User
Pass
2FA
 
 

Bacalaureat 2014
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 50, 51, 52  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message72162
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 16-07-2013, 22:04:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cel mai probabil o sa intru la Ovidius, careva din Constanta ? Am nevoie de o lista de irish-pubs, rockoteci si nr unui baiat care vinde pachetul de tigari la 7 lei.

>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boscodeala

[MEGA Gras ]



Status: Offline
(since 10-12-2016 07:57)
Joined: 20 Feb 2011
Posts: 1216, Topics: 50
Location: Iasi - Cluj

Reputation: 175.9
Votes: 35

 
Post Posted: 17-07-2013, 07:08:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Burebysta wrote:
LoL Boscodeala - Ce noroc ai ...Stiu pe cineva care o stat 4 ani si o avut parte numai de colegi faini - Dpdv al conditiilor a fost okey. Adica primul an parca si al doilea o fost cu baie comuna dar dupa l-o mutat in alt camin nou si o ramas cu o parte din aceiasi colegi parca numai unul se schimbase Thinking dar in rest a fost fain - Naspa de tine -


Man si la mine in camera a fost super oke, baieti de treaba, aveai ce vorbi cu ei, caterinca, totul bine. Am avut insa unul langa noi ce era schizofrenic si pleca noaptea de nebun in chiloti pe afara iarna, baile in weekend nu le puteai folosi fiindca erau toate infundate si infecte, si uite o dovada de Caminul 16 Cluj Napoca, e facuta pe grupul caminului 16 -, cam asa sa iti dai seama ca in unele camine nu se traieste bine deloc. Noroc ca de anul asta m-am mutat la altul mai bun cu 2 in camera.





Rogue PVE All Spec Guide For 5.4.8

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 17-07-2013, 13:56:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

boscodeala wrote:
Burebysta wrote:
LoL Boscodeala - Ce noroc ai ...Stiu pe cineva care o stat 4 ani si o avut parte numai de colegi faini - Dpdv al conditiilor a fost okey. Adica primul an parca si al doilea o fost cu baie comuna dar dupa l-o mutat in alt camin nou si o ramas cu o parte din aceiasi colegi parca numai unul se schimbase Thinking dar in rest a fost fain - Naspa de tine -


Man si la mine in camera a fost super oke, baieti de treaba, aveai ce vorbi cu ei, caterinca, totul bine. Am avut insa unul langa noi ce era schizofrenic si pleca noaptea de nebun in chiloti pe afara iarna, baile in weekend nu le puteai folosi fiindca erau toate infundate si infecte, si uite o dovada de Caminul 16 Cluj Napoca, e facuta pe grupul caminului 16 -, cam asa sa iti dai seama ca in unele camine nu se traieste bine deloc. Noroc ca de anul asta m-am mutat la altul mai bun cu 2 in camera.


Ti se pare ceva aiurea ca omu se plimba in chiloti.? La mine era camin mixt si seara sau dimineata aveai toate sansele sa vezi cam 90% din studenti/ stundente in chiloti pe hol sau la tigare. Din cand in cand mai era cate unu pe hol in halat sau vreuna doar cu prosopul afara ..iar caminul era in curtea liceu henri coanda (draq stie ce era mai exact)..dar asta e viata de camin.
Iar ca tot vb de oameni scrantiti, in primul an de facultate aveam un moldovean- rus in camera care dormea gol pusca, iar daca avea nevoie sa mearga la baie, asa cum s-a culcat se ducea la baia comuna.

O alta amintire din camin din bucuresti a fost in al doilea an de facultatea in sesiune, cand o tocilara a clacat complet si a iesit pe holul caminului goala pusca si al draq paznic a chemat salvarea.Din nefericire pentru mine ..cred ca a fost singura noaptea pe care am regretat ca nu am petrecuto in camin.

La inceput e ceva de "wow" dar dupa aceea te obisnuiesti cu viata in camin si nu poti decat sa te bucuri de viata (mai ales cand bei, fumezi si **** pe banii altora)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boscodeala

[MEGA Gras ]



Status: Offline
(since 10-12-2016 07:57)
Joined: 20 Feb 2011
Posts: 1216, Topics: 50
Location: Iasi - Cluj

Reputation: 175.9
Votes: 35

 
Post Posted: 17-07-2013, 17:53:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gamer4life wrote:
.....


