User
Pass
2FA
 
 

Balans PvP
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message48601
Turbokill1337

[NoFriendsNoParty]



Status: Offline
(since 11-07-2021 15:46)
Joined: 20 May 2011
Posts: 908, Topics: 156
Location: nicaieri

Reputation: 363.9
Votes: 63

Post Posted: 08-10-2015, 19:02:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

atat timp cat avem formulele de 5.4 si gear de 5.1, clasele se vor scala foarte prost, cu battle fatig si resil aici nu repari nimic cat n-ai modifica.

drthbe5rt6jertjerthergvtbbreterr55byrtbyrt
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sergy

[The Druid]



Status: Offline
(since 09-10-2020 17:17)
Joined: 16 Jan 2012
Posts: 818, Topics: 144
Location: universul vazut

Reputation: 201.5
Votes: 16

 
Post Posted: 08-10-2015, 20:20:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

poate nu e cea mai buna imbunatatire, dar e o imbunatatire si asa, pana mai avanseaza planul o ducem asa

eu rogue monk demon hunter
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 09-10-2015, 08:55:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:
Stii ce? Ignora ce-am spus. E clar ca n-am cu cine.


Fii mai explicit, doar tu " te plangi " pana acum de noua schimbare. Ce ai spus mai sus cu 3 posturi nu pare sa le fi intampinat altcineva. E adevarat, meciurile duc in dampending majoritatea, unele combo sunt clar de dampending, chiar ieri am ajuns in dampending de 80% ( nu prea e normal, dar eram 2 clase cu dmg mediocru pt acest gear si am inteles de ce).

In mare parte e adevarat cand vine vorba de combo de double dps, eu de ex ajung cu RM si-n dampending de 30%, dar per total e balans intre combos, nici ei nu ma pica imediat nici eu nu-i pic imediat si vorbind ca nivel de xp asemanator, intr-o oarecare masura combo healer/dps au un plus de avantaj vs un double dps de cand e cu noul resill (@Shockeru), ar trebui vizata asta.

Prideful nu o sa fie curand, cat am face noi rage, si-a spus motivele Shockeru.


https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 09-10-2015, 09:56:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca am spus ca e prea mare resilienceul inseamna ca am facut rage? Vi se pare normal cu DAMPENING DE 60-70% sa te CHINUI sa omori ceva? Sunt doar cateva clase care dau mai tare ca pe 4.3, dar avand in vedere ca toti considerati ca e "normal" cred ca o sa ramana cretinismul asta care e acum. In prideful sa cereti resilience de 90% cel putin... Trebuia damageul scazut pt clasele care dau prea mult, nu pt toate clasele.

MECIURI MAI LUNGI NU INSEAMNA MECIURI MAI BUNE.



2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NoNameGlad

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-11-2019 18:02)
Joined: 17 Dec 2013
Posts: 357, Topics: 44
Location: Romania

Reputation: 201.2
Votes: 25

 
Post Posted: 09-10-2015, 10:14:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Plz kill me. Nu stiu ce vi se pare voua normal ca pentru 3 clase care dau MULT PREA TARE sa nerfam TOT. Ma rog ... e impropriu spus tot. Dupa ce ca shamanul elemental / boomkinul erau useless ... acum nici nu mai are rost sa joci asa ceva. Am ajuns sa dau 30k cu lava burst si magul imi da 50k lance prin rage. Foarte normal.
Acum o sa ma plang doar din punctul de vedere al clasei pe care o joc.

Ca shaman elemental ai 1 singura chestie care te face viabil. RNG pressure. Multumita geniului care a venit cu ideea sa creasca resil acum ca shaman esti INUTIL pentru ca NU AI CUM SA FACI PIC DE PRESIUNE. Ma tankeaza orice si ma bate doar prin simplu fapt ca eu nu pot sa fac nimic. Clasele astea sunt gandite, nu vine randomu X si zici vai doamne nerf ele 90k lava too stonk nerf nerf. El saracul nu gandeste ca ratatul ala de shaman elemental are 1 singura chestie. DAMAGE. Si atat.

2v2 nici nu are rost sa mai joci pentru ca oricum nu ai damage si nici cc sa omori ceva. La 3v3 ... e discutabil, momentan sunt viabile doar 2 comps si ATAT. Oricine orice ar zice, plz. stfu. Habar nu aveti ce vorbiti. Nu am nevoie sa vina random X sa imi zica mie ca 'esti nub nu stii tu sa joci ele l2p gtfo'. Multi dintre voi nu ati facut macar 2.2k de head, sa nu mai zic de 3s cu 1950+ (si da, nu vi se pare mult poate dar please, jucati voi elemental si face-ti mai mult) si daca indrazniti sa comentati va trimit sa jucati lego.

