User
Pass
2FA
 
 

Creșterea mușchilor și a greutãții (kg) !
Go to page 1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Politics & Social
Author Message7310
Blade22

[:::Zmp.freakz.ro:::']



Status: Offline
(since 30-03-2020 13:16)
Joined: 27 Jun 2014
Posts: 11135, Topics: 668
Location: Romania,Arad

Reputation: 54.2
Votes: 637

         
Post Posted: 12-05-2016, 23:46:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut, am o nelãmurire pe care nu o înțeleg!
Nelãmurirea e urmãtoarea:

Am început sa fac sala de vreo 3-4 luni bune! Faza e ca fac acasã la un prieten el având aparate ( pentru orice mușchi).
Problema e ca am cumpãrat și un sãculeț de 5.3kg de proteine dar nici o creștere în masa..!
Acuma am luat o pauza de 3 sãptãmâni, de sãptãmâna viitoare voi relua antrenamentul.
Ceea ce ma deranjeazã e ca nu înțeleg de ce nu se "pune nimic pe mine"..
Am 58kg, 1.70 înãlțime. Niște sfaturi dacã cumva ați trecut prin chestii de genu!



Casuta vocala @Blade
FREE


Last edited by Blade22 on 08-12-2016, 21:55:43; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 13-05-2016, 07:24:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Blade22 wrote:
Salut, am o nelãmurire pe care nu o înțeleg!
Nelãmurirea e urmãtoarea:

Am început sa fac sala de vreo 3-4 luni bune! Faza e ca fac acasã la un prieten el având aparate ( pentru orice mușchi).
Problema e ca am cumpãrat și un sãculeț de 5.3kg de proteine dar nici o creștere în masa..!
Acuma am luat o pauza de 3 sãptãmâni, de sãptãmâna viitoare voi relua antrenamentul.
Ceea ce ma deranjeazã e ca nu înțeleg de ce nu se "pune nimic pe mine"..
Am 58kg, 1.70 înãlțime. Niște sfaturi dacã cumva ați trecut prin chestii de genu!


Nu ai unde sa se puna...si daca se pune ,foarte putin ..esti slabut ,undeva la 65 kg daca aveai


Trebuie sa imi aduc si eu greutatile acasa zilele astea ,numa ca eu am 87 kg la 1,75 ,sunt peste cu ceva kg ,dar cu exercitii si forta dau din kg si bag masa musculara destul de usor



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Blade22

[:::Zmp.freakz.ro:::']



Status: Offline
(since 30-03-2020 13:16)
Joined: 27 Jun 2014
Posts: 11135, Topics: 668
Location: Romania,Arad

Reputation: 54.2
Votes: 637

         
Post Posted: 13-05-2016, 09:07:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai din potriva am luat proteine, dacă ma înțelegi ce spun!


Casuta vocala @Blade
FREE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 13-05-2016, 09:27:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Blade22 wrote:
Pai din potriva am luat proteine, dacă ma înțelegi ce spun!


O sa pui ,mai greu cei drept ,dar cu multa munca



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-P!C@-

[Simply Normal]



Status: Offline
(since 21-04-2022 19:07)
Joined: 28 May 2012
Posts: 21086, Topics: 1601
Location: Constanta

Reputation: 1870.3
Votes: 781

Post Posted: 13-05-2016, 11:13:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acasa la un prieten. Bun, total gresit. De ce nu te duci la o sala adecvata unde au aparate bune si antrenori care te ajuta si te indruma corect? Degeaba te duci si tragi daca nu stii cum sa procedezi corect. De ce ti-ai luat proteine? fa natural, nu ai nevoie de idiotenii d-astea, trage natural, mananca cum trebuie(mancare gatita nu fast food) si urmeaza sfatul unui antrenor. Nu te grabi, ai rabdare sa mai cresti, practica un sport sa mai iei cativa cm apoi apuca-te de sala, musculatura se dezvolta foarte bine si prin sport nu sala si cu siguranta nu cu proteine. Eu cat am facut sala nu am luat niciodata proteine sau alte tampenii d-astea, am facut natural si a fost mai mult decat ok. Trebuie sa iti dezvolti muschii spatelui, tricepsul, muschii picioarelor, pieptul etc, ai de munca dar fa sport si sala dupa 18-19-20 ani, axeaza-te pe sport pentru o dezvoltare naturala si sanatoasa.



