User
Pass
2FA
 
 

Romanian Spam Zone #23
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 194, 195, 196 ... 909, 910, 911  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Discussions/Help
Author Message595149
Cariga

[Assasin]



Status: Offline
(since 04-09-2023 07:54)
Joined: 29 Oct 2011
Posts: 4720, Topics: 298
Location: Romania

Reputation: 207
Votes: 323

 
Post Posted: 05-11-2015, 10:08:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pãi oamenii vor schimbarea clasei politice, nu o dictaturã militarã (deși de câțiva ani România îndeplinește toate condițiile unei dictaturi militare). Dacã armata se revoltã atunci e loviturã de stat iar România nu poate trece prin asta. Adicã pânã se va instaura un guvern armata va deține controlul și se va aplica legea marțialã. Ori cred cã nimeni nu ar dori asta. Pe când dizolvarea Parlamentului (sau demisia parlamentarilor) se poate face destul de pașnic. Se fac alageri se aleg alți parlamentari dar nu dintre cei care au fost pânã acum și gata, România își revine. Eu unul cred cã ar fi mai bine ca un guvern sã fie format din oameni competenți, gen un doctor foarte bun Ministru la Sãnãtate, un inginer agronom la Agriculturã etc. Ministerele sã fie formate din oameni competenți. Iar parlamentul din oameni care întradevãr sã se gândeascã și la noi. Dar pânã sã se ajungã aici mai e. Rãmâne acum de vãzut ce se va întâmpla. Dar sã se revolte Armata, asta nu va fi bine. Indiferent de ce Guvern sau regim e ei trebuie sã asigure protecția României și a românilor.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 05-11-2015, 10:24:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Era in nush ce tara, un ministru din ala, o grasa umflata ca ministru de sanatate....really? Tu persoane de genul asta pui sa fie exemplu la sanatate? In lumea asta ii vorba de relatii. Daca le ai, esti rezolvat. Chiar si cu oameni competenti in conducere, tot nu o sa vezi in veci 100% corectitudine in a lua decizii si altele. Daca vrei 100% corectitudine, pune roboti la conducere, macar aia nu vor tine seama de prietenii, sa iti influenteze asta decizia. Nici 100% impartialitate nu exista, ii imposibil. Cel care zice contrariul ii ori arogant, ori inconstient de lumea in care traieste si de ce specie ii el (firea umana ma refer).
Noi deabia reusim o autostrada, pana cand vom ajunge la nivel de Germania, deja aia o sa aibe masini zburatoare ca in Jetsons.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cariga

[Assasin]



Status: Offline
(since 04-09-2023 07:54)
Joined: 29 Oct 2011
Posts: 4720, Topics: 298
Location: Romania

Reputation: 207
Votes: 323

 
Post Posted: 05-11-2015, 10:45:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Evident cã 100% corectitudine nu va fi deloc. Mereu vor fi unii care vor lua șpagã sau mai știu eu. Important e sã limitezi cât de mult se poate asta. Dar atâta timp cât se vor gândi și la omul de rând și vor fi competenți, lumea se va putea descurca. Știi cum se spune Dumnezeu îți dã dar nu îți umple traista. Important e ca oamenii sã aibe mai multe șanse de reușitã. Uite de exemplu Germania. Acolo Guvernul le oferã șanse oamenilor. Au unde munci, au unde merge la spital. Ei muncesc acolo ca "robii" , dar mãcar știu cã au un salariu, au un viitor. Aici...puțini sunt care reușesc și majoritatea cã dau șpagã.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alexandrub

[fanu]



Status: Offline
(since 06-10-2017 09:22)
Joined: 04 Nov 2014
Posts: 10597, Topics: 988
Location: Rãdãuti, Suceava

Reputation: 591.2
Votes: 763

 
Post Posted: 05-11-2015, 10:59:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

oricine ar veni la putere, tot va fura. pentru ca altii au putut si asa vor face si ei. e simplu, curand va creste iar tva-ul ca nu avem bani sa platim datoria la fmi.


REP GRATIS!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Activ.

[MasterChef.]



Status: Offline
(since 10-12-2019 13:33)
Joined: 11 Aug 2009
Posts: 25249, Topics: 541
Location: London

Reputation: 2603.4
Votes: 1007

     
Post Posted: 05-11-2015, 11:16:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si cu toate ca Ponta a marit salariile medicilor si a profesorilor,a demisionat,ca asa a vrut lumea,pana la urma,noi decidem viitorul tarii.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 05-11-2015, 11:23:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Activ. wrote:
Si cu toate ca Ponta a marit salariile medicilor si a profesorilor,a demisionat,ca asa a vrut lumea,pana la urma,noi decidem viitorul tarii.

