User
Pass
2FA
 
 

[FIXED] [Cataclysm]Yor'sahj The Unsleeping Hunter Hitbox
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs
Author Message12832
BllaZze

[>I See DeaD PeoPle< ]



Status: Offline
(since 23-11-2018 18:34)
Joined: 17 Dec 2010
Posts: 636, Topics: 18
Location: Romania

Reputation: 236.9
Votes: 43

 
Post Posted: 21-05-2013, 15:01:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Learn the Script pls.
Stackurile alea se pun doar la Purple so ...cand nu ai purple poti sa rupi healu cat vrei. Deci hunterii nu isi iau doar dmg in plus ci si e frustrant sa iti ajustezi mereu la max/min range ca sa dai dmg si in acelasi timp sa nu mori aiurea ca stiu io, nu iei aoe heal sau mob+red oozle strike.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 21-05-2013, 15:16:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BllaZze wrote:
Learn the Script pls.
Stackurile alea se pun doar la Purple so ...cand nu ai purple poti sa rupi healu cat vrei. Deci hunterii nu isi iau doar dmg in plus ci si e frustrant sa iti ajustezi mereu la max/min range ca sa dai dmg si in acelasi timp sa nu mori aiurea ca stiu io, nu iei aoe heal sau mob+red oozle strike.


Cand nu ai purple, nu ai cum sa mori. Poti sa spamezi heal in prostie. Purple e cam singuru lucru care limiteaza healerii sa tina raidu full HP in permanenta. Doua faze fara purple si bossu e " no stress". Imi spui mie sa invat scriptu dar din atatia hunteri de pe freakz, eu vad numai vreo 3 -4 care se vaita de hittbox. Daca toti hunterii de pe server ar avea aceeasi problema ca si tine, mai mult ca sigur acest topic ar ajunge undeva la 100 de pagini si atunci nu ar avea de ales decat sa faca fixul o prioritate... dar dupa cum vezi nu este asa.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Antz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-06-2016 17:03)
Joined: 14 May 2012
Posts: 60, Topics: 6
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 150.5
Votes: 9

 
Post Posted: 21-05-2013, 16:53:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa ma vait si eu...
Nu ii doar vorba de heal... Adds: nu poti sa le ataci pe toate cu multi shoot; doar ce ii in range. Daca ai ghinion si nu ii nici unul in range dai a paguba. La fel este valabil si pentru mana void.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
GhiciCine

[Creep]



Status: Offline
(since 02-02-2018 14:18)
Joined: 07 Dec 2010
Posts: 551, Topics: 49
Location: Rm.Valcea

Reputation: 220.8
Votes: 20

 
Post Posted: 22-05-2013, 05:40:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gamer4life wrote:
BllaZze wrote:
Learn the Script pls.
Stackurile alea se pun doar la Purple so ...cand nu ai purple poti sa rupi healu cat vrei. Deci hunterii nu isi iau doar dmg in plus ci si e frustrant sa iti ajustezi mereu la max/min range ca sa dai dmg si in acelasi timp sa nu mori aiurea ca stiu io, nu iei aoe heal sau mob+red oozle strike.


Cand nu ai purple, nu ai cum sa mori. Poti sa spamezi heal in prostie. Purple e cam singuru lucru care limiteaza healerii sa tina raidu full HP in permanenta. Doua faze fara purple si bossu e " no stress". Imi spui mie sa invat scriptu dar din atatia hunteri de pe freakz, eu vad numai vreo 3 -4 care se vaita de hittbox. Daca toti hunterii de pe server ar avea aceeasi problema ca si tine, mai mult ca sigur acest topic ar ajunge undeva la 100 de pagini si atunci nu ar avea de ales decat sa faca fixul o prioritate... dar dupa cum vezi nu este asa.




Uite ca eu ma aflu printre aia 3-4 hunteri care se plange de asta ceva ...daca ala ti se pare dps bun...credema ca se poate si mai bine...ala a fost un try de alaltaieri.In try-ul respectiv a trebuit sa fac stack langa toti de frica sa nu mor aiurea de la seering blood sau in timpul scurt care healerii raman fara mana desii si-o recupereaza la loc dupa sa zicem 4-5 secunde.Prin urmare...eu consider prioritar bugul asta nu inteleg de ce nu ne baga si pe noi in seama cineva de la Devs or even Shocker sa stim macar daca este luat in considerare si ca se repara(o maslina o atentie mica).



http://eu.battle.net/wow/en/character/magtheridon/Ghicicine/simple
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&n=Gc
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Csvyo

[UNSTOPPABLE forever!]



