User
Pass
2FA
 
 

take a pick on shaman class

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message2086
Nevermakemistakesagain

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-04-2016 08:09)
Joined: 20 Feb 2016
Posts: 10, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: -7.7
Votes: 1

 
Post Posted: 13-04-2016, 12:35:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In ultima perioada, observ cum shamanul este precum este. rog persoanele care cunosc si stiu de aceasta cauza sa aduca cateva argumente legate de aceasta clasa.
Ceea ce vreau sa spun este ca, damage-ul mi se pare exagerat de mare.
Ca drept situatie , intr-o arena mi-am luat 250 + din lava burst procuri, non-burst.
Sa nu mai zice ca nu dureaza cateva secunde si la fel , hp-ul imi sta sub jumatate constant, din cauza damage-ului.
Observ pe mine intre 30 si 80/90 k , crit sau noncrit damage, constant.
Dupa cate stiu sezonul acesta este al warriorului , care e cum e , warlock si care o mai fi , dar totusi observ ca shamanul enha sau mai ales elem, intrece cu totul aceasta situatie.
Sa nu mai zic de situatia in care , cand este in burst si mai ales daca e dampen, nu faci loss, esti in lumea ``viselor`` si nu numai , extra damage si fara dampen.
Daca doar eu am impresia asta ca shamanul are ceva la damage-ul lui, nu luati in considerare cele spuse.
Dar daca cineva este de accord si cunoaste de ce , chiar as ruga sa faca un topic de nerf a acestei clase, pt ca eu practic ca druid feral , nu stiu celelalte clase, nu am nici cea mai mica sansa againts aceasta clasa, mai ales daca joaca cu healer, paladin spre ex.
Ps: Peace and love

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Hanrytalent
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-05-2016 13:53)
Joined: 10 Mar 2016
Posts: 25, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: -31.9
Votes: 1

Post Posted: 13-04-2016, 12:41:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

I agree. Shamy DMG is bugged.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
lolephix
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-04-2019 19:39)
Joined: 21 Nov 2015
Posts: 93, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: -97.6
Votes: 11

 
Post Posted: 13-04-2016, 13:50:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Adu dovezi de pe blizz cu dmg de la shaman in grevious gear.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 13-04-2016, 19:49:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nevermakemistakesagain wrote:
In ultima perioada, observ cum shamanul este precum este. rog persoanele care cunosc si stiu de aceasta cauza sa aduca cateva argumente legate de aceasta clasa.
Ceea ce vreau sa spun este ca, damage-ul mi se pare exagerat de mare.
Ca drept situatie , intr-o arena mi-am luat 250 + din lava burst procuri, non-burst.
Sa nu mai zice ca nu dureaza cateva secunde si la fel , hp-ul imi sta sub jumatate constant, din cauza damage-ului.
Observ pe mine intre 30 si 80/90 k , crit sau noncrit damage, constant.
Dupa cate stiu sezonul acesta este al warriorului , care e cum e , warlock si care o mai fi , dar totusi observ ca shamanul enha sau mai ales elem, intrece cu totul aceasta situatie.
Sa nu mai zic de situatia in care , cand este in burst si mai ales daca e dampen, nu faci loss, esti in lumea ``viselor`` si nu numai , extra damage si fara dampen.
Daca doar eu am impresia asta ca shamanul are ceva la damage-ul lui, nu luati in considerare cele spuse.
Dar daca cineva este de accord si cunoaste de ce , chiar as ruga sa faca un topic de nerf a acestei clase, pt ca eu practic ca druid feral , nu stiu celelalte clase, nu am nici cea mai mica sansa againts aceasta clasa, mai ales daca joaca cu healer, paladin spre ex.
Ps: Peace and love


1. Nu are rost sa-ti explic cum functioneaza clasa deoarece nu o sa fi receptiv, o sa fi la fel de rage player ca multi alti.
2. Vrei sa-ti arat cum elem shaman da pe blizz 300k+? Chiar mai mult sa vezi live cum a dat la finala de la blizzcon one shot la mage?

