User
Pass
2FA
 
 

Common Sense
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message4917
EDUTz

[HardcoreAmxxScripter]



Status: Offline
(since 15-08-2021 16:34)
Joined: 27 Dec 2010
Posts: 4306, Topics: 244
Location: Jud. Miserupia, sat Bagadanc

Reputation: 4085
Votes: 179

         
Post Posted: 23-02-2013, 23:31:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ok, game on.
inca ceva. daca intre timp pluginurile devin publice pe allied sau nu .. sa zicem ca cineva face public un plugin care face exact ce am eu acolo pus, mai am dreptul sa zic ca e privat ?




Pentru pluginuri complicate le fac cu $$ pe paypal/psc. PM

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
InLoveCs

[00 11 00]



Status: Offline
(since 24-12-2021 07:55)
Joined: 11 Jan 2011
Posts: 8224, Topics: 738
Location: zmx.freakz.ro

Reputation: 2926.8
Votes: 170

     
Post Posted: 23-02-2013, 23:33:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Code:
/preturi - Comanda speciala pentru a accesa lista cu donatiile posibile pentru server. - privat
/avantaje - Comanda speciala pentru a accesa lista cu avantajele Gold Member respectiv Diamond Member - privat


E deja aiurea ce face el,adica sunt 2 comenzi utile pe server,pe care NU el le-a inventat (nu e ideea lui) + ca sunt mai mult de 10 servere - si sunt sigur de asta care folosesc optiunile alea 2.

Bun,asa interzis si eu /info si /reguli. Mai bine explicati-i si omului de pe zm cum sta treaba,dar maine cand se trezeste din somn.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nr913
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 10:06)
Joined: 24 Apr 2009
Posts: 4224, Topics: 223
Location: România

Reputation: 60.3
Votes: 156

 
Post Posted: 23-02-2013, 23:43:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@edutz, e scris și în primul post, common sense se aplicã în continuare.
@InLoveCs, licențele urmeazã a fi aprobate de ion.mzk. Tot ce nu e ok, va fi scos.


Attitude - A little thing that makes a BIG difference
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
EDUTz

[HardcoreAmxxScripter]



Status: Offline
(since 15-08-2021 16:34)
Joined: 27 Dec 2010
Posts: 4306, Topics: 244
Location: Jud. Miserupia, sat Bagadanc

Reputation: 4085
Votes: 179

         
Post Posted: 23-02-2013, 23:43:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ba taci acolo ca jumate din ce ai tu acolo ti le dau eu acum. plus ca ai plagiat cateva. sa nu mai zicem de alte cateva care pur si simplu nu au rostul acolo.

pune ce e UNIC, a da, nimic nu e unic la tine.

ps: lasati-ne 2-3 zile sa ne punem la punct. inca sunt multe de bagat si nu va fi rezolvat deodata.
ps2: common sense se aplica in continuare : WTF .. te-am rugat sa-mi zici pe romaneste - nu ca sunt batut in cap, dar vreau sa fie clar, am sau nu dreptul asupsa lor daca se posteaza sursa pe internet.
te intreb pentru ca deja am vazut ca prichindelul de pe zmx pune anumite conditii tampite - gen itemul x poate fi folosit numai de vip, lucru care se poate face f simplu, inlocuind zp_register_extra_item cu zv_register_extra_item, lucru de asemenea stiut de absolut toti cei care joaca zm.
ps3: unde fac reclamatiile, ca deja am cacalau -




Pentru pluginuri complicate le fac cu $$ pe paypal/psc. PM

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
nr913
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 10:06)
Joined: 24 Apr 2009
Posts: 4224, Topics: 223
Location: România

Reputation: 60.3
Votes: 156

 
Post Posted: 24-02-2013, 00:08:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum am zis, common sense ține de bunul simț. Simți și tu ce ai putea sã patentezi. Nu patentezi orice îți trece prin cap doar ca sã-i dai celuilalt la bot. Oricum, o sã treacã ion peste ele și o sã vã scoatã multe dintre ele.

