User
Pass
2FA
 
 

BWD - Maloriak
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message14111
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 22-10-2012, 09:52:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

LightPaladin wrote:
Nu stiu unde va mor voua melee frate. Am patit si noi sa puna 3-4 pete pe un singur om (de obicei pe melee) si n-a murit nici unul de la asta. Ma rog, daca sta si doarme vreo 2-3 secunde in ele, normal ca moare, ca nici Iisus nu-ti tine atata heal. Saracii nostrii melee, cata predica le-am tinut pe tema asta, dar au inteles cum sta treaba.

Concluzie: Invatati-va melee sa se chioreasca la ecran, nu e asa greu sa eviti petele alea. Eu unul, ca Mage, stau tot timpul stacked cu melee, sa nu fuga prin camera mobii daca iau aggro. N-am murit niciodata, nici macar Cauterize nu mi s-a activat. Si da, am patit sa dea 3-4 pete fix sub mine.

Doar pentru ca va bate existenta de baza in WoW (a.k.a. NU STA IN FOC), nu inseamna ca e ceva in neregula cu scriptul. Daca n-am murit eu pe 25H de la 4 pete+4 mobi pe mine, nu muriti nici voi daca va uitati in jur. Pentru aia chiori, exista Deadly Boss Mods, va ajuta (poate text cat capul pe mijlocul ecranului cu "MOVE AWAY" vedeti).

Singurele probleme pe care le-as avea de mentionat legat de script sunt faptul ca ai toate sansele ca cada sub harta daca-l apropii de perete, a.k.a. "CHEATERS!!!" insta-wipe si ordinea phase-urilor, care cum am mai spus, ar trebuie sa fie random (adica nu in totdeauna [Black] -> Red -> Blue -> Green, ci si [Black] -> Blue -> Red -> Green).


bla bla bla toti avem dbm dar sunt sigur ca nu poti sa sari peste 2-3 balti. Acu gandeste-te ca nu esti singur si e inghesuiala mare (ca deh esti melee) si nu ai cum sa vezi daca acolo unde sari nu-s mai multe balti.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ovidiu_2311

[Mentally unStable]



Status: Offline
(since 13-08-2019 10:46)
Joined: 30 May 2010
Posts: 1326, Topics: 65
Location: Medias

Reputation: 438.7
Votes: 41

 
Post Posted: 22-10-2012, 10:41:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

laanah wrote:
LightPaladin wrote:
Nu stiu unde va mor voua melee frate. Am patit si noi sa puna 3-4 pete pe un singur om (de obicei pe melee) si n-a murit nici unul de la asta. Ma rog, daca sta si doarme vreo 2-3 secunde in ele, normal ca moare, ca nici Iisus nu-ti tine atata heal. Saracii nostrii melee, cata predica le-am tinut pe tema asta, dar au inteles cum sta treaba.

Concluzie: Invatati-va melee sa se chioreasca la ecran, nu e asa greu sa eviti petele alea. Eu unul, ca Mage, stau tot timpul stacked cu melee, sa nu fuga prin camera mobii daca iau aggro. N-am murit niciodata, nici macar Cauterize nu mi s-a activat. Si da, am patit sa dea 3-4 pete fix sub mine.

Doar pentru ca va bate existenta de baza in WoW (a.k.a. NU STA IN FOC), nu inseamna ca e ceva in neregula cu scriptul. Daca n-am murit eu pe 25H de la 4 pete+4 mobi pe mine, nu muriti nici voi daca va uitati in jur. Pentru aia chiori, exista Deadly Boss Mods, va ajuta (poate text cat capul pe mijlocul ecranului cu "MOVE AWAY" vedeti).

Singurele probleme pe care le-as avea de mentionat legat de script sunt faptul ca ai toate sansele ca cada sub harta daca-l apropii de perete, a.k.a. "CHEATERS!!!" insta-wipe si ordinea phase-urilor, care cum am mai spus, ar trebuie sa fie random (adica nu in totdeauna [Black] -> Red -> Blue -> Green, ci si [Black] -> Blue -> Red -> Green).


bla bla bla toti avem dbm dar sunt sigur ca nu poti sa sari peste 2-3 balti. Acu gandeste-te ca nu esti singur si e inghesuiala mare (ca deh esti melee) si nu ai cum sa vezi daca acolo unde sari nu-s mai multe balti.


