User
Pass
2FA
 
 

@ CS-Owners.
Go to page 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Discussions/Help
Author Message10963
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 01-09-2014, 01:42:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asa cum deja este binecunoscut, eu ma ocupt strict de partea asta, solicitari DNS-uri/CS-stuff.
Am incercat pe cat am putut sa aplic un regulament, care sa ajute serverele sa creasca dpdv profesional, sa atraga jucatorii nu sa-i sperie din cauza unor servere "independente". Este deja o chestie comuna, daca X este suparat de un server, da vina pe toata comunitatea, sa incercam sa eliminam partea asta negativa.

Spuneti-mi ce ati avea nevoie, ce v-ar ajuta sa va mentineti pe linia de plutire, numarul de jucatori a scazut drastic, nu dau cifre, nu are relevanta.
M-am gandit sa va mai ajut cu ceva, imi sta pe creier de ceva timp, un gadget. Practic, aceasta mica jucarie este un chenar pe background-ul desktopului vostru, unde afiseaza informatii despre un server anume [numar de jucatori, harta, admini online, timp ramas e.t.c], am vazut asta acum 3-4 ani la cineva [Revox] din pacate nu a vrut sa-mi ofere informatii/sau gadget-ul in sine. Am inteles de la edutz ca este o varianta, ceva de genul pe net, well, eu vreau ceva personalizat, ceva unic, ceva sa atraga, ceva sa fie in plus fata de restul comunitatilor.

Nu promit ca duc la sfarsit planul, desi eu imi doresc, nu stiu in ce masura se poate rezolva ce-mi bantuie mie prin capsor, doresc sa stiu daca v-ar ajuta la ceva, daca jucatorii/chiar voi ati considera ceva util/aparte?
Gen, o sa fie facut in asa fel incat sa nu fie copiat/furat. Si sa aiba optiune sa afiseze pentru orice server.

Astept un feed-back si desigur, alte idei.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
EDUTz

[HardcoreAmxxScripter]



Status: Offline
(since 15-08-2021 16:34)
Joined: 27 Dec 2010
Posts: 4306, Topics: 244
Location: Jud. Miserupia, sat Bagadanc

Reputation: 4085
Votes: 179

         
Post Posted: 01-09-2014, 10:00:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Uite aici exact despre ce vorbeam.
http://prntscr.com/4ikcbm
http://prntscr.com/4ikcnz
Ceva personal se poate face doar de cineva care stie sa lucreze f bine, ma indoiesc ca se va gasi usor cineva sa creeze la ce te gandeai.




Pentru pluginuri complicate le fac cu $$ pe paypal/psc. PM

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
freakz*pamflet

[Boier!]



Status: Offline
(since 31-08-2018 01:11)
Joined: 11 Feb 2012
Posts: 5932, Topics: 280
Location: Locaþie

Reputation: -217
Votes: 391

       
Post Posted: 06-09-2014, 09:10:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Care vrea Hlstatsx asa va fac eu.


Last edited by freakz*pamflet on 18-09-2014, 15:56:59; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 07-09-2014, 11:30:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

EDUTz wrote:
Uite aici exact despre ce vorbeam.
http://prntscr.com/4ikcbm
http://prntscr.com/4ikcnz
Ceva personal se poate face doar de cineva care stie sa lucreze f bine, ma indoiesc ca se va gasi usor cineva sa creeze la ce te gandeai.

Tu, poti?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
EDUTz

[HardcoreAmxxScripter]



Status: Offline
(since 15-08-2021 16:34)
Joined: 27 Dec 2010
Posts: 4306, Topics: 244
Location: Jud. Miserupia, sat Bagadanc

Reputation: 4085
Votes: 179

         
Post Posted: 07-09-2014, 12:26:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^AvioanE^ wrote:
Tu, poti?


daca puteam, eram deja bagat in proiect. Deci nu din pacate.




