User
Pass
2FA
 
 

# Discutii #
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 85, 86, 87  Next    
 
Post new topic   Reply to topic    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> mc.freakz.ro -> Discussions / Announcements
Author Message200581
IngerDr00gat

[ Brelinydd]



Status: Offline
(since 07-07-2021 10:28)
Joined: 31 Dec 2012
Posts: 9849, Topics: 835
Location: Romania

Reputation: 568.7
Votes: 492

Post Posted: 01-02-2018, 20:56:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De ce nu este voie cu un fish farm ? Nu ar fi mai bine pentru server sa fie mai plin ? Ce conteaza daca sunt afk atat timp cat sunt online? Nu sta nimeni sa pescuiasca 3 ore / zi, ca toti avem si alte lucruri mai constructive de facut. Daca suntem afk / pescuim normal nu este tot aia ? Nu incurcam pe nimeni cu nimic si nici nu este vorba de vreun script/hack. Ar trebui scoasa regula asta deoarece serverul ar trebui sa promoveze creativitatea ( inventarea unei fish farm ), creearea constructiilor nu activitati precum pescuitul ca robotul. Pentru astfel de lucruri exista inovatie si ideea jocului asta promoveaza -

Connect Mc.Freakz.Ro


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wettberlyn

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-04-2021 22:06)
Joined: 02 Mar 2015
Posts: 78, Topics: 14
Location: instagram.com/wett.cb

Reputation: 311.2
Votes: 9

Post Posted: 01-02-2018, 23:49:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

IngerDr00gat permite-mi sa imi dau cu parerea ca un jucator vechi cu experienta.

In mare parte pe acest server de Minecraft timpul online are o importanta ridicata in cererile de Admin.
Arata intradevar un dezavantaj fata de adevaratul gameplay vanilla si aici te sustin din plin.
Nici mie nu-mi permite sa fac multe lucruri pe care le-as face daca afk-spotul ar fi fost permis.
Deci aici putem spune ca si eu as fi de acord cu scoaterea acestei reguli,
deoarece 95% din playeri oricum nu doresc sa devina admini, si sa privilegiem acei 5% care doresc arata putin a egoism.
Pe langa asta am cunoscut multi playeri care au ajuns admini facand afk-spoturi la greu, si ajunsesera sa aibe grade mari.


Am fost in echipa de basket a liceului
Aveam zece meciuri zece infrangeri
Și dupa fiecare meci tata ma incuraja și imi zicea
Nu-i important daca ai caștigat sau ai pierdut
Important e ca tu n-ai jucat

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kent_HD

[Retired - Inactiv]



Status: Offline
(since 10-01-2020 22:58)
Joined: 22 Jan 2015
Posts: 1989, Topics: 123
Location: N/A

Reputation: 473.2
Votes: 94

 
Post Posted: 02-02-2018, 05:52:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Au ajuns cu grade mari și nu mai sunt.
E vorba de timp pana ii depistat fiecare...

Mie unu nu mi se pare normal ca stau și ma chinui pe server sa muncesc adaug și ontime câte un pic... Dupã care vine unu își face un afk spot sta asa zilnic timp de 1 luna și ma întrece ca ontime. (nu ca ar fi chiar asa grav) dar playeru respectiv nu mai joaca doar sta și ocupa un loc... Ce rost are sa fie full serveru cu playerii care stau afk..?
Unde mai punem ca uni folosesc autocliker sau blochez butonu sa arunce în continu.
De ex un player se chinuie sa pescuiascã vinde pestele la cât poate sa iasã bine. Dupã care vine unu cu o astfel de ferma și vinde la sub prețu normal doar ca sã se scape de ea.
Ajungem sa avem 5-10 playeri în afk spoturi și atunci nu îmi mai are rost gradul nimeni nu mai face nimic.

Pãrerea mea e ca e buna regula aia cum e.
Dacã ai chef și vrei sa joci, stai și joci cât ai chef 10-20 minute cât ai chef, când nu mai ai ieși.