Attitude - A little thing that makes a BIG difference
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
EDUTz

[HardcoreAmxxScripter]



Status: Offline
(since 15-08-2021 16:34)
Joined: 27 Dec 2010
Posts: 4306, Topics: 244
Location: Jud. Miserupia, sat Bagadanc

Reputation: 4085
Votes: 179

         
Post Posted: 24-02-2013, 00:36:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

deci pot face reclamatiile aici ? sa stiu unde pot face recurs nu de alta, pana cand se va face un topic destinat .

Posturi unite automat, 24-02-2013, 00:36:34


tampeniile postate de zmx, a fi luate in calcul cele de mai jos.


ok, avand in vedere ca nu exista unde sa-mi spun of-ul, voi posta aici ce nu este in regula la singurul server de care-mi "pasa":

Strong Member - Denumirea playerilor cu privilegii VIP pe server. PRIVAT

corect, e denumirea lor

Sniper Laser Gun - la VIP - Posibilitatea playerilor cu VIP de a cumpara extra-itemul. PRIVAT

cum kkt sa pui privat pe asa ceva ? se recompileaza ZV in loc de ZP si se #include <zmvip> , daca e vb de asa le iau pe toate din lista publica si le pun la mine pe server si apoi sa vedem, nu o sa mai aibe nimeni voie sa foloseasca iteme pentru VIP. WTF ?!?

SandBags - la VIP - Posibilitatea playerilor cu VIP de a cumpara extra-itemul. PRIVAT

idem

GasMask - la VIP - Posibilitatea playerilor cu VIP de a cumpara extra-itemul. PRIVAT

idem

/info - Posibilitatea playerilor de a vedea informatii despre server. PRIVAT

de cand am deschis serverul anul trecut am /info trecut, nu cer nici un crept asupra lui dar nu e ok sa faci asa ceva. in nici un caz nu e ideea ta.

Binduri Laser - Posibiltiatea de a cumpara/planta/scoate lasermine direct de pe o tasta. PRIVAT

esti batut in cap, nimeni nu mai are voie sa aibe binduri de laser ? - - prietenas, zm1 avea binduri de cand s-a deschis. grow up.

/reguli - Posibilitatea playerilor de a vedea regulile serverului. PRIVAT

recunosc ca nu am asa ceva pe server, dar e publica treaba, va scriu de mana daca e nevoie :
register_concmd(" say /reguli", "reguli")
public reguli(id)
{
show_motd(id,"addons\amxmodx\configs\reguli.txtl","reguli")
}

Countdown infection FIX - NU mai pica serverul - Numara 10 secunde pana la infectare. PRIVAT

e public, il gasiti oricand, l-am si avut pe server, momentan dezactivat.

Nivel Acces - Structurã cu denumiri speciale pentru a delimita informativ cãtre public nivelul de acces al adminilor "N1, N2, N3, Helper" - PRIVAT

treaba lor, nu comentez

XP Packs - Inlocuirea termenului ammo packs cu credite. PRIVAT

idem

Level 11 (Siren) - Interzicerea Siren Zombie (level 11) pe anumite harti. PRIVAT

ma cum se face ca fix acum ei au drepturi domnule la sirena ( http://forum.wow-freakz.com/view-post-2682146.html?#2682146 ) daca au facut si ei asta sau s-au gandit ca e cazul sa introduca in regulament interzicerea sirenei, ceea ce nu e o idee originala sa fie PRIVATA oricum.

