User
Pass
2FA
 
 

Discutii server.
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 223, 224, 225 ... 357, 358, 359  Next    
 
Post new topic   Reply to topic    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war4.freakz.ro
Author Message543342
Battlefield
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 10-05-2015 08:35)
Joined: 13 Jan 2012
Posts: 2763, Topics: 103
Location: Everywhere.

Reputation: 139.1
Votes: 145

Post Posted: 19-08-2012, 23:15:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mzq- , faci din tantar armasar , eu unul iti recomand sa faci o reclamatie ca tot omul , sa ramai calm , si sa pui dovezi , daca faci aici pe superman , nu rezolvi nimic . Degeaba va certati din cauza la 5-2 minute in plus si niste jucatori cand puteti sa o rezolvati intr-un mod mai simplu fara sa va certati .


Feel free to PM me about any forum support and questions.‡‡‡‡‡

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
prafz0r

[wwwwwww]



Status: Offline
(since 07-03-2019 14:22)
Joined: 10 Nov 2009
Posts: 2448, Topics: 24
Location: Giurgiu

Reputation: 722.7
Votes: 21

Post Posted: 20-08-2012, 22:16:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Se poate rezolva problema cu steam`u ca ma vede pe war4 valve iar cand intrii pe alt server imi vede steam`u.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DAYandNIGHT

[07 Let`s Fu*k]



Status: Offline
(since 28-12-2018 22:00)
Joined: 28 Jun 2010
Posts: 1612, Topics: 382
Location: war4.freakz.ro

Reputation: 453.1
Votes: 135

Post Posted: 21-08-2012, 10:16:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

prafz0r wrote:
Se poate rezolva problema cu steam`u ca ma vede pe war4 valve iar cand intrii pe alt server imi vede steam`u.


Aceeasi problema... si multi o au




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Battlefield
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 10-05-2015 08:35)
Joined: 13 Jan 2012
Posts: 2763, Topics: 103
Location: Everywhere.

Reputation: 139.1
Votes: 145

Post Posted: 21-08-2012, 11:36:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La fel am si eu..inainte ma vedea cu licenta , acum ma vede VALVE..


Feel free to PM me about any forum support and questions.‡‡‡‡‡

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Carla

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-12-2015 19:24)
Joined: 24 Jun 2010
Posts: 35, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 300.4
Votes: 6

Post Posted: 21-08-2012, 21:32:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acum un sfert de ora tovarasul Revox mi-a dat ban doar asa sa arate ce muschi are el. Sa fie sanatos. Ii dedic un scurt eseu, dupa parerea mea, i se potriveste manusa. Sper sa aiba rabdarea sa il citeasca pana la capat.

"Încercând sã înþelegi lumea aceasta, în care trãim, vei da de prostie. Încercând s-o schimbi, te vei lovi de proºti. Cine mai ºtie care filosof bãtrân a rostit, cândva, acest adevãr? De dimensiunile lui ne dãm seama abia când inþelegem cã prostia e o manifestare a materiei, un fenomen natural, ca un cutremur sau o inundaþie, fiind, prin aceasta, iremediabilã ºi impredictibilã.