Da frumos 300k in arena nu? Mai vrei alte videos? Vrei sa vezi cum da 350k?
https://youtube.com/watch?v=HPx2EwQuoFE:





Oare de ce shamanul da semne sa devina competitiv? Pt ca shamanul are nevoie de gear de aceea, in prideful o sa te asigur de pe acum ca o sa fie mai op decat il vezi.
Da, recunosc, o poate recunoaste si ***, cum am dat pe el 122k cu 112k cu 132k in 2 sec, de ce am dat asa? Pt ca stiu cand sa fac dmg.
Hai sa-ti pun niste intrebari (nu ca doresc sa ma laud, nu asta imi este intentia):
Mai vezi vreun shaman sa dea dmg asta inafara de mine?
Mai vezi vreun alt shaman elem la fel de competitiv la dmg ca mine?
Mai vezi vreun shaman elem cu gameplay meu?

Vrei sa-ti spun ca ajung la 43500 spell power la fiecare 40sec? Oare ce inseamna asta? Vrei sa-ti spun ce inseamna lava surge si spread flame shock pe absolut orice target, inclusiv un totem amarat sau orice altceva infim la ce multi nu s-ar gandi ca as face spread? Pt ca observ ca nu ai habar despre aceasta clasa deloc.

Da, daca dadeau toti shamani la fel ca mine, era chiar o problema la clasa.
Faci un rage inutil, cum mi-ai facut si mie in arena, druidul ce nu are intrerupt pe bara.
Extra dmg si fara dampending? ce legatura are?
Apropo, stii ca la sectiunea aceasta se vorbeste in engleza, am explicat pe limba ta ca sa intelegi acest "fenomen"

Si ca sa-ti raspund si la celalat post. Nu, nu sunt carat de aceasta clasa, indiferent de patch, cat de slaba a fost sau op a fost, mereu am fost competitiv pt ca e singura clasa pe care stiu sa o joc.


https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Orga

[Ataraxia]



Status: Offline
(since 30-10-2023 02:42)
Joined: 23 Jul 2014
Posts: 2607, Topics: 186
Location: Heart of Azeroth

Reputation: 158.1
Votes: 872

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  https://battlelog.battlefield.com/bf3/user/ItsOrga/ 
Post Posted: 14-04-2016, 03:28:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

English boys


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nevermakemistakesagain

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-04-2016 08:09)
Joined: 20 Feb 2016
Posts: 10, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: -7.7
Votes: 1

 
Post Posted: 14-04-2016, 10:03:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu cred ca ai inteles prietene, nu te lauda singur in halu` asta, toti shamanii dau tare, cei care cunosc , cat de cat, intr-adevar , tu esti cel mai buguit care l-am vazu pana acum, dar clasa in sine este stricata.
Nu mai conteaza, ce-i drept , clasa asta e prea op. ca este sau nu este ceva acolo, mai esti si la alianta cu trinketele, deja e useless.

PS: i don`t know english , i`m romanian on a romanian server/owner.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 14-04-2016, 10:15:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Burebysta
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burebysta

[Retired Veteran]



Status: Offline
(since 27-08-2022 20:01)
Joined: 27 Jun 2011
Posts: 17044, Topics: 509
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 3626.7
Votes: 245

Post Posted: 14-04-2016, 10:22:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Spoiler:


Nevermakemistakesagain wrote:
nu cred ca ai inteles prietene, nu te lauda singur in halu` asta, toti shamanii dau tare, cei care cunosc , cat de cat, intr-adevar , tu esti cel mai buguit care l-am vazu pana acum, dar clasa in sine este stricata.
Nu mai conteaza, ce-i drept , clasa asta e prea op. ca este sau nu este ceva acolo, mai esti si la alianta cu trinketele, deja e useless.

PS: i don`t know english , i`m romanian on a romanian server/owner.


Who says it's Romanian? It's INTERNATIONAL. Next time please respect the Forum Rules. We do not discriminate so we made special zones for most world-wide languages here -> https://forum.wow-freakz.com/International-Zone-f4924.html
P.S. Acuma o dau pe romaneste inainte sa dau trash la topic.
Ai sectiunea respectiva oricand ai vreo indoiala si dovada ca o clasa/un spell da prea tare/slab/prost/gresit/aiurea -> https://forum.wow-freakz.com/PENDING-Class-spells-talents-f3783.html
Verifica si sectiunea aceasta inainte sa postezi ca poate e confirmed deja bug-ul dar nu a fost reparat inca -> https://forum.wow-freakz.com/CONFIRMED-Class-spells-talents-f3784.html

Sper ca intelegi -





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Burebysta, 14 April 2016 08:23



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 26-04-2024, 01:11:16
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x