Status: Offline
(since 18-10-2019 11:54)
Joined: 12 Jun 2012
Posts: 7694, Topics: 102
Location: Retired

Reputation: 395.4
Votes: 92

 
Post Posted: 22-05-2013, 07:19:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gamer4life wrote:
BllaZze wrote:
Learn the Script pls.
Stackurile alea se pun doar la Purple so ...cand nu ai purple poti sa rupi healu cat vrei. Deci hunterii nu isi iau doar dmg in plus ci si e frustrant sa iti ajustezi mereu la max/min range ca sa dai dmg si in acelasi timp sa nu mori aiurea ca stiu io, nu iei aoe heal sau mob+red oozle strike.


Cand nu ai purple, nu ai cum sa mori. Poti sa spamezi heal in prostie. Purple e cam singuru lucru care limiteaza healerii sa tina raidu full HP in permanenta. Doua faze fara purple si bossu e " no stress". Imi spui mie sa invat scriptu dar din atatia hunteri de pe freakz, eu vad numai vreo 3 -4 care se vaita de hittbox. Daca toti hunterii de pe server ar avea aceeasi problema ca si tine, mai mult ca sigur acest topic ar ajunge undeva la 100 de pagini si atunci nu ar avea de ales decat sa faca fixul o prioritate... dar dupa cum vezi nu este asa.

Daca vi aici cu gandirea asta atunci te rog sa te lasi de wow.Daca tu crezi ca daca doar 3-4 hunteri se plang de hitbox inseamna ca ei sunt prosti si nu stiu sa dea dps atunci ai o problema.Noi vrem sa fim top dps,dar sa si ajutam raidul in acelas timp.
Oricum nu mai posta aici,iar pe ceilalti ii rog sa nu iti mai raspunde la provocari.Daca GMii vor vedea aici numai cearta nu vor lua deloc topicul in serios.
Este o problema FOARTE GRAVA si nu vreau ca cineva sa o ia la misto sau sa ne zica ca suntem idioti ca hunteri.


So many words untold...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
synuftw

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-07-2013 19:43)
Joined: 19 May 2013
Posts: 36, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 13.7
Votes: 8

Post Posted: 29-05-2013, 16:52:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

exact ...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
GhiciCine

[Creep]



Status: Offline
(since 02-02-2018 14:18)
Joined: 07 Dec 2010
Posts: 551, Topics: 49
Location: Rm.Valcea

Reputation: 220.8
Votes: 20

 
Post Posted: 16-06-2013, 03:05:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fratilor sincer no offence eu nu cred voi nu puteti sa reparatii...bugul nu putem avea si noi macar un confirmed, un mesaj de la DEVs?
A-ti implementat script la Hagara si vreti sa credem ca nu puteti repara o chestie asa minora ca un hit box? Incep sa cred ca chiar nu va intereseaza sub nici o forma si nu este vorba ca nu putem sa dam cum trebuie dps ca oricum dam dar facem viata mai usoara ptr healeri.



http://eu.battle.net/wow/en/character/magtheridon/Ghicicine/simple
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&n=Gc
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Voinic

[pve]



Status: Offline
(since 29-06-2019 06:57)
Joined: 01 Sep 2010
Posts: 368, Topics: 38
Location: Baia Mare

Reputation: 318.8
Votes: 13

 
Post Posted: 16-06-2013, 08:18:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

poate pe panda o sa il repare - nu prezinta importanta/prioritate se vede
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MadnessCaffe
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-10-2013 11:59)
Joined: 04 Mar 2013
Posts: 472, Topics: 161
Location: Romania

Reputation: 66
Votes: 45

 
Post Posted: 16-06-2013, 11:08:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

GhiciCine wrote:
gamer4life wrote:
BllaZze wrote:
Learn the Script pls.
Stackurile alea se pun doar la Purple so ...cand nu ai purple poti sa rupi healu cat vrei. Deci hunterii nu isi iau doar dmg in plus ci si e frustrant sa iti ajustezi mereu la max/min range ca sa dai dmg si in acelasi timp sa nu mori aiurea ca stiu io, nu iei aoe heal sau mob+red oozle strike.


