User
Pass
2FA
 
 

Discutii
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 481, 482, 483 ... 518, 519, 520  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message596677
razervlad

[The Godfather]



Status: Offline
(since 26-06-2020 19:12)
Joined: 24 Dec 2011
Posts: 594, Topics: 66
Location: propriu barlog

Reputation: 176.6
Votes: 21

 
Post Posted: 19-06-2016, 23:02:21 [Bad post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shocker wrote:
Yustin wrote:
Shocker wrote:
Yustin wrote:
da frate, am vazut, nu mai donez 1 cent pe sv asta, sa moara mie. e bataie de joc
Ce e bataie de joc? Ca nu primiti chestii gratis? Serios, voi va auziti?

Also, odes banned, desi o sa o bagi pe aia cu "adevarul doare" si alte *****, ai luat ban pentru insulte, nu esti capabil sa porti o discutie civilizata, iei ban, e simplu


Am donat la acel moment iar mountul a fost bonus, dar tu dai cu o mana si iei cu alta. Mai bine nu dadeai nimic de la inceput si gata.

Update @ 19-06-2016, 23:45:21

rip fhur
Exact asta zic si eu, mai bine nu dadeam deloc. Daca voiam sa fac ceva urat stergeam mounturile la toti si nu mai dadeam alt bonus ground mount sa va puteti lua altul, insa am decis sa las totusi sa puteti lua altul, asa ca lumea trebuie sa inteleaga ca asta e middle-ground-ul


pacat, frumos e sa se aplice regulile dupa ce sunt facute. Asa e corect, fair play, democratic si alte cuvinte de astea. Dupa ce mai sunt 3-4 guilde capabile sa bata 3 bosi si 20 de playeri ce fac cu adevarat pvp sunt alungati si acestia....

ps: sunt curios daca aceste "donatii" sunt fiscale -







Unstoppable Vs Warmaster Blackhorn 10h Mdps POV

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Yustin

[The Dictator]



Status: Offline
(since 07-09-2020 05:56)
Joined: 26 Nov 2011
Posts: 4343, Topics: 39
Location: Oltenita

Reputation: 558.8
Votes: 31

Post Posted: 20-06-2016, 00:06:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

csf, n-ai csf

Unstoppable vs. Spine of Deathwing 25h

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Scott

[Maniac]



Status: Offline
(since 03-04-2023 21:32)
Joined: 14 Oct 2011
Posts: 1160, Topics: 76
Location: Romania

Reputation: 146.9
Votes: 59

Post Posted: 20-06-2016, 00:50:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wow R.I.P Odis aka Odes aka Fir aka Fhuur 2012-2016
Sunt mandru de tine, o iesire mai buna ca asta nu se putea, spunand adevarul (nu pot sa zic care e adevarul ca il urmez si nu sunt inca pregatit sufleteste - )
Despre ce s-a intamplat ce pot sa mai zic, doar ce mi-am luat de curand primu meu ban dupa 5 ani ca m-am buguit in timpu encounterului, deci daca iti iei ban pentru buguri ale serverului nu trebuie sa te mai mire ca iti sterge mounturile -
Dar... exista un motiv pentru care pana la ora 8 nu sunt mai mult de 1500 de playeri desi avem probabil cel mai bine scriptat server de mop, oare care o fi ala -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
razervlad

[The Godfather]



Status: Offline
(since 26-06-2020 19:12)
Joined: 24 Dec 2011
Posts: 594, Topics: 66
Location: propriu barlog

Reputation: 176.6
Votes: 21

 
Post Posted: 20-06-2016, 02:23:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scott wrote:
Wow R.I.P Odis aka Odes aka Fir aka Fhuur 2012-2016
Sunt mandru de tine, o iesire mai buna ca asta nu se putea, spunand adevarul (nu pot sa zic care e adevarul ca il urmez si nu sunt inca pregatit sufleteste - )
Despre ce s-a intamplat ce pot sa mai zic, doar ce mi-am luat de curand primu meu ban dupa 5 ani ca m-am buguit in timpu encounterului, deci daca iti iei ban pentru buguri ale serverului nu trebuie sa te mai mire ca iti sterge mounturile -
Dar... exista un motiv pentru care pana la ora 8 nu sunt mai mult de 1500 de playeri desi avem probabil cel mai bine scriptat server de mop, oare care o fi ala -


