
 
 

Recomandare casti gaming

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Some tips regarding several acquisitions
Author Message4177
D a n g e R

[AimeR]



Status: Offline
(since 21-01-2024 10:36)
Joined: 28 Nov 2012
Posts: 5292, Topics: 577
Location: Maramures

Reputation: 787.6
Votes: 607

   
Post Posted: 02-08-2015, 08:25:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut
Mi s-au stricat castiile si trebuie sa-mi cumpar altele
As dorii sa-mi recomandati niste casti de gaming care vor fi folosite la Counter-Strike cate 6-7 ore pe zi.

Vreau sa-i rog pe cei care recomanda anumite casti,daca nu le-au avut/le au,mai bine nu postati,deoarece nu vreau sa cumpar niste casti recomandate de un copil,care crede el ca arata bine,deoarece asa pot sa mi le comand eu singur,fara sa mai am nevoie de pareri

Bugetul ar fii pana in 100 lei,daca stiti niste casti bune pentru gaming intre 60-70 ii mai bine...

Preferinte: Sa aiba un diametru mare,ca sa acopere intreaga ureche,deoarece nu vreau sa am doara urechiile dupa 1-2 ore de CS

Vreau un sunet clar,deoarece vor fi folosite pentru mixuri/cupe si la microfon nu-mi pasa prea mult,deoarece nu am folosit si nu o sa folosesc microfonul cat timp o sa ma joc.

Eu am gasit urmatoarele casti: http://www.pcgarage.ro/casti-gaming/somic/g925-black-green/
Din cate vad sunt destul de mari,au un design placut,asemanator cu castiile din gama SS siberia si vad ca producatorul le recomanda pentru gaming.

Astept pareri despre aceste casti si alte recomandari.

Multumesc



Casuta vocala: DangeR
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Drik

[Debil]



Status: Offline
(since 26-01-2024 20:57)
Joined: 08 May 2010
Posts: 3338, Topics: 181
Location: Romania

Reputation: 1285.6
Votes: 166

       
Post Posted: 02-08-2015, 09:38:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce am gasit pentru bugetul tau sunt astea http://www.pcgarage.ro/casti-gaming/somic/g923-black/

Dacã ataci replica unui prost, riști sã te trezești cu tot prostul în discuție
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
D a n g e R

[AimeR]



Status: Offline
(since 21-01-2024 10:36)
Joined: 28 Nov 2012
Posts: 5292, Topics: 577
Location: Maramures

Reputation: 787.6
Votes: 607

   
Post Posted: 02-08-2015, 09:48:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bun,deci dintre aceste 2 modele de la somic: g923 si g925 care ar fi mai bune

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1291618/

g925 are o reducere de 15 lei,pretul vechi fiind 110 lei,acuma costa 95 lei

g923 costa 80 lei,deci ii o diferenta de 15 lei,la care nu as vrea sa ma uit,deoarece g925 ii modelul mai nou,dar ii mai bun ca modelul g923 ??


EDIT:

As vrea sa stiu care tip de sunet ar fi mai bun pentru gaming: stereo sau 7.1
Din cate am vazut stereo ii pentru muzica iar 5.1/7.1 filme/gaming

Dar in acelasi timp vad producatori gen steelseries/razer,care au casti destul de cunoscute in lumea gamingului si sunt de tip stereo

Spre ce tip de sunet ar trebui sa ma orientez???



Casuta vocala: DangeR
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Nassuc

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-08-2015 09:05)
Joined: 31 Jul 2015
Posts: 5, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 0.2

Post Posted: 02-08-2015, 16:46:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut! Am de ceva timp acasa G923 si pot sa spun ca nu sunt prea confortabile. Le-am luat doar de teste mai mult, in general folosesc ASUS Vulcan ANF. G925 par a avea un burete confortabil. Recomandarea mea e sa mergi pe ele sau pe http://www.pcgarage.ro/casti-gaming/creative/hs-450/ . Sunt foarte laudate in special pt. sunet.


Last edited by Nassuc on 03-08-2015, 16:06:56; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 02-08-2015, 21:25:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In pretul asta nu o sa prea gasesti ceva comod pentru cate ore vrei tu sa le porti, e mult si pentru cele mid-range. Iti trebuie cupe cu material textil si care sa acopere toata urechea fara sa iti aplatizeze pavilionul dupa o ora, ceva de calibrul asta... mai ales ca vrei si mixuri. Eu iti spun din experenta ca dupa un A4tech de 80 lei care sau rupt dupa 1 luna si inca ceva Creative care era proiectata pentru dimensiunea capului unei veverite ca merita investitia intr-o pereche de casti bune, mai ales ca muzica si filemele / serialele se contureaza cu mult mai bine atunci cand poti sa auzi clar orice nota sau efect.

Sunetul cel mai accurate o sa il ai de la modul stereo, atat dpdv al calitatii sunetului cat si al orientarii in spatiu la care shooterele exceleaza ca programare, ai doar doua timpane, poti sa iti dai seama foarte usor ascultand asta la orice casti stereo. Castile 5.1, 7.1 native sunt recomandate exclusiv pentru cinefili si atat, vrei 5.1, iti iei sistem.


>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mouz'

[Forever young !]



Status: Offline
(since 02-02-2022 18:17)
Joined: 05 May 2010
Posts: 11033, Topics: 173
Location: Balta Alba Titan !

Reputation: 1219.5
Votes: 144

     
Post Posted: 02-08-2015, 22:04:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scuzati-mi offtopic-ul , insa , necris, n-am incercat niciodata test-ul ala. Ei bine , l-am facut acum - genial frate. Cum poata sa se auda cu Mad Catz FREQ 5. Incredibil - cand a pus ala punga in cap , am lesinat.