Happy Hour - Ore VIP - Posibilitatea folosirii unor avantaje VIP intr-un anumit interval de timp. PRIVAT

da baieti, ei sunt singurii care folosesc asa ceva. Glumeam. De cand lumea si pamantul exista acest lucru, alt lucru "privat" de zmx

Efecte grenade - Efecte noi la explodarea grenadelor fire sau frost. PRIVAT

alta tampenie - in afara ca e publica, mai si si-o insuseste. de remarcat discutia de pe mess dintre mine si el:

Code:
zm2.goldmember: si culmea ca nu stii sa minti
zm2.goldmember: alea cu heurile
zm2.goldmember: nu apareau daca nu le puneam eu
Zombie ApocaLyPse: frate.
Zombie ApocaLyPse: asa ca idee
Zombie ApocaLyPse: POATE
Zombie ApocaLyPse: nu imi dadeai ideea ca sa ma chinui iar pentru ele,daca nu le puneai tu.




Pentru pluginuri complicate le fac cu $$ pe paypal/psc. PM

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
RIWIX
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 10:06)
Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1848, Topics: 82
Location: Romania

Reputation: 178.4
Votes: 47

Post Posted: 24-02-2013, 01:30:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

edutz,
Simplu de tot. Nu citesc toate aberatiile. Iti sugerez sa te uiti doar in ograda ta. Se va decide pentru fiecare in parte.


00001 010 01101 000010 00001 0100
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
EDUTz

[HardcoreAmxxScripter]



Status: Offline
(since 15-08-2021 16:34)
Joined: 27 Dec 2010
Posts: 4306, Topics: 244
Location: Jud. Miserupia, sat Bagadanc

Reputation: 4085
Votes: 179

         
Post Posted: 24-02-2013, 01:58:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ok, nu doresc sa comentez prea mult. iti sugerez tie sa te uiti doar in ograda ta, atata timp cat sunt lucruri care-mi pericliteaza existenta serverului sau a beneficiilor, oricum ar fi ele, reactionez ca un om normal si anume POSTEZ. pun pariu ca cine se va uita nu are de unde sa stie absolut toate tampeniile aparute in materie de zm si nu doresc sa se traga concluziile pripite, astfel atragand atentia asupra unor lucruri despre care se poate considera altceva... asa ca nu vad de ce-mi recomanzi sa stau in banca mea, atata timp cat aceasta regula incurajeaza ownerii sa se uite pe "competitie" din cand in cand sa vada daca nu cumva este copiat sau nu. Ori gresesc cumva ? Asa am facut, am verificat si mi-am spus punctul de vedere. Nu inteleg de ce scoti tampeniile alea pe tastatura. Evident ca se va decide pentru fiecare in parte.
Quote:
Nu citesc toate aberatiile

iti recomand sa citesti, nu am scris aberatii decat poate pentru tine. daca nu te intereseaza, poti pasi in afara subiectului si lasa pe altcineva care sa se ocupe de ele. totusi nu am scris neadevaruri.




Pentru pluginuri complicate le fac cu $$ pe paypal/psc. PM

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
RIWIX
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 10:06)
Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1848, Topics: 82
Location: Romania

Reputation: 178.4
Votes: 47

Post Posted: 24-02-2013, 02:18:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ideea pe care refuzi sa o intelegi este ca ei pot sa puna si capriconi verzi pe pereti, in acelasi timp in care,

nu s-a luat nicio decizie privind capricornii verzi de catre cei competenti,

toate comentariile legate de ce au pus capricorni verzi pe pereti, sunt degeaba.
Nu este necesar sa imi explici mie sau altcuiva de ce capricornii verzi sunt o aberatie, cat inca nu s-a luat o decizie favorabila/nefavorabila tie. De-asta am sugerat sa privesti in ograda ta.