Hai sa dam vina ca a jucat Romania la Euro -







Unstoppable Vs Warmaster Blackhorn 10h Mdps POV

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 20-06-2016, 14:06:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

razervlad wrote:
Dupa ce mai sunt 3-4 guilde capabile sa bata 3 bosi si 20 de playeri ce fac cu adevarat pvp sunt alungati si acestia....

razervlad wrote:
ps: sunt curios daca aceste "donatii" sunt fiscale -
Dume dupa dume si drame dupa drame, chiar sunteti tristi. Si sincer va spun (si am mai spus-o de multe ori), chiar vreau sa scapam serverul de playeri de genul care ajung sa faca drame de genul asta https://forum.wow-freakz.com/How-to-not-be-a-jew-t427172.html (serios, cititi si voi topicul cuvant cu cuvant inca o data), din cauza playerilor de genul e imaginea serverului asa proasta. Motivul? Ati primit prea multa atentie si vi s-a urcat la cap. Mergeti pe alte servere sa vedeti ca acolo nu stie nimeni ca existati, faceti topicuri pe forum cu drame si probabil stafful nici nu se oboseste sa va raspunda.

Ati vazut ce spun toti strainii care vin pe server? "SERVERUL E SUPER, PACAT CA E PLIN DE ROMANI RATATI" (cuvintele lor, nu ale mele). Ati vazut straini sa faca drame ca romanii pe forum/ingame? Eu nu. Am glumit de multe ori pe global cu "ar trebui sa banez toata Romania", dar pe zi ce trece incep sa ma gandesc ca gluma aia ar putea sa devina o idee buna

Legat de partea cu donatiile, in fiecare luna se trezeste unul ca tine cu aberatia asta. Serverul e de 6 ani, daca nu erau legale nu mai existau pana acum. Donatiile/platile se fac prin procesatori de plati (paysafe card, cei cu SMS-urile orange/vodafone/telekom, platile cu cardul prin PlatiOnline), toate firmele astea declara toate tranazctiile de pe wow freakz la ANAF, altfel intrau ei la belele. Folositi-va voi capul ala si nu mai aruncati cu vorbe doar sa va aflati in treaba si sa mai faceti +1 la drame
Scott wrote:
Dar... exista un motiv pentru care pana la ora 8 nu sunt mai mult de 1500 de playeri desi avem probabil cel mai bine scriptat server de mop, oare care o fi ala -
Ciudat, adineauri erau 1900 on si era ora 3, dar cum ziceam, dume si drame de cacat doar ca sa va aflati in treaba. Cand sunteti sanctionati pentru ceva (voi sau prietenii vostri) incepeti cu aceleasi drame tampite ca de obicei (chiar daca 90% din ele sunt false/stupide). Sunt sigur ca si la postul asta o sa gasiti o alta drama clasica sa-mi dati reply, n-am nici o sansa aici sa fie cineva care sa-mi tina partea, toti guildacii se apara intre ei chiar daca unii ajung sa realizeze ca ce spun eu e totusi adevarat.


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
razervlad

[The Godfather]



Status: Offline
(since 26-06-2020 19:12)
Joined: 24 Dec 2011
Posts: 594, Topics: 66
Location: propriu barlog

Reputation: 176.6
Votes: 21

 
Post Posted: 20-06-2016, 16:20:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shocker wrote:

Ati vazut ce spun toti strainii care vin pe server? "SERVERUL E SUPER, PACAT CA E PLIN DE ROMANI RATATI" (cuvintele lor, nu ale mele). Ati vazut straini sa faca drame ca romanii pe forum/ingame? Eu nu. Am glumit de multe ori pe global cu "ar trebui sa banez toata Romania", dar pe zi ce trece incep sa ma gandesc ca gluma aia ar putea sa devina o idee buna


