User
Pass
2FA
 
 

Discutii
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 214, 215, 216 ... 248, 249, 250  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message338150
LoRd_DaRK

[Once a Legend!]



Status: Offline
(since 12-09-2023 06:58)
Joined: 19 Jul 2010
Posts: 1012, Topics: 46
Location: Everywhere!

Reputation: 88.5
Votes: 29

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-09-2015, 00:34:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

efekt12 wrote:
c3 wrote:



iar legat de "sistem" nu rito este de vina ca exista "grasi burtosi infecti" care boosteaza playeri


QQ...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cornel3

[Zew Psihopat]



Status: Offline
(since 15-08-2018 17:54)
Joined: 28 Mar 2015
Posts: 213, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 114.3
Votes: 4

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-09-2015, 07:00:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu toti sunt burtoși -)
Efe 50% ai dreptate,dar când echipa ta e plina de canceroși nu ai ce face ca supp.(ieri am jucat supp voli,iar inamicul thresh,sãracul era foarte bun însã când nu ai cu cine e grav.
De asta ii dau dreptate lui Andrey ca mai bine sa fi zew si sa te duci peste mamele inamiciilor -



I was an outcast
I'm heaven's mistake
So now I'm standing at the foot
Of the fiery gates
And I turned the invitation
So I'm already late
But I wanna watch it burn
So the devil can wait!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ELECTRONIST

[Shadow]



Status: Offline
(since 01-12-2019 15:01)
Joined: 24 Jul 2013
Posts: 285, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 133.3
Votes: 43

 
Post Posted: 15-09-2015, 07:41:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Domnule Andreyutzuu , de buna voie si nesilit de nimeni, intri si tu sa joci atunci cand e nevoie? Mentionez ca vin peste tine si te bat daca raspunzi negativ ! -)

SHADOW


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
efekt12

[Heaven]



Status: Offline
(since 31-07-2017 18:31)
Joined: 01 Nov 2011
Posts: 890, Topics: 28
Location: Tomis Nord

Reputation: 200.5
Votes: 28

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-09-2015, 09:25:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

c3 wrote:


peDos tu trebuie sa inveti mecanicile jocului. Explica te rog frumos pick-ul de Volibear ca support. Tank? ha! te bagi in ei, ad carry-ul tau ramane fara peel si moare in 2 secunde. Varianta a doua peel? cu ce esti un urs tank infect care poate fi nefolositor daca nu iti folosesti abilitatile la timpul potrivit. O sa imi aduci un argument de genul: aaaa pei stii adc-ul meu este degeaba deaia ma joc Volibear support sa pot "cara un meci". Pun pariu cu tine ca daca iti analizez putin build-ul este 90% tank infect si 10% support build (sightstone).Nu exista restul echipei tu vezi doar ad carry-ul. Aici mai intervine un factor important pozitionarea ta ca support(nu exista ma sacrific pentru x sau y cu cat stai tu mai mult in viata cu atat sta si ad carry-ul tau). Cu un support decent poti face peel la orice fel de "specimen" de ad carry mai ales in low elo(ask Andreyutzu ).Aici iar o sa imi spui: pei da ce rost are sa imi protejez ad carry-ul este degeaba(daca tu reusesti sa ii faci peel o sa reuseasca si el sa dea damage) iar in cel mai rau caz daca chiar este atat de inapt incat nu stie absolut nimic te orientezi spre cealalta sursa de damage de obicei midlaner-ul. Recunosc nu am mai jucat de ceva vreme si nu prea mai sunt la curent cu meta-ul actual. Ca midlaner daca este lane "greu"(putin probabil in low elo) impingi si cauti sa faci roam mid/bot sau te uiti pe minimap unde este jungler-ul si unde urmeaza sa faca gang si te duci cu el. Ca toplaner joci cu teleport cauti sa faci countergank. Simplul fapt ca apare teleport-ul pe un ward, minion pe un alt lane "sperii" adversari si ii pui pe ganduri daca sa continuie chase-ul sau sa se retraga. Ca jungler cauti sa faci countergank(te gandesti cam ce ar face jungler-ul advers si incerci sa ii prezici miscarile). Ca ad carry daca lane-ul este "greu" lasi adversarii sa bata turnul si incerci pe cat posibil sa farmezi cat mai aproape de al doilea turn, daca lane-ul este accesibil support-ul ar trebuii sa iti puna "kill-uri pe tava" sau farmezi pur si simplu. Iar ca support cauti sa faci cat mai multe playuri(supporti gen leona,blitz,thresh). O sa vi iarasi cu un argumet gen: pei da eu stiu deja chestiile astea dar echipa mea feedeaza si nu pot cara singur. Te uiti la streamuri iti alegi un lane mid, top, support w/e iti alegi 2, 3 campioni de preferat cei overpower(nu exista "aa pei stii eu nu joc cu Diana ca mi se pare stupid sa dau one shot). Iar cand un streamer este live te uiti si ii analizezi toate miscarile. Daca vrei sa te joci support iti pot da niste sfaturi (trebuie sa consult meta-ul inainte) build, unde sunt cele mai avantajoase spoturi de warding. Sunt multe de spus iar ce am scris mai sus sunt niste sfaturi pe care si eu la randul meu le-am ascultat si cu "amaratul de support" am reusit sa ajung diamond II in sezonul IV. Daca esti interesat de mai multe sfaturi te pot ajuta verbal pe team speak ca deja am scris destul de mult.