00001 010 01101 000010 00001 0100
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
EDUTz

[HardcoreAmxxScripter]



Status: Offline
(since 15-08-2021 16:34)
Joined: 27 Dec 2010
Posts: 4306, Topics: 244
Location: Jud. Miserupia, sat Bagadanc

Reputation: 4085
Votes: 179

         
Post Posted: 24-02-2013, 02:41:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pai de aia am tot intrebat ce dracu fac in caz ca: nu e ok apreciat, am o obiectie, se face public pluginul, etc, ca sa stiu ce sa fac.

iti dau exemplu: daca se aproba prostia aia cu Itemul X doar pt VIP, pai atunci le pun pe toate 100 care sunt pe allied la mine, le pun pt vip si le pun ca "licenta" ca doar eu am avut ideea sa le pun pt vip, chiar daca ele exista pe public, evident compilate ca extra iteme simple, fara vip.... in acest caz nimeni nu mai are voie nimic.

ma rog, or sa iasa fel si fel de discutii, regulentul e facut sa fie la aprecierea celui care controleaza sa interpreteze fara o baza de cunostinte. astfel ca se pot interpreta prietenii, amicitii, etc in caz ca lui x nu i se va parea o decizie justa.




Pentru pluginuri complicate le fac cu $$ pe paypal/psc. PM

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
RIWIX
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 10:06)
Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1848, Topics: 82
Location: Romania

Reputation: 178.4
Votes: 47

Post Posted: 24-02-2013, 03:12:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Te asigur ca persoanele desemnate pentru treaba asta sunt destul de competente. Ti-as fi recunoscator daca incetezi sa tot sugerezi contrariul.

EDIT: Daca ceva este in neregula in urma unor decizii, exista timp pentru lamuriri. Cel putin pentru inceput nu se va intampla totul brusc. Lasati lucrurile sa decurga natural si nu ma insinuati in nu stiu cate directii fara macar sa existe o hotarare pe baza careia sa judecati.

Plasati intrebari competente despre Common Sense daca aveti sau daca nu intelegeti un lucru. Insa, pentru putin, sa lasam ce-ar fi daca pun pe nu stiu ce.


00001 010 01101 000010 00001 0100
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
EDUTz

[HardcoreAmxxScripter]



Status: Offline
(since 15-08-2021 16:34)
Joined: 27 Dec 2010
Posts: 4306, Topics: 244
Location: Jud. Miserupia, sat Bagadanc

Reputation: 4085
Votes: 179

         
Post Posted: 24-02-2013, 03:31:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

RIWIX wrote:
Te asigur ca persoanele desemnate pentru treaba asta sunt destul de competente. Ti-as fi recunoscator daca incetezi sa tot sugerezi contrariul.

EDIT: Daca ceva este in neregula in urma unor decizii, exista timp pentru lamuriri. Cel putin pentru inceput nu se va intampla totul brusc. Lasati lucrurile sa decurga natural si nu ma insinuati in nu stiu cate directii fara macar sa existe o hotarare pe baza careia sa judecati.

Plasati intrebari competente despre Common Sense daca aveti sau daca nu intelegeti un lucru. Insa, pentru putin, sa lasam ce-ar fi daca pun pe nu stiu ce.


nu am sugerat nimic, doar tu ai inteles astfel. daca te-ai simtit, sa inteleg ca esti in comisie, am inteles.

ps: ai vrea sa pun intrebarile dupa precedent ? as dori totusi sa fiu "ahead"
imi cer scuze daca gresesc si sunt mai "bagacios" decat altii ...




Pentru pluginuri complicate le fac cu $$ pe paypal/psc. PM

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
RIWIX
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 10:06)
Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1848, Topics: 82
Location: Romania

Reputation: 178.4
Votes: 47

Post Posted: 24-02-2013, 03:56:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa zicem ca il cunosc ceva mai bine pe cel din 'comisie'. Personal m-am ocupat de ce se vede.

Vreau sa pui intrebari 'ahead'. Dar surprinde-ma si nu ma intreba tot de capricorni verzi.