De proºti vei da la tot pasul, ca de pietre. Cãci prostia e imuabilã. Mulþi sunt convinºi cã lumea se aflã într-o veºnicã transformare ºi devenire. Nici o eroare n-a fost mai tragicã ! Stând strâmbã pe temeliile ei putrede, vechi de când Creaþia, lumea se sprijinã pe doar câteva adevãruri capitale, iar prostia pare a fi una din temeliile strâmbe ale acestei lumi.
Nu se pot cunoaºte efectele devastatoare ale prostiei la nivel mondial. Poþi ºti cât rãu a fãcut o calamitate abia în clipa bilanþului. Cum prostia e infinitã, efectele ei se simt in orice moment, ici ºi colo, dar nu pot fi cunoscute în totalitate.
Proºtii sunt mulþi. Simpla enunþare a acestui adevãr nu ne plaseazã, însã, nici pe mine ºi nici pe dumneata, cititorule, în categoria înþelepþilor. Dacã e adevarat cã înþelepciunea e ca o piatrã rarã, nu se poate încã ºti dacã prostia e ca o boalã. ªi dacã ar fi, ar fi, oricum, nevindecabilã. Fiindcã primul pas pe care trebuie sã-l facã bolnavul spre vindecare este acela de a deveni conºtient de boala sa. Abia dupã aceea ajunge pe mâna medicilor. Dar cum, Doamne-fereºte, sã-i spui unui prost cã e prost ? ªi, mai ales, cum ºi-ar putea da el însuºi seama de gravitatea faptului, când el îºi poartã prostia ca pe o virtute, sau ºi mai rãu, ca pe însãºi raþiunea existenþei lui : nimic nu strãluceºte mai tare ca mândria prostului !
Dacã prostia nu poate fi definitã cu uºurinþã, prostul cautã întotdeauna sã iasã în evidenþã, iar de cele mai multe ori reuºeºte. Pentru reuºita acþiunii sale el nu precupeþeºte nici un efort, minciuna fiindu-i cea mai la îndemânã sculã, unealta de aur. Proºtii cred toþi, fãrã nici o excepþie, cã adevãrurile inutile sunt periculoase. Dar, cum adevãrul ar trebui sã fie absolut ºi nedeterminat, el este unul singur: adevãr ºi atât! Cum numai minciuna poate fi folositã intr-un anume scop, deci, folositoare, adevãrul gol – goluþ nu-i poate fi prostului de nici un folos. Aºadar, de aici ºi pâna la constatarea cã adevãrul e întotdeauna subversiv, nu mai e decât un pas.
Prostul nu respectã legea, el o aplicã ! Dacã nu cumva el este chiar autorul ei, pentru cã el dintotdeauna a susþinut, mã rog, el a atenþionat de mai demult, pe toatã lumea. Dacã n-aþi þinut cont de spusele lui, iatã unde s-a ajuns... ªi în continuarea aceluiaºi tip de raþionament, dacã tot aplicã legea, atunci prostul crede cã are dreptul sã taie o felie cât vrea el de mare din tortul avantajului, cãci pentru prost, legea e ca un bãþ cu douã capete : esenþial este ca el sã poatã þine de unul din capete, restul e doar rutinã !
Prostul e rãu. Ai grijã, înþeleptule, tunând ºi fulgerând împotriva prostiei, sã nu devii rãu, câºtigându-i astfel prostiei prima medalie, fiindcã rãutatea pare, iatã, o bunã jumãtate de prostie.
Prostul e complicat. În subþirimea simplitãþii el nu vede nici un avantaj, cum urâte îi sunt, de asemenea, avantajele transparenþei, prin care i s-ar vedea goliciunea minþii. Dã-i prostului o idee simplã, iar el o va îmbârliga aºa de rãu, cã n-ai s-o mai recunoºti, fiindcã el se scarpinã întotdeauna în stânga pe deasupra capului, cu mâna dreaptã. I se pare mai interesant.
Prostul e util. Dacã toþi aþi fi deºtepþi, am auzit odatã replica unui þãran, cine v-ar mai trage cismele din picere, mã, intelectualilor ?
Prostul e grav. Sã nu cumva sã râzi în faþa lui, ar fi o impietate! Strãmoºii noºtri latini au creat zicala ridendo, castigat mores, crezând sincer cã râzând de nãravuri, le-ar putea îndrepta. Dar, dacã ai sã râzi în faþa prostului, nu vei face altceva decât sã-i descoperi alt nãrav : prostul e suspicios!
Prostul nu ºtie, nu are încredere, prostul nu cerceteazã pentru a afla, el doar presupune. Pe temelia celor închipuite, el construieºte gravitatea acuzaþiilor, iar de aici ºi pânã la incriminarea tuturor celorlalþi, nu mai e decât o chestiune de timp. Iar prostul nu se sperie numai dintr-atât.
Prinzând de veste, poate de la lecþiile de marxism, de avantajele care decurg din lupta contrariilor, prostul iubeºte competiþia. Dar nu competiþia cinstitã, în care câºtigã cel mai bun, ci aceea în care el reuºeºte sã dovedeascã intotdeauna cã este primul, indiferent ce fel de mijloace aruncã în luptã.
Prostul iºi consumã jumãtate din viaþã, dacã e nevoie, ca sã-þi dovedeascã cu cât este el mai deºtept decât tine. Lasã-l s-o facã! Dacã i se pare cã a reuºit, uneori te lasã în pace !
Fereºte-te sã-i dai prostului prin ceva a înþelege cã-þi este inferior : te va urmãri cu înverºunare, toatã viaþa, pentru a te distruge, nãscocind cu adevãratã ºiretenie noi ºi noi feluri de a se rãzbuna, gelos cum este pe succesul altora, fiindcã aceasta a fost ºi este dintotdeauna singura tristeþe a prostului : ºtie cã prostia nu e o calitate!