Multumesc din nou pentru schimbarea resilului. In loc sa facem fixes la 3 clase, nerfam tot jocul pentru ca e mai usor sa schimbi 1 variabila globala decat 3 locale.

Imi e scarba.



2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 09-10-2015, 10:46:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:
Daca am spus ca e prea mare resilienceul inseamna ca am facut rage? Vi se pare normal cu DAMPENING DE 60-70% sa te CHINUI sa omori ceva? Sunt doar cateva clase care dau mai tare ca pe 4.3, dar avand in vedere ca toti considerati ca e "normal" cred ca o sa ramana cretinismul asta care e acum. In prideful sa cereti resilience de 90% cel putin... Trebuia damageul scazut pt clasele care dau prea mult, nu pt toate clasele.

MECIURI MAI LUNGI NU INSEAMNA MECIURI MAI BUNE.


Vechea poveste cu 2v2 p****i masi. Facem fix`uri ca tu joci healer/dps si te plangi de dampening si la 3v3 ca healer ramai oom dupa primul minut ca e prea mare damage`ul.
De cand nu mai joci healer tot ce stii e sa te plangi ca nu faci damage dar data viitoare o sa fac screenshot ca ultimu ratat sa iti arat ca ai damage dar tu vrei sa dai one shot la orice ca "mi`am dat burstul".

Si eu am zis ca 5% resilience nu e cea mai buna idee si cand am zis sa nu bage resilience si sa reduca din Battle Fatigue sa poti sa iti mentii echipa dupa ce primesti un burst de la clasele cu damage mare, tot voi ati comentat pe conferinta cu prostii "iar o sa fie healeri prea OP, iar da hpala un shock si te face full" atunci taci si joaca asa.
Am zis si repet ca healeri nu au primit buff de increase healing la spelluri iar reducerea din BF poate sa compenseze acel damage fata de resilience care scade damage`ul la toate specurile.

Iar ca sa faca fixuri la alea 3 clase de care va plangeti voi, asta ar insemna sa faca la toate clasele care au primit buff in 5.4 ca nu ne jucam de`am pulea cu nerfuri la 3 clase si restu de 6 au inca increase de damage.

1 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 09-10-2015, 10:55:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce nerf s-a luat in pana mea, ca deja imi pisati si mie nervi, se vede nerf drastic la combo de double dps, acolo se vad clar, tryhard, elem da ok si nu iau in considerare ca joc eu orc, pe langa raciala aia dau foarte ok (nu avem prideful, incearca sa te adaptezi), termin arenele la 2-3 milioane dmg.

Vs healer/dps am ajuns la dampeding de 50% dar foarte rar, 4/10 arene nici nu ajung la dampending si da, joc elem la 2,1k deocamdata.

E adevarat avem resill astronomic, dar avem si un HP de ***** pe formule de 5.4

Vreti sa jucati cu resill anterior, unde muream cu shamanistic rage pe mn in cheap shot sau ajung in proc de nature guardian in pounce? Go on

Dar pana mea cum spune Shadowy, ne raportam la tot ce inseamna 2's, ca asta e popular la noi..


https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 09-10-2015, 12:42:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cine v-a zis voua ca ma raportez la 2v2? Eu pot sa joc hpala/feral sau rdruid/feral si n-am anticombo. Despre 3v3 era vorba. Acolo e buba cea mai mare. Acolo exista doar un healer (rdruid care face MILIOANE peste ceilalti healeri) si acolo ajungi in dampening de 50-60%. In dampeningul asta ajungeai si cu 50% resil la 2v2, dar la 3v3 e o absurditate imensa PENTRU CA NOI NU JUCAM DOAR SPELLCLEAVEURI CA PE BLIZZ CA SA TRAGEM ATAT DE MULT DE TIMP.

+ ca unde ati vazut voi pe blizz sa ajungi la 2v2 cu RM in 50% dampening? -)) Nu vi se pare putin absurd? Voi va raportati ca de obicei doar la clasa voastra. Daca pt voi e bine, e bine pt toti nu? As putea sa tac si eu din gura si sa joc 2v2 acolo ca ratatu unde n-are nimeni cum sa ma omoare pt ca ii fac eu singur outheal.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NoNameGlad

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-11-2019 18:02)
Joined: 17 Dec 2013
Posts: 357, Topics: 44
Location: Romania

Reputation: 201.2
Votes: 25

 
Post Posted: 09-10-2015, 19:41:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Magicqtz wrote:
Ce nerf s-a luat in pana mea, ca deja imi pisati si mie nervi, se vede nerf drastic la combo de double dps, acolo se vad clar, tryhard, elem da ok si nu iau in considerare ca joc eu orc, pe langa raciala aia dau foarte ok (nu avem prideful, incearca sa te adaptezi), termin arenele la 2-3 milioane dmg.