c3 wrote:
Nu toti sunt burtoși


Am citat din zombilow



Paladin Retribution 5.4.8 Pve Guide

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cornel3

[Zew Psihopat]



Status: Offline
(since 15-08-2018 17:54)
Joined: 28 Mar 2015
Posts: 213, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 114.3
Votes: 4

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-09-2015, 13:27:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Joc supp pe bune când stiu ca adc-ul este capabil sau supportul lor nu-mi va creea probleme,gen cu blitz sunt carne de tun pt un thresh capabil,sau inutil pt adc contra sivir/morgana. Voli da este un tank infect,foarte folositor pentru engage si l-a tinut turete. Am si nenumarati ap cu care am jucat supp(brand,fiddle,morde,tf) toti aduc ceva folositor adc-ului Stun/fear/silence/dmg infect. Eu sunt pro pt feedarea adc-ului meu însã daca prin absurd joc blitz sau altceva si inamicul scapa low foarte putin probabil sa cãpãtãm kill. In gold momentan nu te poti vaza pe echipa... Mai sunt si toxici ce nu pot da un spell calunea si dupa dau vina pe supp.


I was an outcast
I'm heaven's mistake
So now I'm standing at the foot
Of the fiery gates
And I turned the invitation
So I'm already late
But I wanna watch it burn
So the devil can wait!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ELECTRONIST

[Shadow]



Status: Offline
(since 01-12-2019 15:01)
Joined: 24 Jul 2013
Posts: 285, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 133.3
Votes: 43

 
Post Posted: 15-09-2015, 14:34:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

efekt12 wrote:
c3 wrote:


