User
Pass
2FA
 
 

[DUPLICATE] [MAGE][PVE][PVP] Combustion
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs
Show only staff posts
Author Message11498
zmR

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-06-2022 14:54)
Joined: 15 Jul 2010
Posts: 460, Topics: 51
Location: Romania

Reputation: 197.5
Votes: 30

 
Post Posted: 08-03-2013, 14:46:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acum am testat toate aspectele,pot sa pun ss daca e nevoie,dar sunt destule in primul post. Combustion nu ia in considerare Pyro Dot si nici Living Bomb,da dmg doar din ignite.

Pepene's Return - by zmR

Antynya - Skinny love

zmR - Gravity

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nerd
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 12-11-2014 19:20)
Joined: 26 Aug 2012
Posts: 1212, Topics: 222
Location: United Kingdom

Reputation: -107.3
Votes: 51

 
Post Posted: 08-03-2013, 17:11:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da este adevarat am testat si eu acum ceva vreme si spre surprinderea mea , era buguit negativ (am testat dintr-un motiv pe care il aflati mai jos). Insa daca tot suntem la topicul asta, mai mult ca sigur e ceva exploit (pe care unii dintre voi il stiu) si probabil este mai frumos daca l-ati spune la vre1 GM.

Ce exploit? Pai am vazut magi care dau cu full cdz cate 3k crits si magi care dau cu full cdz cate 12k crits pe acelasi target (4500+ resil). Unu dintre magii pe care l-am intalnit sa "abuzeze" de asa ceva este Feelmeh sau cam asa ceva avea numele, care m-a dus pe mine prin wall si barkskin de la full HP la 20% , iar partenerul meu a murit cand combustion era la 50% din duratie.

Deci daca stiti ceva legat de asta, este bine sa anuntati pe Raster/Ravenous, nu sa ascundeti. Cheers -




"Munca l-a creat pe om, dar nici lenea n-a omorat pe nimeni."
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
rikymaru94

[:: A leGenD AlivE::]



Status: Offline
(since 10-12-2019 12:35)
Joined: 22 Jun 2012
Posts: 662, Topics: 125
Location: FoCsAnI Geles

Reputation: 485.3
Votes: 69

Post Posted: 09-03-2013, 10:17:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nerd wrote:
Da este adevarat am testat si eu acum ceva vreme si spre surprinderea mea , era buguit negativ (am testat dintr-un motiv pe care il aflati mai jos). Insa daca tot suntem la topicul asta, mai mult ca sigur e ceva exploit (pe care unii dintre voi il stiu) si probabil este mai frumos daca l-ati spune la vre1 GM.

Ce exploit? Pai am vazut magi care dau cu full cdz cate 3k crits si magi care dau cu full cdz cate 12k crits pe acelasi target (4500+ resil). Unu dintre magii pe care l-am intalnit sa "abuzeze" de asa ceva este Feelmeh sau cam asa ceva avea numele, care m-a dus pe mine prin wall si barkskin de la full HP la 20% , iar partenerul meu a murit cand combustion era la 50% din duratie.

Deci daca stiti ceva legat de asta, este bine sa anuntati pe Raster/Ravenous, nu sa ascundeti. Cheers -

+1 confirm.Sunt magi care in arena dau combastia cel putin 10k pe full rezil,inca nu stiu ce bug sau exploit folosesc insa cine stie sa o posteze pe forum ca sa fie fixat cat mai rpd.



""Îmi cunosc limitele. Dar pur ºi simplu le ignor."

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
StereoZX

[Artistique]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 17 Aug 2012
Posts: 320, Topics: 47
Location: Unknown

Reputation: 159.6
Votes: 29

 
Post Posted: 09-03-2013, 18:00:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu unul nu am nicio problem cu living bomb si ignite, nu vad care este problema aici. Daca vrei sa prinzi combustion bun trebuie sa dai critical cu pyroblast. Eu unul pe dummy dau peste 20k/tick, ajungand in raids cu un tick de 50/60k si mie combustionul imi ia in considerare si ignite, PyroDot si LB.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dany_ice97

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-06-2014 15:33)
Joined: 14 Jul 2012
Posts: 30, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 101.1
Votes: 2

 
Post Posted: 09-03-2013, 21:19:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

StereoZX wrote:
Eu unul nu am nicio problem cu living bomb si ignite, nu vad care este problema aici. Daca vrei sa prinzi combustion bun trebuie sa dai critical cu pyroblast. Eu unul pe dummy dau peste 20k/tick, ajungand in raids cu un tick de 50/60k si mie combustionul imi ia in considerare si ignite, PyroDot si LB.