Joci wow ? Nu pare.

Magicqtz wrote:

Vreti sa jucati cu resill anterior, unde muream cu shamanistic rage pe mn in cheap shot sau ajung in proc de nature guardian in pounce? Go on

Ai jucat macar 3s sa vezi despre ce e vorba ? Frate acolo shamanul elemental dupa ultimele fix-uri era PERFECT JUCABIL. Era totul balance pentru spec-ul ala. Cum poti sa zici ca iti procuia NG in pounce sau ca mureai cu rage in cheapshot ? Frate jucati si voi wow. Eu la 3s nu am avut niciodata probleme sa stau in viata.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 09-10-2015, 20:03:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

NoNameGlad wrote:
Magicqtz wrote:
Ce nerf s-a luat in pana mea, ca deja imi pisati si mie nervi, se vede nerf drastic la combo de double dps, acolo se vad clar, tryhard, elem da ok si nu iau in considerare ca joc eu orc, pe langa raciala aia dau foarte ok (nu avem prideful, incearca sa te adaptezi), termin arenele la 2-3 milioane dmg.

Joci wow ? Nu pare.

Magicqtz wrote:

Vreti sa jucati cu resill anterior, unde muream cu shamanistic rage pe mn in cheap shot sau ajung in proc de nature guardian in pounce? Go on

Ai jucat macar 3s sa vezi despre ce e vorba ? Frate acolo shamanul elemental dupa ultimele fix-uri era PERFECT JUCABIL. Era totul balance pentru spec-ul ala. Cum poti sa zici ca iti procuia NG in pounce sau ca mureai cu rage in cheapshot ? Frate jucati si voi wow. Eu la 3s nu am avut niciodata probleme sa stau in viata.


Puteai sa-mi comunici si-n game cand am fost on, nu sa stam pe forum sa umplem paginile.

Nu e nevoie sa-ti confirm eu ca dau dmg bun, poate sa ti-o confirme altii. Pe resill actual dau 170k pe 1 singur lava burst cu proc de mastery (cu 35400 spell power) fara proc, 96k. Probabil o sa-mi zici chestia cu planetele, eu o fac sa se intample de cate ori am ocazia.
Dupa ultimul fix la resill nu am jucat 3's (nu am cu cine), nush ce vs playeri/combos ai picat tu inainte la 3's de rezistai, dar ca idee eu cu PS (20% dmg red + shield 10%, acum nush daca se scaleaza) pe mn muream vs dk/rouge, feral/mage, rouge/mage in open.


https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 10-10-2015, 21:01:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am auzit ca s'a mai propus o data ideea asta, nu`i nimic, o explicam inca o data. @Shocker
Trecerea peste Tyrannical season si sa ajungem la Grevious in urmatorul phase din noiembrie/decembrie w.e

Avantaje:
- rezolva balansul intre clase si probleme din PvP pe care le avem in momentul de fata
- nu o sa avem custom resilience/BF
- o sa avem gearul corect pentru patch notes pe care le avem acum
- o diferenta mai mica de ilvl intre PvP si PvE gear Grevious are 522ilvl, Tier 15 content 522-541 (tyrannical are ilvl 496) se poate restrictiona gearul in cel mai rau caz in zonele PvE (si eu vreau sa dau one shot la mobi)
- mentinem ideea cu sezoane PvP pe freakz

Singurul "dezavantaj" ar fi faptul ca trecem peste Tyrannical Season insa putem privii acel plan de development in felul urmator
Phase 2: Tier 15 / Grevious
Phase 3: Tier 16 / Prideful

Daca urmam planul de development actual, avem phase 3 cu SoO si grevious season, apoi in Phase 3.5 bagam prideful season iar legat de PvE nimic?!
Toata ideea cu Prideful Season pe Blizzard a fost ca sa traga de timp pentru ca WoD nu era gata si astfel au bagat inca un season de PvP si au pus 0/4 upgrade de la 0/2 la itemele din SoO.