Mai punem și ideea ca nu ai chef te bagi în afk spot și stai 2-3 ore și umfli de la server vreo 5-7k doar asa.
Nici nu vreau sa aud asa ceva.

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NFK

[MC BUILDER]



Status: Offline
(since 29-03-2020 01:45)
Joined: 23 Sep 2014
Posts: 216, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 242.3
Votes: 15

Post Posted: 02-02-2018, 20:45:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

voi auziti ce vorbiti aici?:]]]
Adderall, ce ai patit sefule? esti pe adderall sau pe mydayis =]]]
hai sa o lasam asa



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IngerDr00gat

[ Brelinydd]



Status: Offline
(since 07-07-2021 10:28)
Joined: 31 Dec 2012
Posts: 9849, Topics: 835
Location: Romania

Reputation: 568.7
Votes: 492

Post Posted: 03-02-2018, 11:32:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^Foarte bune argumente supusule, aproape la fel de bune ca glumele tale triste -

Connect Mc.Freakz.Ro


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NFK

[MC BUILDER]



Status: Offline
(since 29-03-2020 01:45)
Joined: 23 Sep 2014
Posts: 216, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 242.3
Votes: 15

Post Posted: 03-02-2018, 14:17:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

IngerDr00gat wrote:
^Foarte bune argumente supusule, aproape la fel de bune ca glumele tale triste -


Nici nu avea ce sa fie altceva decat o gluma , de fapt ce gluma, duma trista, la o asemenea afirmatie ce a nu fost trecuta prin filtrul gandirii nici macar pentru o secunda.
O propunere absurda ce nu poate fi luata in serios nici de catre ultimul mascarici al planetei.
Pacat ca ridicam armele impotriva oamenilor care sunt dispusi sa ne ajute si ne ofensam asa de repede ca niste fete plouate, la simple "glume triste" dar inofensive.
Asta este, se pare ca in zilele de azi copii se simt "atacati" mai repede.
Dar asta este, cine sunt eu sa imi dai cu parerea. Nu este asa, IngerDr00gat?

ps: numele tau imi aminteste de un amic, ce l-am intalnit pe cs1.6, acum 9 ani, il chema Sarmalereci. ma duc sa-l salut cu ocazia asta.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alextkd97

[MC Freakz Staff]



Status: Offline
(since 19-02-2024 11:46)
Joined: 20 Nov 2011
Posts: 318, Topics: 25
Location: Brasov

Reputation: 272.9
Votes: 11

         
Post Posted: 03-02-2018, 15:43:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

#FortaNFK
#Rezist

NFK, lasa omu in pace.

Cine esti tu sa iti dai cu parerea, rasuna vocea din spatele individului.

„Sînt vechi, domnule!" (I.L. Caragiale)

Precizez ca ma astept la atacuri de genu "citate copiat" shit's like this. Dar da, idea e urmatoarea, cine a facut acea regula, cred ca a gandit-o destul de mult. Dar apar situatii contradictorii, in care informatia din acel regulament, sa fie inteleasa prost, sau deloc. Dar asta tine de tine ca un jucator care citind acel regulament,il accepta de la sine prin idea ca joaca pe server, si intelege si idea de a fii sanctionat daca incalca acea regula. Sau daca pretinde sau chiar il citeste, dar nu intelege nimic din el, sau vreo regula, care ii se pare stupida doar pentru ca nu a gandit-o, sau pentru ca il incurca cu ceva in modul lui de joc, dar joaca pe aceste server, unde regulamentul este aplicat pentru toti.

In concluzie, MALONE, ingerdrogat sau cum te mai prezinti, daca joci pe acest server, mergi pe idea ca ii accepti regulamentul, daca ti se pare stupida vreo regula, e chiar pentru ca nu ai gandit-o, cum vad ca mai ai pe cineva in spate, te rog sa te duci pe singleplayer, sau unde vrei, Si dupa el, sa va duceti toti care va simtiti, nu faceti decat sa incurcati si sa imbarligati altii jucatori cu potential.