Pentru pluginuri complicate le fac cu $$ pe paypal/psc. PM

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 07-09-2014, 16:18:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cunosti pe cineva suficient de bun incat sa-l faca?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
EDUTz

[HardcoreAmxxScripter]



Status: Offline
(since 15-08-2021 16:34)
Joined: 27 Dec 2010
Posts: 4306, Topics: 244
Location: Jud. Miserupia, sat Bagadanc

Reputation: 4085
Votes: 179

         
Post Posted: 07-09-2014, 16:51:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da, e ownerul comunitatii - in rest din pacate nu.



Pentru pluginuri complicate le fac cu $$ pe paypal/psc. PM

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
eM
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-05-2016 21:00)
Joined: 27 Jul 2009
Posts: 8918, Topics: 345
Location: 127.0.0.1

Reputation: 264.1
Votes: 385

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 07-09-2014, 23:04:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pare interesanta chestia asta, insa nu cred ca va influenta prea mult numarul de jucatori de pe servere. Cred ca problema e alta - a cam apus jocul asta. Plus de asta, sunt prea multe servere si au mai ramas prea putini jucatori.

Poate ca ar trebui sa faceti o pauza de la acordarea de DNS-uri pentru servere. Sunt 32, cate din ele sunt pline ziua? Nu vad rostul. Nu stiu cat e de ok sa avem servere de CS doar de dragul de a fi.

Just my 0.02 RON.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ThunderJB

[Freakz * Thunder]



Status: Offline
(since 12-10-2022 06:25)
Joined: 06 Sep 2013
Posts: 4652, Topics: 262
Location: Back in the business.

Reputation: 878.8
Votes: 266

 
Post Posted: 07-09-2014, 23:11:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mi-ai cam luat vorbele din hira.
Ideea este in felul urmãtor.Cs 1.6 este pe moarte in freakz, doar warurile au ramas si vor ramane o perioada populate si zm, yac si inca 4 servere.


Black magic
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ravenous

[Retired E5150]



Status: Offline
(since 28-12-2023 12:30)
Joined: 01 Jan 2012
Posts: 10472, Topics: 307
Location: Bucharest

Reputation: 1863.9
Votes: 234

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 08-09-2014, 00:50:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Focus pe CS: GO - CS 1.6 a pierdut din teritoriu, rusii si cativa romani ce-l mai joaca.


I AM NO LONGER A GAMEMASTER, PLEASE SEE SERVER STAFF



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 08-09-2014, 01:31:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da, CS-ul nu mai este ce a fost, dar, jucatori inca sunt, problema nu tine de noi, tine de ownerii serverelor. In afara de war-uri si inca 2-3/unde ownerii se implica, restul sunt semi-moarte. De ce? Din cauza ownerilor. Ca un SERVER DE CS sa se mentina are nevoie de doua lucruri foarte importante:
- Owneri ACTIVI/SA SE IMPLICE.
- ADMINI care sa ajute jucatorul de pe server.

Ai dreptate eM, dar eu va intreb, pe ce server din comunitate, ati vazut ca adminul atunci cand este intrebat ceva, sa raspunda? Acum se da ban pe un rahat de regulament "adminul este deranjat", ownerii baneaza ca asa vor muschiul lor, ajutorul oferit jucatorului este nul, inexistent.
Pe unele servere iti cer astia DOVADA CA AI PRIMIT BAN, lenea mare, sa verifice un log. Ba mai mult, esti provocat sa INJURI daca esti gasit curat (fara cheats) ca sa primesti ban oricum, ce am mai vazut eu deranjant... admini incompetenti, foarte, foarte incompetenti, nu sunt in stare sa faca un demo, ca nu recunosc codul si ajung sa faca POZE, cand jucatorul nu stie unde sa le geaseasca, primeste ban si sa le puna pe forum (ADMINUL DIN START ESTE UN INCOMPETENT SI NU ARE CE CAUTA PE SERVER), pe forum surpriza, nici unul nu-l ajuta ca nimeni nu stie unde se gasesc pozele, primeste raspuns "gaseste pozele sau nu primesti unban", "este datoria ta sa demonstrezi ca nu joci codat" serios? Am tot evitat sa intervin, nu vreau sa lezez nimanui imaginea, ownerulul are datoria de a-si administra cum crede serverul, am evitat, am evitat, dar pana aici.