peDos tu trebuie sa inveti mecanicile jocului. Explica te rog frumos pick-ul de Volibear ca support. Tank? ha! te bagi in ei, ad carry-ul tau ramane fara peel si moare in 2 secunde. Varianta a doua peel? cu ce esti un urs tank infect care poate fi nefolositor daca nu iti folosesti abilitatile la timpul potrivit. O sa imi aduci un argument de genul: aaaa pei stii adc-ul meu este degeaba deaia ma joc Volibear support sa pot "cara un meci". Pun pariu cu tine ca daca iti analizez putin build-ul este 90% tank infect si 10% support build (sightstone).Nu exista restul echipei tu vezi doar ad carry-ul. Aici mai intervine un factor important pozitionarea ta ca support(nu exista ma sacrific pentru x sau y cu cat stai tu mai mult in viata cu atat sta si ad carry-ul tau). Cu un support decent poti face peel la orice fel de "specimen" de ad carry mai ales in low elo(ask Andreyutzu ).Aici iar o sa imi spui: pei da ce rost are sa imi protejez ad carry-ul este degeaba(daca tu reusesti sa ii faci peel o sa reuseasca si el sa dea damage) iar in cel mai rau caz daca chiar este atat de inapt incat nu stie absolut nimic te orientezi spre cealalta sursa de damage de obicei midlaner-ul. Recunosc nu am mai jucat de ceva vreme si nu prea mai sunt la curent cu meta-ul actual. Ca midlaner daca este lane "greu"(putin probabil in low elo) impingi si cauti sa faci roam mid/bot sau te uiti pe minimap unde este jungler-ul si unde urmeaza sa faca gang si te duci cu el. Ca toplaner joci cu teleport cauti sa faci countergank. Simplul fapt ca apare teleport-ul pe un ward, minion pe un alt lane "sperii" adversari si ii pui pe ganduri daca sa continuie chase-ul sau sa se retraga. Ca jungler cauti sa faci countergank(te gandesti cam ce ar face jungler-ul advers si incerci sa ii prezici miscarile). Ca ad carry daca lane-ul este "greu" lasi adversarii sa bata turnul si incerci pe cat posibil sa farmezi cat mai aproape de al doilea turn, daca lane-ul este accesibil support-ul ar trebuii sa iti puna "kill-uri pe tava" sau farmezi pur si simplu. Iar ca support cauti sa faci cat mai multe playuri(supporti gen leona,blitz,thresh). O sa vi iarasi cu un argumet gen: pei da eu stiu deja chestiile astea dar echipa mea feedeaza si nu pot cara singur. Te uiti la streamuri iti alegi un lane mid, top, support w/e iti alegi 2, 3 campioni de preferat cei overpower(nu exista "aa pei stii eu nu joc cu Diana ca mi se pare stupid sa dau one shot). Iar cand un streamer este live te uiti si ii analizezi toate miscarile. Daca vrei sa te joci support iti pot da niste sfaturi (trebuie sa consult meta-ul inainte) build, unde sunt cele mai avantajoase spoturi de warding. Sunt multe de spus iar ce am scris mai sus sunt niste sfaturi pe care si eu la randul meu le-am ascultat si cu "amaratul de support" am reusit sa ajung diamond II in sezonul IV. Daca esti interesat de mai multe sfaturi te pot ajuta verbal pe team speak ca deja am scris destul de mult.

c3 wrote:
Nu toti sunt burtoși


Am citat din zombilow


Pentru limba romana apasa tasta 1 -)))


SHADOW


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
The Kantay

[Redheads&Whiskey]



Status: Offline
(since 20-06-2016 15:16)
Joined: 06 Apr 2014
Posts: 508, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: 17.8
Votes: 25

 
Post Posted: 15-09-2015, 14:50:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

LoRd_DaRK wrote:
efekt12 wrote:
c3 wrote:



iar legat de "sistem" nu rito este de vina ca exista "grasi burtosi infecti" care boosteaza playeri



QQ...

MAAAAA ce ai cu boosteri?ma simt jignit(GLUMA!)
btw va place nou sig? am inceput sa fac si eu dastea taiate pe margini cu drujba



Love is...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LoRd_DaRK

[Once a Legend!]



Status: Offline
(since 12-09-2023 06:58)
Joined: 19 Jul 2010
Posts: 1012, Topics: 46
Location: Everywhere!