Lasa ca plecam noi pe rand astia care ne mai exprimam si noi parerile pe aici (rautacioase sau dramaturgice asa cum sunt intelese). Multi din romanii ce joaca aici ar vrea sa fie server exclusiv romanesc, ca de sunt mai prostutz asa de la Cuca Macaii si cand vreau si eu sa il bat pe Morchok tre sa gesticulez ca englezii pe la PC sa le explic si la cei straini murdarindu-ma cu engleza pe la gura.
Sunt curios cat la suta au contribuit cei din strainatate cu chesche mesche pe serverul asta si au votat sa ajunga freakzu unde e? Daca sunt peste romani eu zic sa ne banezi pe toti vorbitorii de "bah" si "mah" de pe server.
Si in legatura cu fiscalitatea donatiilor: ce legatura are Banca X cu firma Y? Daca banca are contract cu aceasta firma si isi plateste darile la stat nu inseamna ca si firma nu are datorii la stat.
Acu stiu ca sunt luat drept hater ( persoanã stãpânitã de mânie conform google translate) si ca o sa iau -rep/warn/ban, dar din lumea asta care e ok mai suntem si noi care ne mai exprimam parerea. Nici macar Kim Jong Un nu e indragit de toti coreeni chiar daca are 100% la vot si plang si ursii de fericire din pestera cand il aude.

Spoiler:







Unstoppable Vs Warmaster Blackhorn 10h Mdps POV



Last edited by razervlad on 20-06-2016, 17:01:14; edited 3 times in total
1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Xerima

[Rusu Nebunu]



Status: Offline
(since 12-07-2018 17:33)
Joined: 08 Apr 2012
Posts: 1179, Topics: 15
Location: Moldova

Reputation: 279.7
Votes: 18

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Vmaiotd 
Post Posted: 20-06-2016, 16:33:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Blizzard ne primeste cu bratele deschise -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Scott

[Maniac]



Status: Offline
(since 03-04-2023 21:32)
Joined: 14 Oct 2011
Posts: 1160, Topics: 76
Location: Romania

Reputation: 146.9
Votes: 59

Post Posted: 20-06-2016, 16:48:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Omul ala a donat peste 200 de dolari cred pe serverul asta si a facut zeci de bug reports, deci a ajutat mai mult decat majoritatea si rasplata ta a fost sa ii dai ban.
A facut drama aia pentru ca i-ai sters mounturile, si majoritatea carora le-ai sters mounturile sunt de aceeasi parere si ar fi facut si ei galagie pe forum doar ca probabil considera ca nu mai merita efortu.
Si da poate si playerii dau o imagine proasta serverului, dar in primu rand staffu da o imagine proasta serverului datorita deciziilor si atitudinii de cacao.

4 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pinocchio Evreiesc
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-02-2019 13:32)
Joined: 20 Jun 2016
Posts: 386, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 15.6
Votes: 39

Post Posted: 20-06-2016, 17:22:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Decat sa schimbi subiectul si sa incepi cu vaicarelile ca facem drame si dume de ***** (cand nu este cazul deloc), mai bine da-ne si noua macar un singur motiv intemeiat care a contribuit la decizia asta legata de mounts luate prin bonusuri de acum 100 de ani, si de ce nu ai pus frumos mesaj pe prima pagina sa vada toata lumea ci ai trimis, pe blat, doar un mesaj privat la toti aia care si-au pierdut mounts?

Degeaba postezi text wall ca vai romanii sunt evil si iti trebuiesc tie numai straini pe server sa poti dormii tu noaptea cu constiinta impacata. Si nu ma lua cu replici gen *nu trebuie sa-ti dau tie explicatii*, pentru ca trebuie, ai primit bani de la mine si multi alti playeri, la sfarsit de zi acei mountsi au fost inclusi in donatii ca OFERTA. Nu trebuie sa-ti aduc aminte ca am dat 300 roni pe tarecgosa aia (pentru care m-ai facut si ratat pe global cand am zis ca nu merge) care era un batz rupt de-al lui harry potter, nu mergea aproape deloc, si tot pe munca mea (ca sa nu ma simt fraierit pe fata ca am dat 300 roni degeaba), am stat sa fac bug report gigantic ca sa-ti explic tie cum trebuia sa mearga pisatu ala de item, pe care tu ai cerut 300 roni fara sa te asiguri ca macar functioneaza cum trebuie.

Mie nu mi s-a urcat nimic la cap, TIE ti s-a urcat la cap. Si da, adevarul chiar doare, nu m-am suparat ca mi-ai dat ban, am avut o iesire inadecvata (din perspectiva mea total motivata, ai inchis repede topicul sa nu cumva sa-si dea lumea cu parerea, ce stim noi plebeii, numai dume si drame de ***** nu?), nu am de suportat nicio consecinta ca oricum nu voi mai juca aici (probabil o sa-ti folosesc serverul pe post de instant chat sa vb cu prieteni care nu intra pe forum, cam atat). Eu nu inteleg de unde ai pretentia sa-ti tina partea cineva cand iei deciziile astea si nici nu explici de ce le iei, vrei sa merg pe credinta? Sunt ateu, nu pot.