4 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cm.PuNky

[370HSSV 0773H]



Status: Offline
(since 03-01-2024 16:53)
Joined: 05 May 2012
Posts: 32814, Topics: 382
Location: Partea radioactiva a Raiului

Reputation: 5160.1
Votes: 729

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 13-05-2016, 19:19:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Blade22 wrote:

Am început sa fac sala de vreo 3-4 luni bune! Faza e ca fac acasã la un prieten el având aparate ( pentru orice mușchi).
Problema e ca am cumpãrat și un sãculeț de 5.3kg de proteine dar nici o creștere în masa..!
Acuma am luat o pauza de 3 sãptãmâni, de sãptãmâna viitoare voi relua antrenamentul.
Ceea ce ma deranjeazã e ca nu înțeleg de ce nu se "pune nimic pe mine"..
Am 58kg, 1.70 înãlțime. Niște sfaturi dacã cumva ați trecut prin chestii de genu!


Trebuie sa dau quote sa analizez propozitiile.
Deci ai luat un sac de proteina dar nu zici ce si cum, ai grija pentru ca sunt proteine pudra pentru masa, fibrare, forta, rezistenta sau combinate, este posibil ca ceea ce ai luat tu sa fie pentru alt scop decat cel pe care il doresti tu.
Daca problema nu ii de la proteine atunci ii de la restul tabelului de nutritie, iti calculezi caloriile? cate grame de carbohidrati, cate grame de proteina, cate grame de fibre ii oferi corpului zilnic? cand vine vorba de Bodybuilding fiecare zi din saptamana trebuie cantarita intr-un mod cat mai eficient pentru ati atinge scopul, oricum nu poti da vina numai pe nutritie in ceea ce priveste masa musculara acorda o atentie deosebita si stilului de antrenament folosit deoarece un antrenament pentru fibrare este un antrenament pentru fibrare si cel pentru masa ii pentru masa logic! dar atentie pentru ca sunt zeci de tipuri de antrenament si o sa incerci multe dintre ele pana o sa ajungi la unul eficient pentru tine si se poate ca dupa ce il gasesti in 2 luni sa nu mai aiba efect si tot asa mai departe deaia s-au inventat suplimentele pentru a ajuta oamenii sa aiba modificari usoare ale corpului daca este respectata o anumita ordine, defapt nu ii total adevarat, suplimentele au fost inventate pentru cei care nu au timp sa ofere corpului nutrientii necesari inainte, dupa sau in timpul antrenamentului probabil din cauza lipsei de timp sau a altor factori, oricum lumea in ziua de azi ia suplimente pentru ca sunt de vanzare iar scopul lor a fost demult uitat... oricum ai multi factori de luat in vedere, studiaza! cumpara carti de culturism sau bodybuilding, cauta o metoda care ti se pare atractiva, ai grija ce mananci, sa nu te accidentezi si sa dormi bine!!! muschii au mare nevoie de refacere, metode de a pune masa pe care le-am incercat in ultima vreme sunt 1-2 L de lapte zilnic, 400g carne diversificata zilnic, ceva salate, 4 felii de paine maxim si depinde ce mai am pofta -

Daca am uitat ceva ii pentru ca am scris putin in graba, daca mai ai intrebari activeaza-mi casuta, vroiam sa zic si cateva cuvinte despre astia de mai in sus dar mai bine ma abtin


FOARTE IMPORTANT: Sa nu uiti sa inspiri si sa expiri in timpul repetarilor deoarece muschii au nevoie de oxigen ca sa creasca in volum, bafta!