Reputation: 88.5
Votes: 29

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-09-2015, 15:08:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Well, Steve... nu mai intru din 2 motive. nu le fac publice aici ca.... motive. Well. *** IT M8! PEdo ? De ce nu m-ai cautat ?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
efekt12

[Heaven]



Status: Offline
(since 31-07-2017 18:31)
Joined: 01 Nov 2011
Posts: 890, Topics: 28
Location: Tomis Nord

Reputation: 200.5
Votes: 28

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-09-2015, 15:12:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ELECTRONIST wrote:


ma enerveaza comentariile de genul asta. daca nu ai nimic interesant de spus mai bine taci.

LoRd_DaRK wrote:



Iti zic eu pe scurt de ce nu mai intri ca ti-am scos rank-ul din joc si de pe ts astea sunt motivele asa ca nu mai suferi ca un copil cacacios si sti foarte bine de ce ti-am scos rankurile.

c3 wrote:
Joc supp pe bune


cu mentalitatea asta o sa stai mult si bine in elo-ul "frumos" -



Paladin Retribution 5.4.8 Pve Guide

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
The Kantay

[Redheads&Whiskey]



Status: Offline
(since 20-06-2016 15:16)
Joined: 06 Apr 2014
Posts: 508, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: 17.8
Votes: 25

 
Post Posted: 15-09-2015, 15:26:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

efekt12 wrote:
ELECTRONIST wrote:


ma enerveaza comentariile de genul asta. daca nu ai nimic interesant de spus mai bine taci.

LoRd_DaRK wrote:



Iti zic eu pe scurt de ce nu mai intri ca ti-am scos rank-ul din joc si de pe ts astea sunt motivele asa ca nu mai suferi ca un copil cacacios si sti foarte bine de ce ti-am scos rankurile.

c3 wrote:
Joc supp pe bune


cu mentalitatea asta o sa stai mult si bine in elo-ul "frumos" -

fra sambata in bierhaus e bine?



Love is...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
efekt12

[Heaven]



Status: Offline
(since 31-07-2017 18:31)
Joined: 01 Nov 2011
Posts: 890, Topics: 28
Location: Tomis Nord

Reputation: 200.5
Votes: 28

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-09-2015, 15:29:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vorbim diseara cand ajung acasa


Paladin Retribution 5.4.8 Pve Guide

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Evydence

[僧]



Status: Offline
(since 15-10-2019 19:05)
Joined: 15 May 2014
Posts: 5485, Topics: 183
Location: Vrancea

Reputation: 1776.3
Votes: 176

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-09-2015, 15:32:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Calm efe, nu trebuie iti dai drumu pe alti (don't smile), putem vorbi frumos despre ce motive/cauze are de ce nu mai vrea sa joace, si rezolvam totul cu frumosul.




If you gonna hit the king you're better kill the king

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
The Kantay

[Redheads&Whiskey]



Status: Offline
(since 20-06-2016 15:16)
Joined: 06 Apr 2014
Posts: 508, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: 17.8
Votes: 25

 
Post Posted: 15-09-2015, 15:37:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

c3 wrote:
Joc supp pe bune când stiu ca adc-ul este capabil sau supportul lor nu-mi va creea probleme,gen cu blitz sunt carne de tun pt un thresh capabil,sau inutil pt adc contra sivir/morgana. Voli da este un tank infect,foarte folositor pentru engage si l-a tinut turete. Am si nenumarati ap cu care am jucat supp(brand,fiddle,morde,tf) toti aduc ceva folositor adc-ului Stun/fear/silence/dmg infect. Eu sunt pro pt feedarea adc-ului meu însã daca prin absurd joc blitz sau altceva si inamicul scapa low foarte putin probabil sa cãpãtãm kill. In gold momentan nu te poti vaza pe echipa... Mai sunt si toxici ce nu pot da un spell calunea si dupa dau vina pe supp.