3 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Orga

[Ataraxia]



Status: Offline
(since 30-10-2023 02:42)
Joined: 23 Jul 2014
Posts: 2607, Topics: 186
Location: Heart of Azeroth

Reputation: 158.1
Votes: 872

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  https://battlelog.battlefield.com/bf3/user/ItsOrga/ 
Post Posted: 20-06-2016, 18:51:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

razervlad wrote:

Multi din romanii ce joaca aici ar vrea sa fie server exclusiv romanesc, ca de sunt mai prostutz asa de la Cuca Macaii si cand vreau si eu sa il bat pe Morchok tre sa gesticulez ca englezii pe la PC sa le explic si la cei straini murdarindu-ma cu engleza pe la gura.


Really now ?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
deadbite

[Insane Loremaster]



Status: Offline
(since 20-09-2022 17:27)
Joined: 06 Jan 2013
Posts: 1590, Topics: 80
Location: Bucuresti, Romania

Reputation: 177
Votes: 85

 
Post Posted: 20-06-2016, 19:08:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Orga wrote:
razervlad wrote:

Multi din romanii ce joaca aici ar vrea sa fie server exclusiv romanesc, ca de sunt mai prostutz asa de la Cuca Macaii si cand vreau si eu sa il bat pe Morchok tre sa gesticulez ca englezii pe la PC sa le explic si la cei straini murdarindu-ma cu engleza pe la gura.


Really now ?


Not my business to intervene here, as it wasn't yours, also. But, if you and other select foreign people are good at this game, this doesn't mean that the bulk of the poeple here, do not suck at this game, a lot. Of course, this ammount of people counts both romanians and foreigners. So Gogonel's quote is true, but not referred to all of you foreigners, but the reverse is true too.
Try and pug a few times and you'll understand what i mean to say.

Nici macar nu stiu de ce am stat sa scriu in engleza, intelegi tot si in romana, dar fie.



World of Lorecraft

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Csvyo

[UNSTOPPABLE forever!]



Status: Offline
(since 18-10-2019 11:54)
Joined: 12 Jun 2012
Posts: 7694, Topics: 102
Location: Retired

Reputation: 395.4
Votes: 92

 
Post Posted: 21-06-2016, 09:01:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

lol cata drama si tata fir banat :'(...nu cred ca a fost cea mai inteleapta decizie sa l banezi pe fir,shockere,chiar a incercat sa mai schimbe ceva in bine pe serverul asta cu toate ca ultimul ropic e cam ppripit,avand in vedere situatie trebuie sa il intelegi.nu cred ca parerea mea conteaza sau ceva,insa consider ca ar trebui si tu sa i intelegi frustrarea in legatura cu decizia asta pe care o poti numi surprinzatoarea din cea mai amabila perspectiva.
also,orga cum poti sa ai mod si sa postezi asemea ***** la topicul lui fir(@chestia cu pinto WTF???)sincer ma asteptam la altceva de la un mod decat autism


So many words untold...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Victoor

[Curious & Creative]



Status: Offline
(since 16-02-2022 20:35)
Joined: 23 Jan 2013
Posts: 1315, Topics: 19
Location: United Kingdom

Reputation: 284.6
Votes: 46

 
Post Posted: 21-06-2016, 10:17:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shocker wrote:
razervlad wrote:
Dupa ce mai sunt 3-4 guilde capabile sa bata 3 bosi si 20 de playeri ce fac cu adevarat pvp sunt alungati si acestia....

razervlad wrote:
ps: sunt curios daca aceste "donatii" sunt fiscale -
Dume dupa dume si drame dupa drame, chiar sunteti tristi. Si sincer va spun (si am mai spus-o de multe ori), chiar vreau sa scapam serverul de playeri de genul care ajung sa faca drame de genul asta https://forum.wow-freakz.com/How-to-not-be-a-jew-t427172.html (serios, cititi si voi topicul cuvant cu cuvant inca o data), din cauza playerilor de genul e imaginea serverului asa proasta. Motivul? Ati primit prea multa atentie si vi s-a urcat la cap. Mergeti pe alte servere sa vedeti ca acolo nu stie nimeni ca existati, faceti topicuri pe forum cu drame si probabil stafful nici nu se oboseste sa va raspunda.