Nu, mi se pare aiurea sa dispara tot ca prin neant (gen sampon, cap de dush, perdele, etc.).





Rogue PVE All Spec Guide For 5.4.8

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 18-07-2013, 09:29:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

boscodeala wrote:
gamer4life wrote:
.....


Nu, mi se pare aiurea sa dispara tot ca prin neant (gen sampon, cap de dush, perdele, etc.).


in baiea comuna de la etaj disparea capu de dus (cu gelu veneai din camera) si erau cabine fara perdea(cu usite). In baile din camera, erau prea putini oameni sa se fure intre ei. Oricum a fost fun cat a durat ..si chiar imi este dor de vremurile cand trebuia sa dau numai 100 lei la intretinere, net moka, curent moka, caldura/ apa moka...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boscodeala

[MEGA Gras ]



Status: Offline
(since 10-12-2016 07:57)
Joined: 20 Feb 2011
Posts: 1216, Topics: 50
Location: Iasi - Cluj

Reputation: 175.9
Votes: 35

 
Post Posted: 18-07-2013, 19:21:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gamer4life wrote:
boscodeala wrote:
gamer4life wrote:
.....


Nu, mi se pare aiurea sa dispara tot ca prin neant (gen sampon, cap de dush, perdele, etc.).


in baiea comuna de la etaj disparea capu de dus (cu gelu veneai din camera) si erau cabine fara perdea(cu usite). In baile din camera, erau prea putini oameni sa se fure intre ei. Oricum a fost fun cat a durat ..si chiar imi este dor de vremurile cand trebuia sa dau numai 100 lei la intretinere, net moka, curent moka, caldura/ apa moka...


Da -, asta e foarte oke (faptul ca dai doar 100 lei), iti raman bani de baut, iesit, cumparat haine etc, chestii pe care daca ai sta in chirie nu ti le-ai permite.





Rogue PVE All Spec Guide For 5.4.8

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 19-07-2013, 09:10:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

boscodeala wrote:
chestii pe care daca ai sta in chirie nu ti le-ai permite.

Ce treabã are statul în chirie cu ce-þi permiþi? Poate la un anumit buget/lunã, îþi permiþi mai multe dacã stai la cãmin, decât dacã stai în chirie.
În chirie poþi alege sã stai unde vrei tu, cu câþi bani vrei tu. Apartamentul poate sã arate cum vrei tu. La cãmin eºti LIMITAT!

Nu am stat ºi nici nu-mi doresc sã stau vreodatã în cãmin. Am vãzut cum sunt cãminele, am vãzut cum se trãieºte în ele. Stai în cãmin doar pentru "viaþa de cãmin", pe care eu nu dau 2 lei.


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 19-07-2013, 09:42:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Unele camine sunt misto . Eu am prins loc la Moxa ( ASE ) in anul 1 , aveam niste colegi de camera ok ( unu din ei era fan animeuri , nu pierdeam nici o ocazie sa facem misto de el ) , conditiile erau bune. Din anul 2 mi-am luat apartament in Bucuresti sa nu mai depind de toti.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 19-07-2013, 10:02:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

myt42xxx wrote:
boscodeala wrote:
chestii pe care daca ai sta in chirie nu ti le-ai permite.

Ce treabã are statul în chirie cu ce-þi permiþi? Poate la un anumit buget/lunã, îþi permiþi mai multe dacã stai la cãmin, decât dacã stai în chirie.
În chirie poþi alege sã stai unde vrei tu, cu câþi bani vrei tu. Apartamentul poate sã arate cum vrei tu. La cãmin eºti LIMITAT!

Nu am stat ºi nici nu-mi doresc sã stau vreodatã în cãmin. Am vãzut cum sunt cãminele, am vãzut cum se trãieºte în ele. Stai în cãmin doar pentru "viaþa de cãmin", pe care eu nu dau 2 lei.


