User
Pass
2FA
 
 

"Cariera" mea
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next    
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war4.freakz.ro
Author Message14690
hNs # gen0-

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-09-2014 06:35)
Joined: 15 May 2010
Posts: 364, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 36.1
Votes: 8

 
Post Posted: 18-08-2010, 10:40:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu stiu unde is jucatorii ceilalti inainte sa inceapa runda pe fy_snow mi'am dat seama de asta de vreo 2 -3 ani - .... de fiecare data daca nu is multi jucatori pe snow adik daca is 3-6 .... ceilalti vor fi aprox tot timpul in partea opusa unde esti tu.....de ex tu daca esti in baza ct in stanga ei vor fi in baza tero in dreapta....



dnd...doar PsychoBoT
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
uNu*

[m1Xx oN;x]



Status: Offline
(since 21-08-2012 11:55)
Joined: 07 Jul 2010
Posts: 629, Topics: 26
Location: Côte d'Ivoire';x

Reputation: 128.8
Votes: 6

Post Posted: 18-08-2010, 10:43:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acest demo poate fi interpretat in N feluri.....e o harta mica si dak joci la sunet poti sa sti foarte usor unde sunt restu.Mai ziceati voi parca de inca 2 demo-uri...Poate ar fi mai bine sa le postati pe acelea ca sa se lamureasca si aditza intr'un final...Si nu numai aditza...Crek mai toti playerii sunt curiosi



No Music,No Life!;x
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
saLaM_^

[Maniac]



Status: Offline
(since 30-01-2013 21:28)
Joined: 01 Aug 2008
Posts: 1124, Topics: 44
Location: x2 dupa cutie :">

Reputation: 261.5
Votes: 19

Post Posted: 18-08-2010, 10:47:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mie mi se pare clar wall - la a 2`a runda m`o lamurit knd a iesit cu tinta EXACT pe jucator!

si baietii.. astia care ziceti ca nu are wall - de ce naiba trage dinainte sa`i vada pe aia in a 2`a runda? Dosent Matter



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
uNu*

[m1Xx oN;x]



Status: Offline
(since 21-08-2012 11:55)
Joined: 07 Jul 2010
Posts: 629, Topics: 26
Location: Côte d'Ivoire';x

Reputation: 128.8
Votes: 6

Post Posted: 18-08-2010, 11:01:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Unde vezi k trage inainte in a 2-a runda...La 1 kill sau la al 2-lea?? - revin cu edit

L.E:tin sa te contrazic putin - ...Uita'te mai atent k la primu nu trage dinainte....Iar la al 2-lea a vazut k nu e nimeni acolo si s'a uitat mid si tocmai atunci a iesit ala...poate fi o coincidenta.....Acum nush ce sa zic...Sunt foarte multe interpretari fiind o harta mica.... -




No Music,No Life!;x


Last edited by uNu* on 18-08-2010, 11:41:33; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
saLaM_^

[Maniac]



Status: Offline
(since 30-01-2013 21:28)
Joined: 01 Aug 2008
Posts: 1124, Topics: 44
Location: x2 dupa cutie :">

Reputation: 261.5
Votes: 19

Post Posted: 18-08-2010, 11:34:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

la primu - la al 2`lea se uita la el prin perete si dupa face ca si cum ar avea reflex Dosent Matter


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hNs # gen0-

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-09-2014 06:35)
Joined: 15 May 2010
Posts: 364, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 36.1
Votes: 8

 
Post Posted: 18-08-2010, 12:09:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pastrama lasa'te de cs - alea se cheama casti -



dnd...doar PsychoBoT
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tweetty

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 20-09-2020 19:52)
Joined: 27 Apr 2010
Posts: 3362, Topics: 160
Location: Craiova

Reputation: 324.7
Votes: 48

 
Post Posted: 18-08-2010, 12:45:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

geno - am si eu casti si daca omu sta pitit de pe zid fara sa se miste nu se stie unde este , insa zmeul de adytzza vad ca stie unde este -

Un om inteligent rezolvã problema, un om ºi mai inteligent o evitã.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ratra

[BAN-KAI]



Status: Offline
(since 17-06-2019 11:51)
Joined: 30 Mar 2010
Posts: 3771, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: 84.6
Votes: 81

       
Post Posted: 18-08-2010, 13:07:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cand a tras prin perete dupa aia doi nu avea cum sa fie nici bulan nici sunet. Mie faza imi pare mai mult o eroare normala cand folosesti wall. Dar din cauza asta mi-ar placea sa pot vedea demo cu 1/4, altfel nu pot fi sigur.