Deci , concluzia. Nu te zgarci cand vrei calitate. N-o sa gasesti niciodata ieftin si bun. Mai strange ceva banuti si ia-ti ceva calumea. Iti recomand castile care le am eu , sunt unpic cam scumpe dar merita fiecare banut. Sunt pe usb ai o claritate extraordinara chiar si in volum 100%. Nu paraie sau bazaie nici macar unpic. Ca sa-ti recomand tot ceva ce-am avut. kraken , unpic mai slabe dupa parerea mea fata de FREQ 5 insa isi fac treaba excelent.


Equipment

MSI B75A-G43
Intel Core i5 3570k 3.4GHz
Cooler Master Hyper T4
MSI GeForce GTX 1660 6GB OC ARMOR EDITION 192bit
HyperX Fury Black 4GB DDR3 1866 MHz CL10 x2

Peripherals

Zowie EC1-A
HyperX Cloud II
Steelseries QcK+ PUBG

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
D a n g e R

[AimeR]



Status: Offline
(since 21-01-2024 10:36)
Joined: 28 Nov 2012
Posts: 5292, Topics: 577
Location: Maramures

Reputation: 787.6
Votes: 607

   
Post Posted: 04-08-2015, 08:20:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pana la urma m-am decis si am comandat aceste casti: http://www.pcgarage.ro/casti-gaming/somic/g925-white/

Le-am prins si la reducere de 15% si pentru Counter Strike 1.6 sunt suficiente,deoarece dupa cum stiti toti CS 1.6 ii mort,acuma GO ii baza..

Deci pentru niste mixuri si cupe 1vs1 sunt suficiente

Puteti da T/C sau puteti lasa deschis,iar dupa ce imi vin acasa,pot sa va dau mai multe detalii despre ele: cum se aude,cum stau pe urechi,cum arata,bla bla

Multumesc



Casuta vocala: DangeR
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Drik

[Debil]



Status: Offline
(since 26-01-2024 20:57)
Joined: 08 May 2010
Posts: 3338, Topics: 181
Location: Romania

Reputation: 1285.6
Votes: 166

       
Post Posted: 04-08-2015, 16:12:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

D a n g e R wrote:
Pana la urma m-am decis si am comandat aceste casti: http://www.pcgarage.ro/casti-gaming/somic/g925-white/

Le-am prins si la reducere de 15% si pentru Counter Strike 1.6 sunt suficiente,deoarece dupa cum stiti toti CS 1.6 ii mort,acuma GO ii baza..

Deci pentru niste mixuri si cupe 1vs1 sunt suficiente

Puteti da T/C sau puteti lasa deschis,iar dupa ce imi vin acasa,pot sa va dau mai multe detalii despre ele: cum se aude,cum stau pe urechi,cum arata,bla bla

Multumesc


Cand le primesti imi spui si mie cum sunt? Ca acu vad ca si ale mele sau stricat si nu dispun de buget excelent si sa iau unele modeste....


Dacã ataci replica unui prost, riști sã te trezești cu tot prostul în discuție
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
D a n g e R

[AimeR]



Status: Offline
(since 21-01-2024 10:36)
Joined: 28 Nov 2012
Posts: 5292, Topics: 577
Location: Maramures

Reputation: 787.6
Votes: 607

   
Post Posted: 05-08-2015, 21:14:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@drik au sosit castile...
Niste casti cu un design foarte placut,asemanator cu designul de la castile ss siberia...Niste casti foarte comode,cu o bendita de cauciuc care se regleaza dupa cap,urechea intra toata in casca,fara a provoca durere sau transpiratie dupa 3 ore de folosire.Un sunet destul de clar,volumul se poate regla de pe fir,oricum eu nu le voi folosi la maxim,microfonul se poate pozitiona dupa bunul plac...Am jucat un mix eac on cu ele si mi-am dat seama mereu unde se afla adversarul si ofera un confort maxim cat timp stau pe cap...
Deci recomand deocamdata aceste casri pentru un design foarte frumos,confortul pe care il ofera si un sunet bun.
Recomand sa le cumparati acuma la reducere,deoarece la acest pret ofera maximul



Casuta vocala: DangeR
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Drik

[Debil]



Status: Offline
(since 26-01-2024 20:57)
Joined: 08 May 2010
Posts: 3338, Topics: 181
Location: Romania

Reputation: 1285.6
Votes: 166

       
Post Posted: 05-08-2015, 22:02:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

D a n g e R wrote:
@drik au sosit castile...
Niste casti cu un design foarte placut,asemanator cu designul de la castile ss siberia...Niste casti foarte comode,cu o bendita de cauciuc care se regleaza dupa cap,urechea intra toata in casca,fara a provoca durere sau transpiratie dupa 3 ore de folosire.Un sunet destul de clar,volumul se poate regla de pe fir,oricum eu nu le voi folosi la maxim,microfonul se poate pozitiona dupa bunul plac...Am jucat un mix eac on cu ele si mi-am dat seama mereu unde se afla adversarul si ofera un confort maxim cat timp stau pe cap...
Deci recomand deocamdata aceste casri pentru un design foarte frumos,confortul pe care il ofera si un sunet bun.
Recomand sa le cumparati acuma la reducere,deoarece la acest pret ofera maximul


O sa dau si eu comanda de ele , multumesc de raspuns -


Dacã ataci replica unui prost, riști sã te trezești cu tot prostul în discuție
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Some tips regarding several acquisitions  


The time now is 25-04-2024, 06:37:23
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x