User
Pass
2FA
 
 

Death's Demise
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message10054
Belakor

[the BAWS ! ~]



Status: Offline
(since 19-01-2018 12:06)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 369, Topics: 29
Location: Romania

Reputation: 61.6
Votes: 27

 
Post Posted: 12-05-2011, 18:25:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nenead wrote:
Am citit si sunt de acord cu regulamentul: Da le-am citit si nu-mi place regula nr 3 de aceea nu o respect.


Scop

Scopul aplicaþiei (raiding sau social): Class Leader

Informatii personale : Emorager nambar oan

Varsta: 17

Disponibilitate (numar de zile, ce zile, ore): Fara numar fara numar fara numar fara numar

Informatii despre caracter : Sunt Orchitza Vorloc

Ghilde in care ai mai fost: Are Trei Sclavi in Africa, InspiratioN, Nihilum, The Deceivers.

Armory link: Uite aici Armory Link http://armory.freakz.ro/

Armory links (alts): Nu stiu alte armory links

Tu ca jucator

De cat timp joci WoW: De dinainte sa apara

Pe ce spec joci: Resto Lock, dau 2k cu flash of light

Cum te pregatesti pentru un raid: Trei orgasme minim
Citesti/ai citit forumurile guildelor din care ai faci/ai facut parte: Nu ca stau prost cu cititul
Un SS cu Recount/Skada:


Experienta in raiduri(raspunsuri cat mai detaliate- nu vreau sa vad raspunsuri gen "stiu tot contentul; invat repede", Retail experience may help)

Vanilla: Da am jucat stiu tot AQ20/40 , BwL, Molten Core, Naxx , di toate stiu mancam-ar mama

TBC: Full option here, gravity/betrayers experience

WOTLK: Invat repede

Cataclysm: Stiu tot

EL: Vreau sa adaug ca ma numesc Geany Pastorul si stiu sa cant melodia "Florin Salam- Eu sunt bomba nucleara"
EU SUNT BOMBA NUCLEARA
DISTRUG TOT CE MA-NCONJOARA




ACCEPTED. de mult cautam un chiparos talentos ca si tine.






0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Setemotion

[Been Cursed]



Status: Offline
(since 06-08-2016 04:40)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 6852, Topics: 370
Location: Germany

Reputation: -239.6
Votes: 246

   
Post Posted: 12-05-2011, 18:29:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

EPGP SYSTEM



Awards

  • Sa fi ready la timp pentru un raid ( specc'ul facut, reparat si sa fi in instanta respectiva) : 25 puncte ICC25HC & RS25HC / 15 puncte ICC10HC, RS10HC, RS25N & ICC25N
  • Award'uri la intervale de timp: 60 puncte pe ora, acordate in "rate" la intervale de 15 minute ICC25HC & RS25HC / 40 puncte pe ora, acordate in "rate" la intervale de 15 minute ICC10HC, RS10HC, RS25N & ICC25N
  • Participarea la un raid complet de la cap la coada : 25 puncte ICC25HC & RS25HC / 15 puncte ICC10HC, RS10HC, RS25N & ICC25N
  • Try-uri la LK[25HC]: 10 puncte pentru fiecare attempt in care a fost dus la < 25% HP.



Boss Points
- Primiti EP doar pentru bossi finali din quarter + LK(valabil doar pentru Icecrown Citadel)
  • ICC10HC: 50 puncte
  • RS10HC: 50 puncte(Doar Hailon)
  • ICC25N: 75 puncte
  • RS25N: 75 puncte(Doar Hailon)
  • ICC25HC: 100 puncte
  • RS25HC: 100 puncte(Doar Hailon)


Decay*: 10%


Penalties

  • Sa iesi in mijlocul raidului, fara un motiv serios: +50 GP
  • Sa fi AFK in timpul unui raid pentru o perioada prelungita ( mai mult de 10 minute) fara sa-l instiintezi pe raid leader : +25GP
  • Penalizare la discretia RL-ului ( spam, comportament suparator, ignorarea indicatiilor RL-ului): +25 GP




GearPoints


Va rog luati aminte ca urmatoarea explicatie doar arata calculele din spatele valorilor GP. Nu trebuie sa va ingrijorati in legatura cu asta. Addon-ul EPGP adauga valoarea fiecarui item in tooltip-ul in-game.