Noi alungam jucatorii, prin indiferenta si prin incompetenta. Prin comportament si atitudine ii trimitem pe alte servere, alte comunitati.
Am incercat sa refac ceva, prin regulamentul care l-am trimis la toti/sau postat in consilii. Acum incerc sa fac cate ceva, chestii atractive, unice, nu am nimic de pierdut.

Nu pot sa scot servere din comunitate pentru ca nu au un trafic de jucatori constant/cum nu pot nici sa refuz intrarea in comunitate, voi, ca owneri, trebuie sa va asigurati de lucrul asta.
Gresesc cu ceva?
Adu-ti aminte cum era acum 4 ani, cand facea unu poze, anunta daca respectivul avea cod sau nu, era un respect fata de jucatori, cate banuri se dadeau pe motivul "deranjezi adminii", practic daca tu imi dai mie gag, eu nu am dreptul sa te intreb de ce, ca imi dai ban si ma trimiti pe forum, de ce sa raman eu pe serverul tau?



2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-P!C@-

[Simply Normal]



Status: Offline
(since 21-04-2022 19:07)
Joined: 28 May 2012
Posts: 21086, Topics: 1601
Location: Constanta

Reputation: 1870.3
Votes: 781

Post Posted: 08-09-2014, 08:31:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cs 1.6 nu a murit deloc ci doar s-au gasit o mie de moduri e a fura jucatori prin boost, zilnic sunt mii daca nu zeci de mii de jucatori redirectionati prin diferite metode(jucatorii fara steam), din cauza asta pe freakz a scazut numarul lor foarte mult. Daca incerci sa le schimbi gamemenu-ul la conectarea pe un server cu unul standard pentru a nu mai putea fi redirectionati la un retry sau la schimbarea hartii serverul in cauza e banat pe gametracker. Si adminii sunt o mare problema dar asta pentru ca nu e nimeni sa stea cu ei sa ii invete.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ThunderJB

[Freakz * Thunder]



Status: Offline
(since 12-10-2022 06:25)
Joined: 06 Sep 2013
Posts: 4652, Topics: 262
Location: Back in the business.

Reputation: 878.8
Votes: 266

 
Post Posted: 08-09-2014, 10:29:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^AvioanE^ wrote:
Da, CS-ul nu mai este ce a fost, dar, jucatori inca sunt, problema nu tine de noi, tine de ownerii serverelor. In afara de war-uri si inca 2-3/unde ownerii se implica, restul sunt semi-moarte. De ce? Din cauza ownerilor. Ca un SERVER DE CS sa se mentina are nevoie de doua lucruri foarte importante:
- Owneri ACTIVI/SA SE IMPLICE.
- ADMINI care sa ajute jucatorul de pe server.

Ai dreptate eM, dar eu va intreb, pe ce server din comunitate, ati vazut ca adminul atunci cand este intrebat ceva, sa raspunda? Acum se da ban pe un rahat de regulament "adminul este deranjat", ownerii baneaza ca asa vor muschiul lor, ajutorul oferit jucatorului este nul, inexistent.
Pe unele servere iti cer astia DOVADA CA AI PRIMIT BAN, lenea mare, sa verifice un log. Ba mai mult, esti provocat sa INJURI daca esti gasit curat (fara cheats) ca sa primesti ban oricum, ce am mai vazut eu deranjant... admini incompetenti, foarte, foarte incompetenti, nu sunt in stare sa faca un demo, ca nu recunosc codul si ajung sa faca POZE, cand jucatorul nu stie unde sa le geaseasca, primeste ban si sa le puna pe forum (ADMINUL DIN START ESTE UN INCOMPETENT SI NU ARE CE CAUTA PE SERVER), pe forum surpriza, nici unul nu-l ajuta ca nimeni nu stie unde se gasesc pozele, primeste raspuns "gaseste pozele sau nu primesti unban", "este datoria ta sa demonstrezi ca nu joci codat" serios? Am tot evitat sa intervin, nu vreau sa lezez nimanui imaginea, ownerulul are datoria de a-si administra cum crede serverul, am evitat, am evitat, dar pana aici.