Pwp -

Ca sa intelegi, regulamentul e pentru toti. Fost moderator, actual player. Dar mi-am asumat, si aia a fost. Cum ti-a zis Kent "Au ajuns cu grade mari și nu mai sunt."

ASTEPT sa vad cine e "atacat" cum a zis si nfk. Si pe server sunteti multi "atacati"… cel putin va simtiti cam repede.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
IngerDr00gat

[ Brelinydd]



Status: Offline
(since 07-07-2021 10:28)
Joined: 31 Dec 2012
Posts: 9849, Topics: 835
Location: Romania

Reputation: 568.7
Votes: 492

Post Posted: 03-02-2018, 16:37:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sincer nu am venit sa ma cert pe aici, sunteti mai vechi pe server si probabil intelegeti mai bine unele reguli. ( eu joc minecraft de foarte putin timp ). Am postat in acest topic doar pentru ca am avut o parere ( cu intentii bune ). Eu am adus argumente PRO, voi instigati la cearta si la toxicitate ( nu vad niciun argument contra, de fapt habar nu am vorbiti voi pe aici, doar atacuri si arfe ).

La faza trista cu "cine sunt eu sa-mi dau cu parerea?" te astept cu cel mai mare drag sa-ti dai cu parerea, cu argumente pro si contra cum este normal si de bun simt, nu cu glume de le face tatae la peste -
ps. Cu atitudinea asta ostila pierdeti playeri. Si pe server la fel, m-ai pus sa-mi distrug ferma aia de peste, ti-am zis ca o sa o distrug, dar nu puteam atunci, iar tu ai insistat de parca daca nu o faceam in secunda aia incepea al treilea razboi mondial -.

@alextkd97

Nu stiu despre ce vorbesti tu aici. Nici nu m-am atacat, regulamentul l-am respectat ( da nu am inteles regula, dar dupa ce mi-a fost atrasa atentia nu am mai folosit ferma de pesti, stiu sa respect un regulament, nu sunt tampit, tocmai pentru ca nu am inteles-o am postat aici ).

Si de ce ma faci tu MALONE habar n-am, eu nu te-am jignit cu nimic. Eu nu mai continui discutia, e serverul vostru faceti ce vreti, daca mai am vreo parere o tin pentru mine


Connect Mc.Freakz.Ro


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NFK

[MC BUILDER]



Status: Offline
(since 29-03-2020 01:45)
Joined: 23 Sep 2014
Posts: 216, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 242.3
Votes: 15

Post Posted: 03-02-2018, 18:23:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

era si normal sa distrugi afk spot-ul cat sunt eu acolo ca sa vad ca intr-adevar l-ai distrus.
Este si logic daca stai sa te gandesti putin.
Poti sa iti exprimi cate pareri vrei, doar ca mie personal, acea parere, nu numai ca a fost negandita, dar am si luat-o ca pe o duma in prima secunda.

Daca Sugiuc si-a exprimat un punct de vedere mai violent, te rog sa ma nu compari cu nimeni, nu sunt eu responsabil de ce scriu altii.
Consider ca am fost foarte prietenos si am ajutat atunci cand am fost chemat.

"a instiga la cearta" este tocmai ce iti spuneam, e un concept care apare atunci cand te simti atacat repede.
dar din nou, nu este treaba mea, cine este toxic pe aici sau nu, momentan ma intereseaza persoana mea.

Dar nu este nici o problema, domnule IngerDroogat, am terminat cu orice fel de gluma cu dumneavoastra,
deoarece cunosc tipul de caracter al persoanei dumitale, un caracter pe care il privesc cu mila.
De acum voi fi numai serios. Iti urez mult succes pe mai departe.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IngerDr00gat

[ Brelinydd]



Status: Offline
(since 07-07-2021 10:28)
Joined: 31 Dec 2012
Posts: 9849, Topics: 835
Location: Romania

Reputation: 568.7
Votes: 492

Post Posted: 03-02-2018, 19:40:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E posibil sa ai dreptate, sa ma fi atacat si ce ai zis tu sa fie doar o gluma inofensiva. Nu stiu de ce, dar mi s-a parut spusa pe un ton rautacios si spusa intr-un mod fitos, dar intr-adevar e posibil sa ma insel, pari o persoana ok.
ps. Nu e nevoie sa vorbesti cu dumneavoastra, desi m-ai declarat mai sus ca fiind "sefule" trebuie doar sa-mi urmezi ordinele nu sa ma tutuiesti - cat despre parere, eu imi mentin parerea dar o si respect pe a ta. Succes si tie pe mai departe.