Every day above ground is a good day.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
valiyyy

[Freak]



Status: Offline
(since 07-08-2019 17:08)
Joined: 09 Apr 2010
Posts: 1118, Topics: 57
Location: Romania

Reputation: 214.2
Votes: 21

Post Posted: 18-08-2010, 13:39:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tot ce este ciudat in ce a pus d3rek pe youtube este fragul de pe mid, "asa-zisul reflex".
Eu astept demourile nu filmari pe youtube din 3 motive:
1. imaginea este praf
2. sunetul nu este intocmai exact
3. vreau sa vad cu 1/4 pt a ma convinge ce si cum.

Cat depre fraguri acum....prima runda total normala, cel de dupa perete a facut 3 pasi exact inainte sa incarce adytza arma si clar era pitit foarte aproape, deci dupa perete.
Runda a2a... primul fragur normal dpa parerea mea....din moment ce se aude cum i-au arme de jos cei 2 este absolut clar ca niciunul nu se intoarce dupa awp, si cum stia ca in stanga sunt 2 era prea riscant sa se duca direct in ei. Desprea al 2-lea frag acum..cel de pe mid..filmuletul nu este foarte explicit imaginea lasand de dorit ....astfel ca eu ..si cred ca nu sunt singurul....tot vreau sa vad demourile postate nu un film de pe youtube.

@ wza : Repet: ceea ce vezi pe youtube(sunetul si imaginea)nu sunt tocmai exacte.

Quote:
dar nu inteleg un lucru, cum de stia ca respectivul era crouch, a iesit cu tinta direct pe capu lui, ala stand jos, din experienta mea, ca am si eu cativa ani buni de cs, stiu ca nu se iese frate cu tinta in jos, doar daca stii sigur ca ala sta crouch.


Te rog mai uitate odata la clip si vezi ca iese cu tinta la nivelul pieptului(gandindune cum ar fi daca ar sta drept), nu la nivelul capului lu ala.

Quote:
pleaca din baza, merge mid, daca ascultati cu atentie se aud pasi, dar foarte incet, parerea mea e ca daca auzea pasii se ducea in stanga, nu in dreapta ca sa ii ia pe la spate, la faza asta sunt aproape sigur ca stia unde sunt, el s-a dus la sigur pe partea dreapta ca sa-i bata pe la spate, cand iese dupa colt iese tragand,


Aici tin sa te contrazic, daca ascultai cu mare atentie se aude cand isi iau arme de jos, face dreapta si inca odata daca ascuti atent se aude cand trag aia din partea cealalta.


Nu fii rau, nu scoate pistolul..ca ma pufneste rasul!





Last edited by valiyyy on 18-08-2010, 14:07:55; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
wzA

[Cultivator de Vise]



Status: Offline
(since 11-02-2018 10:49)
Joined: 28 Apr 2009
Posts: 3535, Topics: 43
Location: Unknown