Ai putea sa faci un filmulet cu damageul tau pe dummy sau macar niste ss-uri?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
StereoZX

[Artistique]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 17 Aug 2012
Posts: 320, Topics: 47
Location: Unknown

Reputation: 159.6
Votes: 29

 
Post Posted: 09-03-2013, 23:03:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O sa postez maine.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
heav3n

[Rockeru' Manelist]



Status: Offline
(since 17-07-2018 19:12)
Joined: 23 Jan 2013
Posts: 497, Topics: 25
Location: Wonderland

Reputation: 79.8
Votes: 11

 
Post Posted: 10-03-2013, 09:21:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nerd wrote:
Da este adevarat am testat si eu acum ceva vreme si spre surprinderea mea , era buguit negativ (am testat dintr-un motiv pe care il aflati mai jos). Insa daca tot suntem la topicul asta, mai mult ca sigur e ceva exploit (pe care unii dintre voi il stiu) si probabil este mai frumos daca l-ati spune la vre1 GM.

Ce exploit? Pai am vazut magi care dau cu full cdz cate 3k crits si magi care dau cu full cdz cate 12k crits pe acelasi target (4500+ resil). Unu dintre magii pe care l-am intalnit sa "abuzeze" de asa ceva este Feelmeh sau cam asa ceva avea numele, care m-a dus pe mine prin wall si barkskin de la full HP la 20% , iar partenerul meu a murit cand combustion era la 50% din duratie.

Deci daca stiti ceva legat de asta, este bine sa anuntati pe Raster/Ravenous, nu sa ascundeti. Cheers -



Combustion should create a new DoT on the target that deals the combined damage of all other Fire DoTs from the mage in that target.
nu este nici un "exploit",daca magu e tantalau si da combustion fara ignite normal sa dea 3k,pe cand daca ai addonul pt a vedea cand e momentul optim sa dai combustion 12k fara crits

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Muteli

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-10-2019 14:04)
Joined: 03 Mar 2012
Posts: 316, Topics: 15
Location: Bucuresti

Reputation: 264.8
Votes: 18

 
Post Posted: 10-03-2013, 11:00:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

CALCULEAZA PROST OAMENILOR ASTA ESTE IDEEA , cititi primele posturi si dupa aceea vorbiti va pus ala video cum da 302 damage PE TICK din pyroblast.
Scuze de caps dar prostia unora ma uimeste si reactionez negativ.



Last edited by Muteli on 10-03-2013, 11:05:26; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
StereoZX

[Artistique]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 17 Aug 2012
Posts: 320, Topics: 47
Location: Unknown

Reputation: 159.6
Votes: 29

 
Post Posted: 10-03-2013, 11:00:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu unul nu folosesc niciun addon pt a ma ajuta sa dau combustion, si da mai sunt momente cand dau un combustion cu dot de 300-700 datorita unui crit facut de LB sau alte spelluri ale mage-ului inafara de pyroblast.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
odes
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-06-2016 19:30)
Joined: 11 Jan 2012
Posts: 1302, Topics: 98
Location: Romania

Reputation: 152.9
Votes: 79

 
Post Posted: 10-03-2013, 14:14:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

StereoZX wrote:
Eu unul nu folosesc niciun addon pt a ma ajuta sa dau combustion, si da mai sunt momente cand dau un combustion cu dot de 300-700 datorita unui crit facut de LB sau alte spelluri ale mage-ului inafara de pyroblast.



Eu zic sa te retragi din topicul asta ca nu prea ai treaba, crit dots nu mai cauzeaza ignite (in afara de explozia LB-ului) in acest patch pentru a evita munching, te rog sa te duci la dummy, sa aplici LB (sau pyro dot fara ignite) pe target si sa dai combustion, daca tu crezi ca living bombu face doar 300 dps (ca atat va da damage combustion) te inseli amarnic.

