User
Pass
2FA
 
 

[DISCUTII] Enhancement Shaman
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 23, 24, 25  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message48603
ovidiu_2311

[Mentally unStable]



Status: Offline
(since 13-08-2019 10:46)
Joined: 30 May 2010
Posts: 1326, Topics: 65
Location: Medias

Reputation: 438.7
Votes: 41

 
Post Posted: 23-09-2013, 11:50:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gamer4life wrote:


Gear BIS sau gear accesibil tuturor, Shamanul Enha nu s-a jucat NICIODATA!!! la alceva decat mastery.(a se intelege in toate versiunile de cataclysm+). Daca diferenta ti se pare mica intre full crit si full mastery, ar trebuii sa iti revizuiesti rotatia.


Daca chiar te intereseaza poti sa faci un dummy test sa vezi ca da, asa este difrenta pe dummy este mica daca joci la full crit sau full mastery in schimb in raid unde intervin bossi cu aoe atunci se vede mai bine. Cat despre cum se joaca shamanu enha nu cred ca am nevoie de sfaturi, opinii sau alte cele.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 23-09-2013, 13:15:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ovidiu_2311 wrote:
gamer4life wrote:


Gear BIS sau gear accesibil tuturor, Shamanul Enha nu s-a jucat NICIODATA!!! la alceva decat mastery.(a se intelege in toate versiunile de cataclysm+). Daca diferenta ti se pare mica intre full crit si full mastery, ar trebuii sa iti revizuiesti rotatia.


Daca chiar te intereseaza poti sa faci un dummy test sa vezi ca da, asa este difrenta pe dummy este mica daca joci la full crit sau full mastery in schimb in raid unde intervin bossi cu aoe atunci se vede mai bine. Cat despre cum se joaca shamanu enha nu cred ca am nevoie de sfaturi, opinii sau alte cele.


stii... din clipa in care ti-a trecut prin cap sa joci la crit pe enha, deja mi-ai spus destule despre cunostintele tale legata de aceasta clasa. Sa zici mercy ca este gearul limitat in cataclysm ca altfel probabil nu ai fi inteles niciodata de ce shamanu joaca cu cea mai bazata arma pe offhand.

Crit inseamna-> low dps, high burst= "5 secunde de glorie"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ovidiu_2311

[Mentally unStable]



Status: Offline
(since 13-08-2019 10:46)
Joined: 30 May 2010
Posts: 1326, Topics: 65
Location: Medias

Reputation: 438.7
Votes: 41

 
Post Posted: 23-09-2013, 13:35:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gamer4life wrote:

stii... din clipa in care ti-a trecut prin cap sa joci la crit pe enha, deja mi-ai spus destule despre cunostintele tale legata de aceasta clasa. Sa zici mercy ca este gearul limitat in cataclysm ca altfel probabil nu ai fi inteles niciodata de ce shamanu joaca cu cea mai bazata arma pe offhand.

Crit inseamna-> low dps, high burst= "5 secunde de glorie"


Prietenas eu doar am testat ceva ce o spus altcineva, cat despre gear nu as spune ca este tocmai limitat acum ca avem boss in FL pe hc si putem sa facem axe-urile din FL trash in axe de 391 ilvl, dar probabil tu nu ai habar de acest lucru.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-09-2013, 14:05:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gamer4life wrote:
ovidiu_2311 wrote:
gamer4life wrote:


Gear BIS sau gear accesibil tuturor, Shamanul Enha nu s-a jucat NICIODATA!!! la alceva decat mastery.(a se intelege in toate versiunile de cataclysm+). Daca diferenta ti se pare mica intre full crit si full mastery, ar trebuii sa iti revizuiesti rotatia.


Daca chiar te intereseaza poti sa faci un dummy test sa vezi ca da, asa este difrenta pe dummy este mica daca joci la full crit sau full mastery in schimb in raid unde intervin bossi cu aoe atunci se vede mai bine. Cat despre cum se joaca shamanu enha nu cred ca am nevoie de sfaturi, opinii sau alte cele.


stii... din clipa in care ti-a trecut prin cap sa joci la crit pe enha, deja mi-ai spus destule despre cunostintele tale legata de aceasta clasa. Sa zici mercy ca este gearul limitat in cataclysm ca altfel probabil nu ai fi inteles niciodata de ce shamanu joaca cu cea mai bazata arma pe offhand.