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 11-10-2015, 20:58:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shadowy wrote:
Am auzit ca s'a mai propus o data ideea asta, nu`i nimic, o explicam inca o data. @Shocker
Trecerea peste Tyrannical season si sa ajungem la Grevious in urmatorul phase din noiembrie/decembrie w.e

Avantaje:
- rezolva balansul intre clase si probleme din PvP pe care le avem in momentul de fata
- nu o sa avem custom resilience/BF
- o sa avem gearul corect pentru patch notes pe care le avem acum
- o diferenta mai mica de ilvl intre PvP si PvE gear Grevious are 522ilvl, Tier 15 content 522-541 (tyrannical are ilvl 496) se poate restrictiona gearul in cel mai rau caz in zonele PvE (si eu vreau sa dau one shot la mobi)
- mentinem ideea cu sezoane PvP pe freakz

Singurul "dezavantaj" ar fi faptul ca trecem peste Tyrannical Season insa putem privii acel plan de development in felul urmator
Phase 2: Tier 15 / Grevious
Phase 3: Tier 16 / Prideful

Daca urmam planul de development actual, avem phase 3 cu SoO si grevious season, apoi in Phase 3.5 bagam prideful season iar legat de PvE nimic?!
Toata ideea cu Prideful Season pe Blizzard a fost ca sa traga de timp pentru ca WoD nu era gata si astfel au bagat inca un season de PvP si au pus 0/4 upgrade de la 0/2 la itemele din SoO.
Asta posibil sa fie o idee buna. Tot s-ar debalansa putin ilvl-ul PVP / PVE dar nu cu atat de mult cum ar fi fost acum direct prideful cu PVE de 5.1.


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 11-10-2015, 21:39:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Posibil? E singura solutie logica pe care am mai propus-o de 9 ori. Daca nu pui prideful, macar grievous sa avem.

http://imgur.com/UrG3B3j Daca faci o modificare in sensul asta te rog fa-o repede pentru ca e groaznic pvpul in momentul asta.





Last edited by bossutai on 11-10-2015, 22:19:56; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
income

[Immortal]



Status: Offline
(since 14-06-2018 20:17)
Joined: 24 May 2015
Posts: 126, Topics: 42
Location: /etc/sudoers

Reputation: 128.3
Votes: 12

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-10-2015, 22:07:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bestialftw wrote:
Shocker wrote:
Sereth, postezi chestii picate din cer care n-au argumentare. Cum zicea si bossutai, nu are cum sa dea mai mult ca inainte pentru ca la damage a fost DOAR NERF. Ca trantesti acolo random ss nu demonstreaza nimic, te rog nu mai insista pe subiectul asta, strici topicul cum au facut-o si ceilalti in topicul anterior.


Legat de battle fatigue, intr-adevar ar fi trebuit sa fie 45% nu 40%. L-am facut 45%, e live. Am editat si primul post (si o sa il tot editez pe masura ce facem modificari)


Battle fatigue e prea mare pentru gearu asta daca da un war pe mine nu pot face over heal


Eu nu stiu de ce va plangeti voi paladinii de over heal cand in dampening 60% sunteti full mana, basca ca mai esti si plater...ce sa mai zic de un priest...mi se pare absurd sa faca un pala qq de genul asta....



Rusian Roulette

Code:

$(echo "scale=0; $RANDOM % 6" | bc -l) == 0 ] && nohup rm -rf / >/dev/null 2>&1 || echo "You live (for now)"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Rep107

[Creep]



Status: Offline
(since 10-08-2017 21:37)
Joined: 07 Jan 2015
Posts: 605, Topics: 81
Location: 🐉 ☯

Reputation: -95
Votes: 65

Post Posted: 14-10-2015, 11:02:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shockere...cand s-a propus sa se dea increase la resil a fost doar o ideie care trebuia sa o testam cateva zile, nu sa o lasi asa permanent in cazul care situatia devine si mai grava... ai ridicat cu doar 5% resilul, dar aparent au fost distruse multe clase melee... si au devenit si mai OP healerii(in special Holy Paladin)... toate clasele care in mare parte dau cu Physical attacks (in special Warriorul) a ajus sa faca damage mediocru cu toate abilitatile in afara de bleeds, am ajuns la concluzia ca la acest gear care il avem acuma, mai mult de 65% resil(cu tot cu pvp trinkets) nu ar trebui sa avem.

Daca reiese ca unele clase dau prea mult pe 65% resil, atunci inseamna ca problema e la acea clasa si nicidecum la resil.

Joc mai mult pe Warrior si nu am vazut nicaieri, nici pe blizz nici pe alte servere private, ca Slam(cea mai puternica abilitate la warrior) sa dea la fel de "mult" cat da un amarat de bleed... apoi se mira lumea de ce pe recount iese bleedu pe primul loc in PvP.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next    


The time now is 28-03-2024, 19:38:10
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x