Reputation: 963.5
Votes: 98

 
Post Posted: 18-08-2010, 13:47:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mda, m-am uitat si eu la demo, l-am ascultat de N ori, si am casti destul de bune... Intradevar PRIMA RUNDA : primele 2 fraguri, perfect curate, pasii se aud clar, urmeaza la 3-lea frag, se aud pasi, isi da seama ca e dupa colt, dar nu inteleg un lucru, cum de stia ca respectivul era crouch, a iesit cu tinta direct pe capu lui, ala stand jos, din experienta mea, ca am si eu cativa ani buni de cs, stiu ca nu se iese frate cu tinta in jos, doar daca stii sigur ca ala sta crouch. (prima faza suspecta) A DOUA RUNDA : pleaca din baza, merge mid, daca ascultati cu atentie se aud pasi, dar foarte incet, parerea mea e ca daca auzea pasii se ducea in stanga, nu in dreapta ca sa ii ia pe la spate, la faza asta sunt aproape sigur ca stia unde sunt, el s-a dus la sigur pe partea dreapta ca sa-i bata pe la spate, cand iese dupa colt iese tragand, asta mi se pare cea mai suspecta faza, nu inteleg cum de a stiut unde sunt, pasii eu nu am reusit sa ii aud dintr-o parte a harti in cealalta, asta da dovada de wall, parerea mea. Al 2-lea frag, pasii se aud clar de pe mid si hs-ul sa zic ca a fost un reflex/bulan desi pare ca ar urmarii miscarile adversarului prin perete...

Probabil parerea mea nu conteaza, dar am incercat sa va ajut ca tot vorbeati de sunet, daca joaca sau nu la sunet.
Concluzia : joaca la sunet, dar stie foarte bine sa mascheze wall-u.


EDIT : @valyyy, cum zici tu, hai ca la prima runda poate nu a fost, dar frate la a 2 a runda cand il omoara pe primu, prea a iesit el sigur, si zici ca se aud pasi ca ai dat boxele la maxim, frate, ala juca cu boxele la maxim?, joci normal, cu un sunet acceptabil, ca daca stai asa sa iei 100 de boxe si le dai la maxim, normal ca se aud pasii, eu vorbesc de un sunet normal, acceptabil, nu avea cum sa auda cand era la colt, chiar inainte sa traga ca aia sunt pe partea cealalta a hartii pt a iesii tragand, E IMPOSIBIL. Poate ma insel, normal, calitatea filmuletului e proasta, sunetul e aiurea, astept si eu varianta demo.dem -






*** SOCIETY


Last edited by wzA on 18-08-2010, 15:12:35; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
valiyyy

[Freak]



Status: Offline
(since 07-08-2019 17:08)
Joined: 09 Apr 2010
Posts: 1118, Topics: 57
Location: Romania

Reputation: 214.2
Votes: 21

Post Posted: 18-08-2010, 14:14:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

L.E.: Am ascultat a 10-a oara clipul...Am dat sonorul (la boxe nu la casti ,pt la boxe il pot da mult mai tare) la maxim cat sa-mi sara geamurile de la casa si daca ascultati cu atentie faza de la ultimul frag...cand urca adytza scarile se aud pasii lui si imediat incep sa se auda niste pasi din directia aia din ce in ce mai tare....=> Parerea mea din acest demo este ca nu avea wall.
Ma puteti judeca, dar eu am ascultat la sonor foarte mare ca aproape ca ma doare capul, dar asta este parerea mea.

@wza: depinde si de calitatea castilor si cat de atent esti....asa erau ultimii 2 ramasi si se auzeau pasii, nu era nevoie de sunet dat tare....am dat sunetul a boxe la maxim sa aud clar momentele in care exista un sunet care ar putea da de gol pozitia playerului iar apoi cand stiam momentul in care sa ascult am ascultat cu castile la sonor normal (ma refer normal pt mn depinde de fiecare cu ce sonor joaca) si tot se aud pasii.


Nu fii rau, nu scoate pistolul..ca ma pufneste rasul!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hNs # gen0-

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-09-2014 06:35)
Joined: 15 May 2010
Posts: 364, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 36.1
Votes: 8

 
Post Posted: 18-08-2010, 16:45:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

legioane nu trebuia sa dai la maxim frate - si la casti se aude la mn - ....iar al treilea frag din prima runda am mai spus odata ....se aud pasii counterului cand incarca adytza arma... deci din demo'ul asta nu prea reiese CLAR daca are sau nu wall....sa speram ca din celelalte iese ca daca nu interdictia lui adytza pe srv e cam data invidie tin sa cred.....



dnd...doar PsychoBoT
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
D3rek

[Green Gamer]



Status: Offline
(since 27-06-2011 12:28)
Joined: 03 May 2009
Posts: 449, Topics: 27
Location: Comuna Municipiu

Reputation: 316.2
Votes: 10

Post Posted: 18-08-2010, 18:27:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Voi gresiti cand judecati demoul asta, pentru ca daca nu ar fi vorba de adytza, mai mult ca sigur n-ar fi existat nicio problema in catalogarea acestuia drept "codat".