~Iert dar nu uit~
Life is movement. Once you stop moving, you're dead. Choose life.
- Eugen Sandow
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-P!C@-

[Simply Normal]



Status: Offline
(since 21-04-2022 19:07)
Joined: 28 May 2012
Posts: 21086, Topics: 1601
Location: Constanta

Reputation: 1870.3
Votes: 781

Post Posted: 13-05-2016, 19:40:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cm.PuNky wrote:
Daca am uitat ceva ii pentru ca am scris putin in graba, daca mai ai intrebari activeaza-mi casuta, vroiam sa zic si cateva cuvinte despre astia de mai in sus dar mai bine ma abtin

Zi-mi. Ce ai spus tu e o idiotenie, il imbibi cu o mie de rahaturi ca sa ce? sa creasca artificial? daca il pui sa ridice 2 kg lesina. Ma mir ca nu i-ai zis sa ia niste synthol si in 5 min. are corp de bodybuilder. Lasa-l sa faca natural nu cu ajutoare, e slab si mic de inaltime pentru ce sa faca acum sala sau sa se imbibe cu prostii? Sa creasca, sa puna ceva masa musculara si apoi se vor vedea rezultatele, pune-l sa ia prostii ca sa dea bine la ochi dar sa fie nesanatos, bune sfaturi, mai bine va abtineti decat sa dati asa sfaturi sincer.




3 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cm.PuNky

[370HSSV 0773H]



Status: Offline
(since 03-01-2024 16:53)
Joined: 05 May 2012
Posts: 32814, Topics: 382
Location: Partea radioactiva a Raiului

Reputation: 5160.1
Votes: 729

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 13-05-2016, 21:03:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-P!C@- wrote:

Zi-mi. Ce ai spus tu e o idiotenie, il imbibi cu o mie de rahaturi ca sa ce? sa creasca artificial? daca il pui sa ridice 2 kg lesina. Ma mir ca nu i-ai zis sa ia niste synthol si in 5 min. are corp de bodybuilder. Lasa-l sa faca natural nu cu ajutoare, e slab si mic de inaltime pentru ce sa faca acum sala sau sa se imbibe cu prostii? Sa creasca, sa puna ceva masa musculara si apoi se vor vedea rezultatele, pune-l sa ia prostii ca sa dea bine la ochi dar sa fie nesanatos, bune sfaturi, mai bine va abtineti decat sa dati asa sfaturi sincer.


Ca sa vorbesti despre suplimente si antrenament trebuie sa ai habar ce si cum, faptul ca ai tras putin de fiare nu iti ofera experienta necesara sa dai sfaturi, trebuie sa studiezi toti factorii noi dar si cei vechi, sportul acesta bodybuildin-culturism exista de foarte mult timp si in mod normal ii foarte simplu, problema ii cei care nu au studiat destul vor sa il complice, noroc ca generatia noua are parte de suplimente sa ii ajute, trebuie doar sa investesti putin.

Eram candva ca tine, speriat de suplimente sau alte medicamente si ziceam direct NU si Nu si ca sunt oribile pentru omenire dar cu timpul sa te gandesti si la corpul tau, nu incurajez suplimentele cum nu incurajez nici antrenamentul atata timp cat persoana respectiva nu stie ce si cum, nici eu nu ma prea bag in sfaturi despre suplimente pentru ca nu am folosit, dar vad la altii care se chinuie de luni bune fara rezultate iar apoi au inceput sa ieie suplimente si au avut rezultate, probabil persoana respectiva era cu mult sub cantitatea recomandata de proteine si nu reusea sa consume nicicum mai multa proteina din alimente, deaia se numeste ,,supliment,, in caz ca nu stiai, adevarat ca suplimentele nu se rezuma numai la proteina pudra, bautura isotonica sau alt shit, mai exista L-carnitina, creatina etc. care au un efect temporar si cand te opresti din a mai lua aceste suplimente ii clar ca si efectul o sa dispara imediat, in cazul proteinei pudra efectul ramane o perioada si asta depinde de nutritia fiecaruia dar trebuie sa fim constient ca muschii sunt pana la urma doar niste muschi, incetarea activitatii sportive si/sau consumul necesar de nutrienti scazut duce la scaderea masei musculare.