Toata coruptia, hotia, se lasa in urma doar pentru ca a marit salariile la medici si profesori? Dar de restul populatiei cui ii pasa?
Faptul ca importam fructe/legume pana si carne din alte tari iar taranii nostri care din generatie in generatie asta a fost ocupatia lor, nu sunt ajutati deloc sa-si vanda marfa cum ramane? Faptul ca PROMOVAM importul de alimente toxice din alte tari in loc sa promovam si sustinem aprovizionarea cu alimente sanatoase DIN GRADINI NATURALE?!
Atat in invatamant, cat si in spitale utilitatile sunt inexistente, conditii 0, se sterg cu buretele toate aspectele astea pentru ca PONTA A MARIT SALARIILE LA PROFESORI SI MEDICI!
Cum ramane cu restul de 95% din populatia romanei? Cum ramane cu restul de necesitati?
Lasam in continuare hotul sa fie hot pentru ca ne arunca un colt de paine?!



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
CbR*
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-12-2015 23:12)
Joined: 07 Feb 2011
Posts: 7663, Topics: 165
Location: Kyoto

Reputation: 139.9
Votes: 432

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-11-2015, 11:28:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Paragon wrote:
Unii sunt prea mediocrii ca sa realizeze acest lucru. Si se observa nivelul lor de mediocritate din actiunile lor slabe, modul cum vorbesc si faptul ca repeta acelasi lucru la nesfarsit. Hai sa fim seriosi, atata timp cat armata nu se revolta, ei pot sa vina in oras sa faca taranii ofensati una cu pamantul, si acolo se va vedea diferenta de putere.



Care armata gogule ? Romania nu mai are armata.


[quote="DaNy."]Am trimis mesaj privat lui nr913 gresit .. normal trebuia sa ajunga la idiotu de Gugal. Dosent Matter[/quote]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 05-11-2015, 11:54:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^Ah da. Ca tot vorbeam mai demult despre razboiul cu Ucraina si Rusia, daca noi intram, mergem la razboi cu carutele sau o sa fim carne de tun -.
@Cariga Nu neaparat spaga, ma refer la decizii. Ii dai un pumn la unu pe strada, ala face plangere, normal tu ar trebui sa fi taxat, dar cum il cunosti pe comisarul sef, esti prieten bun cu el, nu ii dai nimic, te scapa una doua. Ii vorba si despre favor for a favor, unde nu implica bani deloc cateodata.
Puterea corupe, poti fi marele "sfant" de la Vatican, tot te iei de mana cu coruptia si dansezi.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Activ.

[MasterChef.]



Status: Offline
(since 10-12-2019 13:33)
Joined: 11 Aug 2009
Posts: 25249, Topics: 541
Location: London

Reputation: 2603.4
Votes: 1007

     
Post Posted: 05-11-2015, 12:41:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^AvioanE^ wrote:
Activ. wrote:
Si cu toate ca Ponta a marit salariile medicilor si a profesorilor,a demisionat,ca asa a vrut lumea,pana la urma,noi decidem viitorul tarii.

Toata coruptia, hotia, se lasa in urma doar pentru ca a marit salariile la medici si profesori? Dar de restul populatiei cui ii pasa?
Faptul ca importam fructe/legume pana si carne din alte tari iar taranii nostri care din generatie in generatie asta a fost ocupatia lor, nu sunt ajutati deloc sa-si vanda marfa cum ramane? Faptul ca PROMOVAM importul de alimente toxice din alte tari in loc sa promovam si sustinem aprovizionarea cu alimente sanatoase DIN GRADINI NATURALE?!
Atat in invatamant, cat si in spitale utilitatile sunt inexistente, conditii 0, se sterg cu buretele toate aspectele astea pentru ca PONTA A MARIT SALARIILE LA PROFESORI SI MEDICI!
Cum ramane cu restul de 95% din populatia romanei? Cum ramane cu restul de necesitati?
Lasam in continuare hotul sa fie hot pentru ca ne arunca un colt de paine?!


Nu te contrazic,s`a vandut toata Romania in 25 de ani si suntem obligati sa facem import/export,am vazut ca sunt 20000 de mii de biserici,20000 de mii de cluburi si 450 de spitale,asta e ceva alarmant.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Khajiit

[Away]



Status: Offline
(since 01-04-2019 20:33)
Joined: 19 Jun 2013
Posts: 3428, Topics: 110
Location: Away for a long time.