De fiecare data cand un player isi foloseste punctele pentru a achizitiona un item, el primeste gear points, or GP. Valorea GP al fiecarui item este calculat pe baza ilvl-ului(item level) si equip slot.

PR= Priority. PR formula: EP/GP. Daca mai multi playeri dau need pe acelasi item, si au GP required, itemul va fi dat pe baza PR-ului.
EP= Effort Points. Le primiti pentru activitate/boss kills, etc.

*Decay: In fiecare saptamana EP si GP va fi redus cu 10%.


DOWNLOAD: EPGP Lootmaster, addon necesar.


Setemotion - Goin Hard***
Setemotion's box of EDM goodies
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Wickedone

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-08-2017 09:49)
Joined: 04 Mar 2011
Posts: 174, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 132.3
Votes: 4

 
Post Posted: 12-05-2011, 18:42:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am citit si sunt de acord cu regulamentul: Da.
Scop
Scopul aplicaþiei (raiding sau social): Ambele.

Informatii personale
Varsta: 20
Disponibilitate (numar de zile, ce zile, ore): Toata saptamana sunt disponibil si imi fac timp cand sunt programate raidurile.

Informatii despre caracter
Ghilde in care ai mai fost: Kings Army(genesis), Kings Army(failed pe evo), When Two are One.
Armory link: Wickedblade/Rogue
Armory links (alts): Niciunul.

Tu ca jucator
De cat timp joci WoW: 4 ani experienta.
Pe ce spec joci? Assassination.
Cum te pregatesti pentru un raid? Ma prezint la raid cu putin timp inainte de ora stabilita si ma pregatesc cu flaskuri, potiuni, poisons, mancare si schimb talentele si gearul pe pve.
Citesti/ai citit forumurile guildelor din care ai faci/ai facut parte? Da, citesc deseori si sunt activ pe forum.
Un SS cu Recount/Skada: Nu prea fac SS, dar scot cel putin 10-12k dps in icc(10 ori 25), 30-40k la mobi, mi se pare irelevant.

Experienta in raiduri(raspunsuri cat mai detaliate- nu vreau sa vad raspunsuri gen "stiu tot contentul; invat repede", Retail experience may help)
Vanilla: Nu am jucat pe vanilla.
TBC: Am inceput cu Hyjal Summit, Black Temple si am terminat cu Sunwell Plateau pe un server unde pve-ul era foarte bine scriptat la vremea aceea. Mentionez ca foarte putine guilde reuseau un full run swp(cu kj down) pe un server cu 4k+ online.
WOTLK: Naxxramas, Ulduar(server cu scripturi 90% retail), ICC-freakz(nu jucam wow pe contentul cu TOC). Mentionez ca am citit toate tutorialele de pe forum in legatura cu scripturile bossilor din icc in afara de LK, dar am experienta vasta si o sa ma descurc cu scriptul, np for me.


Kings Army - Horde PvP Guild


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Setemotion

[Been Cursed]



Status: Offline
(since 06-08-2016 04:40)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 6852, Topics: 370
Location: Germany

Reputation: -239.6
Votes: 246

   
Post Posted: 12-05-2011, 19:07:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Accepted. /w me ingame.

Setemotion - Goin Hard***
Setemotion's box of EDM goodies
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Supererou

[Ace Of Spades]



Status: Offline
(since 08-10-2019 08:01)
Joined: 12 May 2011
Posts: 58, Topics: 12
Location: Bucurtesti

Reputation: 58.5
Votes: 3

     
Post Posted: 12-05-2011, 20:23:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scop
Scopul aplicaþiei (raiding sau social): Raiding si Social

Informatii personale:
Varsta: 15
Disponibilitate (numar de zile, ce zile, ore): 8 ore pe zi

Informatii despre caracter: Blood Elf / Paladin (Protection)
Ghilde in care ai mai fost: We Play Naked
Armory link: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Evolution&&cn=Supererou


Tu ca jucator
De cat timp joci WoW: 16.01.2011
Pe ce spec joci? : Tank
Cum te pregatesti pentru un raid? Potiuni / Scroll
Citesti/ai citit forumurile guildelor din care ai faci/ai facut parte? da
Un SS cu Recount/Skada: -

Experienta in raiduri(raspunsuri cat mai detaliate- nu vreau sa vad raspunsuri gen "stiu tot contentul; invat repede", Retail experience may help)
Vanilla: -
TBC: -
WOTLK: toate mai putin lk

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Zgary

[EPURY]