Crit inseamna-> low dps, high burst= "5 secunde de glorie"


Tu teoretic ai o problema cu el deoarece a incercat sa joace la crit sa vada cat da? Nu este nimic in neregula cu experimentatul, mai ales ca jucam pe freakz, iar unele prioritati nu sunt exact ca si pe blizzard. (patchul trecut, am dat reforge in full haste, avand 13 mastery si 2k haste, dps-ul pe dummy era cu 1-2k mai mic decat pe mastery, ceea ce era absurd, nu trebuia sa se intample.)

Cum a spus si ovidiu, diferenta dintre mastery si crit la Single target nu este imensa (mastery avand un avantaj), dar la fighturile AoE cum e yor'sahj se cunoaste. Am avut un shaman enhancement in guilda, era cam bis din ce se poate obtine (peste 400 ilvl, vial of shadows hc, etc), iar eu, stateam dps pe un off spec de 391, cu trinketa de rep din firelands si fluid death. Insa dps-ul nostru era foarte similar, el isi stia clasa, dar diferenta dintre noi era de 1-2k, uneori chiar luand-ul la DPS. Avea cam cu 1k mai mult agiity, dar el avea 21 mastery (gearul pe valor iti da mult haste), iar eu cu gearul meu de 378 ilvl aveam undeva la 24 mastery. Deci in asemenea situatii, mastery-ul face o diferenta.

Ovidiu nu a zis ca shamanul enha se joaca la crit, doar a spus ca shamanul enha da bine si pe crit, dar se joaca la mastery.



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 23-09-2013, 14:09:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ovidiu_2311 wrote:
gamer4life wrote:

stii... din clipa in care ti-a trecut prin cap sa joci la crit pe enha, deja mi-ai spus destule despre cunostintele tale legata de aceasta clasa. Sa zici mercy ca este gearul limitat in cataclysm ca altfel probabil nu ai fi inteles niciodata de ce shamanu joaca cu cea mai bazata arma pe offhand.

Crit inseamna-> low dps, high burst= "5 secunde de glorie"


Prietenas eu doar am testat ceva ce o spus altcineva, cat despre gear nu as spune ca este tocmai limitat acum ca avem boss in FL pe hc si putem sa facem axe-urile din FL trash in axe de 391 ilvl, dar probabil tu nu ai habar de acest lucru.


Arata-mi tu axe/ mace/ claw de offhand cu weapon dmg mare si atack speed de 3,5 / 4. Majoritatea armelor one hand au in jur de ~2,5 atack speed si cam acelas weapon dmg ca main handu. Poti utiliza aceleasi arme si pe rogue combat...

Daca este sa joci la ceva pe enha cu siguranta nu joci la armele din firelands. Joci la Hand of morchok chiar daca sunt pe strengh iar daca te lasa mana sa donezi joci in dw cu No'kaled, the elements of death => BIS => procurile se scaleaza cu mastery.

ps: e diferenta de aproape 2 k weapon dmg intre heroica de FL si hand of morchok pe hc. (au acelas atack speed de 2,6)

Roshkatul=> poate nu avea spell hit cap (17%), sau cine stie poate juca la o o rotatie fixa sau poate ii scoteai tu stackurile de searing de pe boss (suntem pe freakz si asa ceva se mai intampla), sau poate nu avea minimum de expertize.
DPS-ul unui enha este 50% gear si 50 % skill

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-09-2013, 14:53:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Avea aceleasi statusuri, ba tocmai, eu cred ca aveam in jur de 15% spell hit, aveam 18 expertise, iar in fazele cu cu black ooze, amandoi tineam magma totem, si totusi singura explicatie a fost ca acele 3 puncte de mastery ajuta foarte mult la AoE, marind dmg-ul la fire nova semnificativ.


*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ovidiu_2311

[Mentally unStable]



Status: Offline
(since 13-08-2019 10:46)
Joined: 30 May 2010
Posts: 1326, Topics: 65
Location: Medias

Reputation: 438.7
Votes: 41

 
Post Posted: 23-09-2013, 15:08:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gamer4life wrote:


Arata-mi tu axe/ mace/ claw de offhand cu weapon dmg mare si atack speed de 3,5 / 4. Majoritatea armelor one hand au in jur de ~2,5 atack speed si cam acelas weapon dmg ca main handu. Poti utiliza aceleasi arme si pe rogue combat...