Cred ca am deraiat putin de la discursul tau deci sa revin:
Sa creasca artifical? tinere! uitate in jurul tau ca mananci plastic la fiecare masa! nu mai exista de foarte mult timp natural iar produsele BIO is o minciuna, in cazul in care esti la ferma si mananci direct de pe animale respectul meu dar din ce stiu toate animalele de la tara sunt duse la control, vaccinate deci same shit.
Din ce vad la TV, pe strada si pe net sunt foarte multi practicanti de fitness ,,naturali,, care inca o duc bine mersi si investesc tot felul de produse ,,artificiale,, in ei fara sa se planga pentru ca daca vrei ceva deosebit sau daca vrei perfectiune trebuie sa investesti in corpul tau, scopul ii cel mai important, daca o persoana nu se simte in stare sa reuseasca ,,natural,, vin astia ca tine care il judeca? Halooo, esti cam singur pe aici, in ultima vreme vad galeti de suplimente in casele unor persoane care nici nu practica vre-un sport, nu mai ii ca acum 10 ani, citeste ce se intampla cu excesul de suplimente din organismul uman ( le duci la toaleta) Inainte mergea povestea trage tare de fiare ca o sa ajungi foarte mare dar sa stii ca fac de aprox 5-6 ani acest sport si as putea sa spun ca mi-am ajuns limita de vre-o 2 ani, pur si simplu nu pot consuma mai mult de 120kg de proteina zilnic, in mod normal asta ii punctul unde apar suplimentele dar daca as vrea sa fac acest pas trebuie sa fiu constient ca asa va trebui sa merg mai departe pentru ca atunci cand ma voi opri din a le lua voi reveni la punctul la care sunt acum dar sunt multumit, accept ca nu sunt foarte masiv si accept ca nu ma pot fibra mai bine de cat sunt acum sa stii ca ii destul de greu sa cari si sa intretii o cantitate mare de masa musculara, cand am 80 kg ma simt ca un bloc pe picioare. Dar iar o dau in povesti si parca vad ca nu intelegi oricum sa revin, dar vad ca mai tot ce ai scris se rezuma la AAA, suplimente, rau pentru tine, AAA, o sa mor, wtf -) era un website de bodybuilding ceva gen bodybuilding.com cu sute de topicuri despre diferite teme, il recomand cu placere pentru cei care chiar vor sa stie despre ce este vorba si sa va reamintesc ca ii un sport simplu, ii foarte simplu, te trezesti, mananci, mergi la munca/scoala, mananci, faci antrenament, mananci, te plimbi sau faci alta miscare, mananci, poate mergi la un film, mananci apoi dormi! te trezesti si o iei de la capat, suplimentele suplimenteaza alimentatia persoanelor care nu au acces la nutrientii necesari unui sportiv, se iau in cazul in care persoana considera ca vrea mai mult sau nu are rezultate, cine vrea sa faca natural sa studieze prima data 10-20 reviste/carti despre bodybuilding apoi sa se riste pe propria piele pentru ca atat de simplu cum ii sportul oamenii tind sa il complice si sa faca mai mult rau decat bine.