hai sa iti zic o chestie poti sa ma consideri un bronze 5 consacrat, supportul nu e support daca are killuri supportul bun se cunoaste cand acesta are un scor gen 0/0/x vrei sa inveti lol ? foarte bine prima lectie SUNTETI O ECHIPA nu conteaza cat de prosti sunt esti peste nivelul lor? ok ajutai sa castige dar nu cari pt ca daca iti dau 20 de killuri si te pun 1v5 ca orice role faci tu fix **** si ti-o demonstrez nici eu cu un feed de 7/0 si 120 farm pe riven nu pot sa fac 1v3 da pai 1v5 in **** mea think before u do smth, si eu am jucat support si eu am jucat toate laneurile si in bronze 5 am ajuns chiar la 391 de lp ceea ce inseamna ca stiu cate ceva, jocul e de echipa, iar fiecare isi face treaba ca stim cu toti cum injuram cand nu avem ward in **** mea la drake sau baron si iam zis la prost sa puna,si cu toti stim cum ne suparam cand vedem ca adcu in bronze4 aproape sa intre in bronze5 in top200 pe srv nu stie sa farmeze sau sa faca atack move, cu totii uram acel top lane(eu) care e glass cannon dar cu toti il iubim cand da flash si deleteaza cei 2 carry, cu toti ne frustram cand dam de un booster si asa mai departe, in jocul LOL nu exista ca tu cari cari fix **** la gura, adevarat este ca tu poti contribui la win mai mult ca restul, dar nu te cari decat pe tine, asa ca sa pot incheia a invata sa joci lol inseamna a invata sa joci in echipa sa nu fii ranchiunos si sa te conformezi, a invata un rol inseamna a invata ce presupune acesta si regulile sale cum e topu tank ce face engage dar aceste reguli pot fii foarte usor indoite de ex glass cannon care face engage si lista e lunga dar revenind mecanicile sunt pisat de ploaie pot sa te invat mecanici in 3 zile de bronze5 dar nu vei ajunge asa sus pt ca oamenii care ajung acolo si tio zic din experienta sunt oameni calmi care pun accentul pe ei, gen multi zic IM MAD LIFE JAAAA UBER, eu zic ba **** me eram mai slab acu un an dintr-un anumit punct de vedere acum am mai imunatatit acele slabiciuni sau nu dar am compensat cu altceva.mult succes, si regarding people toti avem frustrari si zile bune si mai putin bune incearca sa ii intelegi si sa ii consolezi ca nu toti sub presiune continua multi cedeaza, be kind cel mai important lucru.



Love is...



Last edited by The Kantay on 15-09-2015, 15:39:28; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
efekt12

[Heaven]



Status: Offline
(since 31-07-2017 18:31)
Joined: 01 Nov 2011
Posts: 890, Topics: 28
Location: Tomis Nord

Reputation: 200.5
Votes: 28

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-09-2015, 15:38:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Evydence wrote:


eu doar am enumerat motivele nu sunt nervos dar iti pot spune ca a ramas fara rank pentru ca este a doua oara cand face chestia asta asa ca ce rost are sa fie un player cu rank. Sa ramana cu blizz-ul lui si sa ne lase sa ne vedem de ale noastre.



Paladin Retribution 5.4.8 Pve Guide

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
The Kantay

[Redheads&Whiskey]



Status: Offline
(since 20-06-2016 15:16)
Joined: 06 Apr 2014
Posts: 508, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: 17.8
Votes: 25

 
Post Posted: 15-09-2015, 15:40:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

efekt12 wrote:
Evydence wrote:


eu doar am enumerat motivele nu sunt nervos dar iti pot spune ca a ramas fara rank pentru ca este a doua oara cand face chestia asta asa ca ce rost are sa fie un player cu rank. Sa ramana cu blizz-ul lui si sa ne lase sa ne vedem de ale noastre.

efe in legatura cu lolu, te fac un solo q ca ma doborat afkingu in dia 1 si mie ca ma baga dia 2 si iar turbez, si pnm ma plicti singur sa am si eu cu cine schimba o vorba nu cont ca o sa *** mmr



Love is...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 214, 215, 216 ... 248, 249, 250  Next    


The time now is 27-04-2024, 05:39:34
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x