User
Pass
2FA
 
 

[REZOLVAT] Reclamatie Ksm
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message889
Sabecky

[Just a simple gamer]



Status: Offline
(since 29-02-2020 06:20)
Joined: 30 Oct 2015
Posts: 5095, Topics: 235
Location: Romania

Reputation: 164.7
Votes: 130

Post Posted: 30-10-2016, 11:54:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nick reclamant : Sabecky
Nick admin : Ksm
Motiv : Comenzi date pe alti admini / stat afk foarte mult etc..
Dovezi : Click / Click

( Ksm , a facut foarte multe greseli , cum ar fii : comenzi date pe admini degeaba (banuri in special la helperi) , stat afk foarte mult (nu este prima oara , nici a doua nici a noua ) , pui block-uri alandala ( Click) ,te folosesti de noclip pentru record (Deathrun_temple din ce imi aduc aminte) , uneori te joci cu cvar-ul si rare ori injuri si playerii pe ascuns si multe , multe altele... )

Acum o zii te-ai luat de Just_A_Rabbit ca statea la 1 noaptea , el macar nu statea afk , orice s-a fii putut intampla atunci , dar in schimb tu stai afk de dimineata de la ora 8:00 faci 4 ore activitate din afk , nici macar un cuvant pe chat sau un kill n-ai facut , asa numesti tu activititate . Unii muncesc si 2 ore pentru asta , dar tu stai si te uiti la un televizor in timp ce esti afk pe server.Just_A_Rabbit si-a mai primit si ban aiurea (ca de e urgent), poate atunci avea timp omu sa se joace .

Aceasta activitate se poate observa si dupa banlist-ul lui --> Click . Nepostat in acest topic aproape de 1 an.



DISCORD: Sabee#0428


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ricsii

[Creep]



Status: Offline
(since 08-02-2017 19:34)
Joined: 05 Feb 2015
Posts: 916, Topics: 17
Location: Tara Minunilor

Reputation: -100.2
Votes: 29

 
Post Posted: 30-10-2016, 13:23:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sabecky wrote:
Nick reclamant : Sabecky
Nick admin : Ksm
Motiv : Comenzi date pe alti admini / stat afk foarte mult etc..
Dovezi : Click / Click

( Ksm , a facut foarte multe greseli , cum ar fii : comenzi date pe admini degeaba (banuri in special la helperi) , stat afk foarte mult (nu este prima oara , nici a doua nici a noua ) , pui block-uri alandala ( Click) ,te folosesti de noclip pentru record (Deathrun_temple din ce imi aduc aminte) , uneori te joci cu cvar-ul si rare ori injuri si playerii pe ascuns si multe , multe altele... )

Acum o zii te-ai luat de Just_A_Rabbit ca statea la 1 noaptea , el macar nu statea afk , orice s-a fii putut intampla atunci , dar in schimb tu stai afk de dimineata de la ora 8:00 faci 4 ore activitate din afk , nici macar un cuvant pe chat sau un kill n-ai facut , asa numesti tu activititate . Unii muncesc si 2 ore pentru asta , dar tu stai si te uiti la un televizor in timp ce esti afk pe server.Just_A_Rabbit si-a mai primit si ban aiurea (ca de e urgent), poate atunci avea timp omu sa se joace .

Aceasta activitate se poate observa si dupa banlist-ul lui --> Click . Nepostat in acest topic aproape de 1 an.


Vad ca tu chiar ai ceva cu Ksm nu gluma.

Cat de disperat sa fii sa stai spectator pe el , sa ne faci un demo de maxim 2-3 minute ca dupa 10 secunde l-am inchis , si dupa sa-l postezi aici ca sta afk.

Simt momentul de a-ti arata cat de neinformat esti , si-a inceput cariera de admin din data de 14.08.2015 , de atunci pana astazi au trecut 15 luni , luand orele acumulate din 2015 pana azi , sunt 869 impartit la 15 este fix 57 ore pe luna , si 5694 impartit la 15 sunt 379 kills pe luna.

Acum te intreb eu pe tine Sabe , cate ore-kills trebuie pentru UP? Am sa-ti raspund chiar eu , sa nu zici ca sunt nesimtit , exact 30 el are dublu , deci ?