Si acum uite-te la un video de la Maloriak hc de pe retail si o sa vezi ca acolo baltile le da mult mai des si mai rapid ca aici, adica aici poti sa le ti cateva secunde bune pe loc ca nu se intampla nimic, acolo trebuie sa faci efectiv kite cu ele, asa ca nu mai plangeti din cauza baltilor ca sunt relativ ok cum sunt.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LightPaladin

[.: -Light Inside- :.]



Status: Offline
(since 25-01-2022 20:01)
Joined: 11 Jun 2011
Posts: 1162, Topics: 116
Location: Bucureºti - Ferentari

Reputation: 322.1
Votes: 17

           
Post Posted: 22-10-2012, 12:59:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lannah, e clar ca tu n-ai inteles nimic din ce-am scris eu, sau n-ai citit ce-am spus. Eu la fiecare Raid STAU CU MELEE stackat, am incasat si 4 pete in cap in timp ce erau toate Vile Swill pe mine si NU AM MURIT IN VIATA MEA, nici macar Cauterize nu mi s-a activat.

Invatati-va jocul si nu mai plangeti pe aici de chestii care functioneaza chiar in favoarea voastra. Cum spunea si Ovidiu, pe Retail pune petele alea MULT MAI DES si tot nu mor oamenii, ca stiu sa se miste cand trebuie. Sa mai amintesc si faptul ca ordinea Phase-urilor e stabila si nu random, fapt ce ne ajuta si mai mult?

Cat despre partea cu "nu ai cum sa vezi daca unde sari sunt balti", frate, eu am monitor praf si se vede un pic in ceata, plus ca's eu mai chior din fire, si TOT VAD TOATE PETELE ALEA, asta in timp ce-mi mentin si 100k DPSul in adds. Mai zici ca ai si DBM, e greu sa vezi ca inca scrie "MOVE AWAY", respectiv ca iti face HP-ul ca display-ul de Beat de la Winamp.

Learn to play.

Offtopic: Daca nu ma insel, tu esti tipul care zicea ca Ignite tre sa dea critical. Prietene, daca nu stii cu ce se mananca treburile astea, macar nu veni cu dume de genul p-aici.


"Oh, you think darkness is your ally. But you merely adopted the dark;
I was born in it, molded by it." - Bane (The Dark Knight Rises)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-10-2012, 23:37:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ppl wtf, am zis clar mai sus ca mica problema e ca uneori arunca mai multe pete pe acelas om- e o shansa sa se intample asta, am patit.o eu cam range sa prind 3 pete pe mine si cum nu stiam ca se poate intampla asta doar daca ai pe cineva langa mine am stat sa arunc o instanta si am picat instant.
Momentan nu am gasit pe blizz un video unde un range pateste asa ceva.
Baltile sunt random, dar nu stiu daca e chiar okei ca acel "RNG" sa pice pe acelas om de la mai multe balti.
Si revin si cu celalta problema, uneori se intampla ceva cu bossul de nu mai ia interupt la 28-36% fix in green faze si wipeaza tot raidul cu "invalid target", a mai patit cineva asta? si daca da care e cauza? eram shamy pala warr mage, nici unul nu putea interupt. Prima oara am zis ca ne minte shamanul de rusine ca nu a prins interupt, dar deja cand se intampla de 3 ori si nu putem da 4 persoane interupt ca apare " invalid target" ceva nu e okei.
Am patit asta la 2 raiduri pana acum, nu am reusit sa ne dam seama de unde apare problema.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 25-10-2012, 14:56:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

daka ia bossu enrage (berseker) e imun la intrerupt, taunt, etc. Lightpaladin, la cum vb, am impresia ca nu o prea dai prin wow pe serverul asta!? Asta sau poate te misti extrem de extrem de repede (speedhack!?) Daca stai in mijlocul la melee si esti bussy facand ceea ce faci deobicei, nu ai cum sa vezi intotdeauna ce se intampla in jurul tau, iar cand recountu iti striga move away, daca ai pata in fata , sari in dreapta sau in stanga.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-10-2012, 01:06:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E 12 min timerul de enrage, nu trecuse nici 4, 5 minute din encounter.
O sa fac niste printuri cum se mai intampla chestia asta.
Si daca ia enrage banuiesc ca are si dmg increased cu tonele, banuiesc ca are si un debuf, si banuiesc ca scrie immune daca incerci sa dai interupt- nu invalid target, si culmea numai in green faze se intampla asta.(procentaje diferite mereu intre 25-37)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LightPaladin

[.: -Light Inside- :.]