Dar, atenþie, nu te pune cu el: prostul are mintea odihnitã!"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
revox

[Psychotic]



Status: Offline
(since 13-03-2023 07:43)
Joined: 11 Mar 2008
Posts: 9596, Topics: 492
Location: Romania

Reputation: 2911.8
Votes: 328

Post Posted: 21-08-2012, 22:36:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu ti-am dat ban sa-mi arat muschii. Tu intri in polemici tot timpul cu cineva. In seara asta la fel, cu mine. Invata sa respecti inainte de a da cu "clontul".
Ti-am citit pe sarite povestea. Nu stiu daca insinuezi ca eu sunt prostu sau nu. Sincer, nu-mi prea pasa. Sunt satul de aberatii de genul pana peste cap. Iti dau voie sa ai orice parere doresti tu despre mine. -
Eu iti zic doar atat, invata sa-ti domolesti "glasul". Nu tot timpul in viata ai dreptul si "puterea" sa comentezi, risti sa ramai fara unele lucruri. De exemplu un job. Atat am avut de zis.
Seara buna.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*0ranGe ! extrem

[I ❤ MY POLO!]



Status: Offline
(since 11-12-2017 12:06)
Joined: 01 Jul 2007
Posts: 11419, Topics: 191
Location: Romania

Reputation: 683.4
Votes: 117

   
Post Posted: 21-08-2012, 22:44:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dar de ce domnisoara, nu poti sa scrii ceva si singura ? Pacat, la faza asta chiar te-ai bagat singura in seama si el a gresit ca te-a luat in seama cand nu meritai.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
2nd Kira

[God Of The New World]



Status: Offline
(since 06-02-2015 13:59)
Joined: 04 Jun 2011
Posts: 1322, Topics: 46
Location: Away From Keyboard

Reputation: 183.9
Votes: 15

   
Post Posted: 22-08-2012, 21:44:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Closed wrote:
cred ca l-am reclamat pe amx_page pe acest FlaSH de vreo 5 ori si nu a luat nimeni nici o masura...
intr-un final am iest de nervi...
gg

ps: cer scuze ca am intervenit in topicul tau...


am mai zis de cateva ori si o sa mai zic ca vad ca e nevoie,daca vedem ce ni se spune pe page nu inseamna ca trebuie neaparat sa va si raspundem,de cand ai zis prima data ma pusesem cu demo pe el,nu trebuie neaparat sa raspunda adminul,ai reclamat,am vazut,gata -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Carla

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-12-2015 19:24)
Joined: 24 Jun 2010
Posts: 35, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 300.4
Votes: 6

Post Posted: 23-08-2012, 16:51:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu ai fost de fata la faza cu banul, prin urmare vorbesti in necunostinta de cauza. Citeste postarile mele sa vezi ca nu scriu numai din carti. Eu cel putin le-am citit, nu stiu tu... Apoi, nu mai sari in apararea altuia doar asa din spirit de gasca. Nu e frumos. Revox a raspuns civilizat nu avea nevoie de un avocat in persoana ta. Oricum nu ai pregatire juridica. Asa ca iti recomand sa te abtii in viitor sa iti dai cu parerea despre persoana mea. Astept sa folosesti arma razbunarii, nu m-ar mira. Sa ai spor.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*0ranGe ! extrem

[I ❤ MY POLO!]