Status: Offline
(since 08-10-2021 10:07)
Joined: 23 Jun 2010
Posts: 1137, Topics: 83
Location: Romania

Reputation: 372.1
Votes: 28

        zgary40 
Post Posted: 12-05-2011, 20:48:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

respins
*gear slab
*spec de rahat
*revin'o cand faci peste 17 ani (nu de alta dar ne complicam la lk)


League of Legends Player
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Uatdafac

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-04-2012 09:41)
Joined: 13 Apr 2011
Posts: 3, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 60.5
Votes: 2

Post Posted: 12-05-2011, 21:21:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scop
* Scopul aplicaþiei (raiding sau social):Pve si socializare

Informatii personale
* Varsta:19ani
* Disponibilitate (numar de zile, ce zile, ore):5ore/zi

Informatii despre caracter
* Ghilde in care ai mai fost: Cele mai bune au fost Inspiration si Enigma (cand era)
* Armory link: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Evolution&cn=Notnow
* Armory links (alts): Nu am alturi cu gear

Tu ca jucator
* De cat timp joci WoW:Cam 3 ani jumate
* Pe ce spec joci? Enha
* Cum te pregatesti pentru un raid? Flask , scroll
Citesti/ai citit forumurile guildelor din care ai faci/ai facut parte?Da si normal
Un SS cu Recount/Skada:.......

Experienta in raiduri(raspunsuri cat mai detaliate- nu vreau sa vad raspunsuri gen "stiu tot contentul; invat repede", Retail experience may help)
* TBC: Stiu toate scripturile KARA/TK/BT/SWP/Hyjal
* WOTLK: Am experienta in pve destul. N`am reusit sa fac lk , in rest stiu toate scripturile.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pecehashh

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-04-2012 09:32)
Joined: 31 Oct 2010
Posts: 4, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 86.7
Votes: 2

Post Posted: 12-05-2011, 21:42:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scop
* Scopul aplicaþiei (raiding sau social):Pve si socializare

Informatii personale
* Varsta:19 ani
* Disponibilitate (numar de zile, ce zile, ore):intre 4-5 ore pe zi.

Informatii despre caracter
* Guilde in care ai mai fost: Inspiration , When Two are Øne , Enigma ( pe tbc ) , si alte guilde cu care nu ma mandresc.
* Armory link: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Evolution&cn=Pecehashh
* Armory links (alts): un mage : http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Evolution&cn=Criturpants si cateva care nu au gear.

Tu ca jucator
* De cat timp joci WoW:4 ani.
* Pe ce spec joci? Elemental , dar pot stau resto orice raid oricand e nevoie fara probleme.
* Cum te pregatesti pentru un raid? Flask , scroll si rabadare
Citesti/ai citit forumurile guildelor din care ai faci/ai facut parte?Da
Un SS cu Recount/Skada:nu detin.

Experienta in raiduri(raspunsuri cat mai detaliate- nu vreau sa vad raspunsuri gen "stiu tot contentul; invat repede", Retail experience may help)
*TBC: KARA/BT/ZA/SWP/TK/HYJAL/
* WOTLK: ICC/RS
Scopul meu este sa bat si eu LK si sper sa il ating cu aceasta guilda , in rest de la TBC incoace stiu destul de bine script-urile , in ICC ies mereu pe primul loc la Intrerrupts la Lady , etc . Ma adaptez repede la orice situatie si fac orice sa ajut raidu , mai ajut healerii desi sunt elemental , orice e nevoie pentru a rezista.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Setemotion

[Been Cursed]



Status: Offline
(since 06-08-2016 04:40)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 6852, Topics: 370
Location: Germany

Reputation: -239.6
Votes: 246

   
Post Posted: 12-05-2011, 22:09:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

accepted amandoi. va iau la un raid sa vad ce stiti si dupa vedem daca ramaneti. v-as sfatui totusi sa puneti mana pe niste class guides. socketingul lasa de dorit la amandoi.