Sa-ti raspund la prima fraza , comenzi-banuri date degeaba pe helperi? Nu prea am vazut cazuri , inafara de Just,Snow,Cake nu prea vad alti admini sa se planga pentru comenzi degeaba. Faza cu afk , ti-am explicat-o mai sus , blocurile alea sunt chiar ok puse acolo , din timp ce unii simplifica mape care sunt extrem de simple , poate si el/eu sa ingreunatatim harti. Recordul nu inseamna nimic , pe langa asta cand ai fost intrebat despre record nu ai dat nici o explicatie doar ca a aparut asa subit , am acceptat , vad ca pe tine te manca sa faci tam-tam.
Se joaca cu cvar? Cum se joaca cu cvar ? Imi explici? Injuri playerii pe ascuns - , lasa ca e bine.

Ultima fraza , care e o repetare a primei parti , doar ca ai schimbat cateva cuvinte sau ai adaugat.

Dar am sa-ti raspund si la partea aceea , aia care muncesc si 2 ore pe zii pentru asa ceva sunt cu grade inferioarea helper/mod etc , din timp ce eu/el/Chris/Dark am ajuns sus , sus unde deja nu se mai calculeaza chiar atat de aspru activitatea , pentru ca pur si simplu noi deja avem ore-kills-banneduri destule , nu mai trebuie sa dovedim nimic , pe cand tu trebuie sa dovedesti mult pana ajungi tu acolo sus , cand Ksm sau restul curatau serverul tu nici slot nu aveai pe server.

Si un ultim rand asa de off topic , fara nici o suparare daca vrei sa ajungi sus nu asa se face , crezi ca daca ne dai in gat pe toti cu inactivitate-comenzi sau ce mai gasesti tu acolo ai sa ajung sus? Nu , o sa ajungi sus cand o sa meriti , pe vremuri cred ca ne dadeam peste 10 migraine unul la altul , plus banneduri de 5-10 minute cu motive absurde sau de pauza , sau faceam race pe miza cu banned , ma refer ca daca pierdeam eu celalalt ma bana chiar si pentru 30 de minute , dar nu s-a suparat nimeni , era fun.
Vremea aceea acum a trecut si nu mai exista fun/prietenie sau incredere , exista doar un tel , sa ajung cat mai sus pe spatele celuilalt , btw nu vad de ce te incurca afk lui Ksm , nu te poti juca linistit sau ? Acum 1 an Bogdan , Abra stateau cu orele afk , nu m-a interesat eu continuam sa joc si sa tin serverul curat. Mai departe decideti voi ce si cum , e treaba voastra Jon-Bogdan-Shika-Caty , eu nu ma mai bag , mi-am spus doar parerea.

Dupa masa faina. -


In anii ce au trecut...


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
cakelolz

[ ♛ ]



Status: Offline
(since 29-09-2019 16:40)
Joined: 29 Nov 2015
Posts: 328, Topics: 21
Location: Berlin

Reputation: 1542.2
Votes: 33

   
Post Posted: 30-10-2016, 13:28:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

psst baiatu' vezi ca cake nu mai are grad .. asa ca nu-l baga in discutie .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Ricsii

[Creep]



Status: Offline
(since 08-02-2017 19:34)
Joined: 05 Feb 2015
Posts: 916, Topics: 17
Location: Tara Minunilor

Reputation: -100.2
Votes: 29

 
Post Posted: 30-10-2016, 13:39:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cakelolz wrote:
psst baiatu' vezi ca cake nu mai are grad .. asa ca nu-l baga in discutie .


Ps Ps Ps fata , vezi ca erai dat ca un exemplu si din timp ce nu ai acces nu ai ce cauta in sectiunea asta.


In anii ce au trecut...


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
cakelolz

[ ♛ ]



Status: Offline
(since 29-09-2019 16:40)
Joined: 29 Nov 2015
Posts: 328, Topics: 21
Location: Berlin

Reputation: 1542.2
Votes: 33

   
Post Posted: 30-10-2016, 13:41:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

atat timp ce mi-ai zis numele mi-am spus puncul de vedere.. nu imi pasa ce sectiune e . si nush care e fata din noi 2



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Sabecky

[Just a simple gamer]



Status: Offline
(since 29-02-2020 06:20)
Joined: 30 Oct 2015
Posts: 5095, Topics: 235
Location: Romania

Reputation: 164.7
Votes: 130

Post Posted: 30-10-2016, 13:42:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Spoiler:


Ce legatura au kill-urile si orele din trecut cu cele din prezent ? Nu conteaza ce prostie minora a facut acel admin (helper) , NU SE DA BAN DACA NU ESTE O URGENTA zice foarte clar in regulament ! Un exemplu de ban al lui Ksm: ban la just_a_rabbit ca ar fii stat "afk" la 1 noapte ( nu statea ) , asta era o urgenta? Nu cred ca i-ar fi placut sa ii dau si eu ban ca statea afk.