Status: Offline
(since 11-12-2017 12:06)
Joined: 01 Jul 2007
Posts: 11419, Topics: 191
Location: Romania

Reputation: 683.4
Votes: 117

   
Post Posted: 23-08-2012, 19:01:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Carla, de ce iti place tie sa vorbesti aiurea mereu ? Nickname-ul Stricken iti spune ceva ? Cred ca ti-am dat gag, atat tie cat si lui. Nu am nevoie de pregatire juridica sa observ faptul ca nu stii decat sa sari cu gura, stai linistita si nu te mai crede asa importanta ca nu toata lumea vorbeste cu tine pe server sau nu se refera la persoana ta, atunci cand se scrie ceva pe say.

Arma razbunarii ? In ce film traiesti ? Ti-ai luat ban de la el, atat cat a considerat.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Adytzza

[i'm in vacation :)]



Status: Offline
(since 25-08-2015 17:24)
Joined: 06 May 2010
Posts: 1933, Topics: 63
Location: Ploiesti

Reputation: 253.5
Votes: 22

Post Posted: 23-08-2012, 20:04:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aceeasi poveste veche si plictisitoare,chiar nu v'ati saturat sa tot intrati in conflicte si noi restul sa vedem chat-ul cu toate rahaturile voastre?Eu am impresia ca pana nu se implica ion.mzk sau altcineva sa faca ordine pe server,nu va lasati.cred ca vi s'a spus de N ori sa o lasati mai moale cu certurile astea inutile care nu intereseaza pe nimeni,si tind sa cred ca de aceea nu mai sunt asa multi playeri ca inainte,cel putin asta am observat eu (nu ca sunt eu ala mai cuminte).Daca ati incerca sa aplanati aceste certuri,eu zic ca ar fi mai bine si sunt sigur ca si serverul ar fi plin,asa cum trebuie.
Sanatate!




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Carla

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-12-2015 19:24)
Joined: 24 Jun 2010
Posts: 35, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 300.4
Votes: 6

Post Posted: 23-08-2012, 21:06:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Interesant, foarte interesant, nu stiam ca tu esti Stricken. Erai de fata. Ce i-am zis? "Nu ma intereseaza". Atat i-am zis la amenintarea lui de ban. Ti se pare corect sa iau ban pentru un "nu ma intereseaza"? Si tu Adytza erai de fata. Nu cred ca dupa ce am luat ban ati avut curajul vreunul sa ii bateti obrazul lui Revox ca mi-a dat ban de pomana. Asta e marea problema pe war4. Se depasesc atributiile de admin foarte des. Si nu se iau masurile necesare. Nu playerii sunt problema serverului, ci unii admini. De ce trei sferturi din admini nu au probleme cu mine? Ganditi-va si la lucrul asta. Puterea de admin nu iti schimba viata. Cel putin asa ar trebui. Si aici va dau un exemplu. Uitati-va la Zenn cum se comporta de cand e champion. Nu mai e Zenn de la inceput. Asa si in viata. Unii cand ajung sefi nu ii mai recunosti. Intotdeauna voi riposta la abuzurile unor admini pe war4. Daca cineva vrea sa imi inchida gura pe vecie pe war4 sa imi dea ban permanent si gata. Majoritatea stiu ca am dreptate, de aceea am si rezistat atat, cam doi ani dupa calculele mele aici. M-am atasat de war4 de la inceput, e serverul favorit, insa, aici am cunoscut cele mai frumoase clipe dar si cele mai injositoare momente, si astea numai de la adminii care au abuzat de functia lor asa cum am mai scris in reclamatii sau alte postari. Sa stii Stricken ca acum nu am scris din carti asa cum mai jignit mai devreme. E simplu, dati-mi ban permanent si va asigurati linistea pe server, (vorbesc numai de adminii incorecti). Daca ma lasati sa joc voi lua atitudine intotdeauna derapajelor de la regulament. Si inca ceva Stricken. Mi-ai dat gag mie dar si lui Revox. Asta spune multe. Revox a zis "Marsh" si eu am zis "limbajul". De aici eu m-am ales cu ban si el cu felicitarile. Oricum apreciez bunul simt din postarea lui, a fost corect la riposta mea. Cam atat am avut de zis, nu vreau sa apelez la niscaiva carti. O seara frumoasa!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 23-08-2012, 21:17:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