Setemotion - Goin Hard***
Setemotion's box of EDM goodies
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Xtkmo
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-05-2012 09:51)
Joined: 06 Nov 2010
Posts: 2073, Topics: 124
Location: Craiova

Reputation: -115.1
Votes: 18

 
Post Posted: 13-05-2011, 00:22:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am citit si sunt de acord cu regulamentul: da


Scop
Scopul aplicaþiei (raiding sau social):Raiding si ... socializare cu mai multi playeri -

Informatii personale
Varsta:16
Disponibilitate (numar de zile, ce zile, ore):daca te referi la cate ore pot sta .. nu am o ora fixa de culcare -)pot sta si pana mai tarziu

Informatii despre caracter
Ghilde in care ai mai fost:hmmm The Deceivers
Armory link: Itsbluelol/Rogue


Tu ca jucator
De cat timp joci WoW:4-5 ani
Pe ce spec joci?Assasination
Cum te pregatesti pentru un raid? Flask food etc
Citesti/ai citit forumurile guildelor din care ai faci/ai facut parte?da normal -
Un SS cu Recount/Skada:hmm nu prea imi place sa fac SS cu recounturi ...

Experienta in raiduri(raspunsuri cat mai detaliate- nu vreau sa vad raspunsuri gen "stiu tot contentul; invat repede", Retail experience may help)
TBC: no pve ex =) doar pvp
WOTLK: pve full icc 25n si LK pe un alt char , deci stiu scriptul , 25hc without lk -
Itsbluelol
Edit : dps scot binisor , cu gearu asta care se paote vedea am scos 10k ^^

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Setemotion

[Been Cursed]



Status: Offline
(since 06-08-2016 04:40)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 6852, Topics: 370
Location: Germany

Reputation: -239.6
Votes: 246

   
Post Posted: 13-05-2011, 00:27:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Setemotion wrote:
accepted. social pentru moment.


Setemotion - Goin Hard***
Setemotion's box of EDM goodies
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Cimino

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-02-2016 14:36)
Joined: 23 Mar 2011
Posts: 16, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 87.9
Votes: 2

 
Post Posted: 13-05-2011, 09:14:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am citit si sunt de acord cu regulamentul: Da
Scopul aplicaþiei : Pentru raiduri si sa invat lucruri noi de la playeri mai buni .
Informatii personale
Varsta: 18
Disponibilitate : Mereu , in afara de dimineata ca sunt la scoala , iar mai pe seara afara .
Informatii despre caracter
Ghilde in care ai mai fost: Afk Chaos
Armory link: Lasing / Druid restro http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Evolution&&cn=Lasing
Tu ca jucator
De cat timp joci WoW: 2 ani jumate aproape
Pe ce spec joci? Main spec restro , cu off spec balance , dar momentan incerc sa imi fac un off spec de feral pe acesta .
Cum te pregatesti pentru un raid? : Intreb Guild masteru ce are nevoie si imi pregatesc specurile .
Citesti/ai citit forumurile guildelor din care ai faci/ai facut parte? : Nu mereu , deoarece discutiile importante se discuta in interiorul guildei .
Experienta in raiduri(raspunsuri cat mai detaliate- nu vreau sa vad raspunsuri gen "stiu tot contentul; invat repede", Retail experience may help)
Vanilla: Nu am prins.
TBC: Idem
WOTLK: Ma descurc bine pe postul de heal /dps , si stiu destul de bine majoritatea scripturilor in general asc de sfaturile liderului si raidurile merg ok .

Bafta si multumesc anticipat .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bacchus

[Unbearable]



Status: Offline
(since 03-01-2023 19:21)
Joined: 21 Oct 2010
Posts: 7105, Topics: 42
Location: Reykjavik

Reputation: 33273.8
Votes: 87

 
Post Posted: 13-05-2011, 10:30:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sorry Cimino - Rejected!
Avem nevoie de oameni buni, tu deocamdata esti slabut, nu ai trecut de DB in ICC! Cand mai pui ceva gear pe tine, mai discutam!
O zi faina!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cimino

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-02-2016 14:36)
Joined: 23 Mar 2011
Posts: 16, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 87.9
Votes: 2

 
Post Posted: 13-05-2011, 10:47:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

/rofl Am ajuns la valithria pe 25 hc cu charu asta , cu altu am facut full run in afara de Lk -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pissyhun

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-09-2011 18:50)
Joined: 14 Nov 2010
Posts: 14, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 112.1
Votes: 2

Post Posted: 13-05-2011, 12:39:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Jucatorii din fostul Requiem/Divine Requiem pot primi invite in guilda. In functie de modul in care va comportati si va prezentati la raid GM-ul guildei va decide mai departe. Postati aici sau whisper in game.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Setemotion, 13 May 2011 22:30



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 05-06-2024, 05:04:58
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x