Si vad ca din ce am spus eu o dai in altele. Tu il protejezi ca esti prieten cu el , asta e clar . Dar priveste si cealalta fata la el ..

"cat de disperat sunt" poate nu ai citit modelul de reclamatie cum trebuie . "O reclamatie nu se va lua in considerare fara SS/demo" vroiai sa vin cu mana goala?

Si el are ceva cu mine de cand am avut prima cearta . Totul a inceput de la el fiindca facea misto de mine pentru a impresiona o fata si atele.(Alii_naa)

Ksm nu este moderator el inca are de lucru daca vrea sa ajunga si el mod va trebuii se calculeze totul pana atunci.

Il implici pe Bogdan degeaba , el este detinatorul la server face cam ce vrea el..

Cam ce ai vrea sa iti zic de record? Joc bine am si ca demonstratie aceasta filmare care o gasesti pe youtube : Click

Si repet ca poate ai uitat , jucam din 2012 pe acest server ( pe alt nume . ca na avea Ksm slot inaintea mea)

Si inca sta afk 08:00-14:00

Se poate verifica log-oul de la ora 7:30-16:00 ( sa zicem ca ar sta pana la ora aia afk ) , ca tu zici ca l-am prins 2-3 minute afk .. Sa se verifice ca sta de mult timp afk daca vrei tu asa de
mult sa vezi..

Si o mica concluzie din tot ce ai spus tu --> Te aperi cu vechimea .

Spoiler:



DISCORD: Sabee#0428




Last edited by Sabecky on 30-10-2016, 19:48:40; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ksm

[Amphisbaena]



Status: Offline
(since 28-02-2019 08:10)
Joined: 08 Aug 2015
Posts: 572, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 104.7
Votes: 43

Post Posted: 30-10-2016, 16:39:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-))))))))))))
Baa,nu am mai ras de mult asa=))))))))

Update @ 30-10-2016, 16:39:08

Edit : Hai sa o lalaiesc si eu
Nu ma apar cu nimic..faceti ce credeti ce cuviinta. -
ca merit remove,down sau ban ca respect decizia voastra
Ma asteptam la oricine ,dar nu si de la tine sa faci reclamatie -)
Hai sa iti explic cum a fost faza azi ..daca te intreseaza
Bun,am intrat de dimineata ..hotarat sa joc mai toata ziua cs ..ca pnm nu am ce face azi
am fost sunat de maica-mea care a venit pe tren de la Bucuresti ..sa o iau de la gara(In gara fiind full de tigani si boscheti) am plecat in graba *ACASA LA MINE A RAMAS UN VERISOR* a spus ca se joaca el si dupa se duce pe respawn ca nu ii place dr
I-am spus sa scrie ca nu-i ksm la pc ..nu stiu daca a scris sau nu..in fine,a fost ideea ca dupa ce juca putin IESEA
Intre timp ajung in gara si hai la cumparaturi ..vrei sa stii si ce am cumparat? Ok : biguri,lapte ,cafea,drojdie(iti zic mai tarziu ceva),apa,suc,alune ,detergent de rufe/vase .
Am ajuns acasa eu crezand ca varmiu a iesit de pe server ..am stat la bucatarie am ajutat sa scoatem produsele din pungi
dupa cu DROJDIA am facut gogosi ..care mi-a luat ceva timp ..ca masina de facut aluat sa ars si a trebuit sa fac la mana ,am facut gogosi destul de multe dupa a venit o prietena de familie ..mai de seama cu mine ..a venit la noi am baut o cafea cu toti .
Dupa am facut un dus care imi ia vreo 1 ora sa zic asa
si dupa ajung in camera unde era plin de sticle de suc pe jos (goale) ,da-i cosmine si aduna sticle,farfuri ..in fine ..mi-a luat si asta ceva ceva ..ca am sters si praful +dat cu aspiratorul
dupa ma pus la pc si misc de mouse ..si vad ca-s on - ..am dat exit in consola intru pe forum si vad 6 notificari ..ma uit si vad acolo SABECKY ,zic waw ..ceva bug gasit sau ceva de genul ..si vad asta -)
Daca vrei sa iti zic ce am facut si ieri sa imi zici ..ca iti zic :d