O mai zic odata, problema este ca momentan combustion calculeaza doar BASE dps-ul doturilor pyroblast si living bomb, fara sp bonus, ceea ce este INCORECT si creeaza o pierdere de cam 3k dps (si mai mult cu cat devine gearu mai bun) pe combustion, ceea ce este enorm.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
StereoZX

[Artistique]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 17 Aug 2012
Posts: 320, Topics: 47
Location: Unknown

Reputation: 159.6
Votes: 29

 
Post Posted: 10-03-2013, 14:50:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dmg-ul combustionului este bun, nu trebuie fixat nimic, cat despre unele posturi facute aici rezulta ca va bate clasa grav de tot. Gm-ii vor lua o decizie.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Muteli

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-10-2019 14:04)
Joined: 03 Mar 2012
Posts: 316, Topics: 15
Location: Bucuresti

Reputation: 264.8
Votes: 18

 
Post Posted: 10-03-2013, 15:04:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

StereoZX wrote:
Dmg-ul combustionului este bun, nu trebuie fixat nimic, cat despre unele posturi facute aici rezulta ca va bate clasa grav de tot. Gm-ii vor lua o decizie.

Cum ar zice un guild mate : TE ROG LOVESTE-TE
Te invit la dumy sa iti rup mufa si daca te fac vii aici si postezi "sunt cel mai ratat mag de pe server" , merge ?

P.S. vad ca joci cu theralion mirror , incearca sa nu dai combustion pe masteryu ala sa vezi cat da - , sau incearca dezbracat sa vezi cat da din fiecare dot , daca nu ai o treaba cu nebunii dastea gen CALCULE taci in *** , adu dovezi ca merge cum trebuie , mai sus pe prima pagina ai mare nebunie de calcule ce tia pus ala si cat ar trebui sa dea si cat merge , contreazal cu alte calcule $@L

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
feelmetheone

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-03-2013 15:06)
Joined: 30 May 2012
Posts: 39, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 60.4
Votes: 5

Post Posted: 11-03-2013, 11:40:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nerd wrote:

Ce exploit? Pai am vazut magi care dau cu full cdz cate 3k crits si magi care dau cu full cdz cate 12k crits pe acelasi target (4500+ resil). Unu dintre magii pe care l-am intalnit sa "abuzeze" de asa ceva este Feelmeh sau cam asa ceva avea numele, care m-a dus pe mine prin wall si barkskin de la full HP la 20% , iar partenerul meu a murit cand combustion era la 50% din duratie.

Deci daca stiti ceva legat de asta, este bine sa anuntati pe Raster/Ravenous, nu sa ascundeti. Cheers -

Sa lamurim o chestie. Eu in raiduri gen DS dau si 60k/tick de combustion. Mai mult de jumatate din HP daca ma concentrez foarte tare nu pot sa iti dau jos doar cu combustion. Probabil ti-am mai prins 3 pyro criticals dupa. Mai mult de 8k/tick 4000+ resil ma jur ca nu am dat si eu cand dau combustion inainte dau un pyro folosind ambele trinkete cel pvp si cel pve activate dupa iti dau dragon breath si cand se duce dragon breath counterspell si impact. E vorba si de cv experienta si skill pe mage nu e abuz.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
trilulilu

[最好 ]



Status: Offline
(since 04-07-2016 09:54)
Joined: 10 Oct 2010
Posts: 975, Topics: 87
Location: Romania

Reputation: 203.3
Votes: 39

         
Post Posted: 12-03-2013, 16:02:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bump!! Bug major . Ar putea fi trecut la confirmed .


You know the legend . You dont know the story

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
nEwBsTyLe

[Creep]



Status: Offline
(online 5 days ago)
Joined: 10 May 2012
Posts: 505, Topics: 26
Location: Timisoara

Reputation: 213.7
Votes: 73

 
Post Posted: 13-03-2013, 13:33:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

+1 confirm


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by zmR, 23 April 2013 16:08



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 28-05-2024, 21:25:49
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x