Cand nu ai purple, nu ai cum sa mori. Poti sa spamezi heal in prostie. Purple e cam singuru lucru care limiteaza healerii sa tina raidu full HP in permanenta. Doua faze fara purple si bossu e " no stress". Imi spui mie sa invat scriptu dar din atatia hunteri de pe freakz, eu vad numai vreo 3 -4 care se vaita de hittbox. Daca toti hunterii de pe server ar avea aceeasi problema ca si tine, mai mult ca sigur acest topic ar ajunge undeva la 100 de pagini si atunci nu ar avea de ales decat sa faca fixul o prioritate... dar dupa cum vezi nu este asa.




Uite ca eu ma aflu printre aia 3-4 hunteri care se plange de asta ceva ...daca ala ti se pare dps bun...credema ca se poate si mai bine...ala a fost un try de alaltaieri.In try-ul respectiv a trebuit sa fac stack langa toti de frica sa nu mor aiurea de la seering blood sau in timpul scurt care healerii raman fara mana desii si-o recupereaza la loc dupa sa zicem 4-5 secunde.Prin urmare...eu consider prioritar bugul asta nu inteleg de ce nu ne baga si pe noi in seama cineva de la Devs or even Shocker sa stim macar daca este luat in considerare si ca se repara(o maslina o atentie mica).




Eu cred ca dai deja in nesimtire. Ai 60k+ dps si vi aici sa ne spui "tu crezi ca ala e dps bun ?" si pe balance full gear debea scoti 30k MAXIM si te chinui, nu ca hunter 2 butoane. Daca te plangi de 60k+ dps eu ce sa mai zic frate ca eu debea scot 20k pe dummy si in raid pentru ca sunt rdps si trebuie sa stau pe loc sa dau cast nu ca magul sau alte clase, si la cat se fuge la yor + morchok,etc, debea de poti sa tii dps. Clasele OP se plang ca dau damage mic (auzi si tu 60k+ dps e putin). Nu mai zic ca nu ma ia nimeni in raiduri fara cel putin 300k dps ca asa sufera toata lumea si e un cerc vicios. Vrei raid ? Trebuie sa scoti mult dps. Vrei mult dps ? Trebuie sa faci raid si tot asa.

In concluzie, taci si joaca acolo ca 60k+ dps e chiar foarte bine.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amirith

[Fan Rivala Videos]



Status: Offline
(since 19-05-2022 19:20)
Joined: 07 Jun 2012
Posts: 1197, Topics: 17
Location: Bucuresti

Reputation: 98.6
Votes: 82

         
Post Posted: 16-06-2013, 11:17:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MadnessCaffe wrote:
GhiciCine wrote:
gamer4life wrote:
BllaZze wrote:
Learn the Script pls.
Stackurile alea se pun doar la Purple so ...cand nu ai purple poti sa rupi healu cat vrei. Deci hunterii nu isi iau doar dmg in plus ci si e frustrant sa iti ajustezi mereu la max/min range ca sa dai dmg si in acelasi timp sa nu mori aiurea ca stiu io, nu iei aoe heal sau mob+red oozle strike.


Cand nu ai purple, nu ai cum sa mori. Poti sa spamezi heal in prostie. Purple e cam singuru lucru care limiteaza healerii sa tina raidu full HP in permanenta. Doua faze fara purple si bossu e " no stress". Imi spui mie sa invat scriptu dar din atatia hunteri de pe freakz, eu vad numai vreo 3 -4 care se vaita de hittbox. Daca toti hunterii de pe server ar avea aceeasi problema ca si tine, mai mult ca sigur acest topic ar ajunge undeva la 100 de pagini si atunci nu ar avea de ales decat sa faca fixul o prioritate... dar dupa cum vezi nu este asa.




Uite ca eu ma aflu printre aia 3-4 hunteri care se plange de asta ceva ...daca ala ti se pare dps bun...credema ca se poate si mai bine...ala a fost un try de alaltaieri.In try-ul respectiv a trebuit sa fac stack langa toti de frica sa nu mor aiurea de la seering blood sau in timpul scurt care healerii raman fara mana desii si-o recupereaza la loc dupa sa zicem 4-5 secunde.Prin urmare...eu consider prioritar bugul asta nu inteleg de ce nu ne baga si pe noi in seama cineva de la Devs or even Shocker sa stim macar daca este luat in considerare si ca se repara(o maslina o atentie mica).