1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sabecky

[Just a simple gamer]



Status: Offline
(since 29-02-2020 06:20)
Joined: 30 Oct 2015
Posts: 5095, Topics: 235
Location: Romania

Reputation: 164.7
Votes: 130

Post Posted: 30-10-2016, 16:43:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ehh , nu a zis nimic , sa zicem ca este adevarat ce ai zis tu.

Dar celelalte zile cand ai stat afk?



DISCORD: Sabee#0428


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ksm

[Amphisbaena]



Status: Offline
(since 28-02-2019 08:10)
Joined: 08 Aug 2015
Posts: 572, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 104.7
Votes: 43

Post Posted: 30-10-2016, 16:44:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

si mai lasa figurile astea - "Nu esti in stare ,bravoo" Vezi-ti drq de joc si nu te mai freca pe tine la chelie ce face ala si ala ..ti-am mai zis eu
VEZI-TI DE JOCUL TAU SI TOTUL SE REZOLVA DE LA SINE
Si in plus, am stat afk ..da am pierdut poate nick-uri cu reclama sau ceva de genul ..
Eu nu trag sa iau UP ca tine ,ca un disperat ..de ma intrebai din zi in zi "Cand se da up?" "Da cand iau up? "
Tu,alina,si restul helperi,mod,s-mod aveti de jucat ..activitate si etc etc ..
Nu zic ca este ok ce am facut eu
Si vad ca te duce mintea ca drq ..auzi tu faci demo sa vezi ca-i afk ..trebuia sa faci demo de dimineata de la 8 cum zici tu pana la 14 ,sa fim siguri desteptu` pixului.
Vezi-ti de mucii tai si mai intai curata-ti degetul inainte sa arati cu el spre altul .
spui tu ca nu-i capabil Anaf ca de ceva ..esti un mucos si ma cam calci pe nervi de la o vreme
ai aere de mare scula ce esti tu . Ti sa dat prea multa atentie
Daca Chris te-a luat sub aripa nu inseamna ca esti God

Update @ 30-10-2016, 16:44:46

Nu stau afk pentru ore ,asta-i ideea .
Stau afk ca se intampla sa am treaba si ma grabesc sa plec .


 
Staff message (AlexstraszaAlla):
 
+1 warn - mai usor cu atitudinea asta ca nu esti buricul pamantului. Si chiar nu interesa pe nimeni ce ai facut in viata reala. Pleci de la PC, iti inchizi toate cele. Asta cu "un verisor" am vazut-o cu totii de prea multe ori, n-o mai haleste nimeni.






0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sabecky

[Just a simple gamer]



Status: Offline
(since 29-02-2020 06:20)
Joined: 30 Oct 2015
Posts: 5095, Topics: 235
Location: Romania

Reputation: 164.7
Votes: 130

Post Posted: 30-10-2016, 16:46:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vad ca o dai in chestiile de cand eram helper , te-am intrebat frumos prima data cand se da up , nu mi-ai raspuns . Te-am intrebat a doua oara , mi-ai zis ca o sa iei am asteptat 3-7 zile , nici asa te-am intrebat iar , si mi-ai zis ca-s un disperat care vrea up si mi-ai zis ca se face lunar un topic de up/down/remove.

Si stai calm , nu ma luat nimeni sub aripa.



DISCORD: Sabee#0428




Last edited by Sabecky on 30-10-2016, 16:52:12; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zeno97

[Kyuubi ]



Status: Offline
(since 15-01-2018 13:44)
Joined: 07 May 2016
Posts: 474, Topics: 11
Location: Galati