Reputation: 48.4
Votes: 145

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  am-nevoie-de-iconite-la-profil 
Post Posted: 05-11-2015, 13:35:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cand va aud ca de 25 de ani tara e "vanduta" imi creste parul invers. Tara asta este tarfa tuturor de foarte multe decenii. Nu mai aruncati voi in unii si-n altii cand tot ceea ce se intampla este o consecinta a lasitatii si a perversitatii. Toata lumea tinde sa arunce cu noroi in unii si in altii, cand de fapt la baza cu totii suntem vinovati si totul este doar un revers al medaliei. Faptul ca tara asta e plina de infecti, corupti si parveniti este pentru ca noi am permis asta. Indiferenta, aroganta si prostia ne-au condus la ceea ce numiti voi "tara vanduta". Singurul lucru de facut in tara asta ramas este bagajul. Va bateti voi cu pumnul in piept, mergeti si strigati prin piete si pe strazi ca nu schimbati nimic. Toate miscarile astea sunt dirijate si intrati in hora manipularii fara sa aveti habar. Toata lumea e acum revoltata si arunca-n stanga si-n dreapta cu noroi, ca tara e asa, ca lumea e asa, ca hotii ne-au vandut tara si ne-au ucis oameni nevinovati, cand de ani de zile noi am votat "raul mai mic". Haideti sa ne trezim, sa lasam la o parte valul asta de aroganta si sa tratam lucrurile cu seriozitate: tara asta e-n prapastie. Sa primesti o adeverinta de la doctor: spaga, sa te angajezi undeva la un job bun: spaga, sa intri la o academie buna: spaga, sa iti faci loc in societate: spaga, dar daca incerci sa tratezi cu dreptate totul ajungi sa-ti pierzi mintile. Nu tara asta e de *****, ci oamenii din ea sunt. Daca va doriti o schimbare faceti-o zi de zi si nu prin proteste inutile, ci prin atitudini corecte fata de situatii dificile. Incetati sa va mai plangeti de nivelul de trai pe care-l avem ca este inutil. Doriti sa schimbati ceva? Schimbati-va pe voi in primul rand. Manifestarile publice nu duc nicaieri, in schimb cred (si tot ceea ce am scris mai sus este doar o opinie a mea) ca daca fiecare om isi schimba atitudinea fata de lucrurile care se petrec in aceasta tara, lucrurile se vor schimba. As posta mai multe si as scrie foarte multe, insa ar fi inutil pentru ca ceea ce cred eu nu e obligatoriu sa fie similar cu ceea ce cred alti oameni. Nu vreau ca mesajul meu sa duca la un conflict, insa prea vad ca va agitati inutil in loc sa priviti realitatea.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
alexandrub

[fanu]



Status: Offline
(since 06-10-2017 09:22)
Joined: 04 Nov 2014
Posts: 10597, Topics: 988
Location: Rãdãuti, Suceava

Reputation: 591.2
Votes: 763

 
Post Posted: 05-11-2015, 14:01:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

CbR* wrote:
Paragon wrote:
Unii sunt prea mediocrii ca sa realizeze acest lucru. Si se observa nivelul lor de mediocritate din actiunile lor slabe, modul cum vorbesc si faptul ca repeta acelasi lucru la nesfarsit. Hai sa fim seriosi, atata timp cat armata nu se revolta, ei pot sa vina in oras sa faca taranii ofensati una cu pamantul, si acolo se va vedea diferenta de putere.



Care armata gogule ? Romania nu mai are armata.


daca ar fi sa fie razboi.. parlamentarii vor fugi primi



REP GRATIS!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Activ.

[MasterChef.]



Status: Offline
(since 10-12-2019 13:33)
Joined: 11 Aug 2009
Posts: 25249, Topics: 541
Location: London

Reputation: 2603.4
Votes: 1007

     
Post Posted: 05-11-2015, 14:16:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Realitatea e Khakiit,ca tinerii au facut,scoli,facultati,prostii,si sunt vanzatori in piata in pana mea,asa ceva nu era pe timpul lui Ceausescu,terminai o scoala iti dadea casa si`un job bun,chiar daca erau conditiile care erau,cunosc multii oameni care s`au ridicat pe vremea lui si in ultimii ani au decazut,pentru ca nu au avut ce face in Romania,cum altfel iti poti prezenta opinia daca nimeni nu te asculta ? Nu prin manifest,protest ? M`am uitat in Grecia,Ucraina,alea revolte,nu prostiile astea,oricat demult ai vrea sa te ridici in tara asta,nu poti,pentru ca ajungi la o limita cand nu mai lupti,si treci in pana mea la furat si dat in cap,te inmormanteaza cu taze si impozite de nu`ti poti duce copilul la scoala.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 05-11-2015, 14:31:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Toti zic de vremea lui Ceausesc....pai cam din asta poti trage concluzia ca tara asta nu are nevoie de un presedinte democrat, ci de un dictator comunist. Chestiile mari nu se rezolva fara putina violenta oricum, vorbele sunt 0.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alexandrub

[fanu]



Status: Offline
(since 06-10-2017 09:22)
Joined: 04 Nov 2014
Posts: 10597, Topics: 988
Location: Rãdãuti, Suceava

Reputation: 591.2
Votes: 763

 
Post Posted: 05-11-2015, 14:33:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pe timpul lui Ceusescu, cum era, era mai liniste, nu erau violuri, nu erau furturi, nu era galagie seara sa nu poti dormii, copii nu se drogau, erau respectuosi, nu betivani si ingrati, oamenii aveau bani, dar nu avea de un avea de sa cumpere de toti banii, aveau casa, nu stateau pe drumuri, deci?-


REP GRATIS!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 05-11-2015, 14:39:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Educatie prin frica.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by AMG, 11 March 2016 11:23



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Discussions/Help  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 194, 195, 196 ... 909, 910, 911  Next    


The time now is 24-04-2024, 06:20:04
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x