Noi alungam jucatorii, prin indiferenta si prin incompetenta. Prin comportament si atitudine ii trimitem pe alte servere, alte comunitati.
Am incercat sa refac ceva, prin regulamentul care l-am trimis la toti/sau postat in consilii. Acum incerc sa fac cate ceva, chestii atractive, unice, nu am nimic de pierdut.

Nu pot sa scot servere din comunitate pentru ca nu au un trafic de jucatori constant/cum nu pot nici sa refuz intrarea in comunitate, voi, ca owneri, trebuie sa va asigurati de lucrul asta.
Gresesc cu ceva?
Adu-ti aminte cum era acum 4 ani, cand facea unu poze, anunta daca respectivul avea cod sau nu, era un respect fata de jucatori, cate banuri se dadeau pe motivul "deranjezi adminii", practic daca tu imi dai mie gag, eu nu am dreptul sa te intreb de ce, ca imi dai ban si ma trimiti pe forum, de ce sa raman eu pe serverul tau?

Asta este problema a 70% de sv.Daca este sa facem un raport, zic eu, 1 din 5 sv este populat, aranjat ca la carte si bine organizat.Ei nu inteleg ceva cei care au sv goale.Daca nu se implica, nu-si dau silinta, nu se straduiesc, au cumparat host degeaba.Acum vezi ca orice copil a pus mana pe un host ca tasu are salariu de 2500E pe luna.D-asta nici nu merita sa-ti bati capul cu fiecare owner imparte.CSGO a devenit populat deoarece oamenii adulti (+20 ani) nu gasesc copii pe servere, de aceea isi iau frumos bagajele si stau toata ziua buna ziua pe csgo, iar copii invadeaza serverele de cs 1.6 si distrug frumusetea jocului.Motivul disparitiei CS 1.6?Copiii si metode de boost.So, un sfat prietenesc, ajuta ownerii serverelor care au vechime si sunt in stare sa detina un sv, nu copii care nu stiu sa schimbe numele la server.


Black magic
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BonJovi4EveR
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 20-04-2016 19:39)
Joined: 17 Feb 2012
Posts: 18171, Topics: 590
Location: United States

Reputation: 195.3
Votes: 196

Post Posted: 08-09-2014, 11:07:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^AvioanE^ wrote:
Noi alungam jucatorii, prin indiferenta si prin incompetenta. Prin comportament si atitudine ii trimitem pe alte servere, alte comunitati.



Si daca le zici asta celor care dau accese pe ochi frumosi, vor zice ca ai ceva personal cu ei... Totusi, trebuie intelesi asa cum sunt, asa au fost educati, influentati de diverse anturaje, e o noua generatie. Educatia primita se revarsa si in gaming prin diverse stari: frustrare, lipsa de afectiune, agresivitatea verbala, etc. Si cum zicea si Thunder mai sus: cand ai banii lui tata sau mama si esti crescut in puf, ce rost are sa iti mai belesti ochii la ce zice X sau Y? Important e sa ii bagi carnea in frigider si sa storci banii de pe players. In fine, cum s-a spus mai sus, ei trebuiesc ajutati, nu criticati... Mai multe tutoriale, chestii informative in tot ceea ce tine de scripting, hosting, cei 7 ani de acasa si "balegarea" de seama la toate solicitarile lor. Ca sa vorbesc in termeni politici: TREBUIE FACUTA O REFORMA. -

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ThunderJB

[Freakz * Thunder]



Status: Offline
(since 12-10-2022 06:25)
Joined: 06 Sep 2013
Posts: 4652, Topics: 262
Location: Back in the business.

Reputation: 878.8
Votes: 266

 
Post Posted: 08-09-2014, 11:31:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si din ei cati crezi ca doresc sa invete?Ei vor totul moca, sunt dispus si eu sa-i ajut, dar sa facã cu exactitate ce trebuie.

Black magic
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Discussions/Help  
Go to page 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Next    


The time now is 05-05-2024, 03:30:58
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x