Am mai citit inca o data ce a scris Pica si am ajuns la concluzia ca nu intelege dar vreau sa mai subliniez inca ceva, el crede ca daca bagi suplimente nu ai forta -)) exista suplimente si pentru forta (Forta unui corp este data de articulatii, masa musculara si greutatea corporala din ce tin minte) care au niste rezultate uimitoare si exista substante anabolizante (Scriu aici Steroizi ca sa priceapa toti) care iti ofera o forta de animal pentru o perioada, credeti ca John Cena are forta primita de la mama natura? sau Antonio Cesaro care abia are 38cm in brat a fost facut cu corpul lui Superman? sau practicantii de Strong Man ridica bolovanii de 120 kg pentru ca au un genetic rar? Cautati-l pe Elliot Hulse si povestea lui despre injectarea cu steroizi pentru forta, o sa auziti si alte povesti similare, ii peste tot, natural nu mai exista, inainte ma laudam ca sunt 100% natural si cand mi-am dat seama ca tot ce consum ii prelucrat de zeci de ori in fabrici am renuntat la idee, o metoda sanatoasa ar fi sa nu prea mancam si atunci ne putem lauda ca traim cat de cat natural sau alegem sa ne traim viata asa cum ne simtim bine nu? daca cumva aleg sa urmaresc o dieta numai cu chipsuri si sa stau toata ziua in pat nu am voie? Lumea cauta motive, eu zic sa cautati fericirea chiar daca uneori apare in forme ciudate pentru alte persoane.


~Iert dar nu uit~
Life is movement. Once you stop moving, you're dead. Choose life.
- Eugen Sandow


Last edited by Cm.PuNky on 13-05-2016, 21:14:29; edited 2 times in total
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Petrik

[Account disabled]



Status: Offline
(since 27-07-2018 12:16)
Joined: 10 Jan 2014
Posts: 239, Topics: 18
Location: Galati

Reputation: 49.4
Votes: 17

 
Post Posted: 13-05-2016, 21:10:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

varsta!!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Blade22

[:::Zmp.freakz.ro:::']



Status: Offline
(since 30-03-2020 13:16)
Joined: 27 Jun 2014
Posts: 11135, Topics: 668
Location: Romania,Arad

Reputation: 54.2
Votes: 637

         
Post Posted: 13-05-2016, 21:28:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

16!!


Casuta vocala @Blade
FREE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
-P!C@-

[Simply Normal]



Status: Offline
(since 21-04-2022 19:07)
Joined: 28 May 2012
Posts: 21086, Topics: 1601
Location: Constanta

Reputation: 1870.3
Votes: 781

Post Posted: 13-05-2016, 21:35:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Punky ma asteptam sa stii ce sa zici si sa-l indrumi pe un drum bun, tu vrei sa-l distrugi definitv. Proteinele le iei din mancare sa iei suplimente pentru ce? Mananca corespunzator si va pune masa musculara si va fi ok, asa dintr-o data nu se vor vedea rezultatele, de asta zic sa faca ceva sport, il ajuta mult, in nici un caz nu-l ajuta suplimentele. N-are rost sa ma cert cu tine, sa faca cum zici tu, va ramane mic de inaltime si imbuibat. Du-te ma la un fotbal, alearga putin, mananca bine si vei pune masa si cand ajungi la un minim de 70kg te poti duce la sala si usor usor incepi sa te definesti(natural). Nu baga suplimente in tine, ai 1.70, esti micut, trebuie sa te mai inalti putin, eu prima data am fost la sala dupa 20 de ani. Faci cum crezi tu.
Uita-te pe forumuri, sunt multe pareri pro si contra, citeste ce e acolo si vei avea multe de invatat, depinde ce vrei tu sa faci. Esti in liceu, ai sanse sa faci un sport, noi faceam handbal in liceu, ai variante multiple, nu baga in tine proteine, steroizi sau ce alte chestii ti se mai spun aici.




2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Blade22

[:::Zmp.freakz.ro:::']



Status: Offline
(since 30-03-2020 13:16)
Joined: 27 Jun 2014
Posts: 11135, Topics: 668
Location: Romania,Arad

Reputation: 54.2
Votes: 637

         
Post Posted: 13-05-2016, 21:55:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu fa certati in topicul meu!
Vreau doar parerii nu cearta!