...da da ...la camin ai prea multi colegi in camera ca sa iti permiti sa "dai din mana".. Noroc ca mai nou caminele sunt mixte si ai cu cine sa "socializezi". Daca tu esti genu introvertit care vede lumina soarelui numai fortat, viata de camin ar fi putut sa te mai "normalizeze " si cine stie ..poate ai fi avut noroc sa iti gasesti iubirea vietii ...in fiecare saptamana -). Cand vii in alt oras si stai in camin, nimeni nu te cunoaste, asa ca iti permiti sa "te reinventezi" sa dai frau liber imaginatiei, sa faci tot ce vrei cu cine vrei..pentru ca mai toti sunt de o seama ca tine si procedeaza la fel.

Boscodeala ..eu acum dau 300 de euro numai chiria, + inca vreo 500 de lei intretinere+curent/ net/ cablu/ telefon. Crede-ma ca mie chiar imi e dor de vremea cand dadeam numai 100 lei pe luna. Fie ca ieseam in club sau in idm (la biliard) sau chiar daca stateam in camin, cam toate noptile erau albe..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
murz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-06-2021 08:46)
Joined: 06 Feb 2010
Posts: 493, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 628.4
Votes: 21

     
Post Posted: 19-07-2013, 10:08:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Puteti zice ce vreti. Daca treceti prin facutlate fara sa stati la camine degeaba ati facut facultatea. E prea frumoasa viata de camin. Imi amintesc cand iesam cu colegii de camera la baut si cheltuiam toti banii pe saptamana respectiva, dupa facand foamea -)

Viata de camin e prea tare!!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 19-07-2013, 11:32:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

murz wrote:
Puteti zice ce vreti. Daca treceti prin facutlate fara sa stati la camine degeaba ati facut facultatea. E prea frumoasa viata de camin. Imi amintesc cand iesam cu colegii de camera la baut si cheltuiam toti banii pe saptamana respectiva, dupa facand foamea -)

Viata de camin e prea tare!!


vb aia ..daca nu ai facut cheta pentru bautura, nu stii cat de buna e berea la 2l -)..mai ales sambata dimineata cand trageti la sort care sa se duca la magazin sa cumpere..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 19-07-2013, 11:57:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai de ales: Facultatea (Adicã ÎNVÃÞÃTURA) sau Distracþia. Poþi sã te zbaþi tu 2 zile cã tot nu mã convingi, cã tot le poþi face pe amândouã. Vorbim aici de o facultate decentã, nu de ªtiinþe Economice Dosent Matter.
Dacã prin viaþa de cãmin înþelegi sã bei ca porcul pânã la ultimul leu, atunci sper sã nu trebuiascã sã te maturizezi vreodatã. Va fi prea târziu.
Am colegi la facultate care au ~30 ani. Au fãcut 2-3 ani ºi nu au mai fãcut faþã, dar au venit la facultate pentru "viaþa de cãmin". Acum dau câte 10 examene pe sesiune ºi se milogesc de profi sã treacã pentru cã au nevoie de diplomã.

Înainte de a mai comenta, vreau sã precizaþi ºi la ce facultate sunteþi. Din toþi colegii pe care-i am, nu este unul care sã nu aibã restanþe, laboratoare neîncheiate, credite restante etc., dar ei se destrãbãleazã prin cãmine.
Cum spuneam, depinde din ce punct de vedere priveºti lucrurile. Dacã vrei distracþie, primeºti distracþie, dacã vrei sã înveþi, înveþi. Dacã vrei sã fii mediocru ºi sã le faci pe ambele, atunci mediocru vei rãmâne pentru totdeauna, pentru cã nu ai vrut/nu ai încercat sã-þi depãºeºti condiþia actualã.