Daca este sa joci la ceva pe enha cu siguranta nu joci la armele din firelands. Joci la Hand of morchok chiar daca sunt pe strengh iar daca te lasa mana sa donezi joci in dw cu No'kaled, the elements of death => BIS => procurile se scaleaza cu mastery.

ps: e diferenta de aproape 2 k weapon dmg intre heroica de FL si hand of morchok pe hc. (au acelas atack speed de 2,6)

Roshkatul=> poate nu avea spell hit cap (17%), sau cine stie poate juca la o o rotatie fixa sau poate ii scoteai tu stackurile de searing de pe boss (suntem pe freakz si asa ceva se mai intampla), sau poate nu avea minimum de expertize.
DPS-ul unui enha este 50% gear si 50 % skill


La faza asta u make me rofl la propriu -)))))))))) arata-mi tu mie arme de pe ce patch vrei tu unde shamanu enha se juca cu arma de 3.5/4 atack spedd -)) hai sa ne uitam putin in urma la fisturile din hyjal summit sa vedem ce attack speed au, hai sa ne uitam la expansionul trecut si anume wotlk si sa vedem ce attack speed au armele de enha de la Lich king cat despre patch-ul actual toate armele de enha au 2.6 attack speed iar amele din FL trash sunt de asemenea cu strenght ca si Hand of Morchok. Eu nu am zis ca Hand Of Morchock nu este Bis weapon ci am spus ca in cazul in care nu poti pune mana pe aceaste arme din n motive atunci este o solutie viabila si axe-urile din FL trash upgradate la 391 ilvl. Cat despre No'kaled, the elements of death nu are nici un rost sa mai vorbim deoarece este categoric best weapon ingame.

Acum stai jos ai nota 4 !



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 23-09-2013, 15:50:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ovidiu_2311 wrote:
gamer4life wrote:


Arata-mi tu axe/ mace/ claw de offhand cu weapon dmg mare si atack speed de 3,5 / 4. Majoritatea armelor one hand au in jur de ~2,5 atack speed si cam acelas weapon dmg ca main handu. Poti utiliza aceleasi arme si pe rogue combat...

Daca este sa joci la ceva pe enha cu siguranta nu joci la armele din firelands. Joci la Hand of morchok chiar daca sunt pe strengh iar daca te lasa mana sa donezi joci in dw cu No'kaled, the elements of death => BIS => procurile se scaleaza cu mastery.

ps: e diferenta de aproape 2 k weapon dmg intre heroica de FL si hand of morchok pe hc. (au acelas atack speed de 2,6)

Roshkatul=> poate nu avea spell hit cap (17%), sau cine stie poate juca la o o rotatie fixa sau poate ii scoteai tu stackurile de searing de pe boss (suntem pe freakz si asa ceva se mai intampla), sau poate nu avea minimum de expertize.
DPS-ul unui enha este 50% gear si 50 % skill


La faza asta u make me rofl la propriu -)))))))))) arata-mi tu mie arme de pe ce patch vrei tu unde shamanu enha se juca cu arma de 3.5/4 atack spedd -)) hai sa ne uitam putin in urma la fisturile din hyjal summit sa vedem ce attack speed au, hai sa ne uitam la expansionul trecut si anume wotlk si sa vedem ce attack speed au armele de enha de la Lich king cat despre patch-ul actual toate armele de enha au 2.6 attack speed iar amele din FL trash sunt de asemenea cu strenght ca si Hand of Morchok. Eu nu am zis ca Hand Of Morchock nu este Bis weapon ci am spus ca in cazul in care nu poti pune mana pe aceaste arme din n motive atunci este o solutie viabila si axe-urile din FL trash upgradate la 391 ilvl. Cat despre No'kaled, the elements of death nu are nici un rost sa mai vorbim deoarece este categoric best weapon ingame.

Acum stai jos ai nota 4 !


Este cam imposibil sa iti arat pentru ca baza de date de pe wowhead.com a fost modificata odata cu trecerea la cataclysm/ pandaria si au ramas neafectate decat itemele de genu http://www.wowhead.com/item=41824 , http://www.wowhead.com/item=20837 (~vanila probabil)
Daca iti faci un char pe vreun server privat de lich king tbc ai sa vezi ca nu toate armele au 2,6 atack speed ca in cataclysm

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ovidiu_2311

[Mentally unStable]



Status: Offline
(since 13-08-2019 10:46)
Joined: 30 May 2010
Posts: 1326, Topics: 65
Location: Medias

Reputation: 438.7
Votes: 41

 
Post Posted: 23-09-2013, 16:22:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Repet ca se pare ca vorbesc singur, tu singur cu manutele tale mi-ai cerut sa iti arat "axe/ mace/ claw de offhand cu weapon dmg mare si atack speed de 3,5 / 4" iti subliniez cu rosu in quote-ul de mai jos ca sa nu zici ca nu tu ai scris asa ceva, iar eu ti-am zis ca NU o existat niciodata asa ceva !

gamer4life wrote:


Arata-mi tu axe/ mace/ claw de offhand cu weapon dmg mare si atack speed de 3,5 / 4.
Majoritatea armelor one hand au in jur de ~2,5 atack speed si cam acelas weapon dmg ca main handu. Poti utiliza aceleasi arme si pe rogue combat...