Reputation: 42.9
Votes: 8

     
Post Posted: 30-10-2016, 16:47:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hmm ce e aici iar panarama ma sa o iau cu inceputul @KSM esti total imatur pentru ca nu iti vezi gunoiul din ochi si arati cu degetul spre alti cu activitatea sabe are mare dreptate macar just nu a stat afk ca tine si am intrat si eu si tot afk ai fost cand srv era plin de playeri el face activitate noaptea cand is 2 playeri dar face activitate nu afk pe cand tu ce faci stai afk cu srv full de playeri asta e comportament de admin cu grad mare ...
Referitor la tine @Ricsii ii tii partea cu toate ca esti foarte constient de ceea ce face pentru ca ce "tie prieten" ai fi prieten inseamna sa il ajuti sa isi corecteze greselile nu sa ii dai apa la moara ... si cum a zis si sabe incerci sa te dai mare si tare agatandu-te de trecut in rest nu vad nimic facut de tine nici aici nici pe furien tineti doua grade degeaba pentru ce sa va faliti voi aiurea si sa faceti misto de noi care suntem cu grade mai mici din contra e invers va faceti singuri de ras si va trageti pe voi inapoi nu pe noi daca srv asta nu era pe niste maini bune si erau pe ale voastre nu rezista nici doua luni la tupeu pe care il aveti amandoi mai ales tu @Riscii ca mai luat in bot de cum am intrat pentru o greseala minora si aia cam jignit la propriu cat am facut eu pe furien tu nici macar jumate nai facut pe ambele srv ....Din cauza unor "tupeisti" se duce de rapa tot ce a incercat sa creeze jon ceea ce voi nu ati inteles nici in momentul de fata cand a ales sa taca .
Sunt total de acord cu @Sabecky topicul asta nu se inchide pana nu vine cineva cu o adevarata explicatie nu scuze aiurea.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Ksm

[Amphisbaena]



Status: Offline
(since 28-02-2019 08:10)
Joined: 08 Aug 2015
Posts: 572, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 104.7
Votes: 43

Post Posted: 30-10-2016, 16:52:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu vreau sa fie ceva scuze
EU NU FAC ORE PENTRU UP CA ALTII eu joc de placere si sa intretin ordinea pe server .
Vine fitu` sa te ia pe tine de urechi si sa iti dea 2 palme ca ai stat tu cu 1 ora in oras mai mult -) Cum vine asta?
PRO RECLAMATIE nu mai are rost sa fac cererea de invoire sau mna -)

Update @ 30-10-2016, 16:52:27

Si ..de cand joc ..3 cuvinte nu ti-am zis tie zeno ..nici nu stiu cum drq ai luat tu admin .
Nu stiam ca existi ,Dar fie ..daca mi-am batut joc si detine ..si mai bine -)





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sabecky

[Just a simple gamer]



Status: Offline
(since 29-02-2020 06:20)
Joined: 30 Oct 2015
Posts: 5095, Topics: 235
Location: Romania

Reputation: 164.7
Votes: 130

Post Posted: 30-10-2016, 16:53:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asta da dovada ca esti inactiv si pe forum cat si pe server -

Edit : am vorbit eu cu Jon sa speram ca ma ascultat si ca o sa vina.



DISCORD: Sabee#0428




Last edited by Sabecky on 30-10-2016, 16:54:55; edited 1 time in total
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ksm

[Amphisbaena]



Status: Offline
(since 28-02-2019 08:10)
Joined: 08 Aug 2015
Posts: 572, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 104.7
Votes: 43

Post Posted: 30-10-2016, 16:55:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Ricsi
Daca tu poti ,spune-i tu lui Jon sa vina si lamureasca lucrurile
Ori lui caty sau altcuiva ..ca m-am saturat de aschi deastea
NU ARE ROST SA MAI FACETI POST AIUREA CU EXPLCIATII SI ALTELE ,ASTEPTATI UN VERDICT

Update @ 30-10-2016, 16:55:34

Sabecky,eu nu frec menta ca tine zi de zi ..ma trezesc la pc si ma culc la pc
Am lucrurile mele de facut dar imi fac timp si pentru server
Hai,aici stop sa vedem ce zice SEFU .





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ksm

[Amphisbaena]



Status: Offline
(since 28-02-2019 08:10)
Joined: 08 Aug 2015
Posts: 572, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 104.7
Votes: 43

Post Posted: 30-10-2016, 17:55:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Alextra , Esti cumva implicat\a in aceasta problema ?
Ti-a cerut cineva parerea? Si stii cat imi pasa de ce zici tu,nu? - nu iti mai zic ..ca esti destept si intelegi si singur.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by JonSnow, 01 November 2016 20:29



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 28-03-2024, 23:17:15
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x