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
murz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-06-2021 08:46)
Joined: 06 Feb 2010
Posts: 493, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 628.4
Votes: 21

     
Post Posted: 19-07-2013, 12:00:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

myt42xxx wrote:
Ai de ales: Facultatea (Adicã ÎNVÃÞÃTURA) sau Distracþia. Poþi sã te zbaþi tu 2 zile cã tot nu mã convingi, cã tot le poþi face pe amândouã. Vorbim aici de o facultate decentã, nu de ªtiinþe Economice Dosent Matter.
Dacã prin viaþa de cãmin înþelegi sã bei ca porcul pânã la ultimul leu, atunci sper sã nu trebuiascã sã te maturizezi vreodatã. Va fi prea târziu.
Am colegi la facultate care au ~30 ani. Au fãcut 2-3 ani ºi nu au mai fãcut faþã, dar au venit la facultate pentru "viaþa de cãmin". Acum dau câte 10 examene pe sesiune ºi se milogesc de profi sã treacã pentru cã au nevoie de diplomã.

Înainte de a mai comenta, vreau sã precizaþi ºi la ce facultate sunteþi. Din toþi colegii pe care-i am, nu este unul care sã nu aibã restanþe, laboratoare neîncheiate, credite restante etc., dar ei se destrãbãleazã prin cãmine.
Cum spuneam, depinde din ce punct de vedere priveºti lucrurile. Dacã vrei distracþie, primeºti distracþie, dacã vrei sã înveþi, înveþi. Dacã vrei sã fii mediocru ºi sã le faci pe ambele, atunci mediocru vei rãmâne pentru totdeauna, pentru cã nu ai vrut/nu ai încercat sã-þi depãºeºti condiþia actualã.


N-am terminat orice facultate. am terminat politehnica " Inginerie civila si cai ferate, drumuri si poduri" si n-am terminat-o oricum. Media pe toti anii 9.46, iar media de la licenta 9.72, fiind al 3-lea pe facultate. Dar am stiut si cand sa ma distrez si cand sa invat. Si de bn de rau uite acu lucrez ca inginer la o companie germana pe bani frumusei -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Shpace

[742617000027]



Status: Offline
(since 10-04-2024 15:17)
Joined: 18 Mar 2011
Posts: 6938, Topics: 284
Location: Bacau

Reputation: 502.4
Votes: 417

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-07-2013, 13:05:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am depus dosar la cuza - facultatea de informatica. Maine dau testul de admitere la informatica , daca iau beau bine -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 19-07-2013, 13:45:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

myt42xxx wrote:
Ai de ales: Facultatea (Adicã ÎNVÃÞÃTURA) sau Distracþia. Poþi sã te zbaþi tu 2 zile cã tot nu mã convingi, cã tot le poþi face pe amândouã. Vorbim aici de o facultate decentã, nu de ªtiinþe Economice Dosent Matter.
Dacã prin viaþa de cãmin înþelegi sã bei ca porcul pânã la ultimul leu, atunci sper sã nu trebuiascã sã te maturizezi vreodatã. Va fi prea târziu.
Am colegi la facultate care au ~30 ani. Au fãcut 2-3 ani ºi nu au mai fãcut faþã, dar au venit la facultate pentru "viaþa de cãmin". Acum dau câte 10 examene pe sesiune ºi se milogesc de profi sã treacã pentru cã au nevoie de diplomã.

Înainte de a mai comenta, vreau sã precizaþi ºi la ce facultate sunteþi. Din toþi colegii pe care-i am, nu este unul care sã nu aibã restanþe, laboratoare neîncheiate, credite restante etc., dar ei se destrãbãleazã prin cãmine.
Cum spuneam, depinde din ce punct de vedere priveºti lucrurile. Dacã vrei distracþie, primeºti distracþie, dacã vrei sã înveþi, înveþi. Dacã vrei sã fii mediocru ºi sã le faci pe ambele, atunci mediocru vei rãmâne pentru totdeauna, pentru cã nu ai vrut/nu ai încercat sã-þi depãºeºti condiþia actualã.


wow, la cum vb, deja imi fac griji pentru viitorul tau. Serios acum, daca iti este frica atat de mult sa interactionezi cu alti oameni... de ce nu iti iei licenta prin internet?!

ps: am terminat acu vreo 3-4 ani facultatea de Administratia publica si facultatea de Stiinte politice din cadrul SNSPA (google it!)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 50, 51, 52  Next    


The time now is 22-09-2024, 01:38:08
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password