aici am cunoscut cele mai frumoase clipe dar si cele mai injositoare momente

Parerea mea personala , renunta la cs cel putin 1 an , cand o sa vezi cs-ul ca pe un JOC , atunci sa revii .
Asa stau lucrurile , impacati-va cu ideea .
CS-ul este doar un JOC !!!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
revox

[Psychotic]



Status: Offline
(since 13-03-2023 07:43)
Joined: 11 Mar 2008
Posts: 9596, Topics: 492
Location: Romania

Reputation: 2911.8
Votes: 328

Post Posted: 23-08-2012, 21:18:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am zis "mars ma nene, veniti 5 odata". Nu-mi baga cuvinte in gura care nu le-am zis. De la "mars x" la "mars ma nene.. " e diferenta. -
Si nu-l compara pe Zenn cu Ixtrim sau cu mine. Suntem de destula vreme aici si am fost owneri aici si am facut una alta pe aici. Tu te impacientezi prea mult.



Last edited by revox on 23-08-2012, 21:24:06; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*0ranGe ! extrem

[I ❤ MY POLO!]



Status: Offline
(since 11-12-2017 12:06)
Joined: 01 Jul 2007
Posts: 11419, Topics: 191
Location: Romania

Reputation: 683.4
Votes: 117

   
Post Posted: 23-08-2012, 21:19:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu, ceea ce nu intelegi tu este ca intotdeauna ai avut o problema cu adminii, daca iti mai aduci aminte ti-am dat si eu cateva banuri de multe ori pentru comentarii aiurea si gura mare atunci cand nu era cazul. Am dat gag la amandoi din simplu motiv ca v-am rugat sa terminati, amandoi, ati continuat, ati luat gag, dupa 2-3 minute am scos gag-ul. Mai departe, ti-a dat revox ban, el raspunde de acel ban, amandoi si eu si el suntem Warlords, adica avem acelasi acces si in situatia data, fiecare raspunde de ceea ce face, oricum asta asa ar trebui sa fie pentru fiecare admin in parte dar eu nu puteam sa iau o decizie peste el sau sa-i reprosez eu ceva, el face ce considera ca e bine si daca e sa-i reproseze cineva, o pot face ownerii, parerea mea.

Ca sa-ti spun pe scurt si sa intelegi, nu mai fi tare in gura, veziti de treaba ta si discuta tu doar cu cine stii ca poti discuta in limitele bunului simt si nu se va lua nimeni de tine, ti-am mai explicat asta, ai inteles pentru o scurta perioada .. vad ca ai revenit la vechiurile obiceiuri.

P.S: Adytza, eu incerc sa-i explic ei unde a gresit, ea a venit cu gura mare si aici ca si in joc, fara sa analizeze situatia, eu am avut ceva de zis pentru ca are antecedente cu mine.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Post new topic   Reply to topic    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war4.freakz.ro  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 223, 224, 225 ... 357, 358, 359  Next    


The time now is 03-05-2024, 19:21:21
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x