00001 010 01101 000010 00001 0100
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
EDUTz

[HardcoreAmxxScripter]



Status: Offline
(since 15-08-2021 16:34)
Joined: 27 Dec 2010
Posts: 4306, Topics: 244
Location: Jud. Miserupia, sat Bagadanc

Reputation: 4085
Votes: 179

         
Post Posted: 24-02-2013, 04:30:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai toate intrebarile momentan sunt direct pe subiect. Daca imi recitesti posturile de mai sus si pe pagina anterioara ai observa ca la multe nu mi s-a raspuns, iar la cele care mi s-a raspuns, a fost foarte ambiguu raspunsul. In conluzie eu personal nu am inteles nimic din ce vroiam sa inteleg de la voi.

Capricorni verzi bagam dupa o tura de verde daca te intereseaza, aici vorbim strict pe tematica problemei. Am intrebat de nenumarate ori si nu mi s-a raspuns la un lucru, care vad ca e cuprins pe jumatate in regulament, si anume, daca apare pe parcurs un plugin PUBLIC pe care serverul Y il foloseste si eu nu-l am, acel server Y are sau nu dreptul mai departe sa spuna ca e ideea lui ?

Nu intreb asta degeaba, doar ca doresc sa eliberez cateva pluginuri, doar sa mentin stacheta ridicata, in special pentru pluginurile asa zise "PRIVATE", dar care sunt o bataie de joc. In regulament ati scris clar faptul ca ceea ce devine "open source" devine public, oricum ar fi, open source insemnand ceea ce se poate gasi pe net.




Pentru pluginuri complicate le fac cu $$ pe paypal/psc. PM

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
RIWIX
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 10:06)
Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1848, Topics: 82
Location: Romania

Reputation: 178.4
Votes: 47

Post Posted: 24-02-2013, 04:57:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

"Dacã ulterior apar scripturi asemãnãtoare "open source", validate de cãtre comunitatea AlliedMods sau din randul dezvoltatorilor Zombie-RU, Common Sense se aplicã în continuare. [...]"

-> Se refera la momentul in care tu ai conturat deja ideea si este protejata. Un posibil plugin public care apare dupa ce am partajat ideea ca fiind a mea, nu va afecta termenii Common Sense-ului. Altfel spus, ideea ta va fi in continuare protejata. Insa Pluginul public va trebui sa semene foarte mult cu conceptul ideii tale ca sa impiedice folosirea pluginului public de catre altii, ca plugin public.

"[...] Altfel, Common Sense nu se aplicã. "


Un exemplu concret este ideea GoldMember-ului de la mine. Au aparut intre timp si alte pluginuri VIP care seamana in mare cu cel de la mine. Partea care ma protejeaza pe mine este ca eu l-am conceput cand nu exista public pe AlliedMods, sau exista intr-o forma nedezvoltata, iar eu nu l-am numit "VIP". Chiar si asa, il voi pune public pentru ca ideea este deja des folosita si voi pastra doar termenul si derivatiile termenului "GoldMember", insa nu si functionalitatile sale. Astfel oricine va putea instala un plugin VIP, dar nu va putea sa-l structureze cu denumiri 'GoldMember', 'GigiMember', fara acordul meu.

La fel as fi putut continua si cu ZombieXP. A fost dezvoltat de mine in continuare pentru ca la momentul in care l-am continuat eu in privat, nici macar nu era terminat. Doar abandonat. Pentru ca pe atunci nu se dadea mare atentie ideii de zombie leveling. L-au continuat si altii mai apoi. Ar fi fost si complicat. Iar ce e complicat, nu se 'patenteaza'.


OpenSource, dar in conditiile si termenii din post. Termenii au fost alesi asa pentru a putea verifica la tinta date concrete. Astfel nu pot fi interpretate, 'le-am gasit pe net', deci e liber. Pe alliedmods ai timpul publicarii lor si un colectiv care se ocupa de autenticitatea lor. Altii mai iuti de minte ar putea reface o idee ca apoi sa spuna ca au gasit-o open source. Nu, nu.

Sper sa gasesti satisfactie in raspunsul asta.


00001 010 01101 000010 00001 0100
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by RIWIX, 24 February 2013 13:23



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    


The time now is 06-05-2024, 12:08:47
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x