Status: Offline
(since 25-01-2022 20:01)
Joined: 11 Jun 2011
Posts: 1162, Topics: 116
Location: Bucureºti - Ferentari

Reputation: 322.1
Votes: 17

           
Post Posted: 26-10-2012, 01:34:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

laanah wrote:
daka ia bossu enrage (berseker) e imun la intrerupt, taunt, etc. Lightpaladin, la cum vb, am impresia ca nu o prea dai prin wow pe serverul asta!? Asta sau poate te misti extrem de extrem de repede (speedhack!?) Daca stai in mijlocul la melee si esti bussy facand ceea ce faci deobicei, nu ai cum sa vezi intotdeauna ce se intampla in jurul tau, iar cand recountu iti striga move away, daca ai pata in fata , sari in dreapta sau in stanga.


Nu mor de la pete, asa ca am speedhack, seems legit.

Te invit cu mare placere sa participi la un Raid de 25H cu noi (ca tot v-ati mutat pe Genesis), sa vezi cum nu moare nici macar UN OM la petele alea. Daca pe unii va bate WoW-ul atat de rau incat nu puteti "sa va faceti treaba" si sa "fiti atenti in jur" in acelasi timp, e problema voastra.

Si inainte sa mai zici ceva deplasat: DA, stau stacked cu Melee, DA, iau aggro la cam toate alea negre, DA, am peste 80k DPS mentinut in ele, DA, m-am trezit si cu 4 pete pe mine, NU, n-am murit NICI O DATA de la treaba asta (nici macar Cauterize nu mi s-a activat). L2P.

Cat despre "nu o prea dai prin wow pe serverul asta!?", ce crezi, doar pentru ca joc pe Retail, nu inseamna ca nu joc aici. Poate n-ai remarcat, sunt Guild Master, ceea ce presupune ca organizez, respectiv particip la niste multe Raiduri aici.

Doar pentru ca anumiti playeri sunt fail si ii bate jocul, nu inseamna ca e ceva stricat. Don't fix what's not broken, functioneaza impecabil petele alea.


"Oh, you think darkness is your ally. But you merely adopted the dark;
I was born in it, molded by it." - Bane (The Dark Knight Rises)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 30-10-2012, 03:10:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ba eu imi bag ceva in cearta voastra, nu mai deviati de la subiect.
1 Daca iei wipe (nu stiu in ce circumstante, dar in mod normal numai dupa wipe se intampla), nu mai poti da silence in greenfaze pe la 25-40%- apare ca si cum ai vrea sa dai pe un frendly target.
Trebuie sa resetezi instanta sa scapi de acest bug.
2 Nu stiu daca e bug, intreb- E posibil ca acel random splash de la adds din black faze sa fie asa "random" incat sa dea mai multe splashuri pe acelas player? gen pe un range? se intampla asta si pe blizz?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LightPaladin

[.: -Light Inside- :.]



Status: Offline
(since 25-01-2022 20:01)
Joined: 11 Jun 2011
Posts: 1162, Topics: 116
Location: Bucureºti - Ferentari

Reputation: 322.1
Votes: 17

           
Post Posted: 30-10-2012, 13:38:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ca sa nu mai existe discutii legat de petele alea: https://youtube.com/watch?v=GLgRd-WIUaE:

uitati-va cum se pun. Mult mai des decat aici si da, se pun si cate 3 intr-un loc.

Cat despre interrupt, noi n-am avut probleme niciodata. Random bug maybe?


"Oh, you think darkness is your ally. But you merely adopted the dark;
I was born in it, molded by it." - Bane (The Dark Knight Rises)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    


The time now is 23-06-2024, 21:47:19
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x