Connect Mc.Freakz.Ro


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sugiuc

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-03-2020 20:49)
Joined: 17 Jan 2017
Posts: 234, Topics: 9
Location: Turnu Magurele

Reputation: 64.3
Votes: 6

   
Post Posted: 03-02-2018, 20:44:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

NFK wrote:
era si normal sa distrugi afk spot-ul cat sunt eu acolo ca sa vad ca intr-adevar l-ai distrus.
Este si logic daca stai sa te gandesti putin.
Poti sa iti exprimi cate pareri vrei, doar ca mie personal, acea parere, nu numai ca a fost negandita, dar am si luat-o ca pe o duma in prima secunda.

Daca Sugiuc si-a exprimat un punct de vedere mai violent, te rog sa ma nu compari cu nimeni, nu sunt eu responsabil de ce scriu altii.
Consider ca am fost foarte prietenos si am ajutat atunci cand am fost chemat.

"a instiga la cearta" este tocmai ce iti spuneam, e un concept care apare atunci cand te simti atacat repede.
dar din nou, nu este treaba mea, cine este toxic pe aici sau nu, momentan ma intereseaza persoana mea.

Dar nu este nici o problema, domnule IngerDroogat, am terminat cu orice fel de gluma cu dumneavoastra,
deoarece cunosc tipul de caracter al persoanei dumitale, un caracter pe care il privesc cu mila.
De acum voi fi numai serios. Iti urez mult succes pe mai departe.


Eu nici nu am comentat despre propunerea lui, chiar daca sunt contra ei. Nu stiu de ce ma bagi pe mine aici. -)



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NFK

[MC BUILDER]



Status: Offline
(since 29-03-2020 01:45)
Joined: 23 Sep 2014
Posts: 216, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 242.3
Votes: 15

Post Posted: 03-02-2018, 20:46:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

corect scuze:)) vian mea...mrsnow.... aveti acelasi avatar - si nu am fost atent,, sugiuc e curat .. scoateti-l pe cautiune va rog =]] dau un teddy cand te vad , din ala smecher cu pai


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sugiuc

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-03-2020 20:49)
Joined: 17 Jan 2017
Posts: 234, Topics: 9
Location: Turnu Magurele

Reputation: 64.3
Votes: 6

   
Post Posted: 03-02-2018, 20:47:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

NFK wrote:
corect scuze:)) vian mea...mrsnow.... aveti acelasi avatar - si nu am fost atent,, sugiuc e curat .. scoateti-l pe cautiune va rog =]] dau un teddy cand te vad , din ala smecher cu pai


Nu e nimic, doar ca nu stiam de ce eram bagat in conversatie si eram confuz. Maine iesim la o berica asa inainte de examenul meu? -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NFK

[MC BUILDER]



Status: Offline
(since 29-03-2020 01:45)
Joined: 23 Sep 2014
Posts: 216, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 242.3
Votes: 15

Post Posted: 03-02-2018, 20:49:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu cred.. ca am cate un examen in fiecare zi.. sunt full =]]


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sugiuc

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-03-2020 20:49)
Joined: 17 Jan 2017
Posts: 234, Topics: 9
Location: Turnu Magurele

Reputation: 64.3
Votes: 6

   
Post Posted: 03-02-2018, 20:49:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poate dupa atunci. -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Post new topic   Reply to topic    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> mc.freakz.ro -> Discussions / Announcements  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 85, 86, 87  Next    


The time now is 10-05-2024, 05:26:38
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x