Casuta vocala @Blade
FREE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
leonad3s

[MAD SNAIL]



Status: Offline
(online 3 weeks ago)
Joined: 11 Apr 2013
Posts: 1553, Topics: 79
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 1550.6
Votes: 145

        https://www.origin.com/irl/en-us/profile/achievements 
Post Posted: 13-05-2016, 23:41:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

16 ani 58 kg 1.70 inaltime ?
really ?
Sfat simplu ?
Arunca proteinele alea pentru ca fac pariu ca nici nu stii pentru ce le-ai luat asa cum spunea si Punky mai sus.
Ia fain frumos de banii pe care iai spart pe sacul acela de proteine mai bine iti faci abonament la inot sau la o sala de volei / baschet si te duci si bagi unul din sporturile astea care te ajuta sa te dezvolti.
Ai 16 ani dude , esti in crestere - cum spanac te-ai gandit ca mergi sa bagi sala si proteine cand tu inca te dezvolti , oasele inca iti cresc articulatiile iar muschii se dezvolta cosul ( coastele ) toracele tot se deschide si se dezvolta.
Te duci sa faci sala mai rau la un prieten acasa , fara antrenori fara cineva care sa te indrume cum a spus Pic@ mai sus faci de capul tau si iti busesti tot corpul si sanatatea ( mutilare ) asta faci iti mutilezi corpul.

Acum gata cu morala daca nu crezi ce iti spun atunci fa bine si cauta pe google POWER of GOOGLE gasesti tot ce vrei aici cu intrebari banale pe o suta si o mie de forumuri lucruri legate de sala , de la ce varsta e bine sa faci , cum sa faci etc.
Sfatul meu ?

la 16 ani nu te apuca de sala si alte prostii si nu baga toate rahaturile alea in tine ca sa areti bine pe din afara sa impresionezi niste colege pe la scoala si sa areti ca ai brandul mai mare ca alti 2 colegi.
Daca vrei sa areti bine pe moment fa prostia asta baga sala ia proteine ia si injectii daca gasesti si iti da cineva de vanzare dopeazate si pe moment o sa fii bastan o sa ai 1.70 un kinder indesat de nu isi mai poate da tricoul jos de pe el si o viata intreaga o sa ai reprosuri ca ai facut o prostie in copilarie.

Fa sport sa te inalti , sa te dezvolti , baietii pana la varsta de 21 de ani inca tot cresc fetele la 18 ani s-au cam oprit din crestere insa baietii nu. Fa sport sa cresti in inaltime sa nu ramai la 1.70 ca e pacat macar 1.80 ti-am dat exemple , inot , volei , baschet etc.
Odata cu sportul practicat regulat si antrenament o sa cresti si KG nu ramai la 58 ca esti plapand asa , nu te astepta nici la cresteri extraordinare de la 58kg la 90kg inca esti mic si te dezvolti.
Faci sport te inalti mai iei in greutate de pe la 18 19 ani te poti apuca de sala daca chiar nu mai ai rabdare dar nu in garaj la un prieten sau mai stiu eu , la sala cu antrenori cu tot ce trebuie fara PROTEINE / CREATINA si alte rahaturi cel putin nu inca daca chiar esti dispus sa iei.
Fa natural si cere sfaturi mereu de la cei mai experimentati de pe acolo. Mai incolo daca chiar esti pornit sa incerci si rahaturile alea te documentezi de pe internet de pe la antrenorii de la sala etc si iti iei.
Dar in final rezultatul o sa fie ca nu o sa ramai la 1.70 inaltime si 70kg 75kg indesat si mic , si de pe la 28 30 de ani sa te plangi de articulatii si genunchi si alte prostii , o sa ai o inaltime decenta chiar 1.80 o sa ai minim 75kg > 80kg o sa stii un sport o sa ai un corp bine crescut sanatos dezvoltat bine + sala care o sa te faca cum iti doresti tu.