Daca este sa joci la ceva pe enha cu siguranta nu joci la armele din firelands. Joci la Hand of morchok chiar daca sunt pe strengh iar daca te lasa mana sa donezi joci in dw cu No'kaled, the elements of death => BIS => procurile se scaleaza cu mastery.

ps: e diferenta de aproape 2 k weapon dmg intre heroica de FL si hand of morchok pe hc. (au acelas atack speed de 2,6)


gamer4life wrote:


Este cam imposibil sa iti arat pentru ca baza de date de pe wowhead.com a fost modificata odata cu trecerea la cataclysm/ pandaria si au ramas neafectate decat itemele de genu http://www.wowhead.com/item=41824 , http://www.wowhead.com/item=20837 (~vanila probabil)
Daca iti faci un char pe vreun server privat de lich king tbc ai sa vezi ca nu toate armele au 2,6 atack speed ca in cataclysm


Eu am inceput sa joc shaman enha de pe 3.3.5 deoarece pe serverul pe care jucam eu toata lumea spunea ca enha nu scoate dps, iar eu am vrut sa le demonstrez contrariul asa ca iti spun 100 % sigur ca armele de pe wotlk aveau speed de 2.6 nu de 3.5 / 4 cum ziceai tu mai sus, asemenea speed au decat armele 2h.

Acum vin si te intreb de cand joci tu shaman enha? si daca joci de cel putin de pe wotlk te intreb la ce stats s-a jucat enha pe wotlk?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihaitzabos2012

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-02-2014 19:06)
Joined: 28 Mar 2013
Posts: 9, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 34.3
Votes: 2

 
Post Posted: 29-09-2013, 16:17:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poate cineva sa bata blood dk cu shamu encha?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 29-09-2013, 16:35:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da, e destul de usor. Il tii la distanta cu frost shock pana faci 5 stackuri de searing flames, mergi in el cu stormstrike si lava lash in burst, dupa aceea dai in el ca in dummy.. Heal la CD, recomandat e sa joci cu focused insight, sa te mentii full hp. DK-ii blood deobicei nu pot rezista dmg-ului imens.


*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
mihaitzabos2012

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-02-2014 19:06)
Joined: 28 Mar 2013
Posts: 9, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 34.3
Votes: 2

 
Post Posted: 30-09-2013, 17:53:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scuze ca intreb da cum adika heal la CD si focused insight?........is asa mai noob
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Denim

[Netrunner]



Status: Offline
(since 01-07-2024 08:29)
Joined: 18 Feb 2013
Posts: 19356, Topics: 525
Location: Shibuya

Reputation: 43934.7
Votes: 376

Post Posted: 30-09-2013, 18:06:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La 5 procuri de Maelstorm iti dai heal, survavibility mai ridicat

Focused Insight



Retired

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 01-10-2013, 11:59:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mihaitzabos2012 wrote:
Poate cineva sa bata blood dk cu shamu encha?


joci la disable in permanenta:

Frostbrand weapon in loc de windfury weapon pe main weapon si flametongue pe offhand (sau windfury+ frostbrand) =>

Unleash element + frost schock =50% + 50 % slow= 100 % slow=>> stun

hex la nevoie

earthbind +searing totem si lb cand ai cd la frost shock si ataci range

stormstrike + lavalash numai cand are stun/ slow de la frostshock

Stoneclaw totem (cu glyph)+ grounding totem pe hotkey + lup instant cand foloseste deathgrip pe tine

offtopic: ovidiu io joc shaman din tbc, iar weapon 2h pe enha in wotlk se joaca numai in pvp pentru burst dmg

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ovidiu_2311

[Mentally unStable]



Status: Offline
(since 13-08-2019 10:46)
Joined: 30 May 2010
Posts: 1326, Topics: 65
Location: Medias

Reputation: 438.7
Votes: 41

 
Post Posted: 01-10-2013, 12:08:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ba omule chiar nu are rost sa imi mai pierd timpul cu tine ca esti cu capu pe alta planeta...una zici acum alta zic dupa 5 min, in fine gl & hf.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Burebysta, 01 February 2016 00:39



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 23, 24, 25  Next    


The time now is 05-10-2024, 10:25:38
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x