Eu cred ca dai deja in nesimtire. Ai 60k+ dps si vi aici sa ne spui "tu crezi ca ala e dps bun ?" si pe balance full gear debea scoti 30k MAXIM si te chinui, nu ca hunter 2 butoane. Daca te plangi de 60k+ dps eu ce sa mai zic frate ca eu debea scot 20k pe dummy si in raid pentru ca sunt rdps si trebuie sa stau pe loc sa dau cast nu ca magul sau alte clase, si la cat se fuge la yor + morchok,etc, debea de poti sa tii dps. Clasele OP se plang ca dau damage mic (auzi si tu 60k+ dps e putin). Nu mai zic ca nu ma ia nimeni in raiduri fara cel putin 300k dps ca asa sufera toata lumea si e un cerc vicios. Vrei raid ? Trebuie sa scoti mult dps. Vrei mult dps ? Trebuie sa faci raid si tot asa.

In concluzie, taci si joaca acolo ca 60k+ dps e chiar foarte bine.

Fratele meu... lasama sa iti zic ca 60k dps ca hunter este cam putin... stiu eu hunteri cu 70k+ si 2 cu 80k+... deci nush ce sti tu asa multe despre hunteri...
In al doilea rand... inteleg,hitboxul trebe reparat , dar nu puteti da fara ala?:\ iei umpic de range cat sa stai in balta shamanului si in balta druidului... lasa healeri sa transpire umpic si tu fati treaba ta.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
scarr

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-05-2019 09:35)
Joined: 02 Oct 2010
Posts: 463, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 237.1
Votes: 13

 
Post Posted: 16-06-2013, 11:25:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu ma plang si nu ma vait dar cand vezi ca te apropii unpic de boss sa stai intr-o balta si spamez butoanele de dps si ma uit sus si imi dau seama ca nu dau in nimic ca sunt prea aproape de boss iti taie toata pofta de dat dps ..... FIX IT!!!!!


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Csvyo

[UNSTOPPABLE forever!]



Status: Offline
(since 18-10-2019 11:54)
Joined: 12 Jun 2012
Posts: 7694, Topics: 102
Location: Retired

Reputation: 395.4
Votes: 92

 
Post Posted: 16-06-2013, 11:57:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu am facut acest topic si imi cer drepturile.Am mai spus si inainte,daca ati fi citit paginile anterioare desigur:NU VA CERTATI AICI DELOC!!!
Nu vreau sa fie un topic in care se cearta toata lumea.Daca GMii observa ca aici lumea nu aduce nimic folositor ci doar se cearta atunci logic ca nu repara Hitboxul.
Rog un gm sa pedepseasca conform regulamentului pe cei de mai sus.
Casuta: Pirinush Raster Zohl Sundayfantasy (Alma).
Daca nu aveti nimic folositor de zis,atunci tineti-va gura!!


So many words untold...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MadnessCaffe
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-10-2013 11:59)
Joined: 04 Mar 2013
Posts: 472, Topics: 161
Location: Romania

Reputation: 66
Votes: 45

 
Post Posted: 16-06-2013, 14:29:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mie nu mi se pare o problema asa mare chestia asta spre deosebire de altele, ar trebui fixat ca sa nu mai urle lumea ca nu poate da damage.

Si chiar nu ma intereseaza ca vezi tu 70-80k+ dps, 60 e chiar extrem de mult si-asa.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 16-06-2013, 15:20:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sorry am gresit topicul. >.>
+1 pt fix.



,,Angel Among demons"



Last edited by Snoppy on 16-06-2013, 17:59:53; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Csvyo

[UNSTOPPABLE forever!]



Status: Offline
(since 18-10-2019 11:54)
Joined: 12 Jun 2012
Posts: 7694, Topics: 102
Location: Retired

Reputation: 395.4
Votes: 92

 
Post Posted: 16-06-2013, 15:51:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Snoppy wrote:
Presupun ca s-au facut schimbarile la loot table nu? -
Adica lawl, am vazut de 4 ori vialu sapt asta si in sfarsit experimentalu`. =D

Ba omule tu ce intelegi cand zic
Csvyo wrote:
Daca nu aveti nimic folositor de zis,atunci tineti-va gura!!
??????


So many words untold...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 18 November 2013 20:25



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 09-09-2024, 06:46:02
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x