Ati vazut ce spun toti strainii care vin pe server? "SERVERUL E SUPER, PACAT CA E PLIN DE ROMANI RATATI" (cuvintele lor, nu ale mele). Ati vazut straini sa faca drame ca romanii pe forum/ingame? Eu nu. Am glumit de multe ori pe global cu "ar trebui sa banez toata Romania", dar pe zi ce trece incep sa ma gandesc ca gluma aia ar putea sa devina o idee buna

Legat de partea cu donatiile, in fiecare luna se trezeste unul ca tine cu aberatia asta. Serverul e de 6 ani, daca nu erau legale nu mai existau pana acum. Donatiile/platile se fac prin procesatori de plati (paysafe card, cei cu SMS-urile orange/vodafone/telekom, platile cu cardul prin PlatiOnline), toate firmele astea declara toate tranazctiile de pe wow freakz la ANAF, altfel intrau ei la belele. Folositi-va voi capul ala si nu mai aruncati cu vorbe doar sa va aflati in treaba si sa mai faceti +1 la drame
Scott wrote:
Dar... exista un motiv pentru care pana la ora 8 nu sunt mai mult de 1500 de playeri desi avem probabil cel mai bine scriptat server de mop, oare care o fi ala -
Ciudat, adineauri erau 1900 on si era ora 3, dar cum ziceam, dume si drame de ***** doar ca sa va aflati in treaba. Cand sunteti sanctionati pentru ceva (voi sau prietenii vostri) incepeti cu aceleasi drame tampite ca de obicei (chiar daca 90% din ele sunt false/stupide). Sunt sigur ca si la postul asta o sa gasiti o alta drama clasica sa-mi dati reply, n-am nici o sansa aici sa fie cineva care sa-mi tina partea, toti guildacii se apara intre ei chiar daca unii ajung sa realizeze ca ce spun eu e totusi adevarat.


Nu fiti prosti, macar voi. procesatori de plati, adica dintr-o donatie de 400 lei pe care tu o faci, el daca isi ia 250-300 lei, e vorba de comisoane pe care procesatorii si le iau, tocmai pentru "fiscalizare" , pentru ca banii intra la ei prima data, nu la shockeru. E vorba de niste mount-uri, in plm, nu de iteme scumpe. La ce donatii am vazut in guilda asta, chiar nu inteleg de unde atata drama pentru un magic rooster sau un epic mount, ai bani sa donezi staff si trinkete si te caci pe tine pentru un mount. Calmati-va, chiar nu sunteti in masura sa faceti faze d-astea, v-am vazut cu potential si creier, ramaneti asa.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mishu.cgm

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-12-2018 19:28)
Joined: 12 Jun 2015
Posts: 68, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 177.3
Votes: 8

 
Post Posted: 21-06-2016, 10:20:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Problema se mai pune in felul urmator: cum faci tu, Shockeru, sa ma convingi pe mine, donor, sa mai donez ceva in continuare?

Pentru ca in momentul de fata eu tind sa nu mai donez nimic niciodata pe acest server pentru un simplu motiv: s-ar putea ca ce eu primesc de banii aia sa imi fie luat inapoi in orice moment.

Azi ati luat niste mounturi, maine poate va ganditi ca Heirloom-urile ar trebui sa fie mai scumpe, luam toate heirloomurile inapoi, si dam epice la playeri ca mnoh, putem. Asta este ce am inteles eu din miscarea asta.

Strict dpdv comercial, miscarea pe care ai facut-o a fost foarte foarte prosta. Nu stiu cu cine te-ai sfatuit pentru asa ceva, dar clar nu a fost analizat mesajul pe care il transmiteti comunitatii (care este unu clar de f**k you).
Nu e vorba de un mount, sau chiar zece, e vorba de un principiu si un mesaj (vezi mai sus).



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
deadbite

[Insane Loremaster]



Status: Offline
(since 20-09-2022 17:27)
Joined: 06 Jan 2013
Posts: 1590, Topics: 80
Location: Bucuresti, Romania

Reputation: 177
Votes: 85

 
Post Posted: 21-06-2016, 10:36:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^Aparent ai donat din nou.


World of Lorecraft

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 481, 482, 483 ... 518, 519, 520  Next    


The time now is 23-04-2024, 22:38:11
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x