Nu spun ca nu exista o sansa sa ii nimereasca, dar chiar asa de fiecare data? Am vorbit si eu cu amici de-ai mei care provin din lumea gamingului care inclina spre wall 80-90%, un procent linistitor pentru mine.

Vreau sa spun ca asa de usor cum si-a dat adytza seama ca ala e dupa colt, asa si ala putea sa faca acelasi lucru. Mi se pare clar ca se uita la ei prin perete, sau ca in a doua runda nici macar nu se complica sa se uite la awp.

Spuneti-mi voi daca nu avea wall, de unde stia el daca nu cumva unul din aia doi se afla fix in unchiul mort dintre peretele harti langa scara la awp acolo? De ce atunci cand se duce el la awp, nu se uita unde ar fi putut sta cineva la panda, adica fix in fata in dreptul scarilor? Wall... C-L-A-R.

Repet... SUNETUL iti da o IDEE unde ar fi adversarul, nu ti-l pozitioneaza pe harta.

Si acum nu cred ca ownerii + alti oameni care n-au nicio treaba cu serverul asta si care au 25+ de ani si care, cred eu, ca au jucat ceva timp pe snow si pe alte harti, sa nu-si dea seama ce-i ala un wall.

Am auzit ceva de invidie? Daca ar fi s-o luam asa noi putem sa facem orice, pentru ca noi platim serverul asta, noi avem grija de el si am putea sa taiem in carne vie fara vreo dovada. Ce invidie sa existe cand eu in afara de administrarea forumului, serverului si a unor partide spontane de cs de 30-45 de minute sa am incat sa vreau sa-l dau afara pe vreun admin sau jucator pe degeaba?

Aceasta este ultimul meu post in care va atrag atentia asupra unor detalii. In orice caz, banul ramane, procentul de 80-90% imi este indeajuns incat sa dorm noaptea.




P.s. Userbarul roz de la freakz, nu este o greseala. -

Everything I'm not, made me everything I am
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
valiyyy

[Freak]



Status: Offline
(since 07-08-2019 17:08)
Joined: 09 Apr 2010
Posts: 1118, Topics: 57
Location: Romania

Reputation: 214.2
Votes: 21

Post Posted: 18-08-2010, 18:43:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu s-a uitat in dreapta pt ca asa cum i-a auzit paia 2 ca isi iau arme asa nu sa auzit nici un pas in partea dreapta. Cat despre awp il auzea pe unu ca alearga pe acolo si se uita daca auzea ca cineva ia awp-ul
Parerea mea din ce am vazut aici este ca e sunet si nu wall (am explicat mai sus toate fazele si va recomand sa ascultati cu atentie sa vedeti ca se auzea ca ala vine spre mid, in plus nu a tras exact pe unde iesea ala ci a tras in peretele din stanga apoi a mutat tinta)...astept si celelalte demouri.


Nu fii rau, nu scoate pistolul..ca ma pufneste rasul!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
VM

[HITLER]



Status: Offline
(since 15-04-2017 08:30)
Joined: 12 Mar 2010
Posts: 2252, Topics: 95
Location: Germany

Reputation: 173.8
Votes: 34

Post Posted: 18-08-2010, 18:49:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ derek : din doua runde pe snow nu poti cataloga pe nimeni cu wall .. parerea mea e ca demo-ul nu este concludent absolut deloc .. un demo care sa fie concludent pe snow ar trebui sa fie de vreo 5 6 runde cel putin .. eu am vazut player care a facut 2 runde consecutive doar 2vs2 pe snow doar cu frag la perete .. pe ala pe mid il aude clar .. fazele in care se uita pe perete si sa fie cineva acolo is foarte dese pe harti de genul asta
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by D3rek, 26 August 2010 15:36



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war4.freakz.ro  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next    


The time now is 06-06-2024, 20:26:04
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x