Gata m-am infipt si eu aici in topicul tau ca sa incerc sa te impiedic sa te distrugi. Acum daca imi iei sfatul si il aplici e bine daca nu iar e bine your life man. Dar in final o sa ajungi peste cativa ani sa imi dai dreptate.
Bafta sa ai si vezi sa iei decizia corecta.

P.S. lasa gagicile acum ca nu stiu ce vor muschii nu sunt tot crede-ma si pe ceilalti baieti mai bine ii umilesti la un sport decat daca ai brandul mai mare cu 1 cm decat ei -



Tournaments CS GO

3 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Blade22

[:::Zmp.freakz.ro:::']



Status: Offline
(since 30-03-2020 13:16)
Joined: 27 Jun 2014
Posts: 11135, Topics: 668
Location: Romania,Arad

Reputation: 54.2
Votes: 637

         
Post Posted: 14-05-2016, 08:01:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

În primul rând, prietenul acela unde fac eu sala are 19 ani, a făcut box 3ani, acuma face doar sala. Tatăl lui a făcut sala de mic, eu zic ca nu sunt chiar de doi bani sau nu știu cum ia-ți considerat voi.
Când am mers la sala pentru prima oara, a început sa îmi explice cum sta treaba cu fiecare aparat, ma învățat cum sa inspir și sa expir.
La început am făcut doar flotări și abdomene. După câteva zile bune am trecut la gantere etc.
Sheik-ul îl făceam din 2 cupe de proteina și 500 ml lapte, apoi îl amestecam cu mixerul, după ce am băut jumătate din el stăteam în jur de 25min apoi începeam antrenamentul, după ce terminam antrenamentul terminam de băut restul din Sheik.
Antrenamentuk dura aproximativ 1ora. Făceam câte 4 serii cu încălzirea 5 serii, la fiecare aparat.
Totuși nu vreau sa ma las de sala.
O treaba mai am de zis, dacă fac acasă flotări, abdomene, pe lângă astea am o bara unde mai făceam și tracțiunii, la tracțiuniile pe care le fac, includ toți mușchii, adică am cautat niște exerciții la bara și Am văzut ca poți lucra spatele, pieptul, umeri, abdomenul, bicepși, triceps ul.
Voi încerca să alerg sa ma dezvolt mai mult, sa înot mai mult.



Casuta vocala @Blade
FREE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 14-05-2016, 08:16:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tu vrei muschi pentru fete sau vrei sa ii rupi gura la unul? Daca mergi doar la sala, iei proteine, steroizi si alte chestii, atunci mergi doar pe prima varianta. Mergi pe strada, dai peste unul aproape cat tine, ok, aproape egali in dimensiune, dar ala stie sa se bata, ii calit mai bine, esti gata apoi. Hai ca ii si teoria aia ca daca ai muschi mari, intimidezi adversarul....da, intimidezi prostimea care nu are habar, dar daca dai peste unul mai self confident, cat crezi ca o sa te ajute muschii? Ca punctele slabe tot acolo raman. Iti sugerez ca pe langa sala, sa iti alegi un stil de lupta care ti s-ar potrivi. Degeaba sala daca nu esti calit, am vazut destule exemple.
Si sincer sa fiu, la 58 KG nu te astepta sa vezi o diferenta. Cand ajungi macar la un 75+ KG, atunci sa ai pretentii de muschi mai mari. Am un prieten care are 65 KG...a facut sala cateva luni...dar eu unul il prind de umar si il pot zgudui una doua, deci si greutatea conteaza in anumite cazuri....ma rog, nu ma duc la exemple de obezitate morbida....ala nu are nici un avantaj, decat sa bage in faliment fast food-urile. Sa iti zic sincer, daca esti intre 80-90 KG, esti ok, poti arata a exemplu dupa ce muncesti mult.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Politics & Social  
Go to page 1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 29-03-2024, 01:58:38
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x